تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 5 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 43

نام تاپيک: Canon SX30 رقیبی تازه نفس برای FZ100 !!!

داره خودمونی میشه H@di Soft's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Susa

10 Canon SX30 رقیبی تازه نفس برای FZ100 !!!

سلام دوستان ...
    حدود دو ماه (کمتر) از معرفی دوربین Panasonic FZ100 میگذره ... با اینکه این دوربین هنوز وارد بازار ایران نشده نقد و بررسی های زیادی در مورد این دوربین صورت گرفته ... نتیجه ی این بررسی ها تا به امروز به اینجا ختم شد که : با اینکه این دوربین از لحاظ تصویر برداری "بهترین بازار" نیست اما به دلیل کارایی های بالای اون ( که از جمله میتونیم به فیلمبرداری Full HD ، فلاش قوی و ... اشاره کنیم ) اکثر دوستان این دوربین رو دوربینی موفق و با امتیاز بالا دونستند ... سایت های معروف خارجی هم این گفته رو تایید کردن ...

اما هدف از ایجاد این تاپیک چیز دیگه ایه !!! ... بلافاصله بعد از معرفی FZ100 همه چشم به راه محصولاتی جدید از طرف شرکت های معروفی مثل Sony و Canon شدند ... مثل همیشه ، رقابت بین بهترین هاااا ...

شرکت Canon دیروز ، یعنی در تاریخ 2010/09/14 دوربین نیمه حرفه ایه جدید خودش رو با نام Canon Powershot SX30 IS معرفی کرد ... مدل بروز شده ی SX20 !!! ... تصویر این دوربین سوپر زوم تازه نفس رو میتونید در زیر ببینید ...

شاخص ترین ویژگی جدید این دوربین همون طور که از عکسها دیده میشه زوم اپتیکال 35x هستن !!! ... زومی رویایی !!!
    مشخصات کلی این دوربین عبارتند از : سنسور CCD با دقت 14.1 مگاپیکسل ... زوم اپتیکال 35x ... فیلمبرداری HD با حداکثر سرعت 30 فریم بر ثانیه ... فلاش داخلی با برد 5.8 متر ... کفشک اتصال فلاش خارجی ... نمایشگر 2.7 اینچی چرخان با دقت 230,000 پیکسل ... استفاده از باتری لیتیومی قابل شارژ ...
    اما خبری از فرمت غیر فشرده RAW در این دوربین نیست ... هم چنین انتظار میرفت کانن دوربینی با قابلیت فیلمبرداری Full HD معرفی کنه اما همون طور که گفته شد HD فیلمبرداری میکنه ... به نظر میاد تمرکز کانن رفته روی کیفیت عکس و زوم بالا ... درست برخلاف FZ100 که سعی کرده دوربینی همه جانبه باشه ... این دوربین یه جورایی منو به یاد FZ40 میندازه ...

در هر حال حالا رقابت افتاده بین SX30 و FZ100 ...

پیشنهاد میکنم قبل از اینکه نظر شخصیتون رو در مورد برتری یکی از این دوربینا بر دیگری بگید ، اول به نقد و بررسی SX30 بپردازید ... چون در مرحله اول این تاپیک جهت بررسی SX30 ایجاد شده تا مقایسه !!! ...

هر کی اطلاعات بیشتری در مورد این دوربین جدید داره در این تاپیک بیان کنه ...

Last edited by H@di Soft; 15-09-2010 at 02:46.

2. 8 کاربر از H@di Soft بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Pejman3's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

یه چیز عجیب در مورد این دوربین وزنشه 610 گرم تقریباً می شه گفت که خیلی سنگینه! مقایسه کنید با پاناسونیک FZ38 که 367 گرمه
    من کلی سرچ کردم هنوز نمونه عکسی ازش نیست باید صبر کرد و دید عکس هاش چطورند تا ارزش واقعیش مشخص بشه البته زوم 35 برابرش هم واقعاً خیره کنندست و به قول سایت Cnet بدرد دید زدن خونه همسایه های دور می خوره!
    در زمینه فیلم برداری هم اگه همین رزلوشن HD رو خوب فیلم بگیره یعنی فوکوس سریع بکنه و بتونه لرزش و حرکت دست رو بگیره هم خیلی خوبه چون فول اچ دی برای خیلی ها کاربرد نداره و فقط حجم فیلم رو بزرگ می کنه.
    از روی عکس هاش هم میشه گفت که کیفیت ساخت خیلی بالایی داره این مورد رو البته تو چند تا سایت هم دیدم که بهش اشاره کرده بودند.
    فکر کنم در آینده نزدیک سونی و نیکون هم مدل های جدید سوپر زومشون رو معرفی کنند بعد از اون باید یه مقایسه همه جانبه انجام داد.
    Last edited by Pejman3; 15-09-2010 at 10:22.

4. 5 کاربر از Pejman3 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه H@di Soft's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Susa

پيش فرض

منم تایید میکنم ... از عکساش مشخصه که کیفیت ساخت بالایی داره ...
    تا چند وقت دیگه سونی هم وارد کار میشه ... ولی فکر نکنم بتونه جلوی پاناسونیک و کانن وایسه ... نیکون هم که تو رده ی نیمه حرفه ای حرفی واسه گفتن نداره ... اینو مدل های قبلی ثابت کردن !!!
    در مورد وزنش هم ؛ آره حق با شماست ... سنگینه ... ولی FZ35 هم 397 گرمه نه 367 ... این در حالیه که FZ100 وزنش بدون باتری 496 گرمه !!!
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------
    از همه دوستان معذرت میخوام ... قسمتی از متن بالا که کمرنگ شده ، اشتباهه ... ولی چون دیر متوجه شدم و دوستان منو از این قضیه مطلع کردن دیگه نمیشد پاکش کنم ... خلاصه ببخشید :43:
    Last edited by H@di Soft; 22-09-2010 at 00:53.

6. 3 کاربر از H@di Soft بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه ramin1986's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

البته 1 نمونه عکس در سایت کنون هست میتونید برید ببینید.این هینم لینکش

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

8. 2 کاربر از ramin1986 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه tatu_mail's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

واقعا عالی امید وارم تا 1 یا 2 ماه دیگه بیتد چیزی که منو ناراحت کرد ساپورت نکردن RAW هستش
    به این دوربین میخورد کاملا مشکلات دوربین SX20 رو حل کرده باشه ولی....

10. این کاربر از tatu_mail بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت hossi177's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2010
    محل سكونت
    Persia

پيش فرض

دوربین واقعا محشریه.35x زوم!!!این مقدار تو هیچ دوربین دیگه ای دیده نشده.با موتوره جدید اولتراسونیک که در کاهش صدای زوم کردن واقعا موثره.به طوری که اصلا صدایی شنیده نمیشه!!این دوربین یه سوپرزوم واقعیه.
    تفاوتاش با نسل قبلیش یا همون sx20:
    15x افزایش زوم داشته.
    0.2 اینچ صفحه نمایشش بزرگتر شده.
    تبدیل باتری از نوع قلمی به نوع متداول لیتیومی.
    افزایش 2mp دقت سنسور که به 14mp رسیده و برای چاپ A2 هم مناسبه!
    یک ویژگی جدید به اسم Zoom Framing Assist که به عکاسان کمک می کنه تا از سوژه های در حال حرکت با بالاترین میزان زوم عکاسی کنن!
    اما از ضعفاش میشه به ساپورت نکردن پسوند غیرفشرده raw اشاره کرد.و اینکه افزایش دقت سنسور بجز افزایش نویز چیزه دیگه ای به همراه نداره که توی عکاسی چیزه خیلی مهمیه. بخصوص که از همون لنز و موتور پردازشی نسل قبلیش استفاده کرده.تازه همون موتور پردازشی DIGIC4 کنون هم چنگی به دل نمیزنه,چون همونطور که تو بقیه دوربیناش هم دیده بودیم جزئیات عکسو فدای کاهش نویز میکنه.
    ولی در کل تا نمونه عکساشو نبینیم نمیتونیم به طوره قطع اظهارنظر کنیم.اما با همین مشخصاتش به نظر که رقیبه خیلی قدری واسه fz45 و fz100 پاناسونیک باشه.باید منتظر باشیم و ببینیم که سونی واسه این رقابت داغ میخواد چی رو کنه...

12. 3 کاربر از hossi177 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه f-secure's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    Iran

پيش فرض

منم تایید میکنم ... از عکساش مشخصه که کیفیت ساخت بالایی داره ...
    تا چند وقت دیگه سونی هم وارد کار میشه ... ولی فکر نکنم بتونه جلوی پاناسونیک و کانن وایسه ... نیکون هم که تو رده ی نیمه حرفه ای حرفی واسه گفتن نداره ... اینو مدل های قبلی ثابت کردن !!!
    در مورد وزنش هم ؛ آره حق با شماست ... سنگینه ... ولی FZ35 هم 397 گرمه نه 367 ... این در حالیه که FZ100 وزنش بدون باتری 496 گرمه !!!
    اشتباه کردی دوست عزیز.367 g هستش.خطهای آخر این صفحه رو ببین
    http://www.dpreview.com/news/0907/09072704panafz38.asp
    من ورزشکارم و FZ38 یا همون FZ35 دارم.تازه جزو سبکترین سوپر زومهای موجوده با اینحال گاهی که چند دقیقه بحالت عکاسی برای انتخاب بهترین حالت سوژه دست میگیرم کم کم دستم خسته میشه.اینکه دیگه 600 و خرده ای گرمه خدا بخیر کنه.حتماً یه 3 پایه باید همیشه رو کولت باشه هر جای میری.من پارسال یه کنون نسبتاً قدیمیتر بدستم رسید بدجور سنگین حسش کردم انگار که با سرب ساخته باشیش.بنظر من یکی از ضعفهای مهم کنون از قدیم همین وزن الکی زیادش بوده
    انتخاب با من باشه هیچوقت حاضر نیستم یه دوربین سنگین بخرم تا بعداً دنبال علاج مکافاتهای خاص خودش باشم
    البته بزودی گوشی نوکیا N8 میاد و اگه انشاله گرفتمش با عکاسی و فیلمبرداری بی نظیرش که توی محافل متخصصین عکاسی غوغا کرده دیگه فکر کنم سوپرزومم رو باید به یکی بفروشم بره و یا توی پستو خاک خواهد خورد!
    >>
    http://forum.p30world.com/showthread.php?t=404228

حـــــرفـه ای ELSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

البته بزودی گوشی نوکیا N8 میاد و اگه انشاله گرفتمش با عکاسی و فیلمبرداری بی نظیرش که توی محافل متخصصین عکاسی غوغا کرده دیگه فکر کنم سوپرزومم رو باید به یکی بفروشم بره و یا توی پستو خاک خواهد خورد!
    >>
    http://forum.p30world.com/showthread.php?t=404228

کاملا اشتباهه
    شاید تا 20 سال دیگه

15. این کاربر از ELSIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه f-secure's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    Iran

پيش فرض

کاملا اشتباهه
    شاید تا 20 سال دیگه
    کاملاً؟؟
    نه دوست عزیز.البته نظر شخصی شما هم محترمه..

حـــــرفـه ای ELSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

کاملاً؟؟
    نه دوست عزیز.البته نظر شخصی شما هم محترمه..
    من فقط اون تیکه ای که نقل قول گرفتم رو قبول ندارم
    بقیشو درسته من هم FZ35 دارم

راسی برای کمتر خسته شدن از بند کردنیش استفاده کن
    Last edited by ELSIN; 21-09-2010 at 22:55.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •