تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 984 از 1131 اولاول ... 48488493497498098198298398498598698798899410341084 ... آخرآخر
نمايش نتايج 9,831 به 9,840 از 11303

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

آقایان camaro lt ,kcnc از راهنماییتون سپاس گذارم
    دوست گرامی pejy666

به کلوپ خودروهای آمریکایی خوش آمدید. امیدوارم با راهنمایی ها و استفاده از تجارب بقیه اعضاء، پروژه ماشین پیشرفت خوبی داشته باشه.

تعویض بدنه خودروها کار چندان ساده ای نیست بخصوص برای خودروهای قدیمی که موانع زیادی وجود داره، مانند مشکلات فنی، عدم تطبیق قطعات مختلف با هم، ایرادات گوناگون و مهمتر از همه موانع قانونی که معمولا برای خودروهای قدیمی وجود داره، بنابراین کاری که انجام دادید یک تجربه خاص و منحصر بفرد هست و بسیار خوبه که در این مورد بیشتر توضیح بدید و روند کار را از ابتدا تا همینجا بنویسید تا از این تجربه مفید شما استفاده کنیم.
    اگر تصویر هم در اختیار دارید و بگذارید بسیار عالی خواهد بود.

سلام.
    چند روزی هست که ماشینو بستم ولی سرم خیلی شلوغ بود نتونستم پست بذارم.
    اورینگهایی رو که باز کرده بودم بردم پیش بهمن شورلت ولی هیپکدوم از اورینگهارو نداشت حتی توی کیت اصلی گیربکس هم نبود.مجبور شدم برم سراغ اورینگ فروشی های خیابون ناظم الاطبا.اورینگ اول که روی درپوش میخوره به راحتی گیر میومد ولی اون دوتا اورینگی که تخت بودم رو کسی نداشت.خیلی گشتم تا تونستم بالاخره یکیو پیدا کنم که برام درست کنه از جنس تفلون درست کرد.دونه ای 10 تومن.نمیدونم چیکار کرد ولی هرکاری کرد هم اندازه درست بود هم نوع جنس.اینم میدونم که هرکاری کرد با دستگاه تراش بود.بالاخره نصب کردم ولی به سختی.اون پیستون با دست جا میره ولی این اولشه باید با ضربه بدیمش داخلتر.بعدش هم حتما یک نفر کمک میخاد که از کنار ماشین اون دریچه رو که پشتش فنره رو فشار بده تا بتونیم خارشو جا بزنیم .
    خداروشکر روغن ریزی از این قسمت رفع شد. چند روزی چک کردم که ببینم از اینجا روغن میده یا نه که خداروشکر حل شده.
    حالا متوجه شدم که انگار کاسه نمد پمپ خرابه چون اونجا هم یخورده خیس شده.البته شاید هم از واشر پمپ باشه.اینو دقیق نمیدونم.
    حالا میخوام بدونم چجوری میشه این کاسه نمد رو عوض کرد؟
    فکر کنم باید کامل گیربکس رو پیاده کنم.
    میخوام بدونم پیاده کردن گیربکس از روی ماشین چجوری انجام میشه؟سخته؟آسونه؟
    خواهشا هرکس میتونه برای پیاده کردن گیربکس از روی ماشین کمک کنه
    مرسی ازهمه دوستان
    در مورد بخشهای داخلی گیربکس اتوماتیک 350 دوستانی هستند که تجربه های بسیار خوبی دارن مانند آقایان KCNC و همچنین MJ1970 که مدتی هست متاسفانه در کلوپ حضور ندارند.
    اما در مورد پیاده کردن گیربکس اتوماتیک، روند کار به این شکل هست:
    اگر از چاله تعمیرات استفاده میکنید، کار راحت هست و در غیر این صورت نیاز به یک جک سوسماری مناسب دارید تا گیربکس را پایین بیاره.
    در ابتدا جلوی ماشین را بلند میکنید تا حدی که دوتا خرک زیر شاسی و یا دوتا تکیه گاه مناسب و محکم زیر تایر های جلو بگذارید و ارتفاع جلوی ماشین در حد مناسب برای کار کردن زیر آن و در آوردن گیربکس برسه.
    سپس گاردان را باز میکنید که با 4 پیچ به پنیون دیفرانسیل متصل شده و سر دیگه گاردان از سمت گلدانی انتهای گیربگس و کشابی خارج میشه.

در ادامه این بخشهای باید باز بشه:
    هر دو لوله رفت و برگشت خنک کننده روغن به رادیاتور. این دوتا لوله از روی گیربکس باز میشه( نیازی به باز کردن سمت رادیاتور نیست)
    لوله گیج روغن گیربکس که با یک پایه به یکی از پیچهای گلدانی متصل شده و با باز شدن این پیچ، کل لوله به دست به سمت بالا بکشید تا از گیربکس جدا بشه.
    سیم سبقت گیربکس که بهتره از سمت کاربراتور باز کنید( قبل از باز کردن جای دقیق محل بسته شدن پیچ روی خروسک را نشانه گذاری کنید تا برای بستن مجدد تنظیم باشه)
    لینک اتصال لیور و شیفتر دنده به ماهک گیربکس که در سمت چپ گیربکس قرار داره.
    لوله وکیوم انتهای گیربکس را از وکیوم مربوطه جدا کنید.
    بعد از باز شدن این قطعات، باید رام گیربکس یا همان پل گیربکس را باز کنید که در ابتدا باید دسته گیربکس را باز کرده و بعد 4 عدد پیچ نگهدارنده پل گیربکس به شاسی باز بشه
    بعد باید سه تا پیچ اتصال توربین به فلایویل را باز کنید و در ادامه کلیه پیچهای گلدانی گیربکس که به بدنه سیلندر موتور بسته شده.
    در این مرحله باید زیر کارتل گیربکس جک سوسماری قرار داده بشه تا تمام وزن گیربکس را تحمل بکنه ( بهتره از یک صفحه فلزی یا چوبی محکم به عنوان واسط بین جک و زیر کارتل گیربکس استفاده کنید تا به کارتل صدمه نخوره.

وقتی پل گیربکس و دسته گیربکس هم باز شد و از روی ماشین پیاده کردید، کافیه که کمی گیربکس را به سمت عقب ماشین بکشید تا از دوتا پیم راهنمای روی سیلندر موتور جدا شده و آماده پیاده شدن باشه و در آخر با پایین آوردن جک، گیربکس هم پایین میاد و از زیر ماشین بیرون بکشید.
    مراقب باشید که توربین از جای خودش بیرون نیاد و روی زمین نیافته چون دیگه اتصالی با فلایویل نداره.

انجام این کار چندان سخت نیست اما حتما باید موارد ایمنی را رعایت کنید تا خطر وجود نداشته باشه، مثل گذاشتن خرک یا قطعات مناسب و محکم چوبی یا سنگی زیر شاسی یا تایر های جلو تا سطح ماشین بالا بیاد و همچنین توازن وزن گیربکس که دقیقا روی جک باشه تا احیانا به یک طرف نیافته.

سعی کنید حتما از یک نفر دیگه که با امور فنی آشنا هست و توان کافی داره کمک بگیرید چون مسلما در بعضی مراحل نیاز به کمک و استفاده از توان بدنی بیشتر هست که از عهده یک نفر بر نمیاد و ممکنه خطراتی هم در پی داشته باشه.
    موفق باشید

2. 6 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن اتومبیل mohamad skystar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

تندترین و کندترین کاماروهای تاریخ!

یکی از نشانه‌های یک خودروی عضلانی خوب مخصوصاً شورولت کامارو میزان شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت و حداکثر سرعت آن است. با سقف سرعت 319 کیلومتر در ساعت و شتاب 3.5 ثانیه‌ای، کامارو ZL1 جدید حداکثر عملکرد یک کامارو را به نمایش می‌گذارد.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    اما با وجود تاریخچه‌ی 5 نسل قبل مثال‌هایی وجود داشته‌اند که به این رکوردها نزدیک شده‌اند… و تعدادی نیز نتوانسته‌اند. در این نوشته نگاهی انداخته‌ایم به تندترین و کندترین کاماروهایی که از کارخانه خارج شده‌اند.

طبیعتاً به دست آوردن اعداد پرفورمنس رسمی مخصوصاً برای مدل‌های قدیمی آسان نیست. داده‌هایی را که می‌بیند شاید به عنوان “تخمین” در نظر گرفته شده‌اند.

• تندترین کاماروهای تاریخ

پنجمین نسل شورولت کامارو در سال 2010 معرفی شده و ما بیش از 5 نسخه‌ی متفاوت از آن با پیشرانه‌های متنوع را دیده‌ایم؛ اما نسخه‌ی 8 سیلندر آن با خروجی بالا باعث شده کامارو واقعاً هیولایی ترسناک شود. جدای از مدل ZL1 ذکر شده، مدل‌های کامارو SS 2016، Z28 و… جزو سریع‌ترین کاماروهای تاریخ بوده‌اند.
    کامارو ZL1 2017
    کامارو 1SS 2016 کامارو Z/28 2015 کامارو ZL1 2015
    کامارو SS 1LE 2017
    پیشرانه
    8 سیلندر 6.2 لیتری سوپرشارژردار 8 سیلندر 6.2 لیتری 8 سیلندر 7 لیتری 8 سیلندر 6.2 لیتری سوپرشارژردار
    8 سیلندر 6.2 لیتری
    قدرت (اسب بخار)
    650 455 505 580
    455
    شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت (ثانیه)
    3.5 4.0 4.0 4.1
    4.1
    مسافت 400 متر
    11.5 ثانیه – 201.1 کیلومتر در ساعت 12.3 ثانیه – 186.6 کیلومتر در ساعت 12.3 ثانیه – 186.8 کیلومتر در ساعت 12.4 ثانیه – 188.2 کیلومتر در ساعت
    12.4 ثانیه – 186.6 کیلومتر در ساعت
    حداکثر سرعت (کیلومتر در ساعت)
    319 265 (محدود شده) 306 296
    265 (محدود شده)

• کندترین کاماروهای تاریخ

اما در این بخش 5 نمونه از کندترین کاماروهای تاریخ را برای شما معرفی می‌کنیم. از نسل دوم کامارو گرفته تا نسل چهارم در این لیست حاضر هستند. طبیعتاً اکثر مدل‌های حاضر در این لیست از پیشرانه‌های 6 سیلندر استفاده کرده و دقیقاً عملکرد مناسب یک کامارو را ارائه نمی‌کنند.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کامارو 1975
    کامارو برلینتا 1985 کامارو Z28 1982 کامارو V6 1994
    کامارو Z28 1977
    پیشرانه
    6 سیلندر 3.8 لیتری 6 سیلندر 2.8 لیتری 8 سیلندر 5 لیتری 6 سیلندر 3.4 لیتری
    8 سیلندر 5.7 لیتری
    قدرت (اسب بخار)
    105 135 165 160
    185
    شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت (ثانیه)
    10.9 10.0 9.7 8.9
    8.6
    مسافت 400 متر
    17.2 ثانیه 17.0 ثانیه – 130.3 کیلومتر در ساعت 17.5 ثانیه – 128.7 کیلومتر در ساعت 16.3 ثانیه – 133.7 کیلومتر در ساعت
    16.3 ثانیه – 133.7 کیلومتر در ساعت
    حداکثر سرعت (کیلومتر در ساعت)
    190 198 199 177 (محدود شده)
    169
    منبع: MOTOR 1

4. 6 کاربر از mohamad skystar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    خیلی کامل بود.فقط اگه میشه اون رام گیربکس رو با عکس بهم نشون بدید خیلی ممنون میشم.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2016

پيش فرض

گلدونی گیربکس 400 و 700 به موتور 350 میخوره؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

دوست گرامی pejy666

به کلوپ خودروهای آمریکایی خوش آمدید. امیدوارم با راهنمایی ها و استفاده از تجارب بقیه اعضاء، پروژه ماشین پیشرفت خوبی داشته باشه.

تعویض بدنه خودروها کار چندان ساده ای نیست بخصوص برای خودروهای قدیمی که موانع زیادی وجود داره، مانند مشکلات فنی، عدم تطبیق قطعات مختلف با هم، ایرادات گوناگون و مهمتر از همه موانع قانونی که معمولا برای خودروهای قدیمی وجود داره، بنابراین کاری که انجام دادید یک تجربه خاص و منحصر بفرد هست و بسیار خوبه که در این مورد بیشتر توضیح بدید و روند کار را از ابتدا تا همینجا بنویسید تا از این تجربه مفید شما استفاده کنیم.
    اگر تصویر هم در اختیار دارید و بگذارید بسیار عالی خواهد بود.

جناب camaro lt عزیز متاسفانه به دلیل نداشتن جای کافی برای جابجایی موتور به ناچار اینکار رو به دست مکانیک سپردم و مکانیک هم فقط موتور و گیربوکس وباک واگزوز و لوله های ترمز و جعبه فرمون ورادیاتور روجابجا کرد و یک سیم از استارت به داخل اتاق کشید برای استارت زدن، سیم کشی ماشین روش بود ولی به اون دست نزد من خودم طبق حرفهای شمادوستان و کمی توجه به محل سیمهای ماشین قبلی که موتورش بازشده بود اکثر سیمهارو نصب کردم که خدا رو شکر ماشین استارت خورد و روشن شد البته سوییچ کمی مشکل داره که باید باقبلیم تعویضش کنم ،فعلا فشنگی روغن رو سیم کشی نبود، قسمت قفل استارت که باکلاج ارتباط داره هم نیست وبخاری هم قسمت داخلی و هم قسمت بیرونی بازشده که باید از ماشین قبلی باز و به جدید اضافه شود البته 1 مشکل دیگه هم دارم مکانیک که جعبه فرمون رو بسته قربیلک فرمان 90 درجه نسبت به جای استاندارد چرخیده قبلا هم این مشکل رو داشتم که پیش مکانیک رفته بودم 1 پیچ از روی جعبه فرمون شل کرد و فرمونرو یکدفعه در حالت خاموش چرخوندکه فرمون انگار قلنجش شکسته باشه با قرچی صدا چرخید و جای خودش رفت ولی متاسفانه دقیق ندیدم کدوم پیچ بود حالا باید برم باهاش ور برم ببینم میتونم بفهمم یا نه ،تا اینجای کار متاسفانه عکسی ندارم ولی منبعد انشالله عکس میگرم ازکارها امروز میخوام سپر جلو رو جابجا کنم البته پنجشنبه میخواستم اینکارو بکنم که متوجه شدم که مهره های سپر 18 هستن و آچار 18 نداشتم که به امروز موکول شد تا آچار تهیه کنم وکار انتقال سپر رو انجام بدم، دیروز هم که سیمهای موتور رو وصل کردم، بعد از نصب سیمها متوجه 1 چیز باحال شدم اونم اینکه ساعت پشت آمپر کار میکرد که خیلی حال کردم باهاش ولی شیشه بالابرها کار نکرد حالا نمیدونم ازفیوز هستش یا مشکل دیگه ای داره چندتا سیم اضافی هم بودکه نفهمیدم برا کجاس حالا عکسهای اونا رو هم میزارم فقط 1چیز ازصبح رفته تو مخم ماشین رو جلوی خونه پارک کردم صبح که داشتم ازخونه میومدم بیرون دیدم سمت راننده زیر در عقب خیس هستش اول فکرکردم بنزینه بعد یادم اوفتاد لوله بنزین سمت شاگرده ،دست زدم دیدم روغنه ولی نشد زیر ماشینو نگاه کنم ببینم چیه فکرکنم لوله روغن ترمز باشه البته شایدم از قبل اونجا روغنی بوده که احتمالش کمه چون روغن تازه بود حالا عصری باید اونرو هم بررسی کنم .فعلا دیگه بیشتر از این سرتون رو درد نمیارم بازم ازتون متشکرم برای راهنماییهاتون

8. 3 کاربر از pejy666 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

دیشب رفتم لوله ترمزهارو دیدم خشک بود خدارو شکر مثل اینکه روغن برای ماشین من نبودهچون رفتم دنبال تهیه آچار دیر رسیدم خونه جابجایی سپر هم افتاد برای امروز آچار 18 چقدر سخت گیر میاد خیلی جاها نداشتن میگفتن مصرفی نیست منم رفتم از حسن آباد تهران خریدم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

روی دینام 1 پیچ هست که بهش سیم مثبت وصل میشه، اون پیچ روی دینام من لق شده و جریان شارز باطری قطع وصل میشه ،اون پیچ از داخل به چی وصل شده؟

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام
    خیلی کامل بود.فقط اگه میشه اون رام گیربکس رو با عکس بهم نشون بدید خیلی ممنون میشم.
    به این قطعه پل گیربکس یا رام گیربکس گفته میشه و دسته موتور در وسط این بخش سوار خواهد شد.

گلدونی گیربکس 400 و 700 به موتور 350 میخوره؟
    بطور کلی، بله قابل نصب هست، البته بعضی مدلها ممکنه قابل استفاده نباشه که بر اساس مدل سال و فرم انتهای سیلندر موتور و گلدانی گیربکس تفاوت بکنه، اما تال جایی که من دیدیم نمونه های موجود در ایران قابل نصب هست.

روی دینام 1 پیچ هست که بهش سیم مثبت وصل میشه، اون پیچ روی دینام من لق شده و جریان شارز باطری قطع وصل میشه ،اون پیچ از داخل به چی وصل شده؟
    این پیچ به دیود دینام متصل هست ( که در نمونه های استفاده شده در مدل دلکو رمی، به دیود شانه ای معروف شده) . بهتره دینام را باز و سرویس کنید و اگر دیود مشکل پیدا کرده تعویض کنید.

این سیم مثبت مستقیم برق هست و باید حتما محکم و ثابت باشه. باز و بسته کردن دینامهای آمریکایی کار مشکلی نیست و یکبار انجام بدید ، قلق کار را بدست خواهید آورد.

12. 5 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

این پیچ به دیود دینام متصل هست ( که در نمونه های استفاده شده در مدل دلکو رمی، به دیود شانه ای معروف شده) . بهتره دینام را باز و سرویس کنید و اگر دیود مشکل پیدا کرده تعویض کنید.

این سیم مثبت مستقیم برق هست و باید حتما محکم و ثابت باشه. باز و بسته کردن دینامهای آمریکایی کار مشکلی نیست و یکبار انجام بدید ، قلق کار را بدست خواهید آورد.

ممنون از راهنماییتون

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

ساخت پمپ شتاب کاربراتور راچستر مونو جت تک دهانه شورلت نوا ( بخش 1)

طی یک مدت آزمون و خطا، دنبال ساخت پیستون مناسب برای این قطعه بودم تا مشکل خراب شدن لاستیک پمپ برطرف بشه و توی شتابگیری اولیه ماشین کم نیاره.
    سری قبل این کار انجام شد که البته تلاش موفقی نبود

ناچارا دوباره از پمپهای موجود در بازار استفاده کردم که مدت کمی دوام داشت و بعد خشک شده و از بین میرفت، مثل این نمونه که فقط چند ماه دوام داشت و بعد به این شکل در آمد

برای این منظور روی چندتا نمونه لاستیک مشابه آزمایش کردم، مثل این لاستیک تشتکی سیلندر ترمز عقب که مال پیکان آرژانتینی هست و با سوراخ کردن قطعه و نصب در محل به خوبی عمل میکرد .

اما فقط یک روز دوام داشت و بعد بر اثر تاثیر بنزین خشک و ترد و تکه تکه شد. ظاهرا لاستیکهای مربوط به سیستم مدار ترمز فقط با روغن ترمز خوب کار میکنه و بر اثر تاثیر مواد نفتی ، سریعا فرسوده میشه

با توجه به تجربه هایی که پیدا کردم متوجه شدم بهترین دوام را همان چرم داره و باید از چرم ساخته بشه ، بنابراین دوباره به سراغ ساخت پیستون چرمی رفتم.

ادامه دارد

15. 5 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 7 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 7 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •