تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 5 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 47

نام تاپيک: یک روش فوق العاده برای تعمیر Vcd های خراب (100%)

حـــــرفـه ای Harry Potter's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2005

6 یک روش فوق العاده برای تعمیر Vcd های خراب (100%)

حتما تا حالا از CD های فیلم یا همان VCD استفاده کرده اید. یکی از نکات منفی این CD ها خراب شدن آنها در اثر آسیب های فیزیکی و یا رایت بد می باشد که گاهی اوقات عملا آنها را غیر قابل استفاده می کند. حالا من در این آموزش ابتکاری به شما یاد می دهم که چطور CD های خراب را تا حد ممکن قابل استفاده کنید.

* برای این کار شما به دو نرم افزار IsoBuster برای کپی کردن CD مورد نظر به روی هارد و همچنین نرم افزار VCDCutter برای تعمیر آن نیاز دارید.

* همچنین فضای خالی روی هارد، حداقل 2 برابر حجم VCD مورد نظر. (~ 1200MB )

نکته: بهتر است از ورژنی از نرم افزار VCDCutter استفاده کنید که همان طور که در عکس فوق نشان داده شده گزینه های 1 و 2 که ما به آنها نیاز داریم را در منوی Tools خود داشته باشد. متاسفانه به دلیل نا مشخصی در ورژن های جدید VCDCutter این امکانات وجود ندارد، اما شما می توانید مثل من از ورژن 4.04 این نرم افزار استفاده کنید.

====================================

و اما تعمیر VCD در چند مرحله ساده :

1- قبل از هر چیز CD مورد نظر را تمیز کنید تا آلودگی های بیرونی به مشکلات دیگر اضافه نشود.

2- با استفاده از IsoBuster فایل(های) با پسوند DAT موجود در شاخه MPEGAV سی دی را مطابق شکل به روی هارد خود استخراج کنید.

3- نرم افراز VCDCutter را باز کرده و از منوی Tools گزینه ( VCD Convert: DAT=>MPG/M1V/MP3 ) را انتخاب کنید.

حالا مطابق شکل بالا در قسمت 1 با استفاده از Browse فایل با پسوند DAT را که روی هارد کپی کرده بودید را انتخاب کنید. در قسمت 2 محلی برای ذخیره فایل انتخاب کنید. قسمت 3 مطابق شکل گزینه M1V وسپس دکمه Conver Now را فشار دهید و صبر کنید تا پیغام شماره 5 ظاهر شود.
    مواظب باشید پنجره ( VCD Convert: DAT=>MPG/M1V/MP3 ) را نبندید!

این بار گزینه MP3 را درقسمت 1 انتخاب کرده و دوباره Convert Now را کلیک کنید تا پیغام شماره 3 ظاهر شود.
    حالا پنجره باز را با خیال راحت ببنید.

همان طور که در شکل می بینید شما فایل DAT را به دو فایل، یکی با فرمت M1V که فقط تصویر و دیگری MP3 که فقط صوت است تبدیل کرده اید.

4- حالا شما باید فایل های M1V و MP3 را با هم مخلوط کرده و فایل جدیدی با فرمت MPG که برای ساختن VCD مناسب است درست کنید.

قبل از این کار باید مکانی برای ذخیره فایل مورد نظر انتخاب کنید. برای این کار از منوی View گزینه Option را انتخاب کرده و در قسمت Settings جایی که با شماره یک نشان داده شده مکانی برای ذخیره فایل نهایی را انتخاب کنید.

سپس از منوی Tools گزینه ( Mplex M1V,MP3 To System Stream ) را انتخاب کنید. در قسمت 1 فایل M1V و در قسمت 2 فایل MP3 را مشخص کنید. در قسمت 3 هم نامی برای فایل نهایی نوشته و بعد از آن یک نقطه ( . ) و سپس پسوند جدید یعنی MPG را بنویسید. دکمه Mplex Now را کلیک کرده و صبر کنید تا پیغام 5 ظاهر شود.

کار تمام شد، پس VCDCutter را ببنید.

در پایان شما سه فایل دارید. یکی با فرمت M1V ، یکی MP3 و دیگری با فرمت MPG که فایل اصلی است.
    بهتر است فایل های MP3 و M1V را پاک کرده و فایل MPG را برای رایت یک CD جدید و یا پخش توسط Player مورد علاقه تان استفاده کنید.

امیدوارم خسته نشده باشید و نتیجه کار هم شما را راضی کند.

استفاده از این آموزش با ذکر منبع آن( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) مانعی ندارد.
    Last edited by hossein84x; 15-09-2005 at 05:03. دليل: غلط املایی

2. این کاربر از Harry Potter بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای mpsjavad's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    ¤¤ بندرعباس ¤¤ ، ديار گرما ، شرجي و عشق

پيش فرض

با ســـلام ..

ممنونم حسين جان از اينكه وقت گذاشتي و اين اموزش رو اين طور كامل و جامع مزين به تصاوير گويا كردي ...

( اين طور كه شما اموزش نوشتي ادم حوس ميكنه يه VCD رو بده دست اين خواهر كوچيكه تا له و نوردش كنه

بعد هم از روش شما استفاده كنه ) ...

اميدوارم هميشه موفق باشي ...

اگه نباشه جاش خالی می مونه hamedmotevali's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005

پيش فرض

سلام حسین جان
    خیلی ممنون از آموزش کامل و جامعی که گذاشتین.
    به کار من که خیلی اومد.
    موفق باشی.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    بندرعباس

پيش فرض

جالب بود
    ممنون

آخر فروم باز moslem.b's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005

پيش فرض

حسین جان برا سی دی های دیگه مثلا سی دی های بازی هم از این چیزا بلد ی

تاريخ عضويت
    Jan 2005

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط mpsjavad
    ممنونم حسين جان از اينكه وقت گذاشتي و اين اموزش رو اين طور كامل و جامع مزين به تصاوير گويا كردي ...

( اين طور كه شما اموزش نوشتي ادم حوس ميكنه يه VCD رو بده دست اين خواهر كوچيكه تا له و نوردش كنه

بعد هم از روش شما استفاده كنه ) ...

اميدوارم هميشه موفق باشي ...
    اول اینکه ممنون، اصلا قابل نداشت. راستش اول خودم این مشکل رو پیدا کردم ، بعد که دیدم هیچ آموزش یا نرم افزاری برای اینکار وجود نداره دست به کار شدم و این روش رو از خودم ابداع کردم.

دوم اینکه این روش فقط برای سی دی های خش دار هست نه له و داغون شده، من که مسولیتی قبول نمی کنم. اون جور سی دی ها رو بیل گیتس هم نمیتونه درست کنه !

سلام حسین جان
    خیلی ممنون از آموزش کامل و جامعی که گذاشتین.
    به کار من که خیلی اومد.
    موفق باشی.
    جالب بود
    ممنون
    قابلی نداشت دوستان. خوشحالم که به دردتون خورد.

حسین جان برا سی دی های دیگه مثلا سی دی های بازی هم از این چیزا بلد ی
    راستش من متاسفانه با وجود علاقه زیادی که به بازی دارم حتی یک دونه CD بازی هم ندارم، چون خیلی سرم شلوغه و دیگه وقت بازی پیدا نمی کنم.

اما در مورد CD های بازی فکر نمی کنم نرم افزار یا روش خاصی بخواد، همون IsoBuster باید کافی باشه.

پروفشنال rasool_bbc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2004
    محل سكونت
    سايت P30wOoOoOoOoOrld

پيش فرض

خيلي خيلي عالي بود من اين كار رو انجام دادم واقعاً كه توپه

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

قانون شماره 4 :
    هر گاه مقاله جديدي را ارسال كرديد .لطف كنيد پس از ارسال مقاله ، لينك مقاله تان را + عنوان مقاله را به بنده پيام خصوصي كنيد. چرا؟؟
    براي اين كه بنده بتوانم هموراه تاپيك فهرست مقالات را به روز (Upgrade ) نگه دارم و اين كار به سود كاربران عزيز است تا سريع تر به مقصودشون برسن.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    تهـــــران

پيش فرض

حسین جون واقعا بی نظیر بود . دستت درد نکنه .

تاريخ عضويت
    Jan 2005

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط amir_p30
    قانون شماره 4 :
    هر گاه مقاله جديدي را ارسال كرديد .لطف كنيد پس از ارسال مقاله ، لينك مقاله تان را + عنوان مقاله را به بنده پيام خصوصي كنيد. چرا؟؟
    براي اين كه بنده بتوانم هموراه تاپيك فهرست مقالات را به روز (Upgrade ) نگه دارم و اين كار به سود كاربران عزيز است تا سريع تر به مقصودشون برسن.
    حرفي براي گفتن ندارم چون حق با شما است. راستش چون این اولين مقاله اي بود كه نوشتم اصلا قانون رو نخونده بودم! (فكر كنم تا حالا اصلا تو اين انجمن پست ندادم)، به هر حال چون قانون اين بوده و رعايت نكردم معذرت مي خوام.

اما يك سوال دارم، وقتی شما خودت مدیر انجمن هستی و احتمالا مدام به این انجمن سر می زنی دیگه قانون 4 چه ضرورتی داره؟ کمی عجیب نیست؟ (من باید قانون رو رعایت کنم و در اون شکی نیست اما این سوال فقط برای روشن شدن خودم هست)

نقل قول نوشته شده توسط rasool_bbc
    خيلي خيلي عالي بود من اين كار رو انجام دادم واقعاً كه توپه
    مرسی رسول جان، خیالم راحت شد. آخه فکر می کردم شاید برای همه خوب کار نکنه!

نقل قول نوشته شده توسط Hossein_Bahal
    حسین جون واقعا بی نظیر بود . دستت درد نکنه .
    قابل نداشت.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •