تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 44 اولاول 1234567814 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 434

نام تاپيک: ◄◄ معــرفــی و درخــواســت کــتابـــها و منــابــع کمــک آمــوزشــی ریــاضــیــات ►►

آخر فروم باز Boye_Gan2m's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    Road 2 Hell

پيش فرض

از این سایت هم میتونین برای المپیاد کامپیوتر استفاده کنین:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

من از Yugioh جان اطلاعاتی گرفتم و اینجا می ذارمشون...(با تشکر از ایشان)
    ریاضی: هندسه کورت + نظریه اعداد میرزا خانی در کنار گلدشتاین + احتمال قهرمانی + ترکیبیات هم اون کتاب چینیه( اسمش یادم نمی آد) خوبه هم علی پوربرای اول کار + گراف وست ( تو ریاضی کمتر لازمه) + خواستی سوال هم حل کنی شوروی بد نیست. در ضمن بعضی از این ها اولش خوبه بعضی ها تو دوره.
    کامپیوتر: گراف وست + الگوریتم این کتاب خاکستری آقای مهدیان خوبه بعدا clrs+ ترکیبیات از همون بالائی ها بخون بعداشاید یک کتاب دیگه بخونین که خودشون بهتون می گن + برنامه نویسی هم فکر کنم c باشید ولی مهم الگوریتمه.
    نمونه سوال هم از این واون بگیر بعدا shortlist خوبه ولی الان همینا خوبه با این کتابهای چین و شوروی و 101 و کتابهای بالا واینا.
    در ضمن کتاب اثبات هم به علاقه مندان به مباحث جالب ( و برای المپیاد بی فایده ) توصیه می شه چون نموونه ای از اینه که ریاضی می تونه چقدر خلاقانه باشه.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    zanjan

پيش فرض

سلام
    دوستان اگر بگید در چه مقطعی در حال تحصیل هستید شاید بشه بهتر راهنماییتون کرد .
    البته این مراجعی و که نوشتید همشون درسته ولی واقعا همشون لازم نیست و من شخصا بعضی و به بقیه بیشتر ترجیح می دم . البته من در مورد المپیاد ریاضی نظر نمیدم چون اطلاعاتم زیاد نیست . ولی کامپیوتر :
    برای گراف همون وست دو فصل اول کافی هست و بقیشون لازم نیست . البته تا مرحله ی دوم . (البته بعد از مرحله ی دوم هم خیلی بیشتر از همون دو فصل لازم نمی شه ) گراف علیپور و خودم نخوندم ولی فکر نکنم مالی باشه . ماله سوزانا هم چرت و پرت ه . البته کتاب وست مشکلی که داره اینه که خیلی بد ترجمه شده . اگه نسخه ی اصلی شو بدست آوردید بهتره (اگه نسخه اصلی و داشتید به من هم خبر بدید . )
    برای ترکیبیات و ریاضیات گسسته از همه بهتر برای شروع الفبای المپیاد های ریاضی و کامپیوتر ه . چون مثلا فصل استقراش واقعا تکمیله . ریاضیات انتخاب و اصول و فنون هم خوبن . کتاب جلوه ها هم خوبه ولی برای مرحله ی اول و دوم سنگینه و کسی معمولا تا مرحله ی سوم و حتی بعد از اون هم اونا رو نمی خونه(البته جز من) . کتاب استراتژی ها هم باید مسائلش و حل کرد . (توصیه می کنم وقتی می خواهید از این کتاب استفاده کنید اول یه سری سوالات و به صورت رندوم از فصل های مختلف در بیارید و بعدا حلشون کنید . چون مثلا وقتی آدم می دونه باید از رنگ آمیزی استفاده کنه خیلی کارش راحت می شه تا اینکه خودش بفهمه که باید از رنگ آمیزی استفاده کنه . ) بقیه ی کتابا هم لازم نیشتن .
    برای الگوریتم از همه بهتر کتاب کریتیو ه . ولی چون در دسترس نیست می شه از clrs هم استفاده کرد (البته امسال توی دوره ی کامپیوتر از clrs (نسخه ی انگلیسی) استفاده شد . )در کل clrs هم کتاب خوبی ه که معروف به هزار هم هست . کتاب طراحی الگوریتم ها با شبه کد های c++ هم خوبه ولی یک کم قدیمی شده و مطالبش کمه ( مثلا اصلا در مورد ساختمان داده ها چیزی نگفته ) ولی من خودم با این کتاب حال کردم . معماهای الگوریتمی هم برای باز شدن ذهن خوبه و کتاب مسئله های الگوریتمی هم مسائلش مسائل برنامه نویسی هستند که اگر کسی هم نخونتشون مشکلی پیدا نمی کنه ولی اگه بخونه بهتره .
    در آخر هم از همه ی اینا بهتر سوالات سالهای قبل هست که از هر نمونه سوالی بهتره .

توی این فهرست هایی که دادین چیزی در مورد نظریه ی بازی ها نگفتین . نظریه ی بازی ها از موضوعات کامپیوتر هستند که البته همون مسائلی که توی استراتژی ها هست خوبه ولی اگه کسی بیشتر خواست کتاب بازیهای منصفانه کتاب خوبی ه که البته این کتاب و هم کسای زیادی نیستند که می خونن . (حد اقل من ندیدم کسی جز من این کتابو بخونه . حتی مدرسای خود دوره هم این کتاب و خیلیاشون نخوندن)
    اگه منبع دیگه ای به ذهنم رسید بعدا می گم .

از همه مهمتر اتاق ترکیبیات ه که خودم اونجا در خدمتتون هستم . اگه خواستید سری بزنید . ضرر نمی کنید .

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    zanjan

پيش فرض

در جواب (¯`•Boye_Gan2m•´¯) بايد بگم که
    براي مرحله ي اول چيزي جز بلد بودن شمارش لازم نيست و همچنين بايد سوالات سال هاي قبل رو حل کرد .
    براي مرحله دوم و همچنين مرحله ي اول داشتن تفکر الگوريتمي خيلي مفيد مي باشد . براي مر حله ي دوم هم بايد سوالات سالهاي قبل و حل کرد . اگه کسي بتونه اين کارو بکنه براش بسته . چون مثلا اگر مرحله ي دوم و در نظر بگيريم طراحان سوال بنارو بر اين مي ذارن که کسي که مي خواد اين امتحان و بده هيچ اطلاعاتي نداره و با همون اطلاعات پايه بايد بشه سوالات و حل کرد . همچنين بلد بودن زبان برنامه نويسي تا مرحله ي سوم(دوره ي تابستوني) لازم نيست و در دوره خودشون برنامه نويسي و ياد ميدن . ولي خوب قطعا کسي که اطلاعات بيشتري داشته باشه راحت تره . مثلا اگه سوالات مرحله ي اول سالهاي قبل و ببينيد مي بينيد يسري از سوالات هست که گفته مي خواهيم چند کارو انجام بديم ولي مثلا بايد کار 3 قبل از کار 4 و کار فلان قبل از اونيکي و ... انجام بشه . بعد خواسته کوتاهترين زمان ممکن براي انجام همه کار هارو پيداکنيد که به وضوح يک الگوريتم براي اين منظور در کتاب کريتيو اومده . خوب مي بينيم که کسي که اطلاعاتش بيشتره خيلي راحت تر مي شه ولي اما کسي هم که اين اطلاعات و نداره مي تونه يه کارايي بکنه . پس نبايد زياد نگران بود .
    حالا در کل مي گم که چه چيزايي بلد باشيم بهتره .
    بايد شمارش بلد باشيم . يه چيزايي از احتمال سرمون بشه . رياضيات گسسته لازمه . در مورد گراف بايد حداقل درک شهودي داشته باشيم . بايد يه سري از تکنيک هاي حل مسئله رو بدونيم . مثل استقرا ، اصل لانه کبوتري و ... .
    بايد حداقل تفکرمون و الگوريتمي بکنيم و از الگوريتم ها يه چيزايي سرمون بشه و ... که اگه بخواهيم همينجوري بگيم بايد خيلي چيزا بدونيم ولي واقعا همه ي اينها لازم نيستند .
    اميدوارم که تونسته باشم کمکي بکنم .

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض درخواست آموزش کامل انتگرال به زبان فارسی

با سلام و خسته نباشید
    از تمام دوستان عزیز خواهشمند است که تمام آموزشات مربوط به بحث انتگرال به زبان فارسی را در این قسمت قرار دهند .
    با تشکر

داره خودمونی میشه alirezamatinrad's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

10 کمک : ریاضیات در کارشناسی ارشدمکانیک

با عرض سلام و خسته نباشید

چند سوال از اساتید داشتم:

1: برای دروس ریاضی 1و2 - معادلات و ریاضی مهندسی در کنکور چه مباحثی هست؟

2: اگر ممکنه سر فصل دروس رو بزارید.

3:اگر کمک و راهنمایی و یا کلاس های آمادگی دولتی خبر دارید لطفا به من هم خبر بدید>>><<<

با تشکر فراوان

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

اگه منظور شما از فارسی معرفی کتابیه که بتونی خوب بفهمی " مارون " خوبه . من از روی اون خوندم ( البته رشته من ریاضی محض هستش و نمی دونم رشته شما چیه و چقدر اطلاعات نیاز دارید)
    پیروز باشید

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض ریاضی عمومی 2

سلام خدمت تمام دوستان مجبور شدم یه تاپیک بزنم
    من تجربی خواندم و الان برای مهندسی نرمافزار در دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم
    و مشکل بزرگی که برای من پیش امده این است که درسی با عنوان ریاضی عمومی 2 دارد که دارای فصل های است که من انها را تا بحال نخواندم مثل انتگرال و بسط تیلور و ....
    اگر دوستان می توانند جزوه های اموزش یا حتی فیلم اموزشی اگر دارند بزارند ممنون میشوم چون واقعا برایم سخت است و هیچی بارم نمیشه

کـاربـر بـاسـابـقـه zahedy2006's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    صفحه 8140 کتاب زندگی ...

پيش فرض

الان ثبت نام کرده اید؟ ورودی بهمن هستید؟
    مطالب ریاضی 2 را بدون ریاضی 1 نمی توان فهمید (اصلا اجازه برداشتنش را ندارید-حداقل دانشگاه ما که اینطوریه)

اگر کتاب می خواهید که سریغ و راحت درس بده و مثال زیاد داشته باشه کتاب آیساک مارون ترجمه خلیل پاریاب انتشارات علم و صنعت را بگیرید.
    این کتاب دو جلدی هست فکر کنم جلد دو برای شما مناسب باشد چون کلیه مسائل انتگرال در آن است.

ولی کلا باید واحدهای ریاضی 1 را بگذرانید

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

دوست عزیز بابت پاسختون و راهنماییتون خیلی ممنون من برای فراگیر پیام نور کارشناسی در رشته مهندسی نرم افزار ثبت نام کردم
    با این همه حال ممنون
    اگر از دوستان ادرس سایتی یا کتابی الکترونیکی انتگرال pdf را دارد ممنون میشم لینک بدن

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •