تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 7 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 66

نام تاپيک: -- هم فكري براي خريد Laptop --

حـــــرفـه ای mpsjavad's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    ¤¤ بندرعباس ¤¤ ، ديار گرما ، شرجي و عشق

پيش فرض -- هم فكري براي خريد Laptop --

با سلام ..

راستش برادرم ميخواد يه laptop بگيره البته با قيمت تقريبي M 1.5 گفتم با شما دوستان در ميون بگزارم تا اگه نكته اي مقاله اي سايتي و بالاخره هر مطلبي در اين مورد دارين اينجا مطرح كنيد تا من و احيانا ديگر دوستان از اون استفاده كنيم .

-- خيلي دوست دارم بدونم كه اين تكنولوژي توليد ريزپردازنده ( CPU ) توي Laptop ها كه خيلي هم متنوع هست با همديگه چقدر فرق دارن و در كل هر كدوم چه مزايا و معايبي دارن ..

-- من نفهميدم كه الان laptop با Notebook چه فرق هايي دارن ( ميدونم الان دارين ميگين اين يارو فرق نوتبوك رو با لپتاپ نميدونه ميخواد بره لپتاپ بخره :oops: ) راستش شما الان يه سر برين مجتمع هاي كامپيوتري حالا چه تو تهران و شهرستان ها تا ميخواي سوال بپرسي يه كاتالوگ ميدن دست آدم و ديگه ...

خواهش ميكنم جواب هاتون رو يكي دو كلمه اي نكنيد و مثلا يكي نياد بگه برو Sony بگير خلاص و از اين حرف ها دوست دارم انتخابم اگاهانه باشه .. در اخر براي خريد بين چند مارك مختلف اگه نظر شخصي بدين مشكلي نداره ..

راستي برادرم ميخواد از لپتاپ به عنوان يه سيستم شخصي استفاده كنه نه براي گذاشتن كلاس و .. 1 پس لطفا توي نظر هاتون اين رو مد داشته باشين :?

در اخر هم اگه هر سوالي در اين مورد برام پيش اومد توي همين تاپيك ميپرسم و يا اگه مطلب خاصي در اين زمينه پيدا كردم همينجا ميزارم تا ديگران هم استفاده كنن .

کـاربـر بـاسـابـقـه AveCina's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام آقا جواب ! من چیزهایی که میدونم رو میگم ! در همین حد !

در مورد کلیت موضوع که من با توجه به تجربه و علاقه شخصی خودم اول HP رو پیشنهاد میکنم و بعد Dell رو !
    که البته مدل ها و قیمت ها رو از خوده سایت HP به همراه مقایسه ها و ... رو بطور کامل نگاه کنی !

در مورد فرق بین Laptop و Notebook بگم که من تا قبل از خوندن این تاپیک فکر میکردم یکیه !

در مورد CPU اگه منظورت Centrion و Intel Full Cacheباشه که خدمتتون عرض کنم CPU هایه سنترینو مخصوص لپتاپ ها هستند و از جمله برتریها شون میشه به پشتیبانی خیلی بهتر و با قدرت بیشتر از امکانات Wi-Fi و Wap , Wan , ... و کلا اتصلات بیسیم و ... !
    نکته دیگه مقاومت بیشتر آنها در برابر ضربه رو میشه اشاره کرد و اینکه با توجه به مصرف و ... بیشتر پیشنهاد میکنمشون !
    اما معایبشون اینه که نسبت به Intel از قدرت کمتری برخوردار هستد !

در مورد قیمت هم یه سری به Gheymat.ir بزن و به لینک ها و تبلیغاتشم یه نگاهی بکن ! :arrow: :mrgreen:

آخر فروم باز Sinagood's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2004

پيش فرض

من هم HP و dell رو پيشنهاد ميدم (قيمت و طراحي)
    يادت باشه سيستمت از سنترينو و رم 512 استفاده كنه

hp
    CENTRINO 1.7
    512MB ram
    60/80GB hard
    DVD Writer
    WiFi

کـاربـر بـاسـابـقـه sourena's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    اسرائیل - اورشلیــم

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط Sinagood
    من هم HP و dell رو پيشنهاد ميدم (قيمت و طراحي)
    يادت باشه سيستمت از سنترينو و رم 512 استفاده كنه

hp
    CENTRINO 1.7
    512MB ram
    60/80GB hard
    DVD Writer
    WiFi
    موافقم...ولي TOSHIBA هم ميتوني گير بياري...(مباركه!!!)

تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت

پيش فرض

با سلام ..

ممنونم از هم فكري و پيشنهاد هاي شما دوستان ..

خودم هم يه چند تا مطلب در مورد مدل ها و مزاياي هر كدوم از پردازنده هاي CPU لبتاپ پيدا كردم گفت اينجا هم مطرح كنم .. ( البته بيشترش استدلال هاي خودمه امكان داره يخورده ... )

تا اونجا كه من متوجه شدم توي مبحث Laptop شركت INTEL با تكنولوژي ها و ترفند هاي خاصش يكه تاز ميدون هست .

الان تكنولوژي { Pentium M ( 1.7 - 1.8 - 2 )‌ { Centrino هست كه حافظه پنهان البته سطح دو اون شده 2 مگابايت و تكنولوژي Wi-Fi توكار هم دراه . يه جايي هم خوندم كه تكنولوژي ساخت Pentium M نود 90 نانو متري هست كه به علت مصرف كم عمر باتري رو افزايش ميده .
    همين طور پردازنده Pentium M از نوع Centrino داراي آداپتور Wi-Fi يكپارچه Pro / Wireless هست كه خودش شامل دو تكنولوژي Wi-Fi 802.11b و 802.11g هست !

جديدترين چيپست هم Sonoma هست كه از نظر عملكرد يك گذر گاه با باس 533 داره با پشتيباني DDR 2 و گذر گاه PCI Express البته ميگن كيفيت صدا رو هم بهبود ميده ؟ و تكنولوژي Wi-Fi 80.2.11a/b/g رو هم داره ...

:roll:

البته هنوز زوده كه برم تو ريز مدل اما نظر شما دوستان ( Hp - Dell -Toshiba ) براي من محفوظ هست .. اميدوارم بتونم با كمك شما يه مدل خوب پيدا كنم ..

کـاربـر بـاسـابـقـه AveCina's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خواهش میکنم جواد جان ! از اطلاعاتت استفاده کردیم :

به این سایت هم یه سری بزن یه سری قیمت داره و مربوط به ایران هم هست !
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    :arrow: :mrgreen:

Banned mahdilover77's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    « زاهدان »

پيش فرض

راهنماي خريد يك Laptop

لپ‌تاپ‌ها(كامپيوترهاي قابل حمل) به دليل افزايش توانايي‌ها و نيز قابليت جابجايي روز به روز در بين مردم محبوبيت بيشتري پيدا مي‌كنند. اين راهنما شما را در يافتن بهترين Laptop متناسب با نيازتان ياري مي‌كند.
    اين راهنما از هشت قسمت تشكيل شده است كه در صورت نياز به راهنمايي بيشتر در هر كدام از قسمت‌ها مي‌توانيد با ما تماس بگيريد تا راهنمايي‌هاي بيشتر را به شما بدهيم.

اندازه و وزن
    مطمئناً اندازه و وزن يك كامپيوتر همراه مهمترين موضوع در انتخاب يك Laptop مي‌باشد. تعداد زيادي Laptop بسيار كوچك و سبك وجود دارند. اما بخش‌هايي از رايانه (مانند درايوهاي نوري) نيز فداي اندازه مي‌شوند. Laptopهايي كه به جاي كامپيوتر روميزي استفاده مي‌شوند(به اصطلاح Desktop replacements) داراي همان قدرت كامپيوترهاي روميزي هستند. اما مطمئناً جابجايي اين سيستم‌ها به علت بزرگ و سنگين بودن مشكل‌افرين است. هنگاميكه قصد انتخاب يك Laptop را داريد، به اين نكته به خوبي توجه كنيد كه امكانات و لوازم جانبي براي شما مهمتر است يا حجم و اندازه دستگاه. هر چند در حال حاضر و با استفاده از تكنولوژي موسوم به Centrino محصول اينتل شما مي‌توانيد در يك Laptop هر دو گزينه را در اختيار داشته باشيد. پيشنهاد ما به شما اينست كه در صورت توان حتماً از Laptopهاي داراي تكنولوژي Centrino استفاده نمائيد. در قسمت‌هاي بعد باز هم به توضيح مزيت‌هاي اين تكنولوژي مي‌پردازيم.

پردازشگر(CPU)
    سرعت Cpuهاي Laptop همواره با اندكي فاصله به دنبال سرعت كامپيوترهاي روميزي حركت مي‌كند. اما با اين قابليت كه توان استفاده بهينه از انرژي را دارند. انتخاب سرعت CPU ، بسته به هدف شما از خريد Laptop دارد.
    اگر قصد شما از خريد يك Laptop استفاده از اينترنت، دريافت نامه‌هاي الكترونيكي(E-Mail)، استفاده از يك واژه‌پرداز و حتي تماشاي يك فيلم DVD باشد، استفاده از يك CPU با سرعت 800مگاهرتز و يا اندكي بيشتر نياز شما را رفع خواهد نمود. ولي اگر قصد جايگزيني آن را به عنوان كامپيوترتان داريد، نبايد به سرعت‌هاي زير 2گيگاهرتز فكر كنيد.توضيح اينكه CPUهاي Centrino در هنگام نوشتن اين مقاله داراي سرعت 1.6 مي‌باشند

حافظه(RAM)
    حافظه قابل نصب در سيستم‌هاي قابل حمل(Laptop) به طور كلي كمتر از سيستم‌هاي روميزي است. هنگام خريد يك Laptop حتماً در مورد حداكثر RAM پشتيباني شده در دستگاه اطلاعات لازم را از فروشنده دريافت كنيد.
    در ضمن بد نيست ببينيد كه آيا خودتان هم مي‌توانيد RAM دستگاه را افزايش دهيد، يا حتماً بايد توسط آن شركت و متخصصينش انجام شود.

نمايشگر(Display)
    هنگامي كه قصد خريد يك Laptop را داريد به قدرت تفكيك‌پذيري(Resolution) صفحه نگاه كنيد. معمولاً صفحه‌نمايش بزرگتر ترجيح داده مي‌شود. اما بعضي از صفحه نمايش‌هاي بزرگ كه داراي Resolution بالاتري نيز هستند، خواندن متن را دشوار مي‌كنند. در ضمن اندازه صفحه نمايش رابطه مستقيمي با اندازه Laptop خواهد داشت. سيستم‌هاي جديد با مونيتور 17 اينچ نياز به دقت بيشتر در نگهداري خواهند داشت. علاوه بر اينكه جابجايي آنها نيز مشكل‌تر خواهد بود.

درايو‌ها
    اندازه Hard Drive يك موضوع مهم تلقي مي‌شود. اما انتخاب يك درايو نوري نيز به همان اندازه مهم است. يكي از قابليت‌هاي مهم Laptopهاي موجود قابليت استفاده به عنوان يك پخش‌كننده DVD قابل حمل است. بوسيله يك درايو DVD-ROM و يا يك درايو Como CD-RW هر شخصي مي‌تواند يك فيلم DVD را به مثابه يك تئاتر كوچك بر روي سيستمش تماشا كند. تعداد زيادي از سيستم‌هايي كه تحت عنوان Ultraportable شناخته مي‌شوند، قابليت استفاده از يك درايو نوري داخلي را ندارند. كه اين عمل به خاطر كاهش وزن و اندازه دستگاه صورت گرفته است.

شبكه
    توانايي اتصال به شبكه نيز يكي از خصوصيت‌هايي است كه هنگام خريد يك Laptop بايد مد نظر داشته باشيد. به دنبال سيستم‌هاي بگرديد كه حداقل داراي يك مودم 56Kbps و يك اترنت(Ethernet) سريع باشند. اين‌ها به شما اجازه مي‌دهند تا با اكثر سيستم‌ها اتصال برقرار كنيد و به تبادل اطلاعات بپردازيد.
    اگر نياز به بيشترين بازده از شبكه را داريد، مي‌توانيد به دنبال Laptopهايي با مشخصه (802.11b wireless adapter) باشيد. با انتخاب سيستم‌هاي داراي اين گزينه به راحتي و بدون نياز به سيم قابليت اتصال و تبادل اطلاعات را خواهيد داشت.

طول عمر باطري
    به نظر شما سيستمي كه با هر بار شارژ كردن فقط 30 دقيقه مي‌تواند كار كند چطور است؟ طول عمر باطري نيز به نياز شما بستگي دارد. ولي به دنبال سيستم‌هايي بگرديد كه حداقل 2 ساعت بدون نياز به شارژ مي‌توانند كار كنند. در صورت نياز بيشتر مي‌توانيد به دنبال Laptopهايي باشيد كه امكان استفاده از باطري جانبي را براي شما فراهم مي‌كند. ولي يك‌راه ديگر...
    باز هم استفاده از تكنولوژي جديد اينتل موسوم به Centrino. اين تكنولوژي به دليل مصرف كم باطري قابليت استفاده تا 6 ساعت را براي شما فراهم مي‌كند.

گارانتي
    و آخرين مورد (نه كم ‌اهميترين مورد) نوع و طول مدت گارانتي سيستم خريداري شده مي‌باشد. Laptopها ممكن است بيشتر از سيستم‌هاي روميزي دچار مشكل شوند و اين مورد نيز به خاطر قابليت جابجايي آن‌ها است. هنگام خريد يك سيستم مطمئن باشيد كه حداقل از 1 سال گارانتي بهره‌مند مي‌شويد. اگر قصد استفاده زياد و يا ناشيانه از Laptop را داريد سيستم‌هايي با 3 سال پشتيباني (با وجود قيمت بالاتر) انتخاب بهتري براي شما محسوب مي‌شود. سيستم‌هايي كه توسط شخص ثالث (فروشنده) گارانتي مي‌شود، انتخاب خوبي نيست مگر اينكه به نمايندگي از شركت سازنده دستگاه باشد.

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

با اجازه از دوستان عزيز
    و ممنون از نكاتي كه گفتن.

شما اگه هفته نامه عصر ارتباط در مردادماه روبگيري كارت حله از همه نظر.

چون اون شمارش اختصاص داره به لپ تاپ و قيمت و گارانتي و .....

تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت

پيش فرض

با سلام ..

باز هم از همه شما دوستان عزيز تشكر ميكنم . مطلب اقا مهدي خيلي كلي بود اما خوب استفاده كرديم منبعش هم :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    كه البته فكر ميكنم اقا مهدي از سايت روزنامه شرق در اورده باشه .. ( چه عيبي داره -- ) از لطف اقا مهدي تشكر ..

در مورد دوست عزيزavecina, سايتي كه معرفي كرديد هم ميرم و اگه چيزي توجهم رو جلب كرد همين جا ميگم ..

اقا امير شما هم به مجله پر باري اشاره كرديد اما متاسفانه اين شماره رو من ندارم اما گفتم برام پيدا كنن .. ( از شما دوستان هم اگه كسي داره تو PM بگه -- هزينه پرداخت ميشود :mrgreen: )

البته يكي از دوستام DELL inspiron m510 رو داره همه چيزش معركه هست اما از LCD اون خوشم نيومد چون بايد سيخ بشيني جلوش تا خوب ببيني مشخصاتش هم به شرح زير ه :

cpu centrino 1.7 cache 2024
    ram 512
    60hdd
    15.4" monitor
    combo
    vga 64
    1250000 = $
    Pro / Wireless & Wi-Fi و 1 year garanti darad .. كه البته اين مدل از DELL توي ايران پرفروش ترين بوده ..

راستي ميدونستيد كه DELL پرفروش ترين توي دنيا هست !

يكي ديگه هم هست :ُ اين مدلشه Sony vaio fs635bاين

Dothan 1.6cpu&2024 kb cache&1024mb ram& 60h.d.d&dvd/cd rw combo drive&15.4" wx bright&128 vga&w-lan and wifi and usp 2 and windows xp pro &1 year garanti darad

1470000 = $

البته هنوز دنبال مدل هاي HP و Toshiba نرفتم .. ميگما برم Ferrari 3200 بگيرم دارم دربارش تحقيق ميكنم ...

:roll:

آخر فروم باز Strasboorg's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2004

پيش فرض

من تعجب ميكنم وقتي تانكي به نام IBM هست چرا همه اچ پي و توشيبا رو پيشنهاد ميكنند
    اچ پي كه اصلا طرفش نبايد رفت
    توشيبا هم فقط 1 مدل Tecra اون هست كه واقعا عاليه كه البته به بودجه شما نميخوره
    ولي به نظر من انتخاب اول IBM
    و انتخاب دوم DELL
    البته با گارانتي زيگورات ( پاساژ پايتخت طبقه سوم )

صفحه 1 از 7 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •