تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 8 از 28 اولاول ... 45678910111218 ... آخرآخر
نمايش نتايج 71 به 80 از 275

نام تاپيک: اا مباحث مربوط به RAID اا

کابر فعال انجمن لوازم صوتی و تصویری ghahremanimehdi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    !ashfield

پيش فرض

1. من نگفتم لازمه هاردها Identical باشند! اگه حجم هاردها متفاوت باشه باز هم میشه هاردها رو RAID0 کرد ولی حجم کلی بر اساس حجم کمترین هارد شناسایی و استفاده میشه.

2. بهترین راه اینه که موقع نصب سیستم عامل از جدیدترین درایور استفاده کنید. آپدیت درایور NVRAID به همون دلیلی که خودتون اشاره کردید امکان پذیر نیست.

از نرم افزار خود NVIDIA برای مانیتور کردن وضعیت هاردها استفاده کنید ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) احتمالا مشکلتون حل میشه.
    همین الان موفق شدم درایور raid رو نصب کنم (شانسی شد چون قبلا همش بلو اسکرین میداد) ولی مشکل با نصب آخرین درایور هم حل نشد. عکس زیر رو ببین :

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    حالا نرم افزاری که گفتی رو نصب میکنم ببینم اون مانیتور میکنه .
    ممنون

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    !ashfield

پيش فرض

این نرم افزار خود Nvidia هست که چند هفته پیش همراه درایورش دانلود کردم . حتی SMART هم فعاله ولی بازم هارد رو مانیتور نمیکنه فقط خود نرم افزار زده : Healthy
    کد:

یک سوال دیگه :
    من میتونم دوتا هارد 250 رو با یک هارد 500 رید کنم و بشه 1 ترابایت در حالت Raid 0 ؟

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

این نرم افزار خود Nvidia هست که چند هفته پیش همراه درایورش دانلود کردم . حتی SMART هم فعاله ولی بازم هارد رو مانیتور نمیکنه فقط خود نرم افزار زده : Healthy
    کد:
    یک سوال دیگه :
    من میتونم دوتا هارد 250 رو با یک هارد 500 رید کنم و بشه 1 ترابایت در حالت Raid 0 ؟
    دیگه راهی به ذهنم نمی رسه ... از نرم افزارهایی مثل Everest یا SiSoft Sandra یا PCWizard استفاده کنید شاید مشکل حل بشه.

یک سوال دیگه :
    امکانش نیست.
    شما وقتی دو هارد 250 گیگابایتی دارید هر هارد حجم بالاتری رو با این هاردها RAID0 کنید باز هم فقط از 250 گیگابایت فضای اون هارد استفاده میشه یعنی در نهایت 750 گیگابایت فضا خواهید داشت.

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    !ashfield

پيش فرض

دیگه راهی به ذهنم نمی رسه ... از نرم افزارهایی مثل Everest یا SiSoft Sandra یا PCWizard استفاده کنید شاید مشکل حل بشه.
    امکانش نیست.
    شما وقتی دو هارد 250 گیگابایتی دارید هر هارد حجم بالاتری رو با این هاردها RAID0 کنید باز هم فقط از 250 گیگابایت فضای اون هارد استفاده میشه یعنی در نهایت 750 گیگابایت فضا خواهید داشت.
    از Sisoftsandra هم که دائما استفاده میکنم و اونم همینطوره یادمه اونموقع که ایکس پی داشتم هم همین مشکل بودش.
    جدا چطور؟ مثلا دوتا 250 گیگی با هم + دوتا 500 گیگی با هم که بشه 1.5 ترا. یعنی همیشه ظرفیت اون کمترینه ضربدر تعداد هاردهای توی آرایه میشه ؟
    راستی بنچمارک هاردهام رو گذاشتم :
    کد:

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

جدا چطور؟ مثلا دوتا 250 گیگی با هم + دوتا 500 گیگی با هم که بشه 1.5 ترا. یعنی همیشه ظرفیت اون کمترینه ضربدر تعداد هاردهای توی آرایه میشه ؟
    راستی بنچمارک هاردهام رو گذاشتم :
    کد:
    بله ظرفیت همیشه ظرفیت کمترین هارد است ضدربدر تعداد هاردها ..

شما می تونید دو هارد 500 گیگابایت رو RAID0 کنید و با این دو هارد 250 گیگابایتتون کاری نداشته باشید تا جمعا 1.5 ترابایت فضا داشته باشید.

6. این کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه عمو میلاد's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

سلام خدمت اساتید
    من RAID 0 داشتم که قبلا کنترلش رو به مادر برد داده بودم ( P5K3 Delux WiFi )
    بعد از یه مدت که دیدم خیلی داره هنگ میکنه یه کارت RAID0 خریدم
    الان با اون کارت هیچ مشکلی نداشتم (حتی 1بار هم هنگ نکرد) تا اینکه چند روز پیش یکی از هارد هام سوخت و اصلا شناسایی نمیشد
    اون رو دادم گارانتی
    و گفتم که اطلاعات رو فرمت نکنن
    حالا اگه برد هاردم رو عوض کنن ولی اطلاعات رو فرمت نکرده باشن من میتونم به اطلاعاتم دسترسی داشته باشم ؟
    2- جایی هست که اطلاعات رو ریکاوری کنن ؟ یا برنامه ای ؟

3-من با HDD Tune که تست کردم سرعت هاردم به 159 رسیده بود
    یکی از دوستام هارد F3 سامسونگ گرفته که بافرش هم 16 هست ولی سرعتش 130 بود !!!
    من اگه 2تا از اون هارد بگیرم سرعت ---- افزایش پیدا میکنه (هارد قبلیم diamond max 22 بود ، و الان کارت ---- JMP386 هست که به PCI1X وصل میشه )
    4-بافر چه قدر در سرعت رید تاثیر داره ؟(چون هار های F3 سامسونگ ،500گیگ با بافر 16 هست و 1ترا با بافر 32) من الان 2تا 500 بافر 16 بگیرم یا 1ترا بافر 32؟ یا اینکه فرق چندانی نداره با diamond max 22 خودم ؟
    5-نظرتون راجع به هارد سیگیت 7200.12 باراکدا چیه ؟
    6-کلا الان بهترین هارد واسه رید 0 چیه ؟ (با توجه به نوع کارت رید من )
    ببخشید سوال هام زیاد شدن
    ممنونم
    و منتظر

8. این کاربر از عمو میلاد بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

حالا اگه برد هاردم رو عوض کنن ولی اطلاعات رو فرمت نکرده باشن من میتونم به اطلاعاتم دسترسی داشته باشم ؟
    اگه به Array ها هیچ دستی نزده باشند مشکلی برای RAID شما پیش نمیاد.

2- جایی هست که اطلاعات رو ریکاوری کنن ؟ یا برنامه ای ؟
    شرکت های بازیابی اطلاعات، اطلاعات RAID0 رو هم بازیابی می کنند.

3-من با HDD Tune که تست کردم سرعت هاردم به 159 رسیده بود
    من اگه 2تا از اون هارد بگیرم سرعت ---- افزایش پیدا میکنه (هارد قبلیم diamond max 22 بود ، و الان کارت ---- JMP386 هست که به PCI1X وصل میشه )
    بله هاردهای Samsung F3 هاردهای فوق العاده سریعی هستند و مدل های 500 گیگابایتی بسیار برای RAID0 مناسب اند (به خاطر تک پلاتر بودن)

4-بافر چه قدر در سرعت رید تاثیر داره ؟(چون هار های F3 سامسونگ ،500گیگ با بافر 16 هست و 1ترا با بافر 32) من الان 2تا 500 بافر 16 بگیرم یا 1ترا بافر 32؟ یا اینکه فرق چندانی نداره با diamond max 22 خودم ؟
    بافر زیاد خود به خود تاثیری در سرعت نداره ... اگه بافر کم باشه باعث کم شدن سرعت میشه.

هاردهای 500 گیگابایتی F3 چون یک پلاتر دارند از 16 مگابایت بافر استفاده می کنند، هارد یک ترابایتیشون هم چون دو پلاتر دارند از 32 مگابایت... از نظر سرعت این دو با هم تفاوت محسوسی ندارند و البته برای RAID بدون شک مدل 500 گیگابایتی کارایی بهتری داره.
    5-نظرتون راجع به هارد سیگیت 7200.12 باراکدا چیه ؟
    6-کلا الان بهترین هارد واسه رید 0 چیه ؟ (با توجه به نوع کارت رید من )
    این هاردها هم هاردهای بسیار خوبی برای RAID0 هستند و در کنار Samsung F3 جزو بهترین هاردهای فعلی به حساب میان.
    +

اگه کماکان سوالاتی از این قبیل (سوالات آخر) دارید در محل مناسب مطرح کنید، این تاپیک صرفا درباره مسائل فنی و سوالات و مشکلات مربوط به RAID است نه هاردهای مناسب برای RAID .

10. 4 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    !ashfield

پيش فرض

4
    این عددی که شما میگی Maximum Speed هست یا Average ؟
    Last edited by ghahremanimehdi; 19-11-2009 at 18:02.

داره خودمونی میشه عمو میلاد's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

اگه کماکان سوالاتی از این قبیل (سوالات آخر) دارید در محل مناسب مطرح کنید، این تاپیک صرفا درباره مسائل فنی و سوالات و مشکلات مربوط به RAID است نه هاردهای مناسب برای RAID .
    من جدا معذرت میخوام
    دیگه تکرار نمیشه

این عددی که شما میگی Maximum Speed هست یا Average ؟
    Average هست
    که به نظر من چیزی از RAID کم نداره
    ابته فقط سرعت رید هست و سرعت رایت رو تست نکردیم
    maximum به صورت لحظه ای خیلی بالاتر میره(البته باز هم تاکید میکنم که لحظه ای بالا میره)
    Last edited by عمو میلاد; 19-11-2009 at 18:26.

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    !ashfield

پيش فرض

من جدا معذرت میخوام
    دیگه تکرار نمیشه

Average هست
    که به نظر من چیزی از RAID کم نداره
    ابته فقط سرعت رید هست و سرعت رایت رو تست نکردیم
    maximum به صورت لحظه ای خیلی بالاتر میره(البته باز هم تاکید میکنم که لحظه ای بالا میره)
    لطف میکنی نتیجه ی تست رو یک عکس ازش بگیری و در این تاپیک برامون بذاری :

کد:

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •