تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 12

نام تاپيک: بررسی ولتاژ

کاربر فعال انجمن سخت افزار mersoft's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    تهران| نام: محمد

پيش فرض بررسی ولتاژ

به نظر میاد ولتاژها مناسب نیست، آره؟

آخر فروم باز alireza1411's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    پای آن کاج بلند

پيش فرض

فقط آخریه مشکوکه. دقیقا که نباید رو یه عددی ثابت باشه. در واقع همین ثبات در یک عدد خاص هست که باعث میشه قیمت پاور به شکل تصاعدی بره بالا.

3. این کاربر از alireza1411 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

ولتاژ 12 ولت اشكال داره و بهتر است هرچه سريعتر منبع تغذيه را چك كنيد.

5. 2 کاربر از mbatiri بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت

پيش فرض

با وجود اینکه این سیستم با این پاور دو ساله که کار میکنه و مشکل خاصی نداره باز هم توصیه به تعویض پاور میکنید؟

7. این کاربر از mersoft بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت

پيش فرض

اما ولتاژ ها در بایوس به این ترتیب نمایش داده میشوند:

vcore:1.44
    3.3v:3.16
    +5v:5.02
    +12v:11.79
    -12v:-1186
    -5v:NA
    vbat(v):3.05v
    5vsb(v):5.45v

همانطور که مشاهده میکنید ولتاژ شاخه ی 12+ متفاوت با مقدار نمایش داده شده در نرم افزار hwmonitor میباشد.

9. این کاربر از mersoft بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

کلا وقتی به اعداد نرم افزارهای مانیتورینگ توجه می کنیم که با مقدار بایوس یکسان باشن!این عدد داره داد میزنه من اشتباه هستم!
    شما هیچ مشخصاتی از سیستمت مخصوصا خود پاور ننوشتی ولی حدس میزنم سیستم قدیمی باشه ...اگه ورژن نرم افزار مورد نظر پایین باشه چیپ مادربورد از شاخه +12 پشتیبانی نکنه و مشکلات نرم افزاری و سنسورینگ وجود داشته باشه و ...و ...با اعداد غیر واقعی هم بعضا رو برو میشید بهترین کار قبل از تست سخت افزاری پاور و ولتاژ شاخه +12 چک کردن همین ولتاژها در ستاپ بایوس آپدیت شده هست که برای شما کاملا طبیعی به نظر می رسه و این مقادیر قابل توجه نیستند حالا بعد از اون می تونید از نرم افزارهای دیگه مانیتور و تست پایداری استفاده کنید مثل Power test occt که مشخصا با چنین ولتاژهایی اصلا سیستم پایدار نخواهد بود حتی با کمترین لود و فشار
    در کل من خیلی بعید می دونم مشکلی باشه ...مثلا اگه چنین ولتاژی باشه اصلا کار به روشن شدن یا روشن موندن نمیرسه!

فقط آخریه مشکوکه. دقیقا که نباید رو یه عددی ثابت باشه. در واقع همین ثبات در یک عدد خاص هست که باعث میشه قیمت پاور به شکل تصاعدی بره بالا.
    !؟!

شما کدوم آخری رو دیدی ثابت بوده کلا... اصلا مگه میشه؟

پست 3 گفتن پاورو چک کنید نه تعویض ...

11. 3 کاربر از Kianoosh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    پای آن کاج بلند

پيش فرض

کلا وقتی به اعداد نرم افزارهای مانیتورینگ توجه می کنیم که با مقدار بایوس یکسان باشن!این عدد داره داد میزنه من اشتباه هستم!
    شما هیچ مشخصاتی از سیستمت مخصوصا خود پاور ننوشتی ولی حدس میزنم سیستم قدیمی باشه ...اگه ورژن نرم افزار مورد نظر پایین باشه چیپ مادربورد از شاخه +12 پشتیبانی نکنه و مشکلات نرم افزاری و سنسورینگ وجود داشته باشه و ...و ...با اعداد غیر واقعی هم بعضا رو برو میشید بهترین کار قبل از تست سخت افزاری پاور و ولتاژ شاخه +12 چک کردن همین ولتاژها در ستاپ بایوس آپدیت شده هست که برای شما کاملا طبیعی به نظر می رسه و این مقادیر قابل توجه نیستند حالا بعد از اون می تونید از نرم افزارهای دیگه مانیتور و تست پایداری استفاده کنید مثل Power test occt که مشخصا با چنین ولتاژهایی اصلا سیستم پایدار نخواهد بود حتی با کمترین لود و فشار
    در کل من خیلی بعید می دونم مشکلی باشه ...مثلا اگه چنین ولتاژی باشه اصلا کار به روشن شدن یا روشن موندن نمیرسه!

!؟!

شما کدوم آخری رو دیدی ثابت بوده کلا... اصلا مگه میشه؟

پست 3 گفتن پاورو چک کنید نه تعویض ...

دوست من وقتی مین ثبات در یک عدد خاص معنیش این نیست که مثلا رو 12 ثابته. معنیش اینه که تغییرات خیلی کمه. هر چی هم تغییراتش کمتر باشه نشون میده کیفیت بالا تره و قیمت هم بالاتره. دقیقا همین طور که با افزایش یبازده قیمت میره بالا ... مثلا بازده 85 درصدی در مقابل بازده 80 درصدی قیمتش 1.5 یا 2 برابره !!!!! الان فکر کنم منظورم رو متوجه شدین.

ضمنا برنامه ها میتونن اشتباه کنن .... اینجا فقط core temp درست نشون میده ... بقیه به علت خطا در Tjmax همه اشتباه هستن :

Last edited by alireza1411; 26-10-2010 at 18:23.

13. این کاربر از alireza1411 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت

پيش فرض

ازتون یاد گرفتم، ممنونم

15. این کاربر از mersoft بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

دوست من وقتی مین ثبات در یک عدد خاص معنیش این نیست که مثلا رو 12 ثابته. معنیش اینه که تغییرات خیلی کمه. هر چی هم تغییراتش کمتر باشه نشون میده کیفیت بالا تره و قیمت هم بالاتره. دقیقا همین طور که با افزایش یبازده قیمت میره بالا ... مثلا بازده 85 درصدی در مقابل بازده 80 درصدی قیمتش 1.5 یا 2 برابره !!!!! الان فکر کنم منظورم رو متوجه شدین.

ضمنا برنامه ها میتونن اشتباه کنن .... اینجا فقط core temp درست نشون میده ... بقیه به علت خطا در Tjmax همه اشتباه هستن :
    به جز اون یه قسمت که بازده بیشتر گرونتر هست نه دو برابر!!!باقیش کاملا اشتباهه دوست من

دقیقا که نباید رو یه عددی ثابت باشه. در واقع همین ثبات در یک عدد خاص هست که باعث میشه قیمت پاور به شکل تصاعدی بره بالا.
    این یعنی چی؟یعنی ولتاژ شاخه +12 مثلا از 12 به 12.1 متغیر باشه (min 12 current 12.05 max 12.1 )پاور بدرد نمی خوره ؟خودت بخون جمله رو ببین بالاخره باید ولتاژ رو یه عددی ثابت باشه خوبه یا نه!؟ اصلا میشه اونوقت یا نه!؟

پاورهای گرین رو بررسی کنید مدلهای با راندمان 80 و 85 درصد 100% با هم تفاوت قیمت دارند؟!
    GP480A راندمان 75-80% داره و GP535A راندمان 80-84% و یا GP485A خب اختلاف قیمت اینها 50 تا 100% هست!؟!

خطا در سنسورینگ چه ربطی به TJMAX داره؟اون بالاتریت دمای قابل تحمل پردازنده هست (با توجه به مدل و نوع پردازنده)که پیشفرض اکثرا 100 تعریف شده هرچند با توجه به ستپینگ و نوع پردازنده ها کالیبریشنهای قدیمی و جدید 70 تا 120 هم داریم!و تو این نرم افزارا شما خودتون می تونید تغییرش بدید برای هشدار یا ...منظورتو متوجه شدم مثلا نرم افزاری مثل کور تمپ که 95 تعریف کرده 5 درجه کمتر نشون میده نسبت به ریل تمپ که 100 تعریف کرده اما این خطا نرم افزار نیست !شما همه رو 100 تنظیم کنید یا 100 رو معیار قرار بدید (یا ترجیحا tjmax پردازندتون)بعد ببینید که همه درست سنس می کنن شاید یکی دو درجه اختلاف باشه بین همشون...در واقع شما باید Distance to TJ Max رو در نظر بگیری که میبینی برای هم ثابت و یکسان هست! در واقع عدد مهم اینه...

حالا دیگه باز کردیم بحث رو اینم بگم پس:

100c Tjunction Max

-E21x0 L2 and M0 stepping
    -E4x00 L2 and M0 stepping
    -E6x00 L2 stepping ONLY
    -E6x50 G0 stepping
    -E6540 G0 stepping
    -Q6x00 B3 and G0 stepping
    -QX6x50 G0 stepping
    -QX6700 B3 stepping

85c Tjunction Max

-E6x00 B2 stepping ONLY
    -E6x20 B2 stepping
    -X6800 B2 stepping

حتما [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو هم بخونید...

این شاتی هم که گذاشتید SYS INFO hw monitor real temp دارن اعداد درستی رو نمایش میدن eq هم داره دمای پردازنده رو نشون میده نه هسته ها ...در واقع همه دارن دماها رو درست می خونن اما متفاوت گزارش می کنن!
    غیر از توجه کنید همه نرم افزارا با هم اجرا بشن بعد دمای سیستم تو لود و بی کاری تست بشه!
    حالا دمای حداکثر و اصلا سنسور دما چه رابطی به ولتاژ داره؟ولتاژ شاخه +12 سیستم دوستمون تو این شاتی که گذاشتن به هیچ وجه مشکوک نیست ربطی هم به ثبات و تغییر نداره اعداد کاملا اشتباه هست یه جا میگیم با خطا نمایش میده (مثل این دماهایی که شما گذاشتی به خاطر سنسورینگ اشتباه خطا نرم افزار یا تعریف اشتباه دمای بالاتر یا پایینتر از حدی و...)یه جا کلا اشتباه هست
    باز میگم اول به بایوس(بروز شده) مراجعه کنید دمای پردازنده هرچی بود معمولا هسته ها حدود 3-7 درجه بیشتر هستند حالا وارد ویندوز که میشید طبعا با لود شدن یک سری پروسزها دما ممکنه مقدار ناچیزی بیشتر بشه (برای 1/2 هسته ای ها اما برای 3/4 هسته ای ها معمولا دو هسته بی کارتر!که اون پروسزها هم روشون لود نمیشه تو حالت عادی ویندوز دمای کمتری دارن core 3 core 4)
    امیدوارم دیگه موردی نمونده باشه...
    Last edited by Kianoosh; 27-10-2010 at 11:37.

17. 4 کاربر از Kianoosh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    پای آن کاج بلند

پيش فرض

به جز اون یه قسمت که بازده بیشتر گرونتر هست نه دو برابر!!!باقیش کاملا اشتباهه دوست من

این یعنی چی؟یعنی ولتاژ شاخه +12 مثلا از 12 به 12.1 متغیر باشه (min 12 current 12.05 max 12.1 )پاور بدرد نمی خوره ؟خودت بخون جمله رو ببین بالاخره باید ولتاژ رو یه عددی ثابت باشه خوبه یا نه!؟ اصلا میشه اونوقت یا نه!؟

پاورهای گرین رو بررسی کنید مدلهای با راندمان 80 و 85 درصد 100% با هم تفاوت قیمت دارند؟!
    GP480A راندمان 75-80% داره و GP535A راندمان 80-84% و یا GP485A خب اختلاف قیمت اینها 50 تا 100% هست!؟!

خطا در سنسورینگ چه ربطی به TJMAX داره؟اون بالاتریت دمای قابل تحمل پردازنده هست (با توجه به مدل و نوع پردازنده)که پیشفرض اکثرا 100 تعریف شده هرچند با توجه به ستپینگ و نوع پردازنده ها کالیبریشنهای قدیمی و جدید 70 تا 120 هم داریم!و تو این نرم افزارا شما خودتون می تونید تغییرش بدید برای هشدار یا ...منظورتو متوجه شدم مثلا نرم افزاری مثل کور تمپ که 95 تعریف کرده 5 درجه کمتر نشون میده نسبت به ریل تمپ که 100 تعریف کرده اما این خطا نرم افزار نیست !شما همه رو 100 تنظیم کنید یا 100 رو معیار قرار بدید (یا ترجیحا tjmax پردازندتون)بعد ببینید که همه درست سنس می کنن شاید یکی دو درجه اختلاف باشه بین همشون...در واقع شما باید Distance to TJ Max رو در نظر بگیری که میبینی برای هم ثابت و یکسان هست! در واقع عدد مهم اینه...

حالا دیگه باز کردیم بحث رو اینم بگم پس:

100c Tjunction Max

-E21x0 L2 and M0 stepping
    -E4x00 L2 and M0 stepping
    -E6x00 L2 stepping ONLY
    -E6x50 G0 stepping
    -E6540 G0 stepping
    -Q6x00 B3 and G0 stepping
    -QX6x50 G0 stepping
    -QX6700 B3 stepping

85c Tjunction Max

-E6x00 B2 stepping ONLY
    -E6x20 B2 stepping
    -X6800 B2 stepping

حتما [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو هم بخونید...

این شاتی هم که گذاشتید SYS INFO hw monitor real temp دارن اعداد درستی رو نمایش میدن eq هم داره دمای پردازنده رو نشون میده نه هسته ها ...در واقع همه دارن دماها رو درست می خونن اما متفاوت گزارش می کنن!
    غیر از توجه کنید همه نرم افزارا با هم اجرا بشن بعد دمای سیستم تو لود و بی کاری تست بشه!
    حالا دمای حداکثر و اصلا سنسور دما چه رابطی به ولتاژ داره؟ولتاژ شاخه +12 سیستم دوستمون تو این شاتی که گذاشتن به هیچ وجه مشکوک نیست ربطی هم به ثبات و تغییر نداره اعداد کاملا اشتباه هست یه جا میگیم با خطا نمایش میده (مثل این دماهایی که شما گذاشتی به خاطر سنسورینگ اشتباه خطا نرم افزار یا تعریف اشتباه دمای بالاتر یا پایینتر از حدی و...)یه جا کلا اشتباه هست
    باز میگم اول به بایوس(بروز شده) مراجعه کنید دمای پردازنده هرچی بود معمولا هسته ها حدود 3-7 درجه بیشتر هستند حالا وارد ویندوز که میشید طبعا با لود شدن یک سری پروسزها دما ممکنه مقدار ناچیزی بیشتر بشه (برای 1/2 هسته ای ها اما برای 3/4 هسته ای ها معمولا دو هسته بی کارتر!که اون پروسزها هم روشون لود نمیشه تو حالت عادی ویندوز دمای کمتری دارن core 3 core 4)
    امیدوارم دیگه موردی نمونده باشه...
    انگار داری میزنی؟؟؟؟ آخه یه جا هم قبلا این مورد رو گفتم یکی داشت میزد !!!! این شد دومین بار. سومین بارش رو خدا به خیر کنه.

ببین دوست من ولتاژ یه رگولاتور معمولی بین مثلا 6 تا 6.05 متغیره و یه رگولاتور خوب تر مثلا 6.02 هست. کیفیت یعنی همین ....

در مورد اختلاف قیمت منظور من این نیست که فقط بازده روش موثره. مثلا شاید قیمت پاورهای کارسر در چند ماه قبل رو داشته باشی و باید بدونی که همین پاورهای 45 تومنی 480 واتی رو میداد 75 تومن !!!! این ولتاژها و بازده پاور بالاتر بوده و یه همین علت قیمتش بالاتر بوده.

اصلا هر آدمی که از کامپیوتر سر در نیاره هم میتونه حدس بزنه که قیمت یه جنسی با امکانات مشابه بیشتر از یه جنس دیگه هست معنیش کیفیت بیشتره. البته معمولا نه همیشه ... ممکنه تبلیغاتش بیشتر بوده باشه.

خطا در سنسورینگ چیه دوست من ؟؟؟؟؟ جمله ی من این نبود آخه ؟؟؟؟
    من گفتم نرم افزار ها دمای هسته رو اشتباه نشون دادن !!!!!
    بله TJMax در برنامه ها متفاوت تعریف شده و اختلاف دما رو همه یکسان قرائت کردند. ولی نرم افزرا درست اونی هست که داره دمای هسته رو درست نشون میده نه اینکه اختلاف دما با یه مرجعی رو درست نشون میده. من قبلا لینک چند سایت رو گذاشتم که در این مورد بررسی کرده بودند و فکر نمیکنم لازم باشه به شما توضیح بدم چون خودتون میدونید تقریبا منظورم چی بوده فقط به نظرم اشتباه برداشت کردید.

اون شات هم همزمان در حالت بی بار سیستم بوده. در حالت فول لود هم باز وضع دماها همون جوری با هم اختلاف داره و به دلیل سنسورینگ نیست. در نرم افزار ها ی اجرا شده Tjmax اشتباه وارد شده و بس.

یه چیزی هم میگم بین خودمون باشه ... هیچ وقت با این لحن که کسی کاملا اشتباه میکنه و شما کاملا درست میگید با کسی صحبت نکنید چون خیلی عوامل مختلف ممکنه باعث اختلاف در گفته های شما و اون دوست عزیز باشه. مثلا برداشت اشتباه یا اطلاع ناقص شما ..... البته منظورم الان نیست. الان شما فقط برداشت اشتباه کردید ولی ما هردومون داریم به یه دوست کمک میکنیم و هیچ بحث و جدلی هم نمیخوام باز بشه.

باز اگه من اشتباهی گفتم معذرت میخوام.

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •