تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 26 از 28 اولاول ... 1622232425262728 آخرآخر
نمايش نتايج 251 به 260 از 275

نام تاپيک: اا مباحث مربوط به RAID اا

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    برای raid 0 آیا لازم است که هردو هارد یکسان (از لحاظ حجم و مشخصات دیگر) باشند؟
    سلام .

اجباری نیست که هر دو هارد حتماً یکسان باشند ولی دقت کنید حجمی که در RAID 0 بدست میاورید برابر با حجم کوچکترین درایو ضربدر تعداد هارد خواهد بود . مثلاً اگر سه هارد 320 و 500 و 750 گیگابایتی داشته باشید در کل 960 گیگابایت حجم خواهید داشت (320*3=960) .

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

با سلام
    تو شرکت یک سیستم هست که ویندوز xpروش هست و برای طراحی از اون استفاده میشه.متاسفانه هارد اون داغون شد به همراه طرحها که اشک طراح رو بد جور درآورد(به حرفام درباره پشتیبانگیری گوش نداد)ما الان 2تا هارد رو به سیستم وصل کردیم و اطلاعات رو روی یکی بازگردانی کردیم.چند سوال
    1-آیا بدون نصب ویندوز امکان ایجاد رید وجود داره؟و بدون فرمت هاردها
    2-اگر امکان ایجاد رید وجود نداره اماکنش هست کاری کرد که از اطلاعات در هارد دیگر به طور اتوماتیک پشتیبان گرفت؟

پروفشنال siamak5561's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

سلام
    دوستان من میخوام رید 5 برای سیستمم راه بندازم، هارد 2تا 500 دارم و یدونه 1ترا مینبوردم هم ایسوسه، کسی توضیحاتی در موردش میدونه بهم بده.

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

سلام
    دوستان من میخوام رید 5 برای سیستمم راه بندازم، هارد 2تا 500 دارم و یدونه 1ترا مینبوردم هم ایسوسه، کسی توضیحاتی در موردش میدونه بهم بده.
    هارد ها باید هم اندازه باشن (وگرنه همه هارد ها نقش کم حجم ترین رو ایفا می کنن). مدل دقیق مادربرد رو بگید.

تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

شما مطمئنی؟ فکر میکردم فقط توی رید۰ اینجوریه. حالا اگه اینجوری باشه امکانش هست از اون ۵۰۰ تایی که توی رید شرکت نداره بصورت جدا استفاده کرد؟ Main : asus p7p55d-e

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

شما مطمئنی؟ فکر میکردم فقط توی رید۰ اینجوریه. حالا اگه اینجوری باشه امکانش هست از اون ۵۰۰ تایی که توی رید شرکت نداره بصورت جدا استفاده کرد؟ Main : asus p7p55d-e
    همانطوريكه قبلاً هم گفته شد (پست 251 و 254 اين تاپيك) ظرفيت هارد ديسكها بايد يكسان باشد .

كانكتورهاي SATA مادربردتان از سه نوع كنترلر Intel P55 (آبي رنگ) و JMicron (مشكي) و Marvell (خاكستري) منشعب ميشوند كه فقط كنترلر Intel P55 از RAID 0,1,5,10 پشتيباني ميكنند . هارد ديسكهايي كه نميخواهيد در RAID شركت داده بشه به يكي از كانكتورهاي مشكي و يا خاكستري رنگ متصل كنيد .

7. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

همانطوريكه قبلاً هم گفته شد (پست 251 و 254 اين تاپيك) ظرفيت هارد ديسكها بايد يكسان باشد .

كانكتورهاي SATA مادربردتان از سه نوع كنترلر Intel P55 (آبي رنگ) و JMicron (مشكي) و Marvell (خاكستري) منشعب ميشوند كه فقط كنترلر Intel P55 از RAID 0,1,5,10 پشتيباني ميكنند . هارد ديسكهايي كه نميخواهيد در RAID شركت داده بشه به يكي از كانكتورهاي مشكي و يا خاكستري رنگ متصل كنيد .
    بله دفترچه مینبورد رو که خوندم متوجه شدم که نحوه اتصالشون چجوره، حالا سوالی که برام پیش اومده اینه که من اگه 2تا هارد 500 و یدونه 1ترا رو رید5 ببندم، با توجه به اینکه از هارد 1ترا فقط 500 گیگ توی رید شرکت داره، آیا امکان داره از 500تای بقیه بصورت جدا استفاده کنم؟ ( توی ویندوز سرور 2003 به صورت نرم افزاری تست کردم شد )

داره خودمونی میشه sasan7khat's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

سلام و با تشکر از دوستان
    من یه لبتاب [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    دارم که دوتا هارد می خوره از raid پشتیبانی میکنه
    یه هاد س س دی دارم روش ویه یه ترا که ویندوزم فقط رو س س دی اما میگین چرا بفکر raid کردن افتادم ؟؟؟
    چون س س دی بعد از دفعات نوشته شدن اطلاعات کند میشه و از این رو من می خوام به رید پناه بیارم
    من به مقدار بالایی حجم نیاز دارم و با سرعت + نوشته و خوانده شدن اطلاعات
    می خوام دوتا هارد پاسپورتی وسترن 2 ترا بگیرم و اینارو بندازم تو لبتابم و ریدش کنم بگذریم .....
    تو ستاپ بایوس من قسمت ادونس - ساتا سیلکشن مود - ahci که خودش شامل 3 بخش
    ide
    ahci که الان رو این مد هستم
    raid
    بعد از این که میذارم رو raid بوت بالا نمیاد خوب طبیعی
    بعد میگه کنترل آی بزنم و میرم داخل تنظیمات رید یه اسم واس پارتیشن raid می خواد ؟
    بعد یه مقدار به کیلوبایت می خواد ؟
    بعد حجم اصلی پارتیشن
    خوب من واس دوتا هارد 2 ترا باید چه حجی اختصاص بدم بهraid ؟
    این raid دقیقا چی بعد این که رید می کنم وتا هارد 2 ترا چه مقداری به من هارد میده ؟
    ایا این پارتیشنی که میسازم به عنوان یه کش موقت و باعث افزایش سرعت هادرام میشه و این حجم از مجموع هاردام کم میشه ؟
    دقیقا من نمیدونم بعد رید raidچه بالایی سر هارد میاد ؟
    تاحالا raid نکردم لطفا یکی توضیح بده میدونم جواب سوالام تو همه پستای قبلی هست ولی صبح تا شب سر کارم و شبا چند ساعتی وقت برای مطلب خونی دارم متشکر میشم به سوالا پاسخ بدین تا روشن شم
    Last edited by sasan7khat; 16-03-2014 at 00:26.

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

سلام و با تشکر از دوستان
    من یه لبتاب [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    دارم که دوتا هارد می خوره از raid پشتیبانی میکنه
    یه هاد س س دی دارم روش ویه یه ترا که ویندوزم فقط رو س س دی اما میگین چرا بفکر raid کردن افتادم ؟؟؟
    چون س س دی بعد از دفعات نوشته شدن اطلاعات کند میشه و از این رو من می خوام به رید پناه بیارم

من به مقدار بالایی حجم نیاز دارم و با سرعت + نوشته و خوانده شدن اطلاعات
    می خوام دوتا هارد پاسپورتی وسترن 2 ترا بگیرم و اینارو بندازم تو لبتابم و ریدش کنم بگذریم .....
    تو ستاپ بایوس من قسمت ادونس - ساتا سیلکشن مود - ahci که خودش شامل 3 بخش
    ide
    ahci که الان رو این مد هستم
    raid
    بعد از این که میذارم رو raid بوت بالا نمیاد خوب طبیعی
    بعد میگه کنترل آی بزنم و میرم داخل تنظیمات رید یه اسم واس پارتیشن raid می خواد ؟
    بعد یه مقدار به کیلوبایت می خواد ؟
    بعد حجم اصلی پارتیشن
    خوب من واس دوتا هارد 2 ترا باید چه حجی اختصاص بدم بهraid ؟
    این raid دقیقا چی بعد این که رید می کنم وتا هارد 2 ترا چه مقداری به من هارد میده ؟
    ایا این پارتیشنی که میسازم به عنوان یه کش موقت و باعث افزایش سرعت هادرام میشه و این حجم از مجموع هاردام کم میشه ؟
    دقیقا من نمیدونم بعد رید raidچه بالایی سر هارد میاد ؟
    تاحالا raid نکردم لطفا یکی توضیح بده میدونم جواب سوالام تو همه پستای قبلی هست ولی صبح تا شب سر کارم و شبا چند ساعتی وقت برای مطلب خونی دارم متشکر میشم به سوالا پاسخ بدین تا روشن شم
    شما نیازی به رید ندارید. اون دوران قبل از TRIM بود که SSD ها بعد از نوشته شدن دوباره سرعتشون پایین میومد، الان (SSD های جدید - تولید 2009 به این سمت - و ویندوز 7 به بعد) این مشکل وجود نداره. یه نگاه به پست های تاپیک بندازید پاسخ همه سوالتتون (و سایر سوالات احتمالی) هست.

داره خودمونی میشه sasan7khat's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

میشه چندتا پست اصلی بگین که من فقط اونارو بخونم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •