تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 106 اولاول 12345671353103 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 1052

نام تاپيک: مرجع نکته ها و اموزش ها(سخت افزار.نرم افزار و....)

آخر فروم باز nakhordemast's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

13 وایت بالانس

این مقاله رو توی کلوپ 810 گذاشتم یکی از دوستان گفت باید بذاری اینجا. مهم اینه که در دسترس باشه

وایت بالانس یا تراز سفیدی.
    بسیار سریع و مختصر برای استفاده در دوربین موبایل:
    تراز سفیدی. چرا؟؟
    حتما اینو قبول دارید که : لامپهای تنگستن معمولی نورشون زرده ، پرژکتور های سینمایی نورشون سفیده ، روزای برفی رنگها به سمت آبی گرایش داره. توضیح دلیلش (اینجا) لزومی نداره.

توی تمام دوربینهای ثبت تصویر که بشر تا به حال ساخته با این تاثیر جنسیت نور های مختلف دست به گریبان بوده . حتی توی فیلمها و عکسهای سیاه و سفید هم وجود داره اما به گونه ای دیگه.

تلاش برای اینکه تاثیر جنسیت های مختلف نوری در تصاویر تولید شده نهایی به کمترین حد خود برسه و این تونالیته های زرد و آبی و سبز از بین بره نهایتا در دوربینهای ویدئویی و دیجیتال منجر میشه به ستینگ ها و تنظیماتی به نام وایت بالانس

شروع کار:

کلا ما دو جنس نور داریم: 1 طبیعی 2 مصنوعی
    طبیعی: نور روز
    مصنوعی: تنگستن - فلورسنت - هالوژن -

به یاد داشته باشید که این جنس نور ها در عکس چه تونالیته رنگی تولید می کنند .

اصل بر اینه:
    تنگستن = زرد
    نور روز = آبی
    فلورسنت = سبز

خوب حالا طریقه انجام تنظیمات وایت بالانس:

واضحه: توی هر محیط عکاسی میکنین تنظیم دوربین موبایلتون روی همون حالت بگذارید:

تنگستن= تنگستن
    فلورسنت = فلورسنت
    نور روز = نور روز
    روز ابری = روز ابری ( در روزهای ابری و برفی تاثیر رنگ آبی نور خورشید به شدت افزایش پیدا میکنه )

حالت auto هم که به صورت اتوماتیک یکی از اینها رو انتخاب میکنه.

خوب دیگه اینهمه درگیری واسه چیه؟
    مشکل زمانیه که شما نور ترکیبی داشته باشی یعنی چند منبع مختلف نوری داشته باشین.
    مثلا توی یک اطاق هم مهتابی روشن باشه هم یه لامپ 100 هم اینکه لای پنجره باز باشه . چه کار باید کرد؟

اینجا دیگه حالت auto جواب نمیده و به خطا می افته و معمولا پر نور ترین منبع ( که قائدتا پنجره است) رو مبدا قرار میده و وایت بالانس رو بر اساس اون تنظیم میکنه ( شاید باز هم به خطا بیفته و مهتابی رو مبدا تراز سفیدی قرار بده یا حالتهای مابین اینها رو . مهم اینه که به خطا می افته) . در عکسی که با این شرایط تولید شده باشه میبینید که
    اونجاهایی که تور پنجره اقتاده رنگ همه چیز طبیعیه( چون تنظیم دوربین رفته روی نور روز)
    اونجاهایی که نور مهتابی افتاده همه چیز سبزه
    اونجاهایی که نور تنگستن افتاده همه چیز زرده

این عکسها رو ببینید براتون روشن میشه که وقتی میگیم تراز سفیدی بر مبنای فلان نور تنظیم میشه یعنی چی

این عکسها دوتا اطاق رو نشون میده که توی یکی مهتابی روشن بوده( راست) و توی یکی دیگه یه لامپ 100 وات( چپ) توجه داشته باشید که رنگ دیوار ها سفید هستند.

در عکس بالایی :
    تنظیم دوربین روی حالت تنگستن بود

در عکس پایینی :
    تنظیم دوربین روی حالت فلورسنت بوده

میبینیم که در هر دو حالت دوربین تلاش کرده رنگ نوری رو که به عنوان وایت بالانس انتخاب کردیم به سفید تبدیل کنه

یه مثال دیگه میزنم تا کاملا جا بیفته:
    در دوربینای آنالوگ که امکان تغییر وایت بالانس نیست اینجوری عمل میکنند که :
    اگر فیلمی که توی دوربین گذاشته ان مخصوص نور روز باشه با بستن یک فیلتر رنگی آبی( چون آبی رنگ مکمل زرد هست) اونو برای عکاسی از نور تنگستن تبدیل میکنند . به اصطلاح خودمونی زردی نور تنگستن رو رنگ آبی فیلتر میگیرن.

خوب. حالت auto توی دوربینهای عکاسی دیجیتال مناسبه و توی w810 و دوربینهای مشابه بهترین جواب رو داده. . اما توی دوربینهای دیدئویی و دیوی کم ها همیشه مایه درد سر و خطاهای فاحش و جبران نشدنیه. ( مخصوصا توی کارهای حرفه ای که هرگز از این حالت استفاده نمیشه)

نتیجه اخلاقی تا این قسمت: تنظیم دوربین روی هر حالتی قرار بگیره اون جنس نور رو مبدا سفیدی فرار میده و تلاش میکنه تونالیته های رنگی ناخواسته اون نور رو به سفید تبدیل کنه . یعنی تراز سفیدی بر مبنای اون نور قرار میگیره. همین

اینجا شمایید که انتخاب میکنید . با توجه به جنسیت نور یکی از حالتهای وایت بالانس رو انتخاب میکنید. و تمام این حرفایی که میزنن : اقا تنگستر نویز داره و حالت فلورسنت نویز نداره و ... اینا همش الکیه.

دیگه شمایید و دوربینتون . باید نهایتا تصویر شما منجر بشه به : تراز بودن سفیدی.
    همین
    توصیه میکنم که با این تنظیمات ور برید تا نتیجه مطلوب رو یهتون بده.
    نکته آخر اینکه توی 810 که من دارم حالت auto دیر جواب میده و کنده . باید چند ثانیه دوربینو توی اون محیط نوری روشن نگه دارید تا سنسور تنبل گوشی نور محیط رو تشخیص بده و دوربینو به حالت صحیح تر هدایت کنه .

2. این کاربر از nakhordemast بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض

مرسی مهدی جون...جالب بود...وقت گذاشتی دستت درد نکنه

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض

آغا گوشي من اصل مازيه و دبيلو800 هستش ريجستر شده. باتري من Made in Korea Finished in China هستش كه خوبه. درسته شارژر و باري ها رو چين مي زنه ولي كار ساير كشورها مثل كره و... هزارمرتبه بهتر از چينه
    اين باتري خودم رو بنا به دلايلي منطقي عملي تئوريك به باتري هاي خالص چين ترجيح مي دم. درسته باتري من هم بلاخره تحت ليسانس چينه ولي خوب دست كره اي ها بوده.
    بله این باطری هم تا جایی که من شنیدم جزئ باطری های خوب هست و کمتر توش مشکلی وجود داره...منم نگفتم بقیه مارک ها و بقیه کشور ها بد کار می کنن...فقط استانداری رو گفتم که اگه تو سایتش برید..اون رو معیار قرار داده....ضمن اینکه سر چینی بودن و کره ایی بودن هم با شما هم عقیده نیستم چین محصولات درجه یکش حرف نداره..چیزی که باعث شده همه از اسم محصولات چینی فرار کنن فقط ایه که تو ایران بیشتر جنس های درجه 3 چینی هست

اگه نباشه جاش خالی می مونه Alire7_a's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

چرا پيشنهاد گوشي بدون گارانتي مي كني؟؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

1

چرا پيشنهاد گوشي بدون گارانتي مي كني؟؟
    ببین گل پسر... من که توضیح دادم که اما چشم یه کم مفصل تر می گم
    3 نوع انتخاب دارید شما:
    رجیستر شده و با گارانتی
    رجیستر شده و بدون گارانتی
    رجیستر نشده
    خوب من که شخصا رجیستر نشده رو اصلا پیشنهاد نمی کنم..چون مثلا خود من با گوشی زیاد ور می رم....اما حالا که گوشیم رجیستر نیست نمی تونم فرضا اپدیتش کنم که خوب برای من خوشایند اصلا نیست
    اگه شما جز دسته ایی هستین که فقط باهاش شماره می گیرید!!پس رجیستر بودن و نبودنش براتون توفیقی نداره و می تونید حتی یک گوشیه رجیستر نشده رو انتخاب کنید
    اما کسانی که براشون مهمه که رجیستر باشه(که باید هم مهم باشه براشون) تمامیه دوستانی که تو کار گوشی هستن رجیستر بدون گارانتی رو پیشنهاد می کنن
    حالا چرا؟ببینید بهترین گارانتی فرضا سیاتل یا هر چی...به خاطرش حدود 15-20 تومن باید بیشتر بدین....تا اینجا یه هزینه ایی اضافه دادین تا بعدا به دردتون بخوره درسته؟خوب بعد مدتی مشکلی پیش میاد می برید نمایندگیش...اونجا هزار و یک ایراد و اشکال ازش می گیردند و اخر با این جمله شما رو به سمت خونه!!!همراهی می کنن:این مشکل جز گارانتی نیست
    گارانتی های متفرقه رو هم که اصلا صحبتش رو نکن...هر کدوم از برگه هاشو می تونی دونه ایی 1000 گیر بیاری...به هیچ دردی هم نمی خورن
    باز اگه قبول نکردی و خواستی گارانتی دار باشه حتما معتبر ترین گارانتی باشه شاید اونم شایدی به دردی بخوره
    یه کلام گارانتی تو ایران الکیه و بابت یه چیز الکی پولتونو دور نریزید...اون 20 تومن که بیشتر می دی رو نده بگذار تو جیبت...اگه یه وقتی به مشکل برخوردی حالا ازش برای رفع مشکلت استفاده کن
    شاد باشید

اگه نباشه جاش خالی می مونه Alire7_a's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

ببین گل پسر... من که توضیح دادم که اما چشم یه کم مفصل تر می گم
    3 نوع انتخاب دارید شما:
    رجیستر شده و با گارانتی
    رجیستر شده و بدون گارانتی
    رجیستر نشده
    خوب من که شخصا رجیستر نشده رو اصلا پیشنهاد نمی کنم..چون مثلا خود من با گوشی زیاد ور می رم....اما حالا که گوشیم رجیستر نیست نمی تونم فرضا اپدیتش کنم که خوب برای من خوشایند اصلا نیست
    اگه شما جز دسته ایی هستین که فقط باهاش شماره می گیرید!!پس رجیستر بودن و نبودنش براتون توفیقی نداره و می تونید حتی یک گوشیه رجیستر نشده رو انتخاب کنید
    اما کسانی که براشون مهمه که رجیستر باشه(که باید هم مهم باشه براشون) تمامیه دوستانی که تو کار گوشی هستن رجیستر بدون گارانتی رو پیشنهاد می کنن
    حالا چرا؟ببینید بهترین گارانتی فرضا سیاتل یا هر چی...به خاطرش حدود 15-20 تومن باید بیشتر بدین....تا اینجا یه هزینه ایی اضافه دادین تا بعدا به دردتون بخوره درسته؟خوب بعد مدتی مشکلی پیش میاد می برید نمایندگیش...اونجا هزار و یک ایراد و اشکال ازش می گیردند و اخر با این جمله شما رو به سمت خونه!!!همراهی می کنن:این مشکل جز گارانتی نیست
    گارانتی های متفرقه رو هم که اصلا صحبتش رو نکن...هر کدوم از برگه هاشو می تونی دونه ایی 1000 گیر بیاری...به هیچ دردی هم نمی خورن
    باز اگه قبول نکردی و خواستی گارانتی دار باشه حتما معتبر ترین گارانتی باشه شاید اونم شایدی به دردی بخوره
    یه کلام گارانتی تو ایران الکیه و بابت یه چیز الکی پولتونو دور نریزید...اون 20 تومن که بیشتر می دی رو نده بگذار تو جیبت...اگه یه وقتی به مشکل برخوردی حالا ازش برای رفع مشکلت استفاده کن
    شاد باشید
    آقا مصطفي ممنون براي توضيحاتت
    حالا ميخوام بدونم فرضا گوشي من مشكلي براش پيش مياد و گارانتي هم نداره
    اگه برم نمايندگي سوني اريكسون نميگه چون گارانتي نداره پولم بدي درستش نمي كنيم؟
    از طرف همه گوشيهاي گرانتي دار رجيستر شده اند؟
    حالا من اگه بخوام گوشي بدون گارانتي رجيستر شده بخرم به جز وارد كردن اون كد و تطبيق سريال داده شده با سريال باتري و كارتن راه ديگه اي هم هست؟
    Last edited by Alire7_a; 23-03-2007 at 11:04.

آخر فروم باز c0rd3r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

هردو مقاله دوربین عالی بود و موثر .

فقط یکی به ما بگه اینجا کجاست؟ پاتوق دوم 810 دارها؟؟

ازهردوتون مخصوصا آقا مصطفی ممنون.

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

1

سلام دوست عزیز...نخیر اینجا اصلا اینجوری نیست که واسه 810 دارا باشه...بحث ها و نکته ها همگی جنبه ی عمومی دارن...تا الانم هیچ کدوم از بحث ها حول و حوش یک گوشیه خاص نچرخیده...وقتی فرضا از بی تی اس بحث می شه اینکه دیگه خیلی کلیه بحثیه که حتی دیگه به برند گوشی هم ربطی نداره چه برسه به مدل خاصی
    قربونت شما لطف داری...خوشحالم به کارت امده
    در ضمن اشااله می خوام بحث های شبکه رو هم تا جایی که اطلاعاتم قد بده ادامه بدم...منتظر ادامه ی بحث بی تی اس باشید
    شاد باشید

پروفشنال vodka's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

ممنون مصطفی جان تا اینجا عالی بودی البته واسه من فقط همون قسمت قاب احتیاجم شد بقیه رو از رو تجربه میدونستم به هر حال عالیه همینطور به کارت ادامه بده!!!
    ولی یه سوال در مورد قاب داشتم اونم اینه که اگه من قاب اصلی که فکر کنم 25 تا 30 قیمت داره بخرم باز اون مشکلات قابهای فانتزی رو که نداره؟؟؟داره؟؟؟
    چون من میخوام قاب سفید بگیرم نه قابهای فانتزی رنگی!!!گوشی من W810 رنگ مشکی!!!

آخر فروم باز c0rd3r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

-

فقط یکی به ما بگه اینجا کجاست؟ پاتوق دوم 810 دارها؟؟

-.
    این جمله فقط شوخی بود.

حتما ادامه بده.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •