تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 44 اولاول 12345678915 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 434

نام تاپيک: ◄◄ معــرفــی و درخــواســت کــتابـــها و منــابــع کمــک آمــوزشــی ریــاضــیــات ►►

پروفشنال ali_metal_357's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    پشت کامی جونم

پيش فرض

دوست عزیز اصلا ریاضی دو و یک عین اب خوردن هست .
    من خودم توی ریاضی 1 توی المپیاد نفر 7 شدم و توی ازمون نخبگان هم شدم نفر 33 نفر توی کل ایران .
    راهنمایی که درباره ی این ریاضی ها می تونم بکنم اینه که زیاضی 1 مثل یک وزنه سنگین هست که باید یک ضرب بلند کنی ولی ریاضی دو مثل همون وزنه هست ولی دو ضرب می تونی استفاده کنی .
    من جزوه توی کامپیوتر ندارم ولی اگر هر جاشو توی هر کدوم نفهمیدی بگو تا برات بگم .
    --------------------------------------
    راستی هر کی کتاب الکترونیکی ریاضی اقلیدوس را داره به من پی ام بده و برام بفرسته ای دیم توی پرو فایل هست .

آخر فروم باز samanajan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض آموزش ریاضی کاربردی یا همان ریاضی 7 دانشگاه هر کی بلده بیا تو

سلام من متاسفانه هیچی از ریاضی کاربردی یا همان ریاضی 7 هیچی بلد نیستم

آیا کسی هست جزوه توپی که بشه باهاش خوب یاد گرفت

و یا آموزشی و کتابی .و هر چی باشه که ما را کمک کند

با تشکر

اگه نباشه جاش خالی می مونه سهراب مموتی's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

کتاب توماس حرف نداره. فکر نمیکنم کتاب توماس احتیاجی به معلم داشته باشه. بهترین معلم خود کتابه. بگیر و خوب بخونش. اگه یاد نگرفته من خودم میام یه دونه محکم بخوابون زیر گوشم.
    البته بگم دوتا شرط داره. اول اینکه ریاضیاتی پیشنیاز این درسو بلد باشی و دوم اینکه کتابو تا جاییشو نفمیدی جلوترشو نخونی.

4. این کاربر از سهراب مموتی بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض اکسترمم نسبی و مطلق

سلام دوستان
    من یه اموزش بسیار روان برای این موضوع می خوام با چند تا مسئله که حل هم شده باشه
    و دارای ماکس و مینیمم نسبی و مطلق هم باشه (منظورم اموزشش هست و مثال)

آخر فروم باز فاطـمه's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

فکر کنم این به دردتون بخوره...
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

ممنون فاطمه جان
    اما زیاد درباره اکسترمم نگفته من قبلش به ویکی سر زده بودم اما بدردم نخورد با این همه ممنون بابت کمکت
    من می دونم چطور میشه اکسترمم رو گرفت ولی من تو ریاضی پیام نور گیر کردم و اونم اینه که خیلی شنگوله بدون گرفتن نقاط بحرانی همینطوری گفته رفته بدون اینکه حتی نکته ای در باب راه حل گفته باشه

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

ممنون فاطمه جان
    اما زیاد درباره اکسترمم نگفته من قبلش به ویکی سر زده بودم اما بدردم نخورد با این همه ممنون بابت کمکت
    من می دونم چطور میشه اکسترمم رو گرفت ولی من تو ریاضی پیام نور گیر کردم و اونم اینه که خیلی شنگوله بدون گرفتن نقاط بحرانی همینطوری گفته رفته بدون اینکه حتی نکته ای در باب راه حل گفته باشه
    من الان زیاد یادم نیست، ولی کلاً یادمه مبحث سختی نبود
    (3 سال پیش خوندم)
    بازم می گردم چیزی پیدا کردم می ذارم براتون

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

به اینام یه سری بزن...

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    اصلاً بگو تو چی مشکل داری شاید بلد باشم؟
    یا فوقش دوستان جواب میدن

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

تعریف ماکزیمم و مینیمم نسبی و مطلق رو که میدونیم.
    حالا تعریف نقطه بحرانی:به نقطه ای می گیم بحرانی که مشتق در اون در صورت وجود 0 باشه.این یعنی اینکه مشتق در اون نقطه یا موجود نباشه یا 0 باشه.
    مثال:تابع یک تقسیم بر (x^2 - 1) چند نقطه بحرانی دارد؟
    جواب:وای پریم مساوی است با:(منهای دو ایکس) تقسیم بر مخرج کسر بالا بتوان 2.
    اگر این رو مساوی 0 بگذاریمx=0 بدست می یاد.و اگه مساوی با "نا موجود" قرار بدیم x میشه مثبت1 و منفی1 ولی این دوتا بحرانی نیستن چون اصلا عضو دامنه تابع نیستن.(به این نکته خیلی باید توجه کرد!)
    نکته:برای پیدا کردن نقاط بحرانی تابع از روی نمودار باید اولا نقاطی رو که مماس توی اونها افقی میشه و ثانیا اونهایی رو که نمیشه بهشون مماس رسم کرد پیدا کنیم(یا چند مماس میشه بهشون رسم کرد).مثلا در مورد تابع قدرمطلق (سینوسx) خودتون امتحان کنید.
    قضیه:اگر f در x=c اکسترمم نسبی داشته باشد مشتق f در c در صورت وجود 0 است.
    نتیجه:نقاط اکسترمم نسبی یک تابع بحرانی اند-توجه:عکس این قضیه،قضیه نیست.یعنی همیشگی نیست.مثلا در تابع y=x^3 نقطه 0 بحرانی است ولی اکسترمم نیست.(برای درک این مطلب نمودار تابع رو رسم کنید)
    ضمنا از عکس نقیض نتیجه بالا این نکته بدست می آید که نقطه ای که بحرانی نباشد اکسترمم هم نخواهد بود.
    نکته:پس برای یافتن اکسترممهای نسبی یک تابع ابتدا(توجه کنید ابتدا)باید نقاط بحرانی آن را پیدا کنیم.
    مثال:برای چه مقدار m منحنیy=3cosx-msinx+1 در پی ششم اکسترمم نسبی دارد؟
    جواب:باید مشتق در پی ششم 0 شود.اکسترمم>بحرانی>مشتق 0 (یا ناموجود که اینجا ناموجود بودن ممکن نیست.)
    آزمون مشتق اول:اگر f در x=c پیوسته و در همسایگی محذوف آن مشتقپذیر باشد،چنانچه علامت fپریم در طرفین c متفاوت باشد
    تابع در c اکسترمم نسبی دارد.اگر افپریم(!) قبل از c منفی و بعد از آن مثبت باشد تابع در c می نیمم دارد و اگر برعکس باشد ماکزیمم.
    آزمون مشتق دوم و بقیه مطالب هم باشه برای جلسه(!) بعد.امیدوارم این مطالبی که نوشتم، به زبان ساده و براتون مفید باشه.
    برای جمع بندی مطلب:برای یافتن اکسترممهای مطلق تابع روی یک بازه،اولا f نقاط بحرانی رو پیدا کنید.بعد سر و ته بازه رو هم توی تابع قرار بدید.هر کدوم بیشتر شد ماکس مطلقه و هرکدوم کمتر شد مین مطلق.
    اگه مشکلی بود در خدمتم-با تشکر

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

و اما ادامه مطلب:
    آزمون مشتق دوم:وقتی تعیین علامت مشتق تابع برای یافتن اکسترممها مشکل باشد از این آزمون استفاده می کنیم.
    1-اگر مشتقfدرآ برابر 0 باشد و مشتق دوم آن درَ آ بزرگتر از 0 ،تابع در آ مینیمم نسبی دارد.اگر اف زگوند(!) منفی باشد میشود ماکسیمم.
    نکته:نقاط عطف یک تابع نقاط اکسترمم نسبی مشتق آن تابع هستند.
    با تشکر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •