تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 12

نام تاپيک: شبکه کردن 200 کامپیوتر

اگه نباشه جاش خالی می مونه هوشنگ پیشدادی's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض شبکه کردن 200 کامپیوتر

سلام .
    فرض کنید که توی یک ساختمان در یک طبقه واحد 4 اتاق داریم . که قراره توی هر اتاق 50 تا کامپیوتر باشه . ما می خواهیم 50 تا کامپیوتری که در هر اتاق هستند با هم شبکه باشند و در هر اتاق هم یک سرور وجود داشته باشه . و علاوه بر اون یک سرور اصلی هم همه ی اون 200 تا کامیوتر رو کنترل کنه .
    سوال :
    1- این شبکه باسیم بهتره یا بی سیم ؟ اگه بیسیم باشه با توجه به نزدیکیه اتاقها ایا این چهار تا با هم دچار اختلال نمی شوند ؟ و امواجشون روی هم تاثیر نمی گذاره؟ مثلا فرض کنید یکی از اتاقها اینترنت داشته باشه و نخواد که کامپیوتر ها ی اتاق دیگه دسترسی داشته باشند ...
    2- دومین باید باشه یا ورک گروپ ؟
    3 - نحوه سیم کشی و شبکه کردنش چطوریه؟ طوری که هر 50 تا سیستم که توی یک اتاق هستند یک سرور داشته باشند و در ضمن یک سرور کلی هم همه ی اینها رو کنترل کنه؟

داره خودمونی میشه hoseiniehsan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض بي سيم خيلي بهتره

سلام .
    فرض کنید که توی یک ساختمان در یک طبقه واحد 4 اتاق داریم . که قراره توی هر اتاق 50 تا کامپیوتر باشه . ما می خواهیم 50 تا کامپیوتری که در هر اتاق هستند با هم شبکه باشند و در هر اتاق هم یک سرور وجود داشته باشه . و علاوه بر اون یک سرور اصلی هم همه ی اون 200 تا کامیوتر رو کنترل کنه .
    سوال :
    1- این شبکه باسیم بهتره یا بی سیم ؟ اگه بیسیم باشه با توجه به نزدیکیه اتاقها ایا این چهار تا با هم دچار اختلال نمی شوند ؟ و امواجشون روی هم تاثیر نمی گذاره؟ مثلا فرض کنید یکی از اتاقها اینترنت داشته باشه و نخواد که کامپیوتر ها ی اتاق دیگه دسترسی داشته باشند ...
    2- دومین باید باشه یا ورک گروپ ؟
    3 - نحوه سیم کشی و شبکه کردنش چطوریه؟ طوری که هر 50 تا سیستم که توی یک اتاق هستند یک سرور داشته باشند و در ضمن یک سرور کلی هم همه ی اینها رو کنترل کنه؟
    بيسيم هم به صرفه هم كم جا
    اختلال هم ايجاد نميشه چون حوزه براي بي سيم تعريف مي كنيم

داره خودمونی میشه Hamid_311's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Esfahan

پيش فرض

بيسيم هم به صرفه هم كم جا
    اختلال هم ايجاد نميشه چون حوزه براي بي سيم تعريف مي كنيم
    به صرفه که نیست دیگه. خیلی گرونتر در میاد.

تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

ببنید دوستان
    یک دانشگاه برای شبکه کردن این 200 کامپیوتر به من مراجعه کردند . می خواهند چهار تا سایت مختلف بعنوان کلاس درس راه اندازی کنند . که توی هر کدوم 200 تا کامپیوتر هست . من چی باید بهشون پیشنهاد بدم ؟ بی سیم یا بی سیم؟ لطفا اگه پیشنهادی می دید مزا و معایبش هم بگید که من بتونم دفاع کنم...

داره خودمونی میشه ramin3281's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    شيراز

پيش فرض

1- شما باید ببینید چقدر هزینه می کنن
    2- سروری که تو هر سگمت - کلاس - اتاق - گفتید هست برا چه کاریه - فکر کنم برا اپراتور باشه یا استاد -

برا وایرلس یا کابل باید جیبت رو نگاه کنی

برا شبکه هم که معلومه دامین راه بندازی

برا کابل کشی که چجوریه منظورتون قیمت دادن هست ؟؟؟

6. این کاربر از ramin3281 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

ممنون
    یه سوال دیگه
    می شه توی هر کلاس یه سرور داشته باشیم و برای همه 200 کامپیوتر هم یه سرور اصلی داشته باشیم؟ یعنی هر 50 تا یک سرور و همه ی 200 کامپیوتر (یا اون 4 تا سرور) هم یه سرور کلی داشته باشند؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

سلام جناب پیشدادی.
    به نظر من شما اگر از شبکه های بیسیم برای شبکه کردن استفاده کنی خیلی بهتره.
    مزایا.
    1- کارت خیلی تمیز تر در میاد.
    2- خیلی اذیت نمیشی برای بستن شبکه
    3- اگر خوب Config بشه برات بهتر ازکابل عمل میکنه ( سرعت . امنیت و ...)
    معایب.
    1- حیلی گرون تر از کابل در میاد.

اما برای اینکه شما میگی در هر اتاق 50 تا سیستم و هر اتاق یک سرور باید عرض کنم که شما چون میخوای سرور داشته باشی باید حتما Domain ببندی و در حالت WorkGroup هر سیستم سرور خودش هست و فقط فبلیت به اشتراک گذاری داری نه مدیریت که این دیگه سرور نمیشه.
    برای اینکه شما بتونی در هر اتاق یک سرور داشته باشی شما به تعداد کلاینت های مورد نظر سیستم بذار و همه رو Join کن به یک سرور DC که باید روی سیستم مورد نظر برای سرور نصب بشه. ( برای سوال در زمینه DC به اینجا مراجعه کنید [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
    و برای اینکه شما بتونی برای هر چهار تا سرور یک سرور کلی داشته باشی هم باید همه اونها رو Join Domain دیگه ای کنی که DC اون سرور کلی روی یک سیستم سرور دیگه و به صورت مجزا نصب شده باشه.

خلاصه( شبکه بیسیم برای کار شما خیلی بهتره-شما باید Domain ببندی-بله برای هر اتاق یک سرور و برای چهار سرور یک سرور کلی امکان پذیر است.)

امیدوارم تونسته باشم کمک کنم.

سوالی بود من در خدمتم.

9. 2 کاربر از ShaddeL بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای zed2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

سلام جناب پیشدادی.
    به نظر من شما اگر از شبکه های بیسیم برای شبکه کردن استفاده کنی خیلی بهتره.
    مزایا.
    1- کارت خیلی تمیز تر در میاد.
    2- خیلی اذیت نمیشی برای بستن شبکه
    3- اگر خوب Config بشه برات بهتر ازکابل عمل میکنه ( سرعت . امنیت و ...)
    معایب.
    1- حیلی گرون تر از کابل در میاد.

اما برای اینکه شما میگی در هر اتاق 50 تا سیستم و هر اتاق یک سرور باید عرض کنم که شما چون میخوای سرور داشته باشی باید حتما Domain ببندی و در حالت WorkGroup هر سیستم سرور خودش هست و فقط فبلیت به اشتراک گذاری داری نه مدیریت که این دیگه سرور نمیشه.
    برای اینکه شما بتونی در هر اتاق یک سرور داشته باشی شما به تعداد کلاینت های مورد نظر سیستم بذار و همه رو Join کن به یک سرور DC که باید روی سیستم مورد نظر برای سرور نصب بشه. ( برای سوال در زمینه DC به اینجا مراجعه کنید [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
    و برای اینکه شما بتونی برای هر چهار تا سرور یک سرور کلی داشته باشی هم باید همه اونها رو Join Domain دیگه ای کنی که DC اون سرور کلی روی یک سیستم سرور دیگه و به صورت مجزا نصب شده باشه.

خلاصه( شبکه بیسیم برای کار شما خیلی بهتره-شما باید Domain ببندی-بله برای هر اتاق یک سرور و برای چهار سرور یک سرور کلی امکان پذیر است.)

امیدوارم تونسته باشم کمک کنم.

سوالی بود من در خدمتم.
    من از لحاظ کار کابل کشی و سخت افزاری پیشنهادم ترکیب بی سیم برای کلاس ها و متصل کردن کامپیوتر ها به هر سرور و با سیم برای سرور های کلاس به سرور مرکزی است.
    چون هزینه کلاس برای اینکه سیم می کشی بجز قیمت کابل ها و دستگاه هاب و سوییچ تجهیزات محافظ سیم هم باید بگیری که وقتی سیم ها رو زمین هستن بچه ها پاشون بهش نخوره ولی مزیت کابل اینه که حالت عادی 100 مگابیت و اگر دانشگاه هزینه کنه 1 گیگابیته که از لحاظ کار های گروهی یا کارهای گرافیکی خوبه.
    این مورد رو من در شرکت هایی( که البته یکی دو مورد است) که ساختمان هاشون همان اول برای شرکت بوده و کابل های شبکه رو قبلا تو زمین و دیورا گذاشتن که با درپوش می پوشونن دیدم.( هنوز دانشگاهی که ساختمانش از اول برای اینکار ساخته باشه ندیدم)
    دو شرکت هم به شکل گذاشتن محافظ های زمینی برای کابل ها دیدم که یکی حواسش به زیبایی بوده و یکی دیگر نه
    تو حالت بی سیم من یکی دو جا دیدم دانشگاه که بیسیم شبکه کردن ....تا انجا که دیدم چند تا روتر وایر لس استفاده می کنن( البته ان زمان که من دیدم هنوز نسل N نیومده بود)از لحاظ دسترسی و فضا هزینه ای دیگر نمی دی .اگر سیستم ها نوت بوک باشن که دیگر هزینه کارت وایرلس نمی دی و اگر pc باشن فکر هزینه کارت بیسیم هم باید باشی...
    تو حالت بی سیم هم باید دقت کنی چون یک موضوعی که هست قدرت روتر وایرلس است که بتونه بدون افت کارایی 50 تا کامپیوتر و سرور کلاس رو بگیره ...(و همچنین کاری کنی که فقط همان 50 تا با روتر وصل باشن و از کلاس های دیگر شانسی وصل نشن به روتر کلاس دیگر)

یک نکته بین دو تا نوع کار کلاسی با سیم و بی سیم هزینه است که اگر یک موقع بین اتصال شبکه هاب و سوییچ 100 مگابیت و شبکه بی سیم موندی قیمت نهایی تجهیزات تعیین می کنه کدوم بهتره.
    برای متصل کردن سرور های کلاس به سرور مرکزی من پیشنهادم حتما کابل کشی است چون هم سرعت بالاتر است هم دیگر حداکثر4 تا کابل است که با استفاده از کابل های مناسب مسافت زیاد و تقویت کننده های مسافت است. سرور هم چون مرکزی است تمام کلاس ها وصلا و اگر یک موقع درخواست ارتباط به سرور زیاد باشه مشکل افت سرعت در صورت وصل بودن تعدادی از کاربر های هر کلاس به سرور کمتر میشه.( در حای که تو شبکه بی سیم که سرور اصلی وصله افت در صورت زیاد بودن در خواست ارتباط بیشتر خواهد بود)من در تمام ساختمان هایی که دیدم این مدلی کرده بودن تا افت نداشته باشن.

11. این کاربر از zed2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

12

من از لحاظ کار کابل کشی و سخت افزاری پیشنهادم ترکیب بی سیم برای کلاس ها و متصل کردن کامپیوتر ها به هر سرور و با سیم برای سرور های کلاس به سرور مرکزی است.
    چون هزینه کلاس برای اینکه سیم می کشی بجز قیمت کابل ها و دستگاه هاب و سوییچ تجهیزات محافظ سیم هم باید بگیری که وقتی سیم ها رو زمین هستن بچه ها پاشون بهش نخوره ولی مزیت کابل اینه که حالت عادی 100 مگابیت و اگر دانشگاه هزینه کنه 1 گیگابیته که از لحاظ کار های گروهی یا کارهای گرافیکی خوبه.
    این مورد رو من در شرکت هایی( که البته یکی دو مورد است) که ساختمان هاشون همان اول برای شرکت بوده و کابل های شبکه رو قبلا تو زمین و دیورا گذاشتن که با درپوش می پوشونن دیدم.( هنوز دانشگاهی که ساختمانش از اول برای اینکار ساخته باشه ندیدم)
    دو شرکت هم به شکل گذاشتن محافظ های زمینی برای کابل ها دیدم که یکی حواسش به زیبایی بوده و یکی دیگر نه
    تو حالت بی سیم من یکی دو جا دیدم دانشگاه که بیسیم شبکه کردن ....تا انجا که دیدم چند تا روتر وایر لس استفاده می کنن( البته ان زمان که من دیدم هنوز نسل N نیومده بود)از لحاظ دسترسی و فضا هزینه ای دیگر نمی دی .اگر سیستم ها نوت بوک باشن که دیگر هزینه کارت وایرلس نمی دی و اگر pc باشن فکر هزینه کارت بیسیم هم باید باشی...
    تو حالت بی سیم هم باید دقت کنی چون یک موضوعی که هست قدرت روتر وایرلس است که بتونه بدون افت کارایی 50 تا کامپیوتر و سرور کلاس رو بگیره ...(و همچنین کاری کنی که فقط همان 50 تا با روتر وصل باشن و از کلاس های دیگر شانسی وصل نشن به روتر کلاس دیگر)

یک نکته بین دو تا نوع کار کلاسی با سیم و بی سیم هزینه است که اگر یک موقع بین اتصال شبکه هاب و سوییچ 100 مگابیت و شبکه بی سیم موندی قیمت نهایی تجهیزات تعیین می کنه کدوم بهتره.
    برای متصل کردن سرور های کلاس به سرور مرکزی من پیشنهادم حتما کابل کشی است چون هم سرعت بالاتر است هم دیگر حداکثر4 تا کابل است که با استفاده از کابل های مناسب مسافت زیاد و تقویت کننده های مسافت است. سرور هم چون مرکزی است تمام کلاس ها وصلا و اگر یک موقع درخواست ارتباط به سرور زیاد باشه مشکل افت سرعت در صورت وصل بودن تعدادی از کاربر های هر کلاس به سرور کمتر میشه.( در حای که تو شبکه بی سیم که سرور اصلی وصله افت در صورت زیاد بودن در خواست ارتباط بیشتر خواهد بود)من در تمام ساختمان هایی که دیدم این مدلی کرده بودن تا افت نداشته باشن.

من موافق گفته شما برای تداخل در شبکه و یا به قول شما وصل شدن اتفاقی از کلاسی به کلاس دیگر نیستم چون Access Point های جدید و البته همینطور قدیمی ها امکانات خوبی رو برای امن کردن شبکه در اختیار کاربر قرار می دهند که البته سیستم عامل هم خودش امکان Secure کردن شبکه رو داره.
    برای اینکه اگر ترافیک بالا بره دچار افت سرعت و یا کیفیت هم میشیم باز هم با عرض معذرت گفته شما رو رد می کنم.
    چون اگر Device مناسب انختاب بشه مناسب با تعداد کلاینت ها همچ وقت چنین مشکلی هم پیش نمیاد.
    برای برد هم روی Access Point ها دو عدد یکی (Signal Stranght ) هست یکی فدرت سیگنال ساختمانی و یکی فدرت سیگنال در فضای باز.( Out Doorr , In Door ).
    البته اینو اضافه میکنم که نباید این قدرت سیگنال دخلی و خارجی با نوع دستگاه داخلی و یا خارجی قاطی بشه چون در مورد Device ها هم همین Out Door , In Door وجود داره.
    با تشکر.

13. 3 کاربر از ShaddeL بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه Hamid_311's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Esfahan

پيش فرض

پیشنهاد من اینه که همشو کابلی ببند. چون اولا خیلی خیلی ارزونتر میشه، دوما سرعت بالاتره، سوما امنیت بالاتره، چهارما پایداری شبکه بالاتره. یعنی نویز و تداخل تو شبکه کابلی خیلی کمتر از وایرلس هست.
    وایرلس اصلا سلوشن خوبی نیست. دوستانی که پیشنهاد وایرلس میدن میشه بگین تو چه رنج فرکانسی میخواین 200 تا سیستمو راه بندازین بدون تداخل؟

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •