تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 98 از 649 اولاول ... 4888949596979899100101102108148198598 ... آخرآخر
نمايش نتايج 971 به 980 از 6490

نام تاپيک: کلوپ سونی اریکسون Xperia™ X1

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2005

پيش فرض

M E H R A N جان

لطفا در مورد میزان شارژ باطری هم صحبت کنید . به عنوان مثال با استفاده ممتد از Gps چقدر شارژ نگه میداره و یا با پخش ویدئو و یا موزیک . اگر توضیح بدید ممنون میشم .

کلا شارژش چطور بوده .

سوال دیگری هم دارم . شما مشکل بلوتوث رو چکار کردید ؟ در فرومهای خارجی نوشتند بلوتوث اتوماتیک خاموش میشه و برای هندزفری بلوتوث ایجاد مشکل میکنه . همین مشکل در مورد وایرلس هم صادقه . شما با این مشکلات چه کردید ؟

موفق باشید .

آخر فروم باز Original Titan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    یزد

پيش فرض

سوال دیگری هم دارم . شما مشکل بلوتوث رو چکار کردید ؟ در فرومهای خارجی نوشتند بلوتوث اتوماتیک خاموش میشه و برای هندزفری بلوتوث ایجاد مشکل میکنه . همین مشکل در مورد وایرلس هم صادقه . شما با این مشکلات چه کردید ؟
    من بعيد مي دونم
    شايد تنظيماتش اينجوري باشه ... براي كاهش مصرف باطري ( حالت Power Save مثلا )
    اگه باشه هم سريع خود سوني اريكسون رفعش مي كنه
    كه من باز م بعيد مي دونم اين مشكل حل نشدني باشه!

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2005

پيش فرض

من بعيد مي دونم
    شايد تنظيماتش اينجوري باشه ... براي كاهش مصرف باطري ( حالت Power Save مثلا )
    اگه باشه هم سريع خود سوني اريكسون رفعش مي كنه
    كه من باز م بعيد مي دونم اين مشكل حل نشدني باشه!
    متاسفانه همچین مشکلی وجود داره و تنها راه حل فعلی هم اینه که بلوتوث رو روشن کنند و بلافاصله گوشی رو خاموش کنند . با روشن کردن مجدد گوشی ، بلوتوث روشن میمونه اما نباید از سرویس وایرلس استفاده کرد چون موجب قطع بلوتوث میشه . همین وایرلس هم با رفتن گوشی به حالت استندبای خاموش میشه و در تنظیمات پاورسیو هم راه حلی برای این مشکلات نبوده . استفاده کنندگان خارجی هم به همین دلیل به سونی اریکسون ایمیل زدند اما تنها جواب این بوده که عده ای دیگر هم این مشکل رو داشتند و ما داریم پیگیری میکنیم ! حالا نمیدونم این مشکل به این گوشی مربوط میشه یا یک مشکل کلی برای ویندوز موبایلهاست ؟ .

برای اطلاعات بیشتر هم میتونید به انجمنهای خارجی سر بزنید .

آخر فروم باز hamed1297's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    shiraz

پيش فرض

به هر حال مشکل نرم افزاری پیش میاد.اگر هم باشه درست میشه با یه آپدیت.البته نمیدونم آپدیت PPC ها چطوره.

=====
    X1 در صدر پر فروشهای سایت فروش plemix هست:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

آخر فروم باز M E H R A N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    سوئد

پيش فرض

Media Player در Xperia X1

وقتی به مدیا پلیر در x1 فکر کنیم اولین نکته ای که به ذهنمون میرسه پنل مدیا پلیر است چون این پنل در پاکت پیسی
    های دیگه بصورت پیش فرض و فابریک وجود نداره. البته بعضی ها تونستند که پنل های Xperia رو خارج کنند و در
    گوشی هایی مانند HTC HD اجرا کنند.

در پنل مدیا پلیر میشه به قسمت های زیر بصورت مستقیم دسترسی داشت.

1. عکس ها
    2. موزیک پلیر سونی اریکسون
    3. ویدیو پلیر سونی اریکسون
    4. بازی ها
    5. لیست شماره تلفن های ثبت شده.
    6. تنظیمات پنل مدیا پلیر.

اگر به قسمت عکس برید در اونجا 3 انتخاب دارید.

1. آخرین عکس های دیده شده.
    2. عکس های گرفته شده با دوربین گوشی.
    3. تما عکس های موجود در گوشی.

موزیک...

اگر به قسمت موزیک برید در آنجا انتخاب های زیر را خواهید داشت.

1. ادامه دادن آخرین آهنگ پخش شده.
    2. خواننده ها.
    3. آلبوم ها
    4. لیست تمام آهنگ ها موجود در گوشی که اتوماتیک آپدیت میشه.
    5. پلی لیست و ساخت پلی لیست.

تقریبا میشه گفت هر چیزی که مربوط به موزیک باشه در این قسمت میشه پیدا کرد و کاربر رو راضی میکنه.

در قسمت اسم خواننده ها اگر قبل از ریختن آهنگ ها به گوشی Tag آنها رو خوب اسم گذاری کرده باشید همه
    چی به خوبی نشون داده میشه و هر خواننده با موزیک هایی که مربوط به اون خواننده است دسته بندی میشه
    و پیدا کردن یک موزیک رو چه از روی اسم آهنگ و چه از روی آلبوم اون آهنگ و چه از روی اسم خواننده براحتی
    میشه پیدا کرد.

قسمت دسته بندی آهنگ ها از روی آلبوم..

در قسمت آلبوم اگر برای آلبوم های موزیکتون کاور درست کرده باشید بر روی هر آلبوم که کلیک کنید عکس
    اون کاور اون آلبوم مانند عکس بالا نشان داده خواهد شد و براحتی میتونید بفهمید که کدام آلبوم را انتخاب
    کرده اید و کار را راحت تر و زیبا تر خواهد کرد.

اما بعد از انتخاب آهنگ و یا آلبوم مورد نظرتون برای پخش شدن با پلیر زیبا و قشنگ زیر روبرو میشید.

این پلیر دکمه های بزرگی داره و کار با انگشت رو راحت تر میکنه و نیازی نیست که از مداد گوشی استفاده
    بکنید. همه اطلاعات آهنگ پخش شده را به ترتیب نشون میده و شما میتونید بفهمید که اون آهنگ مربوط به
    کدام خواننده و کدام آلبومش هست. با عوض شدن موزیک کاور آلبوم و اطلاعات موزیک به سرعت تغییر میکنه.

عقب و جلو کردن آهنگ هم سریع انجام میشه و فرقی نمیکنه که شما 500 تا آهنگ رو یکجا پخش کرده باشید
    یا 1 آهنگ پخش کرده باشید. یعنی در سرعت پخش و انجام عمل هایی که بر روی موزیک پخش شده انجام
    میدید تاثیری نمیزاره.

اگر قسمت Menu را کلیک کنید از سمت راست به چپ یک حالت مات مانند پنجر ه های ژاپنی باز میشه. در این
    قسمت شما به بعضی تنظیمات ابتدایی دسترسی پیدا خواهید کرد. مانند قاطی کردن آهنگ ها به صورتی که
    پشت سر هم نخونه و همچنین میتونید برای تکرار یک موزیک یا آلبوم تنظیماتی رو بهش بدید.

صدای این پلیر از طریق هدفون کیفیت و بلندی خوبی داره و از لحاظ کیفیت و صدا نمیشه بهش ایراد گرفت. البته
    شاید بلندی صداش برای بعضی ها که میخوان گوش هاشون کر بشه کافی نباشه اما از نظر من بلندی خوبی
    داره و اگر از این بیشتر بود گوش رو واقعا اذیت میکرد.

من در بعضی از موزیک ها که کیفیتشون واقعا بالاست مجبورم صدا رو بر روی 80 درصد قرار بدم چون احساس
    میکنم اگر با صدای 100 درصد به اون موزیک یا آلبوم گوش بدم گوشم بعد از گذشت نیم ساعت اذیت میشه.
    اما صدای 80 درصد به پایین مناسبه.

خب تعریف بسه بریم سراغ نکته های منفی.

1. به هیچ وجه اکولیزر نداره و فقط میشه معمولی به موزیک گوش داد. البته همانطور که گفتم کیفیت واقعا
    خوبی داره اما اگر کسی بخواد از اکولیزر استفاده کنه این امکان در این پلیر وجود نداره.

2. از این پلیر فقط با وارد شدن به پنل مدیا پلیر میشه استفاده کرد. یعنی اگر کسی در پنل سونی اریکسون
    باشه و بخواد این پلیر رو اجرا کنه نمیتونه و حتما اول باید دکمه Xpanel را بزنه و پنل مدیا پلیر رو انتخاب کنه.

3. تنظیمات ایتدایی داره و نمیشه اون رو اونطور که میخواهیم تنظیم کنیم. مثلا یکی از تنظیماتی که من دوست
    داشتم در این پلیر وجود داشته باشه تنظیمات خاموش شدن صفحه، بخواب رفتن گوشی و تنظیمات فرستادن
    موزیک به بلوتوث با فرکانسها و کیفیت های مختلف بود. اما متاسفانه این تنظیمات وجود نداره.

4. مقدار استفاده از CPU در هنگام گوشی دادن به موزیک از طریق هدفون زیاده و باعث میشه هم پشت گوشی
    یعنی باطریش داغ بشه و در نتیجه مصرف بیشتری داشته باشه. اگر این پلیر حتی 100 مگ رم میگرفت مهم
    نبود چون بالا بودن و یا پایین بودن رم مصرفی تاثیر زیادی در مصرف باطری نداره اما مصرف سی پی یوی زیاد
    چه در یک پاکت پیسی و چه در یک لپ تاپ مصرف باطری رو بالا میبره.

Radio

پلیر دیگه ای که در این گوشی وجود داره رایوی اون هست. این رادیو بصورت یک پنل قرار داده شده و یک برنامه
    جدا نیست. یعنی برای باز کردن رادیو شما ممجبور خواهید بود که به پنل رادیو برید. البته این موضوع به نظرم
    تا حدودی منطقی میاد چون کسی که بخواد رادیو گوشی بکنه میره پنل خودش و کسی هم که بخواد به موزیک
    گوش بده میره به پنل خودش و یا پلیر مورد نظرش رو باز میکنه و شروع میکنه به موزیک گوش دادن.

آیا کسی وجود داره که همزمان هم بخواد رادیو گوش بده هم آلبوم واست میمیرم از ابی؟ معلومه که نمیشه
    مگر اینکه آدم لجوج و یکدنده ای باشه.

البته افراد انجمن forum.xda-developers.com تونستند برنامه رادیویی که در این گوشی وجود داره رو بصورت یک
    برنامه جدا خارج کنند تا بشه در همه پنل ها ازش استفاده کرد.

کیفیت رادیوی این گوشی عالیه و جای هیچ حرفی رو باقی نزاشته. دکمه هاش هم به اندازه ای بزرگ هست که
    نیاز به استفاده کردن از مداد وجود نداره و راحت با انگشت میشه باهاش کار کرد. البته بستگی داره انگشت طرف
    چه اندازه باشه..

نکته منفی که در مورد رایوی این گوشی وجود داره اینه که مانند موزیک پلیر خود سونی اریکسون سی پی یوی
    زیادی مصرف میکنه و باعث گرم شدن باطری گوشی میشه و در نتیجه مصرف باطری رو همانطور که قبلا توضیح
    دادم بالا میبره.

Stream Media Player

پلیر دیگه ای که در این گوشی وجود داره Stream Media Player است. این پلیر برای پخش فایل های تصویری و
    همچنین موزیک که به صورت آنلاین هستند استفاده میشه. مثلا برای دیدن کانل های تلویزیونی آنلاین مانند
    BBC,CNN و یا بقیه میشه از این پلیر استفاده کرد.

در تنظیمات این پلیر قسمتی وجود داره که میشه پورتهای ورودی و خروجی را از پروتوکل UDP کنترل کرد. مثلا
    بعضی از تلویزیونهای آنلاین فقط به پورت 1080 احتیاج دارند و برای اینکه امنیت سیستم رو بالا ببرید میتونید
    پورتها رو توسط این قسمت تنظیم کنید.

Windows Media Player

ویندوز مدیا پلیر یکی دیگه از پلیر هایی است که در این گوشی وجود داره. از نکات خوب این پلیر میشه به این
    اشاره کرد که چون بصورت برنامه قرار داده شده میشه از اون در اکثر پنل ها استفاده کرد و مشکلاتی مانند
    پلیر خود سونی اریکسون رو نداره.

در این پلیر هم اگر موزیک هاتون رو قشنگ دسته بندی کرده باشید و Tag های موزیک هاتون رو قبل از وارد کردن
    به گوشی وارد کرده باشید در اون صورت بصورت منظم در این پلیر دسته بندی میشند و این امکان را خواهید
    داشت که یک موزیک را از روی آلبوم و یا اسم خواننده پخش کنید و همچنین جستجو را براتون راحت تر خواهد
    کرد.

یکی از نکات خیلی خوب این پلیر میشه به مصرف سی پی یوی خیلی پایینش اشاره کرد در حدی که میتونم بگم
    بهترین پلیر برای مصرف پایین باطری همین ویندوز مدیا پلیر است.

نکات منفی که این پلیر داره اینه که تنظیمات پیشرفته ای نداره و نمیشه اون رو طوری تنظیم کرد که ویندوز به
    خواب زمستانی نره. اگر جزو کسانی باشید که تا حالا پاکت پیسی داشتید و خواستید از طریق هندزفری
    بلوتوث به موزیک گوش بدید میدونید که منظور من از به خواب رفتن گوشی یا همان حالت استاند بای چی هست.

اگر یک پخش کننده موزیک تنظیماتی مبنی بر اینکه در زمان پخش موزیک ال سی دی خاموش بشه اما به حالت
    استند بای نره وجود داشته باشه در اون صورت میتونید از دکمه های عقب و جلو کردن آهنگ در هندزفری بلوتوث
    استفاده کنید و یا صدای آهنگ رو کم و زیاد کنید. اما چون این تنظیمات در ویندوز مدیا پلیر وجود نداره بنابراین
    زمانی که گوشی به حالت استند بای میره از قابلیت های هندزفری بلوتوث نمیشه استفاده کرد مگر اینکه کلا
    به تنظیمات سیستم برید و استند بای رو غیر فعال کنید اما در این حالت مصرف باطری بیشتر از حالت معمولیش
    خواهد شد.

نکته منفی دیگری که به نظر من در مورد این پلیر وجود داره اینه که کاور آلبوم ها رو در زمان پخش یک موزیک نشون
    نمیده.البته من هر چقدر باهاش ور رفتم نتونستم کاور آلبوم رو در زمان پخش فعال کنم حالا اگر بعدا کسی
    تونست این کار رو بکنه منو مقصر ندونید. تا حالا که من نتونستم و اگر نشه این کارو کرد محیط پلیر رو خشک
    میکنه و جذاب نیست.

مثلا پلیر سونی اریکسون رو آدم که نگاه میکنه یک محیط شیک داره که همه چی از سر جای خودشه. از کاور
    آلوم گرفته تا مشخصات آلبوم و موزیک.

تا اینجا متوجه شدید که هر چی پلیر در این گوشی بود هم نکته های مثبت دارند و هم منفی و هیچ کدومشون
    کامل رضایت آدم رو جلب نمیکنه به همین دلیل سعی میکنم توضیحاتی رو در مورد پلیر های دیگه ای که میشه
    بصورت برنامه بر روی این گوشی نصب کرد رو بدم.

اولین پلیر که همون Core Player بود و مشکلاتش رو قبلا گفتم.

دومین پلیری که بر روی این گوشی نصب کردم اسمش Pocket Player است. این پلیر محصط بسیار جالبی داره و
    آدم هر طور که بخواد میتونه محیط اون رو تغییر بده.

Pocket Player 3.7 اکولیزرهای زیادی داره و حتی میشه بصورت دستی اکولیزرها رو تنظیم کرد و اونها رو با
    اسم های مختلف ذخیره کرد تا دفعه بعد لازم نباشه برید و اکولیزرها رو دستی تنظیم کنید و فقط کافیه که از
    لیست اکولیزرها اونی رو که خودتون ذخیره کردید رو انتخاب کنید.

اما دسته بندی موزیک ها در این پلیر بسیار جالبه و از نکاتی که میشه بهش اشاره کرد اینه که میشه آهنگ ها
    رو بر حسب سال انتخاب کنید. مثلا آلبومهایی که در سال 1380 خونده شدند و یا غیره...

انتخاب موزیک از طریق اسم خواننده...

اگر برای آلبوم موزیک هاتون کاور انتخاب کرده باشید در قسمت آلبوم این کاورها خیلی قشنگ و مرتب نشون داده
    میشند و حرکت انگشت از بالا به پایین و یا برعکس میشه لیست رو بالا و پایین کرد. دقیقا مانند پلیر سونی
    اریکسون.

این پلیر بصورت فول اسکرین هم قابل اجرا هست و هم میشه اون رو به حالت اند اسکیپ برد.

همچنین امکان این رو خواهید داشت که بجای کاور آلبود در محیط پخش پلیر پلی لیست هاتون رو نمایش بدید و
    کاور آلبوم رو به گوشه بالا سمت راست ببرید.

کیفیت پخش موزیک در این پلیر بخاطر قابلیت اکولیزرهایی که داره هم از پلیر سونی اریکسون بهتره و هم از ویندوز
    مدیا پلیر. در ضمن تمام تنظیماتی رو که در 2 پلیر قبلی برای حالت استند بای وجود نداشت در این پلیر وجود داره.
    شما حتی میتونید تعیین کنید که اگر کسی بهتون زنگ زد موزیک قطع بشه و بعد از قطع تماس دوباره از همان
    جایی که قطع شده ادامه بده و یا بر عکس میتونید کاری کنید که اصلا موزیک قطع نشه و همینطوری ادامه بده.

نکته منفی این پلیر نسبت به ویندوز مدیا پلیر اینه که از سی پی یوی بیشتری استفاده میکنه. بعدا آمار و میزان
    مصرف سی پی یو رو در پلیر های مختلف قرار میدم.

Pocket Music پلیر دیگه ای است که بر روی Xperia نصب کردم.

از قابلیت های خوب این پلیر میشه به این اشاره کرد که در این پلیر امکان استفاده از Skin های Winamp نسخه 2
    وجود داره و میشه محیط پلیر رو اون طور که دوست دارید تغییر بدید.

از لحاظ تنظیمات و امکانات اکولیزر فرق چندانی با Pocket Player نداره و کیفیت پخش بسیار خوبی داره. من
    نمیتونم بگم که کدوم یکی کیفیتش بهتره چون خودتون باید امتحان کنید و نتیجه رو بفهمید. اما به نظر من
    Pocket Player 3.7 هم کار کردن باهاش راحت تره و هم محیط قشنگتری داره.

میزان مصرف CPU در پلیر های مختلف از طریق هدفون.

در اینجا من آزمایشی رو انجام دادم که معلوم بشه کدام پلیر میزان مصرف سی پی یوی بالاتری داره. چون
    همانطور که گفتم هر چقدر میزان مصرف سی پی یو در یک پلیر بیشتر باشه به همان اندازه میزان مصرف
    باطریش بیشتر خواهد شد.

در این تست اول همه برنامه هایی که اجرا شده بودند رو بستم تا بر روی پلیر تاثیر نزارند. بلوتوث و وای فای هم
    خاموش است. در همه پلیر ها یک نوع آلبوم رو پخش کردم تا حتی نوع موزیک هاشون هم یکی باشه.

نتایج بدست آمده از این تست...

Sony Ericsson Music Player .....................16% - 80%
    Windows Media Player ........................1,5% - 3,1%
    Pocket Player 3.7 ..........................10% - 25%
    Pocket Music 5.........................15% - 35%

همانطور که میبینید بهترین پلیر از لحاظ کم مصرف کردن سی پی یو ویندوز مدیا پلیر است و بدترین مدیا پلیر خود
    سونی اریکسون. اما اگر همه جوانب رو در نظر بگیریم از جمله تنظیمات بلوتوث و حالت استند بای و همچنین
    میزان مصرف سی پی یوش هم کمتر باشه بهترین پلیر Pocket Player 3.7 خواهد بود. اما باز هم برای اینکه
    بهترین رو داشته باشید راهش اینه که خودتون پلیر های مختلف رو آزمایش کنید تا بعد از مدتی متوجه بشید
    کدومش بیشتر بدرتون میخوره.

موفق باشید.

6. 14 کاربر از M E H R A N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز M E H R A N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    سوئد

پيش فرض

M E H R A N جان

لطفا در مورد میزان شارژ باطری هم صحبت کنید . به عنوان مثال با استفاده ممتد از Gps چقدر شارژ نگه میداره و یا با پخش ویدئو و یا موزیک . اگر توضیح بدید ممنون میشم .

کلا شارژش چطور بوده .

موفق باشید .

GPS رو هنوز چک نکردم. اگر چک کردم نتیجه اش رو میگم.

در مورد بلوتوث هم در پست قبلیم که در مورد پلیر های مختلف بود توضیح دادم. این مشکل بر میگرده به تنظیمات
    پلیری که استفاده میکنید و من این مشکل رو از طریق Pocket Player و تنظیماتی که شخصا روش انجام دادم حل
    کردم و با بلوتوث نزدیک به 2 ساعت موزیک گوش دادم و مشکلی نداشتم. حتی در عقب و جلو کردن آهنگ ها از
    طریق هندزفری بلوتوت بعد از گذشت 2 ساعت.

8. 2 کاربر از M E H R A N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Hamid..God's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

آقا ممنون شرمنده کردین مارو
    یه سوال دگه، سیستم تاچ مانیتورهX1 چیه؟
    خازنی (مثلiPhone) یا فشاری( مثل P1)
    اگه خازنی باشه که عالی میشه یعنی دقت خیلی زیاد!

تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

میونش با بازی چه طوره (منظورم بازی های ی3d مثل آسفالت4)
    این بازیا با پهن تر بودن مانیتورهx1 چه طوری کنار میان ؟
    بازم ممنون
    Last edited by Hamid..God; 17-11-2008 at 02:17.

آخر فروم باز s-a-l-i-m's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    North

پيش فرض

آقا ممنون شرمنده کردین مارو
    یه سوال دگه، سیستم تاچ مانیتورهX1 چیه؟
    خازنی (مثلiPhone) یا فشاری( مثل P1)
    اگه خازنی باشه که عالی میشه یعنی دقت خیلی زیاد!
    خیلی وقته که دیگه خازنی شدن همه......چون الان همه دنبال راحتی هستند......

تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض X1 آمد

آقا یون عزیز و خانومای محترم
    بالاخره انتظار ها به سر رسید

X1 وارد بازار ایران شد

بشتابید که غفلت موجب پشیمانی است .

قیمت:؟؟؟,؟؟؟,؟

13. این کاربر از Hamid..God بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •