با سلام.
بالاخره بعد از يكي دو هفته تحقيق، ديروز مونيتور صفحه تخت فراسو 1940 رو خريدم 285 هزار تومان.(از ابراز لطفتون پيشاپيش متشكرم!)
براي ديدن مشخصات اين مونيتور [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو كليك كنيد.
اما علت انتخاب نكردن فراسو 1950 در عين اينكه از لحاظ مشخصات بهتر و بالاتر بود و از لحاظ قيمت پايينتر! اينها بود:
1- از مونيتور وايد خوشم نميآد و فكر ميكنم 19 وايد زيادي بزرگه.
2- رزوليشن غير متعارفي داشت و احتمالا در بعضي از بازيها مشكل ساز ميشد.
3- قيمتشم شايد يه مقدار زيادي كم بود و به نظرم مشكوك!

اما نكات قابل توجه در مورد اين مونيتور:
1- صفحه 19 اينچ و رزوليشن 1024 * 1280
2- قابليت چرخش 95 درجه از حالت ايستاده به سمت عقب(و قابليت نصب روي ديوار) و داشتن دكمه هاي تنظيم لمسي!
3- داراي دو بلندگوي خارجي با صداي نسبتا مناسب و استفاده از هر دو خروجي انالوگ و ديجيتال.
4- كيفيت تصوير و رنگ بندي خوب و نه عالي!
5- زاويه ديد از اطراف 50 از 180 درجه!!!(البته بعد از اين مقدار رنگ صفحه تغيير نميكنه و فقط صفحه تيره تر و كدرتر ميشه)
6-زمان پاسخگويي مناسب(3 تا بازي رو تا حالا باهاش امتحان كردم: Winning Eleven 8 , Prince of Persia t2t , Battlefield 2 كه تو دوتاي آخري همه چيز بي نقص بود ولي توي اون فوتبال در حالت عادي باز هم خوب بود(يعني رزوليشن 760 * 1024) اما در رزوليشن 1024 * 1280 كه پيش فرضه مونيتوره در بعضي صحنه ها مثل وقتيكه زير توپ زده ميشه تصوير تار ميشد كه نشان از كمبود سرعته!)
7- در مورد فونت ها و آيكونها هم در رزوليشن 1024 * 1280 و در حالت استاندارد همه چيز خوب ديده ميشه اما در رزوليشن 760 * 1024 فونتها يه مقدار خيلي كم سايه داره.
8- منوي تنظيمات ساده ولي مفيد و كارا.
9- قيمت واقعا مناسب.
10- Brightness و Contrast شديد( مثلا الآن كه هر دو رو از حالت پيش فرضشون كمتر كردم باز هم احساس ميكنم يه مقدار زياده و شايد اين خودش يه نكته منفي باشه)

حتما متوجه شديد كه نكات بالا نه همگي مزيت بودند و نه همگي نقص بلكه واقعياتي بودند كه بنده احساس كردم كه برخيهاش ميتونه متفاوت باشه يعني برا يه عده مزيت و از نظر ديگران نقص!(مثل بلندگو و يا دكمه هاي لمسي

اما امتياز اين مونيتور از نظر من:
براي بازي: 7 از 10
براي كارهاي گرافيكي: 8 از 10
براي كارهاي اينترنتي و متني: 7.5 از 10
امتياز كلي: 7.5 از 10

البته اينو بگم چون من بعد از تحقيقاتم به اين نتيجه رسيدم كه هنوز فن آوري LCD ها به مرحله مطلوبي نرسيده(و مثلا بيشتر از 250 هزار تومان براي 17 اينچ نمي ارزه) لذا تصميم گرفتم كه اقتصادي ترين محصول رو انتخاب كنم كه به نظرم همين مونيتورهاي فراسوست چه سري لاوان و چه سري آستارا.
لذا با توجه به نيازهاي من و قيمت مناسب، اين مونيتور از نظر من امتياز 8.5 از 10 رو ميگيره!