تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 20

نام تاپيک: ذخیره تصویر در یک پوشه و ذخیره مسیر ان در دیتا بیس

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض ذخیره تصویر در یک پوشه و ذخیره مسیر ان در دیتا بیس

سلام
    میدونم که همگی میگید این سوال تکراری است ولی من هرچه گشتم کدی که با vb.net و تحت وب باشد پیدا نکردم.
    من برنامه ای میخواهم که مسیر عکس را در دیتا بیس و خود عکس را در یک پوشه ذخیره کند.
    در ضمن همان طور که گفتم حتما با vb.net و تحت وب باشد.
    ممنون میشوم
    Last edited by fereshte222; 28-03-2007 at 22:59.

ناظر انجمن .NET Framework _H2_'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    یک جایی بین Framework و نارمک!

پيش فرض

سلام
    با چیش مشکل دارید؟؟ چون زیادی ساده است. نمیتونید آپلود کنید؟ نمیتونید عکس را ذخیره کنید؟ یا نمیتوانید نشانش دهید؟

به هرحال در مورد نشان دادن عکس های این تیپی در یک جدول میتوانید از سورس نمونه زیر استفاده کنید.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

ببینید من در همه کارهایی که گفته بودید مشکل دارم .(غیر از نشان دادن تصویر)البته روش کلی کار را میدونم.ولی دنبال یک کد کامل هستم که مناسب این کار باشد.البته چند تا برنامه با windowsapplication و یا سی شارپ پیدا کردم.ولی در تبدیلش به vb.net مشکل پیدا کردم.
    اگه شما یا هر کدام از دوستان دیگر یک کد با vb.net وتحت وب به من معرفی کنند ممنون میشوم.

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    فعلا سورس بهتری ندارم.
    البته در حال طراحی یک کنترلر وبی هستم که گمان میکنم کلیه مشکلاتم را در مورد تصاویر runtime در وب حل کند. (عکس از داخل بانک، مسیر عکس در بانک، تغییر سایز runtime عکس و...)

شاید تا حدود یک هفته دیگر حاضر شود.

اگر دوستان سورس بهتری نگذاشتند، بهتر است سوالاتتان را مطرح کنید تا من و دوستان دیگر جواب دهیم.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

سلام
    من منتظر برنامه شما میمونم
    از راهنماییتون ممنون هستم

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    میدانم حرفی که میخواهم بزنم شبیه مثل معروف "بزک نمیر ...." است ولی انشاا... به زودی عملی میشود، چون خودم هم از کد نویسی های پیاپی و کپی و پیس در این زمینه خسته شده ام!

من در حال طراحی یک کنترلر وبی با نام PictureBox هستم که انشا ا... قادر خواهد بود تمام مشکلات عکس های runtime را در ASp.Net حل کند. (عکس در بانک، تغییر سایز دینامیک عکس و...)
    البته حرفم را اصلاح میکنم! ASP.Net در این ضمینه مشکلی ندارد!
    شاید بهتر بود میگفتم که ما را از کدنویسی های پیاپی در این مورد راحت میکند!

این کنترلر در دوحالت مختلف کار میکند (با دو الگو یا الگوریتم متفاوت)، که کدهای حالت اول آن حدود 80% پیشرفت فیزیکی داشته.
    به محض اتمام همین حالت اول، کنترلر را برای دانلود میگذارم، تا بعد الگوریتم دوم را هم کامل کنم.

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

ببینید من در همه کارهایی که گفته بودید مشکل دارم .(غیر از نشان دادن تصویر)
    سلام
    آقا یادم رفت بپرسم! اصل طریقه نشان دادن است در مورد ذخیره که کافیست مسیر عکس را که یک String است در بانک ذخیره کنید.
    یعنی شما نمیتوانید یک فیلد String ناقابل را در بانک تغییر دهید یا به آن اضافه کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

سلام
    از اونجایی که یه مدتیه عضو انجمن شده ام و تاپیک ها را دنبال میکنم میدونم که وعدهای شما حتما عملی است.
    در ضمن همان طوری که خودتان گفته بودید ذخیره یک فیلد string مشکل نیست و منظور من هم همان ذخیره خود تصویر در پوشه است.

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    در مورد ذخیره سازی فایل بستگی دارد چگونه فایل را دریافت میکنید. فایل از کجا وارد میشود؟

یک راه معمول اجازه آپلود به کاربران است که به کمک کنترلر وبی System.Web.UI.WebControls.FileUpload انجام میگیرد، اگر چنین است میتوانید با کمک پروپرتی PostedFile فایل را به راحتی ذخیره کنید، حتی نام اصلی فایل را هم دارید، فقط کافیست مسیر ذخیره رات بدهید.

ولی چند نکته مهم است
    1 - حتما حجم فایل را چک کنید تا از سقفی بیشتر نباشد و اگر بود به کاربرتان خطا دهید.
    2 - نام فایل احتمال دارد قبلاَ استفاده شده باشد با دستور System.IO.File.Exists از وجود نداشتن فایل مطمئن شوید واگر فایل وجود داشت میتوانید یک عدد به انتهای آن اضافه کنید و مجدداَ چک کنید و آن عدد را مدام بالا ببرید تا بالاخره یک نام آزاد پیدا کنید، ولی توجه داشته باشید که عدد باید قبل از شروع نقطه و پسوند فایل اضافه شود.
    در ضمن امکان دارد همین عمل در شاخه های دیگر در حال اجرا باشد و دو شاخه یک نام خالی پیدا کنند و اقدام به ساخت دو فایل با یک نام کنند که بدون شک سر یکی بی کلاه میماند (البته امکانش کم است ولی برنامه نویس باید کوجکترین موارد 1 در میلیارد را هم پیش بینی کند!) میتوانید از کاربر بخواهید مجدداَ آپلود کند یا در حین کار Application را قفل کنید.

3- باید اجازه تغییرات و ذخیره فایل در پوشه مورد نظر را از ControlPanel سایتتان صادر کنید. (همان که با Https وصل میشوید)

و برای ذخیره نهایی از چیزی شبیه این کد استفاده کنید
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    و نام را دارید دیگر! کافیست آن را هم در رکورد مربوطه بانک ذخیره کنید.

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    میبخشید کمی تاپیک خوابید...!
    بالاخره نمونه اولیه این کنترلر درپیت ما با نام PictureBox را دیشب با موفقیت امتحان کردم و جواب داد.

ولی برای نسخه کامل هنوز باید تا شنبه منتظر بمانید! باید کدها را از اول بررسی کنم و کنترلر را در نقاط و دستورات بحرانی (شرایط لب مرزی!) چک کنم و مطمئن شوم که در همه شرایط تایین شده و با هر مقادیر درست کار میکند، و نیز یک پروژه نمونه برای استفاده از آن بنویسم. (سعی میکنم پروژه نمونه بسیار کوچک و گویا باشد و هر رویه حداکثر چند خط کدنویسی شده باشد).

نمونه فعلی از هر عکس که شاخصی یا کلیدی داشته باشد، پشتیبانی میکند !!!
    مثلاَ میتوان گفت عکس های موجود در دیتابیس (خود عکس در دیتابیس) کلیدشان، همان کلید جدول جاری است.
    یا عکس هایی در دیتابیس که مسیر را ذخیره کرده اند خود مسیر کلید شناسایی تصویر است.
    عکس های در هارد هم که مسیر و نامشان همان کلید شناسایی عکس است.

استفاده از این کنترلر بسیار ساده است و بدون شک سادگی را در پروژه نمونه خواهید دید.
    در تمام موارد فوق و موارد دیگر امکان تغییر اندازه runtime عکس نیز وجود دارد.
    فقط کمی تا شنبه منتظر بمانید تا من کد نونه را تولید (شامل کد upload تصویر) و خود کنترلر را هم کاملاَ چک کنم.

البته در مورد مشکل شما، اعتراف میکنم که این کنترلر زیاد بدردتان نمیخورد چون نمایش خام تصاویری که مسیرشان در دیتابیس ذخیره شده، بسیار آسان است و نیازی به این کنترلر ندارد ولی از پروژه نمونه، کد upload را میتوانید استفاده کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •