تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 39

نام تاپيک: بیژن استرس ترک تحصیل کرد؛ مقصر کیست؟

کاربر فعال انجمن فوتبال داخلی Sh-Meteor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2014
    محل سكونت
    بهارستان

13 بیژن استرس ترک تحصیل کرد؛ مقصر کیست؟

چند سال پیش بود که یه ویدیو تو موبایل ها بلوتوث میشد با عنوان « بیژن استرس » که بعید میدونم کسی این ویدیو رو ندیده باشه . همون پسر بچه روستایی که میگفت : « بام ….؟! شیب …. ؟! ».
    حالا امروز میخوام راجع به این پسر بچه مسائلی رو خدمت تون عرض کنم که امیدوارم بتونه در فرهنگ علمی و جامعه مون تاثیری بذاره .

بیژن استرس کیه و چطور معروف شد؟

چند سال پیش یه معلم در شهرستان تنکابن ( مازندران ) موقع درس پرسیدن از یه پسر بچه روستایی به نام بیژن ازش فیلم گرفت . گویا لباس های کهنه ، دست های کارکرده ، کمربند پوسیده و لهجه شمالی این بچه روستایی
    واسه معلمش خیلی خنده دار بوده و خواسته همه ایران رو در این جوک سهیم کنه تا همه به این بچه بخندن و شاد بشن . این ویدیو رو همه ما ها دیدیم . در این ویدیو معلم ، چنتا سوال جغرافیا از بیژن میپرسه
    اما گویا بیژن جواب سوال رو نمیدونست . بیژن از استرس زیاد پیراهن کهنه اشو میچلوند . شاید هم میترسید معلم کتکش بزنه . به هر حال معلمی که همچین کار زشتی میکنه هیچی ازش بعید نیست .

بیژن از اون روز به بعد به بیژن استرس معروف شد . هر کسی که این ویدیو رو دید برای خود شیرینی ، ویدیوی مسخره کردن بیژن استرس رو به دوستانش میداد و یا این ویدیو رو در یک شبکه های اجتماعی مختلف به اشتراک میذاشت .
    اینجوری شد که بیژن استرس در تمام کشور مشهور شد . حتی تلویزیون های ماهواره ای ایرانی در اروپا و امریکا هم شروع کردن به مسخره کردن بیژن استرس و از تمام جذابیت ها و امکانات شون ( که ماهیانه خدا میلیون هزینه اشه)
    استفاده کردن تا آوازه بیژن استرس به همه دنیا برسه ! همه دنیا بدونن که در یکی از روستا های شمال ایران یه بچه روستایی لباس خوب نداره ، حرف زدن با لهجه فارسی براش سخته و از همه مهم تر چه معلم شوخ طبعی داره.

بعد از این ماجرا سرنوشت بیژن استرس چی شد؟

بیژن در مصاحبه ای گفت که :

دوم راهنمایی بودم که فهمیدم فیلم ام پخش شده. همه منو مسخره میکردن. حتی جرات نداشتم از در خونه بیام بیرون. اگر یه نفر میفهمید که من کیم به همه میگفت. دوست داشتم خودمو بکشم.

بیژن بعد از یه مدتی فهمید که همه ایران این ویدیو رو دیدن . هر جا که میرفت مسخره اش میکردن . انقدر بیژن استرس رو مسخره کردن تا اینکه باورش شد واقعا توانایی درس خوندن نداره و بلاخره تصمیم گرفت که ترک تحصیل کنه.
    هر سال بچه های زیادی درس رو رها میکنن و میرن سراغ کار . یکی مجبوره و یکی هم علاقه نداره اما بیژن فقط به خاطر اینکه همه مسخره اش میکردن ، ترک تحصیل کرد . آیا می تونید این مسئله رو قبول کنید ؟

اگر خود ما جای بیژن بودیم چیکار میکردیم . بعد از اینکه معلم از این جریان با خبر شد به بیژن زنگ میزد و اس ام اس میداد و معذرت خواهی میکرد. از قدیم گفتن « چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی ؟ ».
    این معلم ضربه ای که به این بچه زده دیگه جبران شدنی نیست . و جالبه که من هیچ متن یا ویدیویی ندیدم که این معلم بخواد از بیژن استرس عذرخواهی کنه.

آقای معلم ، میدونی با بیژن استرس چیکار کردی؟!

یه روزی همینجوری از این بچه فیلم گرفتی و گفتی « ایول ، سوژه دور همی مون جور شد » اما به کاش قبل از این کار ناپسند به این چنتا نکته فکر میکردی :

آقای معلم ، مگه خودت بچه کجایی که انقدر احساس باحالی میکنی؟!

آقای معلم ، لهجه شما درست مثه بیژن استرسه . مسخره کردن بیژن یعنی مسخره کردن خودت و همه اونایی که در منطقه خودتون زندگی میکنن. یعنی خودت ، پدر ، مادر ، برادر ، خواهر و… ! اصلا به این موضوع فکر کرده بودی ؟

آقای معلم ، تا چه مقطعی درس خوندی؟

رفتی تو یه روستا و داری به چنتا بچه روستایی درس میدی فکر کردی الان خودت ابن سینایی ؟! اگر آدم سطح بالایی بودی یا نمی رفتی تو اون روستا درس بدی و یا اصلا همچین کاری نمی کردی.
    اصلا شما چی خوندی که انقدر احساس خود شیفتگی بهت دست داده که یه بچه ساده روستایی رو سوژه کردی ؟ تا چه مقطعی درس خوندی ؟ آیا میدونی چه آدمای باسوادی تو این کشور دارن زندگی میکنن؟

توصیه می کنم حتما این ویدیو رو ببینید. تیم خبری شبکه 1 سیمای جمهوری اسلامی ایران با بیژن مصاحبه ای کرده که لازمه هر ایرانی حتما ببینه.

ویدئو کلیپ: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (آپارات)

منبع: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بنده شهاب الدین نوری از اینکه بعد از تماشای این کلیپ، این کلیپ رو به دوستانم، فامیل هامون و ... نشون دادم، اظهار ندامت می کنم.

پی نوشت: نظر شما دوستان P30World ـی در مورد این داستان چیه؟
    بیشترین تقصیر رو چه کسانی داشتن؟ معلمی که فیلم گرفت؟ افرادی که پخش کردن؟ یا ...

کاربر فعال انجمن عکاسی sara_program's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

من که وقتی کلیپشو دیدم اصلا خندم نگرفت. اتفاقا با خودم گفتم چه پسر بامزه ای هستش. معلمش اینقدر بی درک و فهم بود که نفهمید بچه دوربینو دیده و هول کرده.....

اگر اینجا ایران نبود اون معلم دادگاهی میشد چون این نوعی کودک آزاری است. وقتی یه بچه بی دفاع باشه خود دولت شاکی میشه. ولی متاسفانه الان اون معلم کاملا آزاده...

تمامی کسانیکه کلیپ مسخره بیژنو تهیه کردن باید پاسخگو باشن....

چیزی که من از کلیپ دیدم این بود که بیژن یه بچه ای بود که فقط هول شده مثل تمام ماها که در دوران کودکیمون هول می شدیم!!! ولی اون معلم در سن بزرگسالی یه کار احمقانه کرد. پس سوژه احمق ما اون آقا معلمه

3. 5 کاربر از sara_program بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه றД ĵ ĭ Đ's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

کار معلم طبعا اشتباه بوده اما..

اینا بهونس به نظر من خودش میخواسته دیگه درس نخونه اینو بهونه کرده . وگرنه میتونست با ادامه تحصیل و گرفتن مدارج عالی خودش رو ثابت کنه .

5. 7 کاربر از றД ĵ ĭ Đ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان لطفا یک طرفه به قاضی نرین.....این متن بالا ناقصه و گزارش کاملش رو میتونید از اینجا بخونید :

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

معلم هرچند مقصر بوده و سهل انگاری کرده اما عامل پخش فیلم نبوده و این فیلما رو به نیت دیگه ای میگرفته که بعدا توسط فرد دیگری در نت قرار میگیره
    تو این قضیه خیلی از افراد مقصر هستن حتی خود من و شما شاید با به اشتراک گذاشتن دوباره فیلم ، تعریف کردن و ترویج بیشتر و بیشتر این فیلم .

اکثر ما در مواردی دست به کارهایی میزنیم که به نظر خودمون کوچک و کم اهمیت به نظر میان اما بازتاب این رفتار و عملمون رو تو زندگی دیگران درک نمی کنیم.

ایا واقعا تا به حال به این فکر کریدم که فردی که در جمع به خاطر خنده مسخره می کنیم و شخصیت و عزت نفس اون شخص رو پایین میاریم چه صدماتی بهش وارد

می کنیم ؟؟ عملی که همه ما ارادی انجامش میدیم اما ککمون نمیگزه...بهتر نیست از این ماجرا ها درس بگیریم و در رفتارمون تجدید نظر کنیم ؟؟

حالا ازتون میخوام برا خودتون نتیجه گیری کنید .... چه کسی بار گناهش بیشتره یک معلم که بدون اراده خودش باعث این مشکلات شده یا ما که روزانه با اراده افراد زیادی

رو مسخره می کنیم اما هیچ وقت فکر نکردیم که گناهکار و مقصریم ؟؟
    Last edited by majid322; 15-03-2015 at 19:27.

7. 8 کاربر از majid322 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

حالا این کلیپ رد بدل میشه

9. 4 کاربر از ghomeishi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کـاربـر بـاسـابـقـه Amir Hossein's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    ذهن فــــــاســــــد محل تحصیل:              ...Wrong Floor

پيش فرض

ملت ایستادن یه سوژه گیر بیارن... مثل قضیه اون خانومی که مشکل اورژانسی براش پیش اومده بود
    مگرنه خود من هم دوران راهنمایی اینطوری شده بودم...
    کلیپ هم اصلا نکته خنده داری نداشت... اولین بار که دیدم اصلا متوجه نشدم چیه... بعد 10 15 ثانیه پاک کردم رفت...
    حالا الان اومدم دیدم اینطوری شده...

11. 4 کاربر از Amir Hossein بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن آموزش عالی Alireza SM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

فعلا از سوی منبع معتبری این حرف تایید نشده.
    ضمن اینکه دلیلی بر ترک تحصیل بخاطر این موضوع وجود نداره. ایشون اگه بره راه دور ثبت نام کنه ( با هزینه ای معادل یک دهم شهریه مدارس ) تا مجبور نشه ببینه که همکلاسی ها مسخرش میکنن. ضمنا اگه همکلاسی ها مسخرش میکنن در محیط بیرون از مدرسه کسی مسخرش نمیکنه؟ اگه به خاطر این کلیپ باید ترک تحصیل کنن پس اون فرنوده باید خودکشی میکرد!
    کسی میل به تحصیل داشته باشه ترک تحصیل نمیکنه. الان پسر 11 ساله بیماری روحی داره و نمیتونه توی مدرسه خاضر بشه و رفتن راه دور ثبت نامش کردن و با استفاده از کتابهای خودآموز و فیلم های آموزشی داره راحت تحصیلش رو ادامه میده پدر مادرش میگن بعد اینکه بچشون درمان شد شاید همین شیوه رو ادامه بدن و نبرنش مدرسه معمولی.

13. 13 کاربر از Alireza SM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Mohammad Yek110's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    اصفهان زیبا

پيش فرض

به نظر من
    مشکل اصلی اون اختلاف طبقاتی شدید بین شهر و روستاس که اصن باعث میشه یه کلیپ از یه بچه روستایی "خنده آور" بشه ، و مشخص هم هست که اختلاف طبقاتی از کجا آب میخوره ، دلیل دیگرش فرهنگ مردمه که دیگه نیازی به توضیح نداره ، اون معلم هم مقصره اما نه در اون حد که میکوبنش ، من،خودم خیلی معلم بی انگیزه دیدم بهشون حق هم میدم،با این وضع تبعیض
    با @ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عزیز هم موافقم

15. 6 کاربر از Mohammad Yek110 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز امید رض's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2013
    محل سكونت
    شهر موبیوس

پيش فرض

اصلا درس خوندن اشتباهه .............خوب کاری کرد یه مشت بیشعور دراین مدارس هستن
    مثلا میگن اموزش وپرورش ....بعله گاودونی که اجازه هیچ پیشرفتی رو به هیچ ادم معمولی نمیده .... معلم هرکاری رو داره میکنه با دانش اموز .... سازمان و مدرسه هیچ کاری باهاش نکردن تازه دیپلم افتخارهم بهش دادن .....هرجایی بود چنان چوبی میکردن به معلم اون سرش ناپیدا ....ازهر قبرستونی معلم میارن دانش اموزا رو مثل گاو میبینن خودشون پادشاهی وارباب ..
    معلم فرشتس

17. 2 کاربر از امید رض بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن توسعه و ساخت بازی Reza Azimy_RW's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    بی سرزمین تر از باد

پيش فرض

مطمئنا" تا این حد سوژه خنده ملت شدن و مسخره شدن واقعا روحیه بچه رو تحت تاثیر قرار میده و از درس و مدرسه زده میشه
    حالا شاید دلیل ترک تحصیلش چیز دیگه ای بوده ولی در اینکه زندگی این شخصو نابود کرده شکی نیست
    نابود شدن که فقط فیزیکی نیست اینهمه که این بچه بیچاره تحقیر شده توسط اطرافیانش فک میکنین الان از نظر روانی سالمه ؟
    واقعا بعضیا خیلی نامنصفانه قضاوت میکنن قضیه رو
    باید خودشو ثابت میکردو ... شعارای واقعا مسخره

19. 6 کاربر از Reza Azimy_RW بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •