تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 12

نام تاپيک: سوال از کسانی که تلویزیون 4k دارن کممممممک

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2022

پيش فرض سوال از کسانی که تلویزیون 4k دارن کممممممک

سلام

یک فیلم 720p معمولی با حجم حدود 1 گیگ که از سایت های فیلم دانلود میکنم کیفیت بسیار خوبی روی تلویزیون Full HD سایز 55 اینچ من داره .

دوستان میخوام تلویزیون 4k بخرم . سایز 65 اینچ . میخواستم بدونم فیلم های معمولی 720p با حجم حدود یک گیگابایت که از سایت ها دانلود میکنم

همون کیفیت خوب رو روی تلویزیون های 4k دارن یا خیر ؟! چون همونطور که گفتم روی تلویزیون Full HD من فیلم های 720 کیفیت عالی دارن .

آیا همین کیفیت روی تلویزیون 4k میشه دید ؟ یا روی تلویزیون های 4k فیلم های رزولیشن پایین مانند 720 تار میشن ؟! میشه بگین .

آخر فروم باز italodance's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Copyright

پيش فرض

اره همون هست. 4k زمانی عمل می‌کند که پخش 4k باشه.

3. این کاربر از italodance بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2022

پيش فرض

دوستان نظرشونتو بگن ممنون

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jun 2020
    محل سكونت
    نوار غزه

پيش فرض

رزولوشون پایین همون طور که هست نشون میده
    رزولوشون 4k رو hd یه جوری نشون میده که انگار نقطه ها فشرده هست و پر رنگ شده ...

من خودم 4k ندارم مانیتور 2k دارم .

6. این کاربر از بامدادنیکنفس بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2018

پيش فرض

مهم ترین نکته اینه که کیفیت پنل های هر دو تلویزیون با هم یکسان باشه و این بستگی به مارک و نوع پنل تلویزیون داره اما اگه نظر کیفیتی در یک سطح باشن تفاوت خاصی ندارن
    من فیلم های کم حجم هم تو تلویزیون fullhd پلی کردم و تو تلویزیون 4k از نظر کیفیتی تفاوتی ندارن که به چشم بیاد

اما اصل کیفیت پنل تلویزیون رو تو فیلم های ریماکس بلوری فورکی ۶۰ تا ۹۰ گیگابایتی میتونید ببینید که کیفیت خارق العاده ای داره
    و هیچ حجم و کیفیتی به اندازه بلوری ریماکس های 4k لذت دیدن فیلم رو نداره

وقتی قرار باشه ازش برای فیلم های کم حجم ۷۲۰ استفاده کنید از همون fullhd استفاده میکردید با سایز ۵۵ خیلی بهتر بود .

8. این کاربر از Cinema2Cinema بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2022

پيش فرض

مهم ترین نکته اینه که کیفیت پنل های هر دو تلویزیون با هم یکسان باشه و این بستگی به مارک و نوع پنل تلویزیون داره اما اگه نظر کیفیتی در یک سطح باشن تفاوت خاصی ندارن
    من فیلم های کم حجم هم تو تلویزیون fullhd پلی کردم و تو تلویزیون 4k از نظر کیفیتی تفاوتی ندارن که به چشم بیاد

اما اصل کیفیت پنل تلویزیون رو تو فیلم های ریماکس بلوری فورکی ۶۰ تا ۹۰ گیگابایتی میتونید ببینید که کیفیت خارق العاده ای داره

وقتی قرار باشه ازش برای فیلم های کم حجم ۷۲۰ استفاده کنید از همون fullhd استفاده میکردید با سایز ۵۵ خیلی بهتر بود .
    دقیقا درست میفرمایید . من هم همین جمع بندی رسیدم فارق از سایز پنل که چند اینچ باشه .

اگر بخوام حدس دقیقی بزنم . روی تلویزیون های 4k کیفیت 720p رو که ببنیم مثل مشاهده کیفیت 480 رو تلویزیون Full HD هست .

بنابراین به نظرم تجربه کیفیت (مشاهده کیفیت 720P رو تلویزیون های Full HD) داشته باشیم باید فیلم ها رو با کیفیت 1080P دانلود کنیم . این کیفیت روی تلویزیون 4k قابل قبول هست .

ارتقای تصویر هم کمک زیادی میکنه Upscale

Last edited by javad.sch; 24-03-2022 at 16:06.

10. 2 کاربر از javad.sch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2018

پيش فرض

دقیقا درست میفرمایید . من هم همین جمع بندی رسیدم فارق از سایز پنل که چند اینچ باشه .

اگر بخوام حدس دقیقی بزنم . روی تلویزیون های 4k کیفیت 720p رو که ببنیم مثل مشاهده کیفیت 480 رو تلویزیون Full HD هست .

بنابراین به نظرم تجربه کیفیت (مشاهده کیفیت 720P رو تلویزیون های Full HD) داشته باشیم باید فیلم ها رو با کیفیت 1080P دانلود کنیم . این کیفیت روی تلویزیون 4k قابل قبول هست .

ارتقای تصویر هم کمک زیادی میکنه Upscale

هر چی سایز تلویزیون بزرگتر باشه قطعا افت کیفیت بیشتر احساس میشه
    به نظرم این خرید زیاد عاقلانه نیست حداقل در برابر استفاده ای که شما دارید چون شما فقط میخواید توش فیلم های ریپ شده کم حجم 720 تماشا کنید جدا از افت کیفیت بدلیل سایز بزرگتر تلویزیون فقط هزینه الکی هستش و به نظرم همین ۵۵ اینچ فعلی که دارید خیلی بهتر هست برای کار شما
    اگه اهل دانلود و تماشا فیلم های 4k با حجم خیلی بالا بودید قطعا این هزینه ای که قرار بود بکنید ارزش داشت
    اما با توجه به کاربرد شما جدا از افت کیفیت خود فیلم از نظر هزینه هم به صرفه نیست .

12. 3 کاربر از Cinema2Cinema بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2022

پيش فرض

هر چی سایز تلویزیون بزرگتر باشه قطعا افت کیفیت بیشتر احساس میشه
    به نظرم این خرید زیاد عاقلانه نیست حداقل در برابر استفاده ای که شما دارید چون شما فقط میخواید توش فیلم های ریپ شده کم حجم 720 تماشا کنید جدا از افت کیفیت بدلیل سایز بزرگتر تلویزیون فقط هزینه الکی هستش و به نظرم همین ۵۵ اینچ فعلی که دارید خیلی بهتر هست برای کار شما
    اگه اهل دانلود و تماشا فیلم های 4k با حجم خیلی بالا بودید قطعا این هزینه ای که قرار بود بکنید ارزش داشت
    اما با توجه به کاربرد شما جدا از افت کیفیت خود فیلم از نظر هزینه هم به صرفه نیست .
    بسیار ممنون . منم همین تصمیم رو گرفتم . خودم احتمالاً بی خیال سایز بزگتر بشم .
    Last edited by javad.sch; 24-03-2022 at 18:32.

14. این کاربر از javad.sch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2022

پيش فرض

میشه راهنمایی کنید

فیلم های x265 4k کم حجم که در اینترنت موجود هستن به راحتی روی تلویزیون های 4k اجرا میشن یا خیر ؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2018

پيش فرض

میشه راهنمایی کنید

فیلم های x265 4k کم حجم که در اینترنت موجود هستن به راحتی روی تلویزیون های 4k اجرا میشن یا خیر ؟

بله به راحتی پخش میشن ، و کیفیت نسبتا قابل قبول تری نسبت به x264 دارن مخصوصا x265 10bit

17. این کاربر از Cinema2Cinema بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •