تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 11

نام تاپيک: نصب ویندوز در هارد اکسترنال

داره خودمونی میشه alinasrollahi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    Holland

پيش فرض نصب ویندوز در هارد اکسترنال

با سلام
    میخواستم سئوال کنم آیا میشه ویندوز هشت رو روی هارد اکسترنال اینستال کرد و در کنار ویندوز هفت هشت رو هم داشت؟
    اگه میشه لطف کنید بگید از کجا و کدوم تایپیک میتونم ویندوز هشت و کرک مناسب رو دانلود کنم
    ممنون

حـــــرفـه ای jafarian's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

این روش پایین برین نصب ویندوز روی هارد اکسترنال

برای نصب ویندوز روی هارد اکسترنال به این صورت باید عمل کنید ابتدا هارد اکسترنال خودتون به یک سیستم دیگه که ویندوز 8 روش نصب هست اتصال بدین درمرحله بعد از ویندوز 8 ایمیج تهیه کنید بعدشم ایمیج فایل که بصورت iso داخل درایو مجازی قراربدین برای اینکار از همون virtual clone drive استفاده کنید درمرحله بعد کلیدهای win + x همزمان فشار بدین درکادری که باز میشه گزینه

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

انتخاب کنید بعد یک صفحه باز میشه که باید دستورات پایین بترتیب وارد اینتر کنید

نکته: قبل از انجام اینکاری هارد اکسترنال به سیستم وصل باشه همچنین ویندوز داخل درایو مجازی باشه

کد:

بجای x باید اسم درایو مجازی خودتون که ویندوز قراردادره رو بدین بجای y باید اسم درایو هارد اکسترنال خودتون بدین فقط وقتی حرف y تایپ کردین باید مثل گزینه x دو تا نقطه جلوش قراربدین بعد از نوع پنجره cmd رو طبق همون روش قبل باز کنید اینسری این دستور

کد:

برای این فرمان بالا هم طبق یکی بالا برای x با y عمل کنیدبعد که تمامی فایلها کپی شده همون درایوی که روی هارد اکسترنال فایلها کپی شده رو باز کنید بعدشم روی گزینه install که مربوط به 8میشه کلیک کنیدبرای نصب ویندوز پیش برین.

3. 3 کاربر از jafarian بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    Holland

پيش فرض

خیلی خیلی ممنون از توضیحاتتون ولی راستش من فکر میکردم خیلی از این حرفا راحتتر باشه
    رو راست من از این چیزا هیچی نفهمیدم یعنی معلوماتم به اندازه شما نیست حالا یه راه راحتتری سراغ ندارین ؟
    مثلأ نمیشه از همون ویندوز هفت شروع کنیم ولی مسیر نصب رو هارد اکسترنال قرار بدیم؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

دوست عزیز میخوای از طریق هارد اکسترنال ویندوز نصب کنی یا رو خودش ویندوز بریزی؟

حـــــرفـه ای jafarian's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

خیلی خیلی ممنون از توضیحاتتون ولی راستش من فکر میکردم خیلی از این حرفا راحتتر باشه
    رو راست من از این چیزا هیچی نفهمیدم یعنی معلوماتم به اندازه شما نیست حالا یه راه راحتتری سراغ ندارین ؟
    مثلأ نمیشه از همون ویندوز هفت شروع کنیم ولی مسیر نصب رو هارد اکسترنال قرار بدیم؟
    شمابرای نصب ویندوز 8 روی هارد اکسترنال باید هارد خودتون بصورت بوت در بیارین در هرصورت این روش دیگه هم هست که از اون روش قبلی تا حدی ساده تر هست

مرحله اول

ابتدا هارد اکسترنال به سیستم اتصال بدین بعد از داخل ویندوز روی درایو هارد اکسترنال کلیک راست گزینه Format بعدشم گزینه NTFS بعد چکمارک گزینه Quick Format بزنید روی دکمه start کلیک کنید تا هارداکسترنال شما فرمت شود این مراحلم بصورت شکل سایت پایین توضیح داده که طبق شکل من میگم

کد:
    مرحله دوم

اگر که ویندوز 8 شما بصورت iso رو هارد است برنامه 7-Zip از پایین دانلود کنید بعدشم روی فایل iso مروبط به ویندوز 8 کلیک راست گزینه Extract files انتخاب کنید بعد مسیر همون درایو هارد اکسترنال بدین که قصد دارین ویندوز روش نصب کنید تا فایلهای ویندوز 8 داخل اون درایو اکستراکت شوند

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مرحله سوم

منوی استارت اجرا درقسمت سرچش تایپ کنید cmd بعد روی گزینه مورد نظر کلیک راست گزینه run as administrator انتخاب کنید در کادری که باز میشه اینسری این دستورات پایین بترتیب وارد اینتر کنید برای هرکدوم بصورت جدا

کد:

نکته: در دستور بالا منظور از X همون درایوی میشه که قبلا فرمت کردین فایلهای ویندوز 8 داخل اون کپی کردین منظورم هارد اکسترنال که قرارهست روش ویندوز نصب کنید بعد از این مرحله پنجره cmd رو ببنیدین سیستم ریستارت کنید بعد برای نصب ویندوز روی هارد اکسترنال پیش برین.

7. 2 کاربر از jafarian بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه Amir-Persian's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2013
    محل سكونت
    Germany

پيش فرض

امکانش هست که هارد را فرمت نکنیم؟ 600G اطلاعات داره!خودش NTFS هست.می تونم یه 300 G فضای هارد اکسترنال را برای 8 در نظر بگیرم؟سپاس

تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    Holland

پيش فرض

من میخوام ویندوز ۸ رو روی هارد اکسترنال نصب کنم و هر وقت خواستم وقتی ویندوز ۷ بازه بتونم از طریق هارد اکسترنال ویندوز ۸ رو باز کنم و باهاش کار کنم

Sent from my iPhone using Tapatalk

آخر فروم باز 1376MAXIMUM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2012
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

غیر ممکنه ولی میشه با نرم افزار VirtualBoxیک سیستم مجازی دزست کنید و سیستم عامل رو روی اون نصب کنید و بعد از روی VirtualBoxسیستم عامل رو اجرا کنید و استفاده کنید
    این طوری میشه فقط دو تا سیستم عامل هم زمان در حال اجرا داشته باشید

11. این کاربر از 1376MAXIMUM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    Holland

پيش فرض

غیر ممکنه ولی میشه با نرم افزار VirtualBoxیک سیستم مجازی دزست کنید و سیستم عامل رو روی اون نصب کنید و بعد از روی VirtualBoxسیستم عامل رو اجرا کنید و استفاده کنید
    این طوری میشه فقط دو تا سیستم عامل هم زمان در حال اجرا داشته باشید
    ممنون از جوابتون فقط اگه میشه لطف کنید بگید از کجا میتونم این برنامه رو اینستال کنم در ضمن میشه بگید از کجای سایت میتونم وینذوز 8 دانلود کنم؟
    ممنون

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

سلام به مدیران انجمن هاردSJ 25M3 ترسنده تمام این مراحلو دقیق انجام دادم ولی بازم موقع انتخاب درایو درستاپ ویندوز اجازه ادامه نصب بهمون نمیده ومگه هارد قبلیت نصب ویندوز رو نداره

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •