تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 610 از 616 اولاول ... 110510560600606607608609610611612613614 ... آخرآخر
نمايش نتايج 6,091 به 6,100 از 6155

نام تاپيک: ✔ نظام وظیفه و شرایط ادامه ی تحصیـل مشمولان || معافیت ها در پست اول و دوم

آخر فروم باز Ali_Best's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    هرکجا که اهل دلی باشد

پيش فرض

سلام

برای یکی از دوستان مشکلی پیش اومده خدا خیرتون بده اگه یه جواب دقیق و مطمئن بدید...

دوست من سال 87 کارشناسی روزانه قبول میشه... بعد از 3 سال تغییر رشته میده... ینی از سال 90 میره برای رشته جدید (از این بابت تا الان مشکلی نیست)
    اما برای جریان سربازی... طبیعتا از سنوات تحصیلی موجه استفاده میکنه... نظام وظیفه هم اتفاقا این مهلت رو میده... سال 94 درسش تماما تموم میشه...
    تا اینجا میشه بعد از 7 سال استفاده از معافیت تحصیلی... الان باید طی یک سال آینده خودش رو معرفی کنه و طبیعتا فرجه یک ساله ای هم نیست (طبق گفته نظام وظیفه)
    تابستان 95 (دقیقا اخرین ماه ها برای پست کرند دفترچه) برای معرفی اقدام میکنه و تاریخ 1 / 6 / 96 اعزام میشه برای آموزشی... همزمان در این فرصت کنکور ارشد 96 رو هم میده
    این دوست ما همون 1 / 6 / 96 خودشو معرفی میکنه و میره خدمت... خبر قبولی ارشد و اتفاقا روزانه در دانشگاهی بهش میرسه و لذا درخواست معرفی و ثبت نام برای ارشد و استفاده از معافیت تحصیلی ارشد

اما الا نظام وظیفه دانشگاه قبولی، موافقت نمیکنه که این دوست ما بره ارشد... بهش میگن باید اجبارا سربازیتو تموم کنی... نمیتونی بری ارشد!!
    این با عقل جور در نمیاد... همه چیز کاملا قانونی هست... معایت تحصیلی کارشناسی رو کاملا استفاده کرده.... حالا هم میخواد از معافیت تحصیلی ارشد استفاده کنه.... هرجا میره بهش میگن طبق قانون فلان نمیتونی

شما اطلاعی درباره این قانون دارید؟
    باید از کجا پیگیر بشه؟
    اتفاقا امروز هم رفته بود تهران برای صحبت با مرکز نظام وظیفه اما ریجکتش کردن :|

** موضوعی که هست اینه که خودم شنیدم انگار از سال 90 اینا به بعد میزان زمانن لازم برای اتمام کارشناسی فک کنم حدود 5 یا 6 سال شده... نمیدونم این قانون رو برای این دوستمون لحاظ کردن که نمیوته بره
    ورودی های 87 نباید این مشکل رو داشته باشن...
    Last edited by Ali_Best; 02-10-2017 at 23:39.

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

سلام

برای یکی از دوستان مشکلی پیش اومده خدا خیرتون بده اگه یه جواب دقیق و مطمئن بدید...

دوست من سال 87 کارشناسی روزانه قبول میشه... بعد از 3 سال تغییر رشته میده... ینی از سال 90 میره برای رشته جدید (از این بابت تا الان مشکلی نیست)
    اما برای جریان سربازی... طبیعتا از سنوات تحصیلی موجه استفاده میکنه... نظام وظیفه هم اتفاقا این مهلت رو میده... سال 94 درسش تماما تموم میشه...
    تا اینجا میشه بعد از 7 سال استفاده از معافیت تحصیلی... الان باید طی یک سال آینده خودش رو معرفی کنه و طبیعتا فرجه یک ساله ای هم نیست (طبق گفته نظام وظیفه)
    تابستان 95 (دقیقا اخرین ماه ها برای پست کرند دفترچه) برای معرفی اقدام میکنه و تاریخ 1 / 6 / 96 اعزام میشه برای آموزشی... همزمان در این فرصت کنکور ارشد 96 رو هم میده
    این دوست ما همون 1 / 6 / 96 خودشو معرفی میکنه و میره خدمت... خبر قبولی ارشد و اتفاقا روزانه در دانشگاهی بهش میرسه و لذا درخواست معرفی و ثبت نام برای ارشد و استفاده از معافیت تحصیلی ارشد

اما الا نظام وظیفه دانشگاه قبولی، موافقت نمیکنه که این دوست ما بره ارشد... بهش میگن باید اجبارا سربازیتو تموم کنی... نمیتونی بری ارشد!!
    این با عقل جور در نمیاد... همه چیز کاملا قانونی هست... معایت تحصیلی کارشناسی رو کاملا استفاده کرده.... حالا هم میخواد از معافیت تحصیلی ارشد استفاده کنه.... هرجا میره بهش میگن طبق قانون فلان نمیتونی

باید از کجا پیگیر بشه؟

** موضوعی که هست اینه که خودم شنیدم انگار از سال 90 اینا به بعد میزان زمانن لازم برای اتمام کارشناسی فک کنم حدود 5 یا 6 سال شده... نمیدونم این قانون رو برای این دوستمون لحاظ کردن که نمیوته بره
    سلام

از سال 91 سنوات کارشناسی 5 ساله شد ولی قبلش 6 ساله بود

الان این دوست شما نباید دفترچه سربازی پست میکرد.فکر کنم به خاطر اینکه دفترچه سربازی پست کرده به مشکل برخورده.البته دقیق نمیدونم

اما دانشگاه هم کاره ای نیست.دانشگاه فقط دیده از نظر سربازی مشکل داره و به خاطر همین با قبولیش موافقت نمیکنند

کافیه فقط از نظام وظیفه نامه ای بیاره که تو اون نامه با ادامه تحصیلش موافقت کرده باشند.مطمئنا دانشگاه هم قبول میکنه

خلاصه رضایت نظام وظیفه رو یه جورایی بدست بیارید

یه سر برید پلیس +10 احتمالا بهتر راهنمایی میکنند

ناظر فوتبال خارجی و مسابقه و سرگرمی Reza31001's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

سلام

باید از کجا پیگیر بشه؟

اول اینکه جواب دقیق رو باید از نظام وظیفه بپره اونم کسی که حوصله داشته باشه جواب بده (اگه کاربر پلیس 10+ هم کاربلد باشه میشه)

اول کاری که میشه کرد اینه که بره 10+ بپرسه وارد غیبت شده یا نه
    اگه شده باشه خوب نمیتونه بره دانشگاه

ضمنا برای ورودیهای 89 و ماقبل معافیت تحصیلی لیسانس 6 سال بوده یعنی ایشون ورودی 87 بوده باید تا 93 فارغ میشده البته تحت شرایط خیلی خاص میشه تا سال هفتم هم کشش داد و اونم استفاده از اون یک سال فرجه بعد از فارغ التحصیلیه
    بحث تغییر رشته هم فکر نمیکنم تاثیری روی اون 6 سال داشته باشه
    با این حساب ایشون تحت هر شرایطی باید نهایتا تا شهریور 94 خودش رو معرفی میکرده تا تو غیبت نره

آخر فروم باز Ali_Best's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    هرکجا که اهل دلی باشد

پيش فرض

اول اینکه جواب دقیق رو باید از نظام وظیفه بپره اونم کسی که حوصله داشته باشه جواب بده (اگه کاربر پلیس 10+ هم کاربلد باشه میشه)

اول کاری که میشه کرد اینه که بره 10+ بپرسه وارد غیبت شده یا نه
    اگه شده باشه خوب نمیتونه بره دانشگاه

ضمنا برای ورودیهای 89 و ماقبل معافیت تحصیلی لیسانس 6 سال بوده یعنی ایشون ورودی 87 بوده باید تا 93 فارغ میشده البته تحت شرایط خیلی خاص میشه تا سال هفتم هم کشش داد و اونم استفاده از اون یک سال فرجه بعد از فارغ التحصیلیه
    بحث تغییر رشته هم فکر نمیکنم تاثیری روی اون 6 سال داشته باشه
    با این حساب ایشون تحت هر شرایطی باید نهایتا تا شهریور 94 خودش رو معرفی میکرده تا تو غیبت نره
    درسته حق با شماست... 6 سال فرصت اتمام کارشناسی بوده که با یک سال فرجه میشه 7 سال... البته فک کنم برا روزانه 6 سال فرصته و شبانه 7 سال که با احتساب یک سال فرجه میشه به ترتیب 7 و 8
    این رفیق ما تو زمان غیبت دفترچه پست کرده چون روزانه بوده

شما با من موافقید راجب این 6 و 7 روزانه و شبانه؟

ناظر فوتبال خارجی و مسابقه و سرگرمی Reza31001's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

در مورد شبانه اطلاعی ندارم
    ولی اگه وارد غیبت شده باشه دیگه معافیت تحصیلی براش صادر نمیشه

6. این کاربر از Reza31001 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن آموزش عالی Alireza SM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

من دقیقا نتونستم شرایطتون رو بفهمم ولی قانون اینه :
    اگر کسی در زمان غیبت دفترچه ارسال کرده باشه تنها راه ادامه تحصیل، اخذ کارت معافیت دائم یا کارت پایان خدمت هست
    اگر کسی به هر نحو ممکن درسش رو تموم کرده و دفترچه ارسال کرده و براش برگه آماده به خدمت بدون غیبت صادر شده باشه در صورتی که در مقطع بالاتر پذیرفته شده باشه میتونه ادامه تحصیل بده

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

سلام من ارشد شبانه میخوندم و تازه انصراف دادم تا برای کنکور ارشد ۹۷ شرکت کنم. آخر کار به من یه نامه خطاب به نظام وظیفه دادند که منو معرفی کرده فلانی دانشجوی اینجا بوده و در این تاریخ از تحصیل انصراف داده و با آن موافقت شده است.میخواستم بدونم آیا نامه انصراف همینه یا چیز دیگه ای باید میدادن.و اینکه آیا تاریخ انصراف دقیقا همونی هست که در متن نامه آمده درسته؟ یعنی من یکسال از اون تاریخ وقت دارم دانشگاه جدید ثبت نام کنم یا دفترچه ارسال کنم؟
    ممنون

تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

سلام من ارشد شبانه میخوندم و تازه انصراف دادم تا برای کنکور ارشد ۹۷ شرکت کنم. آخر کار به من یه نامه خطاب به نظام وظیفه دادند که منو معرفی کرده فلانی دانشجوی اینجا بوده و در این تاریخ از تحصیل انصراف داده و با آن موافقت شده است.میخواستم بدونم آیا نامه انصراف همینه یا چیز دیگه ای باید میدادن.و اینکه آیا تاریخ انصراف دقیقا همونی هست که در متن نامه آمده درسته؟ یعنی من یکسال از اون تاریخ وقت دارم دانشگاه جدید ثبت نام کنم یا دفترچه ارسال کنم؟
    ممنون
    سلام نامه انصراف همونه و شما یک سال مهلت دارید یا اون ناه رو ببرید پلیس+10 و برگه اعزام ب خدمت پرکنید یا ببرید پلیس+10 و باهاش معافیت تحصیلی بگیرید.

10. این کاربر از Alireza SM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

سلام نامه انصراف همونه و شما یک سال مهلت دارید یا اون ناه رو ببرید پلیس+10 و برگه اعزام ب خدمت پرکنید یا ببرید پلیس+10 و باهاش معافیت تحصیلی بگیرید.
    ممنون
    ببخشید تاریخ انصراف همون تاریخی هست که در داخل متن نامه درج شده درسته؟
    و اینکه آیا شما اطلاع دارید فرم شماره ۳ انصراف که در دفترچه کنکور سراسری هست و باید پر بشه آیا بچه های ارشد که انصراف میدن هم باید پر کنن؟ چون من دفترچه ارشد پارسال رو دیدم این فرم رو نداشت ولی بعضی از سایت ها که تحقیق کردم میگن باید پر بشه

تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

ممنون
    ببخشید تاریخ انصراف همون تاریخی هست که در داخل متن نامه درج شده درسته؟
    و اینکه آیا شما اطلاع دارید فرم شماره ۳ انصراف که در دفترچه کنکور سراسری هست و باید پر بشه آیا بچه های ارشد که انصراف میدن هم باید پر کنن؟ چون من دفترچه ارشد پارسال رو دیدم این فرم رو نداشت ولی بعضی از سایت ها که تحقیق کردم میگن باید پر بشه
    بله داخل نامه نوشته میشه که در فلان تاریخ انصراف دادین. شما با برخی سایت ها هیچ کاری نداشته باشین هرچی از شما خواسته شد همون رو پر کنین. حتی سازمان سنجش چنین چیزی از شما بخواد زیاد هم اهمیت نداره چون در هر صورت هنگام ثبت نام در دانشگاه قراره با نامه انصراف برین به پلیس+10 تا معافیت تحصیلی صادر بشه براتون.
    Last edited by Alireza SM; 26-10-2017 at 10:08.

13. این کاربر از Alireza SM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •