تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: *** آموزش رید کردن 2 هارد برای افزایش پرفورمنس ***

پروفشنال rezidentevilone's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    LA

13 *** آموزش رید کردن 2 هارد برای افزایش پرفورمنس ***

با توجه به این که ندیدم کسی اینجا آموزشش این کار رو داده باشه خدمت دوستان آموزش رید کردن 2 عدد هارد رو می دم به گونه ای که از حجم هارد ها کاسته نشه اما به سرعت بازدهی هارد افزوده بشه

فقط خواهش دارم اگه می خوایید این مطلب رو کپی کنید حداقل بنویسید نوشته ای از : rezidentevilone

به این نوع رید کردن رید 0 گفته می شه

من برای این کار از دو عدد هارد 500 سیگیت مدل st3500418as استفاده کردم ( همونطور که می دونید این مدل هارد به تنهایی جزو سریعترین هارد ها هستش )

مادربرد : p5q

cpu : e 8400 intel

=============================

فلاپی raid :
    در اولین کار شما باید زمانی که در ویندوز هستید با استفاده از cd مادر برد خود یک فلاپی راه اندازه raid بسازید.

این فلاپی نصبت به سیستم عامل های 64 بیتی و 32 بیتی متغییر هست ( هر سیستم عامل ماله خودشو می خواد )

در ضمن هنگام انجام این کار بهتره ببینید که چیپ مادر برد شما چیه - به فرز مثال چیپ p5q مدل ICH10R هست.

همچنین اگر ویندوز ندارید می تونید با سی دی مادربرد سیستم رو بوت کرده فلاپی رو در فلاپی ریدر قرار داده و گذینه ای که مادربرد برای ساختن فلاپی رید به شما ارائه می ده انتخاب کنید.

برای شروع کار باید دفترچه ی مین برد رو بخونید ببینید اصلا مین شما raid 0 رو ساپورت می کنه یا نه !

پس از اینکه مطمئن شدید مین شما قابلیت Raid0 رو داره هر دو هارد رو به اسلات های یک و دوی ساتای خود وصل می کنید ( پورت بنفش رنگ معمولی ساتا )

سپس سیستم رو روشن کرده و در تنظیمات بایوس قسمت storange configuration به قسمت configure sata as رفته و از اونجا Raid رو انتخاب کنید.

تنظیمات رو ذخیره کرده و سیستم رو دوباره راه اندازی کنید

در پی لود شدن سیستم ( قبل از اینکه به قسمت لود ویندوز برسه ) منوی جدیدی میاد که می گه برای تنظیمات raid کلید های ctrl + i رو فشار بدید

بعد از فشردن ctrl + i وارد منوی تنظیمات رید می شید

در قسمت دوم صفحه هر دو هارد شما باید شناسایی شده باشه و ضرفیت واقعی هر هارد رو هم اینجا می بینید

حالا روی گذینه ی 1 که نوشته create raid volume کلیک کنید

اینجا قسمتی هست که در واقع هر دو هارد های شما رو تبدیل به یک فضای رید شده می کنه

در قسمت name یک اسم دلخواه وارد کنید .. می تونید ترجیحا Raid Volume رو برای اسم انتخاب کنید

در قسمت Raid Level هم نوع رید باید انتخاب بشه که ما با توجه به حدفی که داریم Raid 0 رو انتخاب می کنیم

در قسمت Stripe Size هم اگه یک سیستم سرور دارید یعنی سیستم شما با رد و بدل اطلاعات ریز سر و کار داره منترین مقدار و اگر یک سیستم خانگی هستید و همه رقم کار انجام می دید بیشترین مقدار رو انتخاب کنید

در قسمت capacity ظرفیت فضای رید شده رو می تونید تغییر بدید که باید بیشترین مقدار ( جمع ضرفیت واقعی 2 تا هارد - به متن بنفش بالا توجه کنید ) باشه که معمولا به صورت دیفالت همون مکسیمم هست

روی create volume اینتر زده و فضای رید شده رو بسازید

حالا در قسمت دوم ( پایین ) صفه بالای هر دو هارد حقیقی شما فضای رید شده و حجمش که جمع حجم دو هارد فیزیکی شماست مشخصه.

با زدن esc خارج شده و سیستم رو دوباره راه اندازی کنید.

cd ویندوز XP پدر مادر داری رو توی cd رم گذاشته و سیستم رو از روی سی دی بوت کنید..

اگر ویندوز شما پدر مادر دار باشه خودش درایور های رید رو داره و دیگه نیازی بهفلاپی raid نیست

اگر ویندوز خودش شناخت که از بین گذینه های موجود چیپ خود رو انتخاب می کنید ( برای p5q گذینه : Raid Controller ICH10R )
    اگر ویندوز نشناخت که سیستم رو دوباره راه اندازی کرده = با بوت کردن از روی سی دی ویندوز و گذلاشتن فلاپی Raid در داخل فلاپی درایو.

پس از اینکه درایور Raid رو از روی یکی از حالت های بالا نصب کردید فضای رید شده ی خود رو با زدن کلید C پارتیشن بندی کنید.

ادامه نصب ویندوز رو ادامه دهید به روش معمولی به پایان برسانید.

حالا می تونید از 1 ترابایت فضای رید شده با پرفورمنس بالا استفاده کنید

چند گذینه :

1- بهتره هارد ها یک مدل باشند و با حجم یکسان ( که البته وقتی یک مدل باشند حجمشون و همه چیشون یکی هست )

2- در پی عملیات رید کل اطلاعات موجود روی هر دو هارد از بین می ره

3- ممکنه بعد از انجام عملیات رید یکی از درایور های مادربرد شما که برای مدیریت فضا هست نصب نشه که مشکلی نداره بخاطر رید شدن هارد هاست.

4- پرفورمنسی که با انجام Raid 0 به وجود میاد 100% و کاملا محسوسه.. یعنی بعد اینکار حتما می گین ای ولا سرعت چقد رفت بالا.

5- در این نوع رید اگه یکی از هارد های شما معیوب بشه کل اطلاعات شما از بین می ره پست در فقظ سلامت هارد کوشا باشید.

6- کپی رایت رو رعایت کنید اگر می خوایید کپی بگیرید لطفا بگید نوشته ای از : rezidentevilone هیچ لینکی هم نمی خواد بزارید ممنون
    Last edited by rezidentevilone; 13-01-2010 at 15:57.

2. 5 کاربر از rezidentevilone بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

سلام
    یه سوال؟ اگه بعد از رید کردن یکی از هارد ها رو جدا کنم و بزارم رو یه سیستم دیگه و اطلاعات روش بریزم و بعد برگردونم سر جای قبل (یعنی جایی که رید شده ) اطلاعات قایل نمایش هست؟ اصلا میشه؟

من میخوام هارد هام رو رید کنم
    و بعد از رید کردن باید به یک سیستم دیگه وصل کنم و هارد به هارد کنم .
    آیا امکانپذیره؟

تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    LA

پيش فرض

زمانی که هارد رید 0 رو جدا نصب کنید اصلا پارتیشنی نمی شناسه ! انگار که هارد اصا تا حالا پارتیشن نشده..

اگه 2 هارد رید شده رو به یک سیستم دیگه وصل کنید که چیپ مادر بردش رید ساپورت کنه می تونید هارد به هارد کنید..

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

حالا اگه بخوایم با 2 تا هارد دیگه از اطلاعات اون 2تا هاردی که راید کریم بکاپ بگیریم باید چیکار کنیم ؟!! میشه راید 0+1 ؟!
    میشه اینو کامل توضیح بدی ؟

آخر فروم باز amd>intel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

این رو حتما بخونید
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    LA

پيش فرض

حالا اگه بخوایم با 2 تا هارد دیگه از اطلاعات اون 2تا هاردی که راید کریم بکاپ بگیریم باید چیکار کنیم ؟!! میشه راید 0+1 ؟!
    میشه اینو کامل توضیح بدی ؟
    بله می شه 0+1

من اینجا زیاد نمیام سوالی داشتین پست بزنید اینجا بعد توی یاهو بگید تا جواب پستتون رو بدم... آی دی یاهوم هم همین یوزر نیمم هست..

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •