تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 16

نام تاپيک: تجربیات تلخ خرید از دیجی کالا

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2014

13 تجربیات تلخ خرید از دیجی کالا

سلام، لطفا هر کسی که عین من در خرید از دیجی کالا تجربه تلخی داره اینجا بازگو کنه تا دوستان دیگر در خرید از این فروشگاه حواسشون جمع باشه و عین ما سرشون کلاه نره
    من ششم اردیبهشت طی کد خرید DKC_9554849 یک تبلت لنوو فب از دیجی کالا خریدم که جالب بود همون موقع که از جعبه درآوردم تبلت روشن بود ولی چیزی که باعث شد تصمیم بگیرم اون رو مرجوع کنم صفحه نمایش اون بود که هم لرزش داشت و هم قسمت پایین اون سیاه میشد چون قبلا هم از دیجی کالا یک گوشی ال جی G3 Beat خریده بودم و مدام موقع صحبت قطع و وصل میشد تصمیم گرفتم حتما اون تبلت رو اینبار مرجوع کنم. با خوندن بخش رویه های بازکرداندن کالا در سایت این فروشگاه و تماس با پستیبانی قرار شد تا من تبلت رو با پست پیشتاز برای اونها ارسال نمایم من هم تبلت و همه لوازم جانبی اون رو در جعبه خودش قرار دادم و در اداره پست همون طور که خودشون گفته بودن رسید پستی رو هم تحویل گرفتم و به همراه فاکتور و رسید مرجوعی در پاکت نامه دیجی کالا گذاشته و به همراه جعبه تبلت در یک کارتون بسته بندی و برای شرکت ارسال کردم. بعد از چند روز از طرف شرکت پیامی برای من آمد که مرجوع کردن کالای شما پذیرفته شده است یعنی قبول کرده بودن که تبلتی که برای من ارسال کردن خراب است.
    بعد از دو روز چون خبری نشد دوباره پیگیری کردم که قویا گفتن شما لوازم جانبی و رسید پستی رو ارسال نکردید. ولی با اصرار من مبنی بر اینکه طبق نوشنه خودتان در سایت برای مرجوع کالا حتما باید لوازم جانبی آن نیز ارسال گردد و وقتی شما مرجوع شدن کالا را تایید کرده اید یعنی قبل کارشناسی لوازم جانبی همراه تبلت بوده که به بخش کارشناسی تحویل دادید قرار شد تا دوباره پیگیری کنند. دوباره بعد از چند روز که خبری نشد پیگیری کردم در کمال پررویی و بدون هیچ عذرخواهی گفتند که بله همکاران در جایه دیگری گذاشته بودند و حالا لوازم جانبی پیدا شده ولی رسید پستی را پیدا نکردیم و دوباره باید ارسال کنید!!! و این درحالی بود که من به درخواست خودشان در همان اداره پست اصل رسید را دریافت و در بسته ارسالی قرار داده بودم و طبیعتا رسید دیگری نداشتم تا ارسال کنم. و ظاهرا سیاستشون بر این بود که نپذیرن که رسید پستی به دستشون رسیده تا هزینه اون رو پرداخت نکنن.
    خلاصه بعد از کلی بحث و الاف کردن من قرار شد تا با دریافت پول بیشتر یه تبلت لنوو فب پلاس با گارانتی تحلیل برای من ارسال کنند که بالاخره دو هفته بعد از مرجوع کردن تبلت خراب این تبلت جدید رو برای من ارسال کردند و جالب اینجاست بعد از کلی الاف کردن من، پول هزینه پست رو که برای من واریز نکرده بودند کارت گارانتی تبلت جدید رو هم ارسال نکرده بودند. دوباره با پیگیری زیاد بعد از یک هفته یک نامه مبنی بر اینکه گارانتی این تبلت از طرف دیجی کالا مورد تایید است !!! برای من ارسال کردند که با شرکت تحلیل هم تماس گرفتم گفتند که اگر تبلت شما خراب شود و برای ما بدون کارت گارانتی ارسال کنید بدون بررسی برای شما مرجوع میکنیم. این کارشون عین این میمونه که شما از یه مغازه خرید کنید بعد مغازه دار بگه من خودم این کالا رو ضمانت میکنم ولی خوب گارانتی اون چه ارزشی خواهد داشت.
    من ششم اردیبهشت فقط برای اینکه در وقت خودم صرفه جویی کرده باشم از دیجی کالا یه تبلت خریدم و آخر اردیبهشت بعد کلی الاف شدن و صرف وقت زیاد و هزینه پستی اضافی که به من تحمیل کردن صاحب یک دستگاه تبلت بدون کارت گارانتی شدم که پول گارانتیش رو هم از من گرفته بودند.
    یک سوال منطقی از دیجی کالا پرسیدم که جواب قانع کننده ای به من ندادند:
    دیجی کالا حداقل برای ما که شهرستان هستیم اظهار میکند که کالای مرجوعی حتما باید از طریق پست برای آنها ارسال گردد همه ما هم میدانیم که پست برای بسته ای که از ما میگیرد به ما رسید میدهد نه برای تک تک لوازمی که داخل آن است حال اگر فردا دیجی کالا ادعا کند که شما فقط تبلت را ارسال کردید و لوازم جانبی آنرا ارسال نکردید ما چطور باید ثابت کنیم که چی برای دیجی کالا ارسال کردیم. واقعا با این شرایط مشتری چرا باید به دیجی کالا اعتماد کند و کالایی را که برایش پول پرداخت کرده را بدون دریافت رسید مستقیم از دیجی به آنها تحویل دهد تا آنها بعدا هر طور که دلشان خواست با مشتری و امانتش برخورد کنند.
    من بعد این برخورد نادرستشون بهشون گفتم که شما الان خوشید ولی این رو بدونید که همانطور که درست کردن یک بنا کار بسیار سختی است خراب کردنش کار بسیار ساده ای است و دیجی کالا فعلا در مسیر خراب کردن این بنا افتاده است. من هم اگرچه در اعتماد کردن به دیجی کالا اشتباه کردم و ضرر دیدم ولی زیاد ناراحت نیستم چون در آینده این ضرر میتونست به مراتب بزرگتر باشه ولی خوب این کار اونها باعث شد تا دیگه هیچوقت به فروشگاهای امثال دیجی کالا اعتماد نکنم.
    من یکبار هم طی کد خرید DKC-2499108 از دیجی کالا یه لپ تاپ خردیدم که به من گفتن که پول به حسابشون واریز نشده و یک هفته من از این بانک به اون بانک میرفتم تا اینکه شرکت پارسیان یه شماره سند به من داد که طبق اون همون موقع خرید پول به حسابشون واریز شده بود ولی یک هفته منو الاف کردن بعد هم که شماره رسید رو ارائه دادم گفتند که اجازه بدید چک کنیم و وقتی چک کردن دیدن که پرداخت شده در حالی که همین کار رو یک هفته قبل هم میتونستن انجام بدند و منو یه هفته الاف خودشون نکنن.

امیدوارم بیان کردن این تجربیات در همچین انجمن هایی باعث بشه دوستان در خرید از فروشگاههایی مثل دیجی کالا حواسشون جمع باشه و بدونن که بعدا اگه کالاشون خراب در بیاد باهاشون این فروشگاه چه برخوردی میکنه.

2. 3 کاربر از binyamin20 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2015

پيش فرض

شانس خودتون بوده من ده بارى ازش خريدم همه جنس ها بدون مشكل بوده

4. این کاربر از mehrdad3x بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2014

پيش فرض

شانس خودتون بوده من ده بارى ازش خريدم همه جنس ها بدون مشكل بوده
    اتفاقا تجربه ام رو گفتم تا همه دوستان بدونن که اگه عین شما خوش شانس نباشن و کالاشون خراب از آب در بیاد دیجی کالا برخوردش به چه صورت خواهد بود، چیزی که من تو این ماجرا متوجه شدم ضمانت قیمت و 7 روز ضمانت تعویض همه اش کشکه و صرفا یه تبلیغات از طرف دیجی کالا
    با اینکه نسبت به بازار و بقیه سایت ها تبلت رو حداقل 50 هزار تومن هم گرون تر فروخته بودن به من تو تعویضش کارت گارانتیش رو هم دیگه نفرستادن!

6. 4 کاربر از binyamin20 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و بُعد نرم‌افزاری انجمن هنر هفتم
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

من خیلی زیاد از دیجیکالا خرید میکنم.
    خوشبختانه تا الان هم مشکلی نداشتم.
    یک بار یک هدفون خریدم که ولومش ایراد داشت. بعد از چند بار تماس و پیگیری، بالاخره یک زمانی را مشخص کردند که مامورشان آمد و هدفون را تحویل گرفت و بعد از چند روز هم زنگ زدند که هدفون ایراد دارد و برایتان عوض میکنیم و خلاصه اینکه 10 روز نشده، یک هدفون دیگر برایم فرستادند.

اما صحبتم این است که اگر فروشگاهی بخواهد در این بازار رقابتی شدید موفق باشد باید تا حد امکان تمام مشتریانش را راضی نگه دارد.

این اتفاقاتی که برای این دوستمان و برخی دیگر که در این سایت مطرح میکنند، چیزهایی است که خیلی راحت تر قابل حل هستند و نباید مشتری را با این کار دلزده کرد.

فقط در مورد قیمت هم یک موردی را اضافه کنم که دوستان در جریان باشند. دیجیکالا در هنگام فروش کالا، مالیات برارزش افزوده و سایر هزینه های قانونی را روی قیمت کالا میکشد. کاری که خیلی از فروشگاه های درست و حسابی (مثل هایپرمارکت ها و ...) هم انجام میدهند، چون باید در پایان سال، مالیاتش را به دولت پرداخت کنند و این کار را هم میکنند. یعنی امکان فرار مالیاتی ندارند.

اما اکثر مغازه دارها و ... به روش های مختلف، از پرداخت این مالیات به دولت فرار میکنند که سه دسته هستند:
    1- برخی هستند که باید مالیات بر ارزش افزوده را بگیرند و مالیات برارزش افزوده را از خریدار میگیرند ولی به حساب دولت نمیریزند و فرار مالیاتی دارند.
    2- برخی هستند که اصلا نباید مالیات بر ارزش افزوده بگیرند، مثلا رستوران ها یا فست فودها. یعنی این مالیات گرفتنشان اصلا قانونی نیست و فقط پول اضافه را به اسم مالیات بر ارزش افزوده مردم میگیرند و میذارند جیبشان!
    3- برخی هم هستند که اگر خریدار فاکتور واقعی و درست و حسابی و معتبر خواست، با پرداخت پول اضافه (علاوه بر قیمت کالا)، این مالیات را از مشتری میگیرند و اینکه حالا پولش را به حساب دولت بریزند یا نریزند هم معلوم نیست. که اگر شما قیمت نهایی این جور کالاها را حساب کنید، میبینید که از قیمت دیجیکالا گرانتر میشود.

حالا اینکه اصلا این مالیات درست است و گرفتنش حق است یا نه را کاری ندارم. ولی برای خیلی ها این موضوع مهم است.
    من کارمند وقتی هنوز حقوقم را نگرفته، مالیاتش را کسر کردند، وقتی میبینم برخی که درآمدهای چند ده و چندصدمیلیونی در ماه دارند و هیچ مالیاتی هم نمی پردازند، مسلما اهمیت این موضوع را بیشتر درک میکنم.

8. این کاربر از amir_t6262 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه MXRX's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

منم موافقم پشتیبانی به معنای واقعی افتضاح ، کند و ضعیفه و یجورایی گیج میزنن .بدون تماس و پیگیری کارت پیش نمیره ، اصلا" در حد سایتهای معمولی خرید و فروش خارجی هم نیست چه برسه آمازون ! فقط اسم در کرده به نظرم این وضع بد تر هم میشه .
    من توصیه میکنم لوازم گرانقیمتی مثل لپتاپ و موبایل و تبلت و... را به هیچوجه از این سایتها نخرید ، یا اگر هم چیزی میخرید چیزهای ارزان قیمت و غیر الکترونیکی باشه ..... کلا" حضوری بخرید با گارانتی و یا اگر بدون گارانتی میخرید در محل تست کنید .
    اگه شانس بیاری جنس معیوب به پستت نخوره ....چون اکثرا" جنسهای مرجوع شده ملت رو پاس میدن به دیگری !( از زیرش در میرن) تا آخر گیر یک بدبختی بیفته و بیخیال پیگیری بشه .... .

10. 2 کاربر از MXRX بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز mehrabooni's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

هیچوقت هیچوقت از دیجی کالا جنس نخواهم خرید
    مگر اینکه مجبور باشم

یه بار گوشی خریدم پیکسل سوخته داشت اصن پس نگرفتن
    اشغال ترین فروشگاه اینترنتیه

12. این کاربر از mehrabooni بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

اتفاقا من حداقل 20 تا گوشی برای دوست و همکار و فامیل از سایت دیجیکالا خریدم و از همه خریدهایم هم کاملا راضی هستم.

حداقلش این بود که با متقلب های بازار علاءالدین و جدیدا بازار موبایل ایران برخورد نداشتم.

تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

از دوستانی که نظر میدهند، درخواست دارم حداقل یک آماری از تعداد خریدهایی که از این سایت و یا سایر سایت ها دارند بگذارند و بعد مثلا اعلام کنند که بهترین یا بدترین فروشگاه.

این آمار خرید خودم

15. این کاربر از amir_t6262 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز i-like-ddd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    Sari

پيش فرض

من حس میکنم دیجیکالا روی تبلت ضعیف کار میکنه. چون من اوایل که دیجی کالا معروف شده بود چنتا جنس خریدم مشکلی نداشت و راضی بودم ولی یکی از اشنا ها که تبلت خریده بود یه مشکلی داشت تبلتش ،مخصوصا تبلت های چینی.

Sent from my iPhone using Tapatalk

17. این کاربر از i-like-ddd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز ali_mohandes's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2013
    محل سكونت
    IN System

پيش فرض

ادم گیج میشه
    نه به اونایی که میگن خوب نیست و...
    نه به اونایی که میگن خوبه و...
    من فکر می کنم خوب باشه چون خیلیا توی نظر های خود دیجی کالا هم نوشتن راضی بودن اولین باره که میشنوم بد تعریف می کنید
    حالا باز نمی دونم...

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •