تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 7 از 28 اولاول ... 3456789101117 ... آخرآخر
نمايش نتايج 61 به 70 از 275

نام تاپيک: اا مباحث مربوط به RAID اا

اگه نباشه جاش خالی می مونه iMbaQ_SiR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اتارد(مریخ)

پيش فرض

دست شما درد نکنه من تازه فهمیدم RAID چی و چه طوری کا ر میکنه. تازه windows ام رو ردیف کرده بودم و ریختم که RAID کار کنه .
    بعد ی هفته می شد که می گفتم خو ب پس چرا این سرعتش فرقی نکرده قا فل از این که باید تنظیم شه که چه RAIDI باشه.
    من بدون این که بدونم 2 تا هارد مورد نیاز برای RAID هست و داشتم تو PC قبلیم هم خواستم RAID کنم که هاردام فرمت شدن و آخرم هیچی به چیچی آخه اون موقع castum win xp ساختنم بلد نبودم تا بریزم.
    به هر حال الانم رفتم RAID رو Disebel کردم چون فعلاً حوصله back up گیری از اطلاعاتم رو ندارم.
    دستتو ن درد نکنه واقعاً ، منو باش فک می کردم دیگه هاردم میترکونه.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

با سلام من يه هارد 320 سامسونگ دارم
    قصد دارم يه هارد 1 ترابايت بخرم _(اينترنال)
    ايا براي گذاشتن و نصب دو هارد كنار هم هرو بايد يه مارك و يه سايز باشه؟
    و اگه نه شما چه ماركي و چه ظرفيتي را پيشنهاد ميكنيد
    2- ايا دو هارد حتما بايد raid بشن ؟ و اگه اره شما چه نسخه اي را پيشنهاد ميكنيد؟(براي ارشيو)
    3- در ضمن الان هارد 320 گيگ من پر شده شنيم موقع raid اطلاعات پاك ميشه با توجه به اين كه من جاي خالي براي بكاپ ندارم بايد چي كار كنم؟
    ممنون
    Last edited by amirs2k; 14-10-2009 at 19:28.

داره خودمونی میشه saied_civil's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

سلام
    می خواستم ببینم به نظر شما بهتره 2 تا هارد 500 با هم RAID کنم یا یه هارد یک ترابایت با بافر32 بگیرم؟
    کاربردم بازی و نرم افزارهای مهندسی عمران هست؟
    از راهنماییتون ممنون

داره خودمونی میشه amin-03's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

سلام دوستان
    من میخوام 2 تا هارد 500 رو راید 0 کنم، و از سیستم عامل 7 استفاده کنم، اگه ممکنه من رو راهنمایی کنید که دقیقا باید چکار کنم.

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

سلام دوستان
    من میخوام 2 تا هارد 500 رو راید 0 کنم، و از سیستم عامل 7 استفاده کنم، اگه ممکنه من رو راهنمایی کنید که دقیقا باید چکار کنم.
    جزئیات انجام کار در مادربردهای مختلف فرق می کنه، ولی کلیات اینه که باید ابتدا در بایوس دو هارد رو در حالت RAID قرار بدید و موقع بوت با زدن F10 وارد تنظیمات بایوس بشید و Raid Array های RAID0 (یا NVIDIA Stripe برای چیپست های NVIDIA) رو تنظیم کنید و ویندوز 7 رو بصورت معمولی نصب کنید.

در همین تاپیک درباره مراحل کار بحث شده، اگه سوالی درباره هر قسمتی دارید همینجا مطرح کنید.

6. 2 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کابر فعال انجمن لوازم صوتی و تصویری ghahremanimehdi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    !ashfield

پيش فرض

جزئیات انجام کار در مادربردهای مختلف فرق می کنه، ولی کلیات اینه که باید ابتدا در بایوس دو هارد رو در حالت RAID قرار بدید و موقع بوت با زدن F10 وارد تنظیمات بایوس بشید و Raid Array های RAID0 (یا NVIDIA Stripe برای چیپست های NVIDIA) رو تنظیم کنید و ویندوز 7 رو بصورت معمولی نصب کنید.

در همین تاپیک درباره مراحل کار بحث شده، اگه سوالی درباره هر قسمتی دارید همینجا مطرح کنید.
    آرمان جان ، من حدود دوسالی میشه که دوتا هارد 250 گیگ رو raid0 کردم. الان میخوام یک هارد 1 ترابایت بخرم. میخوام بدونم آیا میشه Raid0 رو با 3 تا هارد (دوتا 250 گیگی و یدونه 1 ترابایت) عملی کرد؟ آیا تمام پارتیشنهای قبلیم پاک میشه و اطلاعاتم از دست میره ؟ یا میشه همینجوری هارد سوم رو هم به آرایه اضافه کرد؟
    در ضمن یک سوال دیگه هم دارم و اینکه موقعی که هارد رو به آرایه اضافه میکنیم (Raid میکنیم) دیگه نرم افزارهایی مثل HD sentinelهارد رو نمیشناسه (یعنی دما و سایر اطلاعات رو نمیده) آیا راه حلی برای این مشکل هست؟ عکسش رو هم گذاشتم تا ببینی :
    (اون هارد 500 گیگی در آرایه نیست به همین خاطر میشناستش ولی اون دوتا هارد 250 گیگی رو که رید بستم نمیشناسه چون درایور رید واسطه میشه و درایور رید نمیزاره که نرم افزار هارد رو بشناسه) :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    یک سوال دیگه هم دارم (البته مرتبط با تاپیک نیست ولی نمیخوام تاپیک جدید براش باز کنم) من الان 3 تا هارد دارم (همونطور که در بالا گفتم دوتا هارد مکستور که هر کدوم 250 گیگ هستن و یکدونه هیتاچی 500 گیگ ) الان حدود 2.5 سال است مکستورها رو دارم و حدود یکسالی هم هست که هیتاچی رو دارم. از هیچکدومشون بدی ندیدم و عالی هستن. حالا میخوام یک هارد 1 ترا هم بخرم شما نظرت رو کدوم برند هست ؟ من خودم یکی از این 3 تا رو مدنظر دارم :هیتاچی ، وسترن دیجیتال ، سامسونگ
    Last edited by ghahremanimehdi; 15-11-2009 at 15:43.

8. این کاربر از ghahremanimehdi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    !ashfield

پيش فرض

سلام
    می خواستم ببینم به نظر شما بهتره 2 تا هارد 500 با هم RAID کنم یا یه هارد یک ترابایت با بافر32 بگیرم؟
    کاربردم بازی و نرم افزارهای مهندسی عمران هست؟
    از راهنماییتون ممنون
    الان هارد 1 ترا حدود 90 تومنه . هارد 500 حدود 52 تومنه. دوتا هارد 500 میشه 104 تومن. اگر محدودیت مالی نداری دوتا هارد 500 بخر و رید 0 ببند. من 2.5 ساله از رید 0 استفاده میکنم و تجربه میگه که سرعت هارد در این حال 50 تا 75 درصد بیشتر میشه.

10. این کاربر از ghahremanimehdi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

آرمان جان ، من حدود دوسالی میشه که دوتا هارد 250 گیگ رو raid0 کردم. الان میخوام یک هارد 1 ترابایت بخرم. میخوام بدونم آیا میشه Raid0 رو با 3 تا هارد (دوتا 250 گیگی و یدونه 1 ترابایت) عملی کرد؟ آیا تمام پارتیشنهای قبلیم پاک میشه و اطلاعاتم از دست میره ؟ یا میشه همینجوری هارد سوم رو هم به آرایه اضافه کرد؟
    از نظر شدن که امکان پذیر است، ولی لازمه کلیه RAID Array ها از اول Setup بشن و کلیه اطلاعات از بین میره ... در ضمن اگه یک هارد یک ترابایتی رو با هاردهای 250 گیگابایتی RAID0 کنید فقط از 250 گیگابایتش استفاده میشه و در پایان فقط به 750 گیگابایت دسترسی دارید (مجموع سه هارد)

در ضمن یک سوال دیگه هم دارم و اینکه موقعی که هارد رو به آرایه اضافه میکنیم (Raid میکنیم) دیگه نرم افزارهایی مثل HD sentinelهارد رو نمیشناسه (یعنی دما و سایر اطلاعات رو نمیده) آیا راه حلی برای این مشکل هست؟ عکسش رو هم گذاشتم تا ببینی :
    اگه درایورهای RAID تون بروز باشه و از نرم افزارهای به روز استفاده کنید معمولا شناسایی میشه ... من هیچ وقت مشکلی با مانیتور کردن دمای هاردهام در RAID نداشتم ... بهتره از نرم افزارهای کمپانی سازنده Controller تون استفاده کنید (Intel یا AMD یا NVIDIA ..)

یک سوال دیگه هم دارم (البته مرتبط با تاپیک نیست ولی نمیخوام تاپیک جدید براش باز کنم) من الان 3 تا هارد دارم (همونطور که در بالا گفتم دوتا هارد مکستور که هر کدوم 250 گیگ هستن و یکدونه هیتاچی 500 گیگ ) الان حدود 2.5 سال است مکستورها رو دارم و حدود یکسالی هم هست که هیتاچی رو دارم. از هیچکدومشون بدی ندیدم و عالی هستن. حالا میخوام یک هارد 1 ترا هم بخرم شما نظرت رو کدوم برند هست ؟ من خودم یکی از این 3 تا رو مدنظر دارم :هیتاچی ، وسترن دیجیتال ، سامسونگ
    مطرح ترین هاردهای یک ترابایت فعلا این دو مدل هستند:

Seagate Barracuda 7200.12 1TB
    Samsung SpinPoint F3 1TB

برای اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به تاپیک زیر:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

12. 2 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    !ashfield

پيش فرض

از نظر شدن که امکان پذیر است، ولی لازمه کلیه RAID Array ها از اول Setup بشن و کلیه اطلاعات از بین میره ... در ضمن اگه یک هارد یک ترابایتی رو با هاردهای 250 گیگابایتی RAID0 کنید فقط از 250 گیگابایتش استفاده میشه و در پایان فقط به 750 گیگابایت دسترسی دارید (مجموع سه هارد)

اگه درایورهای RAID تون بروز باشه و از نرم افزارهای به روز استفاده کنید معمولا شناسایی میشه ... من هیچ وقت مشکلی با مانیتور کردن دمای هاردهام در RAID نداشتم ... بهتره از نرم افزارهای کمپانی سازنده Controller تون استفاده کنید (Intel یا AMD یا NVIDIA ..)

مطرح ترین هاردهای یک ترابایت فعلا این دو مدل هستند:

Seagate Barracuda 7200.12 1TB
    Samsung SpinPoint F3 1TB

برای اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به تاپیک زیر:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    ممنون
    1) درباره ی Raid0 مطمئنی که هارددیسکها باید identical باشند ؟ چون من فکر میکردم در رید 0 مهم نیست حجم هارددیسکها یکی باشه . پس کلا بیخیال رید کردن 3 هارد بشم.
    2)مشکل اینجاست که درایور رید رو نمیشه Uninstall کرد (چون از همون لحظه ی اول بوت در حال استفاده است) و هرکاری میکنم اون درایوری که خود ویندوز نصب کرده با درایور Nvidia جایگزین نمیشه چند دفعه هم که به زور اومدم اینکار رو بکنم دیگه ویندوز بالا نمیومد و همون ابتدای بوت بلو اسکرین میداد و مجبور بودم از گزینه Last Good Configuration بیام بالا .
    من چیپست مادربوردم Nvidia 570 MCP هست (کنترلر رید Nvidia هست) راه چارش به نظرت چیه ؟اون عکسی که در بالا گذاشتم رو دیدی؟ متاسفانه هاردهای رید رو نمیشناسه
    3)در مورد سیگیت یک سوال دارم که در تاپیکش الان مطرح کردم.لطفا یه نگاه بنداز.

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

ممنون
    1) درباره ی Raid0 مطمئنی که هارددیسکها باید identical باشند ؟ چون من فکر میکردم در رید 0 مهم نیست حجم هارددیسکها یکی باشه . پس کلا بیخیال رید کردن 3 هارد بشم.
    2)مشکل اینجاست که درایور رید رو نمیشه Uninstall کرد (چون از همون لحظه ی اول بوت در حال استفاده است) و هرکاری میکنم اون درایوری که خود ویندوز نصب کرده با درایور Nvidia جایگزین نمیشه چند دفعه هم که به زور اومدم اینکار رو بکنم دیگه ویندوز بالا نمیومد و همون ابتدای بوت بلو اسکرین میداد و مجبور بودم از گزینه Last Good Configuration بیام بالا .
    من چیپست مادربوردم Nvidia 570 MCP هست (کنترلر رید Nvidia هست) راه چارش به نظرت چیه ؟اون عکسی که در بالا گذاشتم رو دیدی؟ متاسفانه هاردهای رید رو نمیشناسه
    3)در مورد سیگیت یک سوال دارم که در تاپیکش الان مطرح کردم.لطفا یه نگاه بنداز.
    1. من نگفتم لازمه هاردها Identical باشند! اگه حجم هاردها متفاوت باشه باز هم میشه هاردها رو RAID0 کرد ولی حجم کلی بر اساس حجم کمترین هارد شناسایی و استفاده میشه.

2. بهترین راه اینه که موقع نصب سیستم عامل از جدیدترین درایور استفاده کنید. آپدیت درایور NVRAID به همون دلیلی که خودتون اشاره کردید امکان پذیر نیست.

از نرم افزار خود NVIDIA برای مانیتور کردن وضعیت هاردها استفاده کنید ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) احتمالا مشکلتون حل میشه.

15. این کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •