تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 7 اولاول 1234567 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 66

نام تاپيک: -- هم فكري براي خريد Laptop --

حـــــرفـه ای mpsjavad's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    ¤¤ بندرعباس ¤¤ ، ديار گرما ، شرجي و عشق

پيش فرض

با ســـلام ...

Roozedidar, جان شما كه ايران نيستيد و از قيمت ها اطلاع نداريد اين فيال PDF رو بگيريد و ببينيد كه با پول گزاف چه برند هايي رو به ما ميفروشن :mrgreen:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

دوست دارم تفاون قيمت چند مدل روز رو با ليست قيمت اينجا رو برام بگي كه كامل روشن بشم ..ميدونم كه برند هايي ه توي PDF هست قديميه اما ...

:|

پروفشنال Roozedidar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط mpsjavad
    با ســـلام ...

Roozedidar, جان شما كه ايران نيستيد و از قيمت ها اطلاع نداريد اين فيال PDF رو بگيريد و ببينيد كه با پول گزاف چه برند هايي رو به ما ميفروشن :mrgreen:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

دوست دارم تفاون قيمت چند مدل روز رو با ليست قيمت اينجا رو برام بگي كه كامل روشن بشم ..ميدونم كه برند هايي ه توي PDF هست قديميه اما ...

:|
    ممنون عزيز
    برام جالب بود كه اين همه مارك DELL در ايران زياد شده. در زماني كه من در ايران بودم خبري از اين اين مارك نبود. ولي خب در اينجا بهترين مارك براي دسكتاپ هست و اكثريت مردم DELL دارند. قيمت ها هم بد نبود وقتي با ايجا مقايسه كردم و بايد بگم بطور تقريبي 200 تا 300 هزار تومن تفاوت داره و در ايران گرونتره. ممنون كه اطلاعاتت رو در اختيار ما گذاشتي...

تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت

پيش فرض

با ســـلام ..

خواهش ميكنم Roozedidar, جان خوشحالم كه مورد استفادت قرار گرفته ...

نتيجه اينكه از بين برند ها و مدل هاي زير تا 3 شهريور بايد يكي رو انتخاب كنيم :

===========

برند دل رو مد نظر دارم چون كه تمام تكنولوژي هاي روز رو داره و قيمتش هم مناسب هست ... البته گذشته از ظاهر و زيبايي ...

Dell Inspiron 6000D 1.450.000 T

Intel Centrino Sonama 1.8 GHz 2MB Cache / 512MB Ram / 80 Gig HDD / DVDRW Super Multi Drive
    Lan 10-100 / Fax Modem 56KB V.92 / Wire Less Lan 802.11 bg / iLink IEEE1394 / 3 USB 2.0
    Screen 15.4” TFT WXGA GeForce FX 64MB Video Memory / Sound 3D / SVideo TV Out / Lithium Battery
    Anti Static Touch pad System / Windows XP Home Edition

=========

سوني رو هم كه بخاطر شهرتش داره نون ميخوره ( البته كيفيت لپتاپاش هم خوب هست -- توي يه شركت اشنا كه رفتم 7 تا لپتاپ گرفته بودن كه 5 تاش سوني بود و 2 تا توشيبا .. ) در كل برند هاي زيبايي داره و البته كيفيتش هم بد نيست صفحه نمايشش هم كه ديگه حرف نداره و ...اما با يكسري امكانات ثابت بين برند هاي ديگه واقعا گرون تر ه .. البته بلوتوث و اينفرارد رو هم نداره :|

Sony Vaio PCG-VGN FS 660W 1.890.000 T

Intel Sonama 1.73 GHz 2MB Cache FSB 533 / 1024 MB Fast DDR Ram / 80 Gig HDD / DVDRW±CDRW
    Lan 10-100 / / Fax Modem 56KB V.92 / Screen 15.4” WXGA XBrite TFT + 128MB DDR GeForce 6200
    Memory Stick Pro Reader / Electro Static Touch pad / 2 USB 2.0 / iLink Fire Wire IEEE 1394 port
    1 Year International Warranty / Windows XP Home Edition

Sony Vaio PCG-VGN FS 640W 1.580.000 T

Intel Centrino Dothan 1.6 GHz 2MB Cache / 512 MB Fast DDR Ram / 80 Gig HDD / DVDRW±CDRW
    Lan 10-100 / / Fax Modem 56KB V.92 / Screen 15.4” WXGA XBrite TFT + 128MB Share Intel 915
    Memory Stick Pro Reader / Electro Static Touch pad / 2 USB 2.0 / iLink Fire Wire IEEE 1394 port
    1 Year International Warranty / Windows XP Home Edition

راستي از دوستاني كه در مورد اصطلاحات مختلف بالا اطلاعاتي ندارن من تا حد توان ميتونم راهنماييشون كنم ( تا الان حدود 300 صفحه مقاله و گزارش و تحليل خوندم )

شاد باشيد ...

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

جواد جان تصميم دارم از كليه تجربياتت استفاده كنم

به همين دليل هر چي تجربه داري + هر چي خوندي + هر چي مقاله در اين مورد داري رو بنويس چون ميخوام يه تاپيك پربار در مورد لپ تاپ باز كنم .

تخصصي باشه

ممنون

تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت

پيش فرض

با ســـلام ..

دوست عزي اقا امير شما نسبت به من لطف داريد ..

در مورد تجربه كه اگه اسمش رو تجربه بگزاريد بهتره كه بعد از خريد لپتاپ اون ها رو مكتوب كنم .. البته به همراه يكسري از معايب و مزاياي لپتاپي كه ميخريم ..

در مورد هر چي كه خوندم سعي ميكنم اون ها رو اگه به صورت تايپ شده هست هر چه زود تر يا درون اين تاپيك يا هر جايي كه شما اعلام كنيد با ذكر منبع بزارم .. (‌ البته منابع عظيمي از اطلاعات رو به صورت پراكنده از مجلات و كتاب ها ي مرتبط و غير مرتبط خوندم كه سعي ميكنم وقتي از مسافرت برگشتم اونها رو اسكن كنم و PDF بزارم ... )

در مورد مقالات هم همين طور ....

تا الان من فقط ميتونم اين رو خالصانه بگم كه در خريد .. مخصوصا خريد نوتبوك ( لپتاپ ) هر چقدر كه بيشتر اطلاعات جمع كنيم انتخاب ها سخت تر ميشه .. يا لااقل براي من اين طور بوده ...

فعلا هم تحقيق و تفحص ادامه داره

يا حق

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

ممنو ن محمد جواد عزيز

والا من عجله ايي ندارم .من خودمم مسافرت هستم

اگه به صورت تايپ شده هست هر چه زود تر يا درون اين تاپيك يا هر جايي كه شما اعلام كنيد با ذكر منبع بزارم .. (‌ البته منابع عظيمي از اطلاعات رو به صورت پراكنده از مجلات و كتاب ها ي مرتبط و غير مرتبط خوندم كه سعي ميكنم وقتي از مسافرت برگشتم اونها رو اسكن كنم و PDF بزارم ... )
    اگه تجربيات خودت از منابع خيلي زياد هست .ديگه لازم نيست براشون منبع بنويسي

چون اون وقت مالف ش خوده شما هستي

مرسي

اگه نباشه جاش خالی می مونه d_oxid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2004
    محل سكونت
    ESF

پيش فرض

واقعا كه.......من acer دارم و خيليم توبه.....شما رو چه حسابي بعضي هاتون ميگين فلان مارك حرفي برا گفتن نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ببينيد شما تو خونتون نشستيد ..دارين نظر ميدين ..نه محققين...نه مدير عامل شركت رقيب نه هيچ چيز ديگه....تفاوت اينا وقتي با يك گارانتي خوب باشن باهم هيچي نيست...پس ديگه نظر ندين بعضيا.

يادتون باشه اين چيزا غذا مامانامون نيست كه به اين راحتي نظر كارشناسي بديم در بارشون!!!!

تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط amir_p30
    ممنو ن محمد جواد عزيز

والا من عجله ايي ندارم .من خودمم مسافرت هستم

با ســـلام ..

خواهش ميكنم اقا امير من هم تازه امروز از مسافرت برگشتم سعي ميكنم تا دو روز ديگه مطالب رو تفكيك شده بزارم ...

نقل قول نوشته شده توسط MAMAD_AMPLI
    واقعا كه.......من acer دارم و خيليم توبه.....شما رو چه حسابي بعضي هاتون ميگين فلان مارك حرفي برا گفتن نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ببينيد شما تو خونتون نشستيد ..دارين نظر ميدين ..نه محققين...نه مدير عامل شركت رقيب نه هيچ چيز ديگه....تفاوت اينا وقتي با يك گارانتي خوب باشن باهم هيچي نيست...پس ديگه نظر ندين بعضيا.

يادتون باشه اين چيزا غذا مامانامون نيست كه به اين راحتي نظر كارشناسي بديم در بارشون!!!!

دوست عزيز در انجمن هر كسي مياد و نظر شخصي خودش رو ميگه و اين دليل نميشه كه حتما اون نظر درست باشه و يا مورد تاييد باشه و من هم در همون پست اول از همه دوستان خواهش كردم كه نيان و از يك مدل خاص طرفداري كنن و يا چون با يك مارك نوتبوك كار كردن اون رو بر بقيه مارك ها برتر بدونن در مورد نوت بوك هاي Acer هم من يكسري اطلاعات در اوردم اما شما يه پست خودت يه نيگاه بنداز خودت گفتي كه من ACER دارم و خيلي توپــــــه به نظر شما اين دليل ميشه يعني چي توپـــــه .. چه بهتر بود شما ميگفتي مثلا فلان امكانات رو داره و در اين زمينه يه حرفي براي گفتن داره و يا حداقل من از فلان خصلتش خوشم اومد .. مگه شما كه ميگي Acer توپه حداقل مدل نوتبوكت رو بگو تا بشينيم راجع به اون يه خوده با هم بحث كنيم .. در مورد جمله اخرت هم كاملا با هات موافقم ... :mrgreen:

خدايي يه نكته رو اينجا بگم كه اگه نگم ديگه قاط ميزنم راست و حسيني بگم من از زدن اين تاپيك تقريبا هيچ نتيجه اي نگرفتم ( نميخوام بگم كه دوستان بيخود نظر دادن اما بيشتر نظرات علمي نبود حتي يكي از دوستان نيومد يه سايت خوب معرفي كنه ... بگزريم .. ) يه چيز ديگه بهترين دوست من Google ....

MORTAZA
    Guest

پيش فرض

سلام دوستان
    بعنوان يك تازه وارد _ اما نه الزاما ناوارد _ به جمع گرم انجمن شما،چند نكته راجع نوت بوك به ذهنم آمده كه مي نويسم:

1- بيشتر محصولات موجود در بازار ، تحت امتياز صاحب نام (برند)، ساخت( و يا مونتاژ) كشور چين هستند . پس اينكه فقط از روي مارك سيستم بگوييم اين بهتره يا اون، يا صرفا اكتفا به تجارب يك يا دو تا كاربر معمولي كنيم چندان درست نيست.
    2- روي گارانتي اصلي سيستم (بين المللي) تا زمانيكه به سازمان جهاني تجارت نپيوستيم، خيلي نبايد حساب كرد. فقط هزينه ي رفت و برگشتش به نمايندگي در دبي حدود 80000تومنه كه مبلغ رو از صاحب سيستم مي گيرند! پس گارانتي داخلي سفت و محكمي بايد داشته باشه(تازه اون رو هم عملا وقت عيب پيدا كردن سيستم بايد شناخت)همينجا ذكر كنم كه اگر خواستيد به هر دليل سيستم هاي جديد رو باز كنيد حتما "لااقل دو نفر" كه يكي متخصص كامپيوتره بايد باشيد وگر نه اگر فكر كنيد مثل سيستم روميزيه كارتون بدجور بيخ پيدا مي كنه.اين توصيه رو بويژه براي سيستم هاي جديد كاملا جدي بگيريد.
    3- نام هايي مثل توشيبا و سوني معروف هستند به اينكه در اين رقابت فشرده ،قيمت هاشون رو هنوز نشكستند؛پس هر كس سراغشون بره_مثل من كه مرداد پارسال رفتم _ در بحث قيمت ،دو تا ضرر ميكنه ؛اول اينكه در يك رقابت تقريبا برابر ،گرونتره رو خريده ؛دوم اينكه موقع فروش و تبديل به احسن_كه به قول بعضي ها به اونجاش ديگه نبايد فكر كرد_ ضرر بيشتري مي كنه(معمولا يك سوم افت قيمت موقع فروش ،چيز معموليه كه بايد در نظر داشت.)ضمن اينكه موقع تعميرهاي جزئي كه خارج از گارانتيه ،طبعا(!)هزينه ي بيشتري را بايد پرداخت!
    4- از ساقي عزيز تعجب كردم وقتي راجع Centerino نوشته بود انتخاب نبايد كرد... . اولا استفاده ي لفظ Centerino كه از ابتدا در صحبتها سر زبان هاافتاد ،چندان صحيح نيست .بلكه همان Pentium-Mكه اشاره به Mobile بودن پردازنده دارد بلحاظ فني درست تره. در واقع سنترينو اشاره به سه فناوري مجتمع شده در اين نوع پردازنده داره .ضمن اينكه با فروكش كردن رقابت AMD وIntel بر سر فركانس كاري بالاتر ، دوره ي استفاده ي بهينه از همان فركانس موجود فرا رسيده كه اين ،يكي از دلايل اصلي ارائه ي فناوري سنترينو بوده.پس صرفا مقايسه ي عددي بين فركانس كاري سنترينو و پنتيوم ،كاملا نادرسته. بايد اضافه كنم يكي از برتري ها و دلايل اصلي كم مصرف و كم حرارت بودن سنترينو ها استفاده از ريز مداراتي از جنس طلا در اين ريزپردازنده هاست.
    اما اينكه بخاطر وجود نداشتن شبكه هاي ارتباطي بي سيم ، سنترينو را انتخاب نكنيم هم فكر مي كنم چندان منطقي نباشه. هنوز قديمي تر ها يادشان نرفته كه كمتر از " 14سال "قبل ،برنامه هاي كمودورهاي 64 و آميگا رو با نوار كاست بايد بالا مي آورد...!! پس اولا يك خريدار نوت بوك كاملا بايد آينده نگر باشه و به امكانات كم راضي نشه.چرا كه عمده قسمتها ي نوت بوك(بجز ديسك سخت و حافظه ي رم) غير قابل ارتقاست.دوم اينكه همونطور كه نوشتم ،پنتيوم ها برعكس سنترينو ها بسيار گرماده ترند(فراموش نكنيم كه در اين نوشتار ،مراد ما از پنتيوم ،Pentium-Mاست كه بسيار كم مصرف تر و كم حرارت تر از پنتيوم هاي سيستم هاي روميزي هستند.) طبعا هر چه نوت بوك ما گرماي بيشتري توليد كنه بر استهلاك و كاهش عمر مفيد سيستم ما اضافه مي كنه و روي اين اصل هست كه تا حالا عليرغم مقاوم و بسيار سخت كار بودن نوت بوك ها گفته مي شد كه از خريد دست دوم شان تا حد امكان بايد پرهيز كرد.
    5- هر چه زمان به جلوتر مي ره سيستم هايي با امكانات و قابليتهاي بيشتر و مفيد تري عرضه ميشند.براي نمونه افزودن قابليتهايي نظير : تيونر تلويزيون،وب كم،كارت كپچر(!)،ساب ووفر(!) _ يكي از معايب بيشتر نوت بوك هاي فعلي كيفيت صداي پايين بدليل باندهاي نامتعارف و بسيار كوچك است كه لزوم تهيه ي باندهاي خارجي مناسب تري رو ايجاب ميكنه _،Super Multi DVD Writer(داراي قابليت ذخيره بر روي دي وي دي هاي "دو لايه"- البته تا آنجا كه من اطلاع كسب كردم هنوز دي وي دي دو لايه به بازار ايران نيومده - بر روي دي وي دي "دو رويه ي دو لايه" بيش از 17گيگا بايت مي توان ذخيره كرد_) و با وجود همه ي اينها، قيمتي در حدود 1500000تومان ... در بعضي مدل هاي جديد ASUS و higrade را بايد آخرين تيرهاي وارد شده بر پيكر نيم جان نام هاي معروفي مثل TOSHIBA و SONY و... دانست.همانطور كه نوشتم يكسال است كه خودم سيستمي دارم كه خلاصه مشخصات آن اينچنين است( اصلا تعصبي بر روي نام هاي معروف ندارم):
    TOSHIBA- Satellite A65-S1762
    Mobile Intel(R) Pentium(R)4- 3.2GHz HT
    512MB
    ATi 7200-64MB shairing
    Multi DVD Writer
    1720000تومان
    با اين همه اوصافي كه اندر فوايد نوت بوك نوشتم، و با نظرداشت آنكه كارهاي متوسط من اعمالي نظير Rendering است كه نياز به توانايي هاي پردازشي بالايي دارد ،قطعا اگر زمانه تكرار شود و سيستم هايي كه چند خط بالاتر ، امكانات جديدشان را نوشتم در اختيار باشد، در انتخابشان ترديد نخواهم كرد.
    Last edited by MORTAZA; 13-09-2005 at 07:49.

تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت

پيش فرض

با ســـلام ..

دوست عزيز مرتضي, جان عضويت رو در اين انجمن صميمانه بهت تبريك ميگم اميدوارم كه بتونم از تجربياتت در زمينه خريد استفاده كنم ...

با گفته شماره يك شما كاملا موافقم . راستيتش من همين 3روز پيش به همراه برادرم براي خريد رفتيم مجتمع پايتخت و قصد خريد SONY VAIO VGN-FS645W رو داشتيم كه در كمال تعجب و ناباوري و برخلاف وعده هاي تلفني با يك سوپر ماركت نوتبوك مواجه شديم كه از هر برندي يك يا چند مدل رو گذاشته بود خلاصه اينكه اون طور كه فكر ميكرديم كه هر شركت تنها روي يك برند كار كنه و فعاليتش مجاز هم باشه به هيچ وجه صحت نداشت تازه زماني كه از مسئول نوتبوك اون سوپر ماركت :mrgreen: سوال كردم كه اين سري FS سوني محصول كدوم كشور هست بعد از اسم اوردن از ژاپن و امريكا كه مثلا تحت ليسانس .... اخرش گفت كه اسمبل چين هست :shock: اقا تا اين حرف رو زد اب پاكي رو ريخت روي دستمون با خيال راحت يه 3 ساعتي رو با داداشم بحث كرديم و فعلان از خريد منصرف شديم .. البته ناگفته نمونه كه توي همون مجتمع پايتخت دو شركت هم بودند ( البته شايد بيشتر هم باشن -- البته تنها كلامي -- ) كه خودشون ميگفتن نماينده رسمي هستن يكيش شركت ايران رهجو بود كه ميگفت نماينده رسمي محصولات Sony هست كه ظاهرا بهش ميخورد چون كارش درست بود :P و تقريبا بجز انواع متنوع نوتبوك از LCD بگير تا كولديسك و MP3Player همش روي Sony فعاليت ميكرد يه نكته جالب هم بگم كه هيچ مدلي هم از سري لپتاپ هاي ساخت چين يا همون اسمبل چين رو هم نداشت و تنها يك نوتبوك از سري FS داشت كه اون هم با مشخصات ما جور در ميومد البته ساخت ژاپن بود و خود شركت ايران رهجو اون رو علاوه بر يكسال گارانتي بين المللي يك سال هم گارانتي خود شركت ميكرد اما اون هم 2.100.000 بود :cry: كه مطابق بودجه 1.500.000 نبود ... يك شركت زيگورات هم بود كه تقريبا فعاليتش رو روي برند DELL گذاشته بود كه اونجا هم رفتيم و يك مدل خوب مطابق با اكثر مشخصات ذهني خودمون ديديم اما حالا كي ميتونه اين داداش ما رو راضي كنه كه از خير زيبايي Sony بگذره و به سگ جوني ( تنها شنيده ايم ) دل رضايت بده ...

در مورد گفته شماره 2 شما بايد بگم كه چه تفاهمي .. :lol: و در تكميل گفته هاي شما ذكر كنم كه تمام نوتبوك هاي موجود ( البته نوتبوك هاي نو و اصطلاحا تو كارتن ) يكسال گارانتي International يا همون بين المللي دارن كه مثلا اگه توي اين يكسال مشكلي پيشامد كرد اون نوتبوك رو با هزينه صاحب نوتبوك ميفرستن به ستاد تعمير كه عموما بيشتر برند ها در دبي يك مركز دارن اما اتفاق ميفته كه نوتبوك بايد بره امريكا كه 180 هزار تومني صاحب گردن شكسته نوتبوك بايد پياده بشه يك مدل ديگه گارانتي هم توي ايران مد شده به نام گارانتي محلي ( Local) اين مدل گارانتي رو كه عموما ( مثلا ) شركت هايي ميدن كه وارد كننده مجاز اون نوتبوك باشن البته من خيلي دلم به اين مدل گارانتي خوشه چون اگه نوتبوك مشكل اساسي پيدا كنه با هزينه خود شركتي كه گارانتي محلي كرده نوتبوك ميره واسه تعمير ... البته معمولا خوده شركت ها هم عموما ادعا ميكنن كه مركز تعمير دارن :? .... باز اين گارانتي محلي رو مثلا ايران رهجو ميده اليته فكر ميكنم كه بابت گارانتي حدود 100 تومن كشيده باشه روي قيمت كل اما شركت زيگورات گارانتي محلي رو با قيمت بين 70 تا 90 هزار تومن علاوه بر قيمت نوتبوك ارائه ميده . در مورد حضور يك ادم متخصص براي ارزيابي نوتبوك بايد بگم كه برادرم من رو به عنوان يك متخصص دنبال خودش برده بود كه البته فكر ميكنم تا حالا متوجه شده باشد كه توي اون روز كه مجتمع پايتخت بوديم اين مسئولين فروش چه عزابي كشيدن .. هنوز طرف نگفته بود قيمت چنده من داشتم در مورد گارانتي تعداد پيكسل هاي سوخته LCD و محل مركز تعمير ... سوال ميكردم طرف كم مونده بود يه چيزي بهمون بگه ....

در مورد شماره 3 هم كاملا موافقم :mrgreen: ... در يك شرايط برابر با احتساب قدرت پردازشگر - رم - وزن - LCD و .. براي دو مدل سري FS سوني يكي ساخت چين و ديگري ساخت ژاپن بيش از نيم ميليون اختلاف قيمت ( البته دلايل متنوه اي هم داره ) و بين يك سوني ژاپني و يك Dell ايرلندي هم حدود 400 هزار تومن اختلاف هست .. البته بگم كه توي مجتمع پايتخت اين طوري بود .. تبديل به احسنت كردن نوتبوك يا همون ارتقاء بجز در بعضي مدل ها كه براي خود نوتبوك پيش بيني شده تنها ميشه هارد رو تعويض كرد ( راحت تر از PC ) همچنين رم رو افزايش داد باز هم به راحتي .. در بقيه موارد تقريبا غير ممكن هست . وگرنه فروش لپتاپ و گرفتن يك مدل بالاتر اصلا مقرون به صرفه نيست ..

در مورد گفته ساقي عزيز من اين طور متوجه شدم كه براي نوتبوك هاي جانشين سيستم هاي روميزي اين پيشنهاد رو دادن چون وقتي ما نوتبوك رو بخوايم به جاي PC ازش استفاده كنيم ديگه نيازي به پردازنده هاي همراه نداريم چون برامون مصرف باتري و حمل و نقل زياد مهم نيست و امكانات توكار پردازنده هاي همراه رو هم ميشه با كارت هاي توسعه اي كه هست ايجاد كرد . ( و يا براي اينكه ارزون تر در بياد .. چون در مقايسه بين پردازنده اي معمولي با پردازنده هاي موبايل چيزي معادل 100 تا 300 دلار اختلاف قيمت دارن ) لازم ميدونم به اختصار يكم شماي كلي از مدل هاي مختلف پردازنده ها رو اينجا بگم تا سوء تفاهم و ... پيش نياد .. ( البته مختصر و مفيد . )

Pentium M در حالتي مابين پنتيوم 3 و پنتيوم 4 ساخته و طراحي گشته است.از نظر ميزان مصرف انرژي كمي بهتر از پنتيوم 4 عمل مي نمايد و كيفيت- كارايي آن مابين اين دو قرار مي گيرد.اين پردازنده جزئي از Centrino package است .

Celeron M مشابه Pentium M بوده با اين تفاوت كه قيمت آن كمي كمتر از Pentium M مي باشد. level 2 cache memory در Celeron M به 512KB كاهش پيدا نموده,در حالي كه در Pentium M اين ميزان 1 -2 مگابايت مي باشد.

Desktop Pentium 4 براي لپتاپ هاي نوع جايگزين با مدل روميزي ساخته شده كه با قيمت كمتر از بيشترين قدرت عملكردي برخوردار است . البته بايستي قبول نمود كه اين پردازنده از پردازنده هاي Non-Mobile ( غير قابل حمل ) محسوب مي گردد. در اين پردازنده شما از ( FSB (Front side bus speed سريع تري برخوردار هستيد.همچنين از 800 MHZ FSB بهره برده و يا داراي Dual Channel Memory مي باشد . اما اين پردازنده خوره باتري و زمان شارش نوتبوك شما است و شما تنها ميتوانيد در بهترين حالت حدود 2ساعت بوسيله باتري با نوتبوك خود كار كنيد .

Centrino درواقع یک نام تجاری است که توسط INTELعرضه شده و عنوان کامل آن INTEL® CENTRINO MOBIL™ TECHNOLOGY است, که دارای چهار مزیت است:

1- افزایش حافظه CACHEبه 1MB ,واخیرا MB2

2-ظرافت و کم شدن قطر نوت بوک و نهایتا کاهش وزن اینگونه نوت بوکها .

3- بهینه سازی میزان مصرف انرژی واستفاده مدت طولانی تر از باطری .

4-آزادی عمل وامکان استفاده از شبکه بی سیم WLANوتطبیق با استاندارد WI-FI ...

Dothan از حافظه نهاني L2 cache بيشتري بهره ميبرد ( 2MB L2 Cash) تكنولوژي ساخت ان 90 نانو متري است .

Sonoma نسل بعدی معماری Centario شرکت اینتل است به طور خلاصه پيشرفتهای ايجاد شده در Sonoma عبارتند از : يك گذرگاه 533 مگاهرتزي، پشتيبانی حافظه پرسرعت DDR2، گذرگاه PCI Express، صوت بهتر و 802.11a/b/gWi-Fi و...

البته اين Dothan و Sonoma رو معمولا شما توي وبسايت هاي برند هاي مختلف به هيچ وجه نميبينيد .. و از امكانات ديگه اي كه ذكر شد بايد تشخيص بديد .. ولي توي ايران برعكس همش اسم Sonoma و Dothan رو ميبرن .

و ....

راستي مرتضي جان شنيدم كه تعداد مراجعه نوتبوك هاي توشيبا به مركز تعمير بيشتره .. ( فقط شنيدم ) البته فكر ميكنم به نسبت قدمت اين نوتبوك توي ايران طبيعي باشه چون اولين ببندي كه وارد ايران شد توشيبا بود .

يك سري مطالب اماده كردم در مورد قطعات مختلف نوتبوك و كلا خريد نوتبوك در ايران اپلود ميكنم و توي PM ادرس بهت ميدم خوشحال ميشم كه نظر سازندت رو بگي .. :|

از پست ي كه دادي خيلي خوشم اومد .

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •