تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 19

نام تاپيک: ارتباط دو مودم Adsl با هم ؟!

داره خودمونی میشه **shaghayegh**'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض ارتباط دو مودم Adsl با هم ؟!

سلام
    ما توی آپارتمان زندگی میکنیم و خط تلفن ما بدلیل PCM بودن نمیشه اینترنت براش وصل کرد و از طرف مخابرات مشکلاتی داره ...
    حالا همسایه ی روبرویی ما اینترنت ADSL داره با مودم وای فای. ما ازش خواستیم که ماهانه مبلغی رو بابت اشتراکی که خرید میکنه بهش بپردازیم و از نتش استفاده کنیم ولی آنتن دهی مودم وای فای تا خونه ما خیلی ضعیفه و اکثرا حتی اتصال صورت نمیگیره.
    حالا سوالم اینه با وجود اینکه خودم هم یه مودم وای فای ADSL دارم میشه بین این دو مودم از طریق کابل شبکه طویل یا راه دیگه ای ارتباط برقرار کرد و ما از طریق مودم خودمون و اینترنت همسایه نت داشته باشیم ؟!

کاربر فعال آفيس soroosh_cz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    روناش

پيش فرض

سلام
    ما توی آپارتمان زندگی میکنیم و خط تلفن ما بدلیل PCM بودن نمیشه اینترنت براش وصل کرد و از طرف مخابرات مشکلاتی داره ...
    حالا همسایه ی روبرویی ما اینترنت ADSL داره با مودم وای فای. ما ازش خواستیم که ماهانه مبلغی رو بابت اشتراکی که خرید میکنه بهش بپردازیم و از نتش استفاده کنیم ولی آنتن دهی مودم وای فای تا خونه ما خیلی ضعیفه و اکثرا حتی اتصال صورت نمیگیره.
    حالا سوالم اینه با وجود اینکه خودم هم یه مودم وای فای ADSL دارم میشه بین این دو مودم از طریق کابل شبکه طویل یا راه دیگه ای ارتباط برقرار کرد و ما از طریق مودم خودمون و اینترنت همسایه نت داشته باشیم ؟!
    دو حالت داره، یا با کابل باید از مودمشون به مودمتون سیم بکشید و اینترنت رو اونجوری شیر کنید(که البته باید تغییر IP و ... بدید) یا اینکه اگر مودمتون حالت Repeater داره، اونو فعال کنید تا امواج رو برای شما دریافت و دوباره با قدرت ارسال کنه.

3. این کاربر از soroosh_cz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

دو حالت داره، یا با کابل باید از مودمشون به مودمتون سیم بکشید و اینترنت رو اونجوری شیر کنید(که البته باید تغییر IP و ... بدید) یا اینکه اگر مودمتون حالت Repeater داره، اونو فعال کنید تا امواج رو برای شما دریافت و دوباره با قدرت ارسال کنه.
    در مورد اول میشه بیشتر توضیح بدین چجوری آی پی رو تنظیم کنم؟
    در مورد دوم این حالت ریپیتر دقیقا چه قسمتیه؟
    مودمم tp-link تک آنتنه چهار پرته
    بعد کدوم روش راحت تره و بهتر جواب میده؟

تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    روناش

پيش فرض

در مورد اول میشه بیشتر توضیح بدین چجوری آی پی رو تنظیم کنم؟
    در مورد دوم این حالت ریپیتر دقیقا چه قسمتیه؟
    مودمم tp-link تک آنتنه چهار پرته
    بعد کدوم روش راحت تره و بهتر جواب میده؟
    سلام دوباره
    مدل مودمتوم چیه؟
    در مورد اول IP مودم خودتونو به یه IP دیگه تو رنج IP مودم همسایه مثلا 192.168.1.254(به فرض اینکه IP اون مودم 192.168.1.1 هست) تغییر میدین.
    بعد تنظیمات رنج DHCP رو برای مودم خودتون محدود( رنجDHCP مودم همسایه هم محدود و چیزی غیر از رنج مودم شما) و یا غیرفعال(رنج DHCP مودم همسایه کامل با رزرو IP مودم شما) میکنید. بعد همه چیز درست میشه.
    بعد از این یه کابل از مودم همسایه، وصل میکنید به یکی از چهار پورت(نه پورت WAN) تا اینترنت بتونه اشتراک گذاشته بشه.

در مورد دوم یعنی ریپیتر هم باید مودمتوون ساپورت کنه که با زدن یه دکمه یا تغییر دادن حالت کاری WiFi اونو به حالت ریپیتر برده، کانکشنی که میخوایم تقویت بشه رو پیدا میکنیم و بقیه کارها انجام میشه اتوماتیک.

روش سومی هم هست که اگر WiFi مودم شما از Access Point ساپورت کنه، در اون حالت شما یه کابل از مودم همسایه به پورت غیر WAN وصل میکنید، و بدون تنظیم چیزی، اینترنت دریافت میکنید.
    من خودم از حالت Access Point استفاده میکنم.

Sent from my ST15i using Tapatalk

6. 2 کاربر از soroosh_cz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

سلام دوباره
    مدل مودمتوم چیه؟
    در مورد اول IP مودم خودتونو به یه IP دیگه تو رنج IP مودم همسایه مثلا 192.168.1.254(به فرض اینکه IP اون مودم 192.168.1.1 هست) تغییر میدین.
    بعد تنظیمات رنج DHCP رو برای مودم خودتون محدود( رنجDHCP مودم همسایه هم محدود و چیزی غیر از رنج مودم شما) و یا غیرفعال(رنج DHCP مودم همسایه کامل با رزرو IP مودم شما) میکنید. بعد همه چیز درست میشه.
    بعد از این یه کابل از مودم همسایه، وصل میکنید به یکی از چهار پورت(نه پورت WAN) تا اینترنت بتونه اشتراک گذاشته بشه.

در مورد دوم یعنی ریپیتر هم باید مودمتوون ساپورت کنه که با زدن یه دکمه یا تغییر دادن حالت کاری WiFi اونو به حالت ریپیتر برده، کانکشنی که میخوایم تقویت بشه رو پیدا میکنیم و بقیه کارها انجام میشه اتوماتیک.

روش سومی هم هست که اگر WiFi مودم شما از Access Point ساپورت کنه، در اون حالت شما یه کابل از مودم همسایه به پورت غیر WAN وصل میکنید، و بدون تنظیم چیزی، اینترنت دریافت میکنید.
    من خودم از حالت Access Point استفاده میکنم.

Sent from my ST15i using Tapatalk
    سلام دوست عزیز ممنون بابت توضیحاتتون
    مدل مودم اینه :
    TP-Link TD-W8951ND
    در مورد اول اگه DHCP جفت مودم ها رو غیرفعال کنم حله ؟ یا باید حتما رنج بهش بدم ؟ بعد دقیقا چجوری باید تنظیمش کنم میشه لطف کنید از مرحله ب مرحله یا بصورت تصویری راهنماییم کنید.ممنون میشم

در مورد دوم هم فکر نکنم ریپیتر داشته باشه مودمم چون فقط یه دکمه wifi داره و wps همین

در مورد سوم هم مطمئن نیستم اگه لطف کنید مدل مودمم رو چک کنید ببینید ممنون میشم.

ولی فکر کنم همون مورد اول رو بشه راه اندازی کرد با کمک شما

8. این کاربر از **shaghayegh** بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    روناش

پيش فرض

سلام دوست عزیز ممنون بابت توضیحاتتون
    مدل مودم اینه :
    TP-Link TD-W8951ND
    در مورد اول اگه DHCP جفت مودم ها رو غیرفعال کنم حله ؟ یا باید حتما رنج بهش بدم ؟ بعد دقیقا چجوری باید تنظیمش کنم میشه لطف کنید از مرحله ب مرحله یا بصورت تصویری راهنماییم کنید.ممنون میشم

در مورد دوم هم فکر نکنم ریپیتر داشته باشه مودمم چون فقط یه دکمه wifi داره و wps همین

در مورد سوم هم مطمئن نیستم اگه لطف کنید مدل مودمم رو چک کنید ببینید ممنون میشم.

ولی فکر کنم همون مورد اول رو بشه راه اندازی کرد با کمک شما
    سلام دوباره و با عرض پوزش بابت تاخیر
    مثل عکس زیر از منوی Interface Setup به زیرمنوی LAN برید:

بعد گزینه ی اول یعنی IP Address رو به یک IP (راحت ترین روش آخرین IP رنج هست که معمولا DHCP بش نمیرسه) مثلا 192.168.1.254 تغییر بدید.
    بعد از پایین صفحه Save رو بزنید، در این لحظه باید یک Refresh انجام شده و دیگه صفحه بالا نیاد. اگر اینجوری شد، بالا بجای IP : 192.168.1.1 مورد 192.168.1.254 رو بزنید تا صفحه بالا بیاد دوباره. . یوزر و پسورد رو بزنید و دوباره وارد بشید:

بعد دوباره به همون مسیر Interface Setup > LAN برید و در قسمت DHCP، گزینه DHCP رو از Enabled به Disabled تغییر بدید و دوباره Save کنید.

بعد میتونید از مودم همسایه یه کابل وصل کنید به یکی از پورت های LAN مودم خودتون و اینترنت رو Share کنید. تست کنید اگر مشکلی بود همینجا من رو در جریان بذارید.
    من خودم با دو مودم و یه اکسس پوینت از طریق دو خط تلفن، دو اینترنت رو تو یه شبکه قرار دادم و با تغییر Default Gateway درست میشه.

فکر کنم شما بتونید از سایت
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    از مخابرات شکایت کنید و از PCM خارج بشید. چون همسایه شما نداره ولی شما دارید.

10. 2 کاربر از soroosh_cz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

سلام دوباره و با عرض پوزش بابت تاخیر
    مثل عکس زیر از منوی Interface Setup به زیرمنوی LAN برید:

بعد گزینه ی اول یعنی IP Address رو به یک IP (راحت ترین روش آخرین IP رنج هست که معمولا DHCP بش نمیرسه) مثلا 192.168.1.254 تغییر بدید.
    بعد از پایین صفحه Save رو بزنید، در این لحظه باید یک Refresh انجام شده و دیگه صفحه بالا نیاد. اگر اینجوری شد، بالا بجای IP : 192.168.1.1 مورد 192.168.1.254 رو بزنید تا صفحه بالا بیاد دوباره. . یوزر و پسورد رو بزنید و دوباره وارد بشید:

بعد دوباره به همون مسیر Interface Setup > LAN برید و در قسمت DHCP، گزینه DHCP رو از Enabled به Disabled تغییر بدید و دوباره Save کنید.

بعد میتونید از مودم همسایه یه کابل وصل کنید به یکی از پورت های LAN مودم خودتون و اینترنت رو Share کنید. تست کنید اگر مشکلی بود همینجا من رو در جریان بذارید.
    من خودم با دو مودم و یه اکسس پوینت از طریق دو خط تلفن، دو اینترنت رو تو یه شبکه قرار دادم و با تغییر Default Gateway درست میشه.

فکر کنم شما بتونید از سایت
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    از مخابرات شکایت کنید و از PCM خارج بشید. چون همسایه شما نداره ولی شما دارید.
    خیلی خیلی ممنونم بابت راهنمایی کاملتون دوست عزیز
    اینارو که گفتین انجام میدم نتیجه رو اینجا اعلام میکنم
    راستی شکایتم رو هم ثبت کردم ولی فک نکنم مملکت ب جایی برسه
    بازم ممنون

راستی DHCP باید توی هر دو مودم دیزیبل بشه ؟

12. این کاربر از **shaghayegh** بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    روناش

پيش فرض

خیلی خیلی ممنونم بابت راهنمایی کاملتون دوست عزیز
    اینارو که گفتین انجام میدم نتیجه رو اینجا اعلام میکنم
    راستی شکایتم رو هم ثبت کردم ولی فک نکنم مملکت ب جایی برسه
    بازم ممنون

راستی DHCP باید توی هر دو مودم دیزیبل بشه ؟
    من دو بار شکایت کردم، هر دو سری به از طرف تنظیم مخابرات منطقه(برای ما غرب و جنوب غرب) تماس گرفتن و مشکلم رو برطرف کردن.
    در مورد DHCP هم خیر، فقط مال شما باید Disable باشه و مودم همسایه باید فعال باشه.

14. این کاربر از soroosh_cz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

من دو بار شکایت کردم، هر دو سری به از طرف تنظیم مخابرات منطقه(برای ما غرب و جنوب غرب) تماس گرفتن و مشکلم رو برطرف کردن.
    در مورد DHCP هم خیر، فقط مال شما باید Disable باشه و مودم همسایه باید فعال باشه.
    آهان امیدواریم
    ببخشید زیاد سوال میپرسم. تکلیف یوزر و پسورد ADSL چی میشه ؟ حالت کانکت باید رو ppoe باشه یا bridge یا فرقی نداره ؟ کلا سربرگ ADSL تاثیری داره تو این کاری ک من میخوام انجام بدم؟

16. این کاربر از **shaghayegh** بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    روناش

پيش فرض

آهان امیدواریم
    ببخشید زیاد سوال میپرسم. تکلیف یوزر و پسورد ADSL چی میشه ؟ حالت کانکت باید رو ppoe باشه یا bridge یا فرقی نداره ؟ کلا سربرگ ADSL تاثیری داره تو این کاری ک من میخوام انجام بدم؟
    خواهش میکنم.
    کاری به سربرگ ADSL ندارید کلا، فقط اون مودم همسایه باید به ADSL وصل باشه.

18. این کاربر از soroosh_cz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •