تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 34 1234511 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 335

نام تاپيک: ◄◄ تاپیک جامع پرسش و پاسخ در مورد ایـــــــــــــدز ►►

پروفشنال amin_rogh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    بلژيک

پيش فرض ◄◄ تاپیک جامع پرسش و پاسخ در مورد ایـــــــــــــدز ►►

سلام
    از جایی شنیدم که واکسنhiv در ایران ساخته شده.و الان برای امتحان و ارزیابی های مربوطه به اروپا فرستاده شده.آیا این موضوع صحت دارد؟
    ممنون

حـــــرفـه ای Marichka's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

معرفي داروي ايدز ايراني: IMOD

داروي ايراني ايدز با بالا بردن سطح ايمني بدن بيماران مبتلا به ايدز را در برابر اين بيماري مقاوم مي‌كند و طول عمر با كيفيت تري را به آن‌ها مي‌دهد.

معاون غذا و داروي وزارت بهداشت گفت:‌ استراتژي اصلي درمان ايدز در دنيا اكنون بيشتر روي داروهاي شميايي ضد ويروسي است كه به علت تحقيقات گسترده‌اي كه در اين زمينه انجام مي‌شود اين داروها بسيار گران قيمت هستند و به همين علت بسياري از بيماران در آسيا و آفريقا و جهان سوم به اين داروها دسترسي ندارند.
    وي اضافه كرد:‌ دو استراتژي ديگر ، توليد واكسن اين بيماري و داروهاي تقويت كننده سيستم ايمني بدن است، واكسن ايدز هنوز در دنيا توليد نشده است اما تحقيقات در اين زمينه ادامه دارد، در مورد داروهاي تقويت كننده سيستم ايمني نيز قبلا داروي اينترفرين توليد شده بود كه به علت عوارض بالاي آن اكنون جايگاه چنداني براي مصرف ندارد.
    وي گفت: داروي گياهي ايراني ايدز از همين دسته داروهاي تقويت كننده سيستم ايمني بدن است كه با اطمينان مي‌توان اثربخشي، امنيت و عوارض نداشتن آنها را اعلام كرد.
    وي گفت: اگر قرار بود اين دارو مصرف دائمي داشته باشد با اثربخشي تاييد شده آن يك دستاورد بزرگ بود اما جالب تر اين است كه پس از مصرف 90 روزه اين دارو سطح ايمني بدن بيمار تا يكسال بالا مي‌ماند.
    - كامران باقري لنكراني، در مراسم معرفي داروي گياهي ايراني ايدز در تالار امام بيمارستان امام خميني با اعلام رسمي تاييد اين دارو و ورود آن به بازار مصرف از يكماه آينده، افزود: اين دارو سطح cd4 بيماران را كه نشانه سيستم ايمني بدن آنان است از حدود 350 تا 400 به بيش از دو برابر ارتقا مي‌دهد و به اين ترتيب بيماران را در برابر عفونتهاي ثانويه كه عامل مرگ بيماران مبتلا به HIV است مقاوم مي كند.
    تاكنون اين دارو براي 200بيمار مبتلا به ايدز استفاده شده و ثابت شده است كه پس از يك دوره درمان دارويي 90 روزه سطح ايمني بدن تا يكسال بالا مي ماند.
    براي ساخت اين دارو كه ابتكار دانشمندان ايراني است، محققان كشور طي 6 سال در 15 مركز مختلف تحقيقاتي فعاليت كرده اند و مطالعات باليني و پايه زيادي براي اثبات اثربخشي، كيفيت و نداشتن عوارض آن انجام شده است و اكنون به تاييد وزارت بهداشت رسيده و به زودي تاييديه هاي جهاني را نيز اخذ مي كند.
    وزیر بهداشت گفت اين دستاورد بزرگ ملي حاصل تلاش محققان داخلي و همراهي وزراي بهداشت سابق به خصوص دكتر فرهادي و دكتر پزشكيان است.
    باقري لنكراني اضافه كرد: در كشور ما نيز اكنون حدود 14 هزار بيمار مبتلا به ايدز شناسايي شده‌اند و حدود 1700 نفر نيز بر اثر اين بيماري جان خود را از دست داده‌اند.

3. 2 کاربر از Marichka بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال amin_rogh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    بلژيک

پيش فرض

سلام
    از مدیر انجمن بخاطر توضیحات ممنونم.پس هنوز واکسنی در کار نیست.امیدوارم که یکروز واکسن ایدز هم به بازار بیاید و همینطور درمان قطعی هم برای مبتلایان میسر شود.

5. این کاربر از amin_rogh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Bl@sTeR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005
    محل سكونت
    زیر دست نازی ها

10

در مورد داروهايي كه برا اين بيماري ساخته شده حدودا بيست نوع هستش تو كل دنيا ولي تقريبا ميشه گفت همشون به نوعي ميتونن جلوي پيشرفت بيماري رو مهار كنن
    جديدا هم بر اساس آخرين يافته ها مثل اينكه آلماني ها به يه نوع ماده ي ضد بيماري ايدز تو خون پيدا كردن به نام فكر كنم پريم يا فريم يا ..

داره خودمونی میشه sophie.mim's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

می دونید این خیلی خوب که ما به جای برسیم که بگیم داروی ایدز رو کشف کردیم یا اخبار جدیدی که از دستیابی های پزشکی -درمانی جدید این روزا زیاد می شنویم حقیقت داشته باشه اما به نظر میرسه که داره در این مورد بزرگنمایی میشه و سر و صدای قضایا بیشتر از اون چیزیه که هست.

پروفشنال Bl@sTeR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005
    محل سكونت
    زیر دست نازی ها

13 مقابله با ایدزبا استفاده از مهارکننده های ترانس کریپتاز معکوسhiv

قابله با ایدزبا استفاده از مهارکننده های ترانس کریپتاز معکوسHIV
    تحقیق در زمینه شیمی بیوسنتز وابسته به قالب اسیدهای نوکلئیک،همراه با فناوریهای امروزی بیولوژی مولکولی ،چرخه زندگی و ساختمان ویروس نقص ایمنی انسان (HIV) را مشخص نموده است که منجر به ابداع داروهایی گردید که طول عمر مبتلایان به عفونت HIV را بیشتر نمودند.
    اولین دارو که استفاده بالینی آن مورد تایید قرار گرفت،AZTبودکه یک آنالوگ ساختمانی داکسی تیمین میباشد.AZT ابتدا در سال 1964 توسط جروم هورویتز(jerome Horwitz) سنتز شد. هدف از ساخت این دارو ،استفاده آن در درمان سرطان بود ،هرچند از این نظر موفق نبود ،ولی در سال 1985،مشخص گردید که این دارو در درمان ایدز مفید میباشد.AZTتوسط لنفوسیتهایTبرداشت و سپس به AZTتری فسفات تبدیل میگردد؛این سلولهای سیستم ایمنی حاسیت خاصی به عفونت حاصل از HIVدارند.این تری فسفات را نمیتوان مستقیما تجویز کرد ،زیرا نمیتواند از غشای پلاسمایی عبور نمایند.ترانس کریپتاز معکوس HIV دارای تمایل بیشتری برای AZTتری فسفات ،در مقایسه با dTTP میباشد و اتصال azt تری فسفات به این آنزیم سبب مهار رقابتی اتصال aTTP میشود .وقتی AZTبه انتهای َ3 رشته در حال رشد RNA اضافه میگردد ،به دلیل نداشتن هیدروکسیل َ3 ،سنتز رشته RNA ویروسی سریعا متوقف میگردد.
    AZTتری فسفات برای خود لنفوسیتهای Tسمی نمیباشد،زیرا DNAپلیمرازسلولی ،در مقایسه با dTTP،تمایل کمتری به این ترکیب دارد.در غلظتهای 1 تا 5میکرومول ،AZT بر روی رونویسی معکوس HIV اثر نموده ، ولی اثری روی بیشتر بیشتر همانندسازی DNAسلول ندارد. متاسفانه بنظر میرسد AZT دارای اثرات سمی بر روی سلولهای پیش ساز گلبولهای قرمز در مغز استخوا میباشد و بیماران تحت درمان با AZTاغلب به کم خونی مبتلا میشوند.AZTمیتواند طول عمر مبتلایان به مراحل ÷یشرفته ایدز را تا حدود یک سال افزایش دهد و شرع ایدز را در مبتلایانی که هنوز در مراحل ابتدایی عفونت با HIVهستند به تاخیر بیندازد.
    بعضی از داروهای دیگ ایدز،نظیر دی داکسی اینوزین ، دارای مکانیسم مشابهی هستند.داروهای جدیدتر برضد پروتئاز HIVعمل نموده و آن را غیرفعال می سازند .بعلت میزان خطای بالای ترانس کریپتاز معکوسHIV ،درمانهای موثر عفونتهای HIV با بکارگیری ترکیبی از داروهای ضد پروتئاز و ترانس کریپتاز معکوس صورت میپذیرد.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض hiv

با سلام
    من چند روز پیش به سلمانی مراجعه کردم وآرایشگر در هنگام اصلاح توسط ماشین ریش تراشی خراشی بسیار کوچک در پشت گردنم ایجاد کرد البته خون نیامد ودو الی سه روز بعد دچار گرفتگی گلو شدم وگلوم چرک کرد الان هم خیلی نگرانم که خدایی نکرده به ایدز مبتلا نشده باشم اگه خطری هست آیا لازمه آزمایش بدم.
    باتشکر

پروفشنال Captain_Nemo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    ناتليوس

پيش فرض

تا اونجايي كه من خوندم اگه ويروس منتقل بشه حدود يه هفته بعد ممكنه باعث گلودرد بشه ولي اگه ميخواي آزمايش بدي بهتره 6 ماهي صبر كني... اميدت به خدا باشه اميدوارم چيزي نباشه...

پروفشنال tekno2006's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

با سلام

من چند روز پیش به سلمانی مراجعه کردم وآرایشگر در هنگام اصلاح توسط ماشین ریش تراشی خراشی بسیار کوچک در پشت گردنم ایجاد کرد البته خون نیامد ودو الی سه روز بعد دچار گرفتگی گلو شدم وگلوم چرک کرد الان هم خیلی نگرانم که خدایی نکرده به ایدز مبتلا نشده باشم اگه خطری هست آیا لازمه آزمایش بدم.

باتشکر

نه دوست عزیز دوره کمون ویروس ایدز بیشتر از این مدتی که ذکر کردید هستش طبق کتاب مرجع 3 تا 12 هفته و حتی بیشتر از زمان ورود بیماری در ضمن از همون ابتدا عفونت گلو در شما به وجود نمی آید بیشتر علام شبیه مربوط به سرماخوردگی بروز می کند برای اطلاع بیشتر می توانید بیماری ایدز رو در اینترنت سرچ نمایید تا آگاهی کافی از این بیماری پیدا کنید

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    Bangalore,INDIA

پيش فرض

نترس!عین همین مسئله برای من هم با ریش تراش سلمونی بوجود اومد!قبل از 2 ساعت با بتادین شست و شو دادم و الان حدود 1.5 سال که از اون موقع گدشته و شکر خدا زنده ام!!
    راستی یه سوال ایا بتادین برای جلوگیری از ایدز مناسبه؟؟؟در ضمن من الان در هند هستم و میترسم سلمونی برم چون من اینجا با چشمهای خودم ادم ایدزی عفونت کرده دیدم!!!!حالا چیکار کنم؟؟؟؟موهام رو بتراشم؟؟؟

صفحه 1 از 34 1234511 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •