تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 6 از 28 اولاول ... 234567891016 ... آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 275

نام تاپيک: اا مباحث مربوط به RAID اا

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

ممنون جناب

اگر الان بخام هارد فعلی که حاوی اطلاعات هست با هارد جدید Raid کنم کلا تمام اطلاعاتش که از بین نمیره ؟
    موقع RAID کردن کلیه اطلاعات از بین میره و لازمه قبل از شروع به کار از اطلاعاتتون Backup بگیرید.

2. این کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز shahramcat's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

ببخشید من یک سوال دیگه هم داشتم ...

سیستم من بر اساس Multiprimary دارای 2 سیستم عامل هست و همونطور که میدونید 2 پارتیشن primary Active داره ....

اگر روی یکی از این سییتم عاملها رید کنم سیستم عامل دیگه هم از بیت میره درسته ؟

میخام بدونم بعد از رید کردن حتی پارتیشنهای غیر اصلی مثل D / E اطلاعاتشون پاک میشه ؟

ممنون

حـــــرفـه ای vioman's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    روی سیم ر!

پيش فرض

ببخشید من یک سوال دیگه هم داشتم ...

سیستم من بر اساس Multiprimary دارای 2 سیستم عامل هست و همونطور که میدونید 2 پارتیشن primary Active داره ....

اگر روی یکی از این سییتم عاملها رید کنم سیستم عامل دیگه هم از بیت میره درسته ؟

میخام بدونم بعد از رید کردن حتی پارتیشنهای غیر اصلی مثل D / E اطلاعاتشون پاک میشه ؟

ممنون

دوست عزیز

اگر منظور شما Raid سخت افزاری باشه جواب مثبته
    کلیه اطلاعات در هر صورت پاک میشه و پارتیشن ها هیچ نقشی در این امر ندارند.(کنترلر با هارد ها طرفه ، نه پارتیشن ها)

در Raid های نرم افزاری این قابلیت وجود داره (البته نه در همه ی شرایط)

موفق باشید

5. 2 کاربر از vioman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

دوباره سلام

من بالاخره 2 تا هارد رو رید کردم .......

الان روهارد ویندوز 7 نصب کردم اما ÷ارتیشن بندی نشده ...... الان اگر بخام Partion بندی کنم مشکلی ÷یش نمیاد ؟

ممنون

حـــــرفـه ای vioman's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    روی سیم ر!

پيش فرض

دوباره سلام

من بالاخره 2 تا هارد رو رید کردم .......

الان روهارد ویندوز 7 نصب کردم اما ÷ارتیشن بندی نشده ...... الان اگر بخام Partion بندی کنم مشکلی ÷یش نمیاد ؟

ممنون
    نه دوست عزیز
    هیچ مشکلی پیش نمیاد.

شما دیگه این فکر رو کنید که 2 هارد Raid شده دارید.

شما الان یک فضای دخیره سازی پرسرعت دارید (دقیقا مثل یک هارد) و میتونید هر بلایی سرش بیارید

8. این کاربر از vioman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    Tehran

6

یک دنیا ممنون ....... Partion بندی هم به سلامت انجام شد ........

این دیگه آخرین سوال هست .....

جناب سوالی داشتم در مورد هارد Raid و استفاده از دو ویندوز به روش Multi Primary ........ استفاده از 2 ÷ارتیشن parimary .

برای ریختن هرکدوم از ویندوزها مثلا 7 و XP باید برای هرکدوم هنگام نصب Raid رو تعریف کرد ؟ یا فقط یکبار کافی هست ؟

مثلا الان که من ویندوز 7 رو نصب کردم و هارد Raid هست باید هنگام نصب ویندوز XP هم دوباره هارد رو با استفاده از F6 رید کنم ؟

ممنون

10. این کاربر از shahramcat بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه newomega's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

درود . .

من می خوام از یه هاردم برای دانلود آفلاین و از هارد دیگم برای بازی استفاده کنم . . آیا در زمان هارد به هارد سرعت و کارایی سیستم خیلی کم میشه ؟ ( نسبت به حالت عادی )

اول می خواستم از رید صفر استفاده کنم . . اما از اونجایی که در صورت خراب شدن یکی از هارد ها کل مجموعه ی اطلاعات از بین می رود و همینطور در کار بودن هر دو هارد برای هر فایلی منصرف شدم !

منتظر نظرتان خواهم بود

با سپاس

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

یک دنیا ممنون ....... Partion بندی هم به سلامت انجام شد ........

این دیگه آخرین سوال هست .....

جناب سوالی داشتم در مورد هارد Raid و استفاده از دو ویندوز به روش Multi Primary ........ استفاده از 2 ÷ارتیشن parimary .

برای ریختن هرکدوم از ویندوزها مثلا 7 و XP باید برای هرکدوم هنگام نصب Raid رو تعریف کرد ؟ یا فقط یکبار کافی هست ؟

مثلا الان که من ویندوز 7 رو نصب کردم و هارد Raid هست باید هنگام نصب ویندوز XP هم دوباره هارد رو با استفاده از F6 رید کنم ؟

ممنون
    استفاده از F6 برای لود کردن درایورها در سیستم عامل است و طبیعیه هر سیستم عاملی که قصد داشته باشید نصب کنید لازمه درایورها در اون لود بشن.

شما لازم نیست قبل از نصب یک سیستم عامل دیگه Raid Array ها رو تعریف کنید (کاری که در بایوس انجام دادید) ولی لود کردن درایورها همیشه لازمه.

درود . .

من می خوام از یه هاردم برای دانلود آفلاین و از هارد دیگم برای بازی استفاده کنم . . آیا در زمان هارد به هارد سرعت و کارایی سیستم خیلی کم میشه ؟ ( نسبت به حالت عادی )

منتظر نظرتان خواهم بود

با سپاس
    اگه منظورتون انتقال اطلاعات از یک هارد به هارد دیگه است که مسلمه وقتی یک هارد در حال نوشتن یک سری اطلاعات است (دانلود آفلاین) سرعت Read بقیه قسمت های هارد پایین تر میاد.

13. 3 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه newomega's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

اگه منظورتون انتقال اطلاعات از یک هارد به هارد دیگه است که مسلمه وقتی یک هارد در حال نوشتن یک سری اطلاعات است (دانلود آفلاین) سرعت Read بقیه قسمت های هارد پایین تر میاد.
    نه. . چطور از این حرف اون برداشت رو کردید ؟

نگاه کنید شما دو تا هارد به سیستمتون وصل می کنید . . خب ؟

طبیعتا پارتیشن های اون رو هم به علاوه ی پارتیشن های هارد اولتون میاد روی سیستم !

حالا با اون هارد یه کار انجام میدید ( دانلود آفلاین ) و با هارد اولتون هم مثلا بازی می کنید . .

توجه داشته باشید که ما از این هارد به اون هارد چیزی نمی ریزیم ... بلکه از منبع بیرونی هارد دوم در کار گرفته شده و با بازی هم هارد اول

می خوام ببینم این کار باعث افت سرعت و این حرفا میشه ؟ آخه روی سیستم قبلیم وقتی از 2 تا هارد استفاده می کردم افت کارایی و سرعت سیستم و گاهی هم هنگ کردنش رو می دیدم

با سپاس

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

نه. . چطور از این حرف اون برداشت رو کردید ؟
    شما گفتید "هارد به هارد" و این دقیقا اصطلاحیه که سال هاست برای انتقال اطلاعات از یک هارد به یک هارد دیگه استفاده میشه نه استفاده از دو هارد روی یک سیستم!

نگاه کنید شما دو تا هارد به سیستمتون وصل می کنید . . خب ؟

طبیعتا پارتیشن های اون رو هم به علاوه ی پارتیشن های هارد اولتون میاد روی سیستم !

حالا با اون هارد یه کار انجام میدید ( دانلود آفلاین ) و با هارد اولتون هم مثلا بازی می کنید . .

توجه داشته باشید که ما از این هارد به اون هارد چیزی نمی ریزیم ... بلکه از منبع بیرونی هارد دوم در کار گرفته شده و با بازی هم هارد اول

می خوام ببینم این کار باعث افت سرعت و این حرفا میشه ؟ آخه روی سیستم قبلیم وقتی از 2 تا هارد استفاده می کردم افت کارایی و سرعت سیستم و گاهی هم هنگ کردنش رو می دیدم
    خب دیگه اسم این "هارد به هارد" نیست... میشه استفاده از دو هارد روی سیستم. خودتون با این استفاده از این اصطلاح باعث شدید چیز دیگه ای از صحبت های شما برداشت بشه.

تا زمانی که بقیه قطعاتتون (CPU و RAM) محدودیتی در کارایی کل سیستم ایجاد نکنند کاری که با هارد اول می کنید ربطی به هارد دوم نداره و باعث کند شدن کار نمیشه... اصولا وقتی کندی ناشی از هارد رو مشاهده می کنید که هاردی که سیستم عامل در اون نصب هست کاملا به کار گرفته بشه در Application های دیگه.

به هر حال این قضیه هیچ ربطی به موضوع این تاپیک (RAID) نداره... در صورتی که هنوز سوالی باقی مونده در همین انجمن سوالتون رو در یک تاپیک جدید مطرح کنید.

16. 3 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •