تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 97 از 123 اولاول ... 478793949596979899100101107 ... آخرآخر
نمايش نتايج 961 به 970 از 1224

نام تاپيک: تعمیر آبگرمکن دیواری

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

منظورم از بی سیم وای فای نبود!!!!!
    اون قبلی وسطش سیم بهش وصل بود، دوتا سوکت هم سرش داشت که به یک سنسور بالای مبدل گرما(رادیاتور آبگرمکن-لوله مسی ها) وصل می شد، ولی خیلی وقت بود این سوکتها ول بود، تا اینکه ترموکوپل شکست، اونی که میگم بدون سیم، منظورم اون سیم ها و سوکته!!!!!
    در ضمن پیچ هرزگرد رو چرخوندم، گرمای آب خروجی خیلی بهتر شد، در حدی گرم شده که میشه قبول کرد،،،،،، از لحاظ حلله،،،
    الان موندم کل رگولاتور گاز رو دربیارم بندازم داخل بنزین یا نه ؟
    میخوام بشورمش، چون بعد از اینکه گرمای مشعل رو زیاد کردم، یکبار دیگه چک کردم ببینم پیستون گاز حرکت میکنه یا نه، دیدم به علت اینکه آبگرمکن نیم ساعت کار کرده بود و داغ بود، پیستون هم بیشتر حرکت میکنه، فکر کنم اون گریسی که داخل رگولاتور گاز بوده، به مرور زمان سفت شده و جلو حرکت راحت پیستون رو میگیریه، یعنی با داغ بودن آبگرمکن، میشد بصورت دستی پیستون گاز رو یکم بیشتر هل بدم داخل و مشعل اصلی بلندتر میشد،،،،
    نظر شما چیه؟؟؟
    کل رگولاتور گاز رو بندازم داخل بنزین یا تینر، یا اینکه بازش کنم و قطعات داخلی رو تمیز کنم؟؟؟
    راستی از امروز صبح، اولش که شیر رو باز میکنم، صدای موشک میده تا اینکه روشن میشه و صدا قطع میشه .....
    یه موضوع دیگه، من مبدل گرما رو دو روز پیش با اسید شستم، مثل دفعات قبل، ولی امروز شیر آب گرم و سرد رو که با هم مقایسه می کردم، دبی آب خیلی با هم متفاوته
    یکم گیج شدم، چرا اینجوری شده؟؟؟؟
    یعنی داخل لوله ها تمیز نشده کاملا؟؟
    دوباره با اسید بشورم ؟؟
    صدا از کجا اومد؟؟
    شعله چرا کم شده؟؟؟
    ممنون میشم در این زمینه هم راهنمایی کنید.
    سلام
    1- اون دو تا سنسور کار بسیار مهمی انجام میده . حتماً باید وصل باشه ,
    اونی که روی مبدل هست مارش قطع گاز درصورت بالا رفتن بیش از حد حرارت مبدل هست وگرنه ممکنه با بستن شیر آب گرم , مشعل خاموش نشه و مبدل بترکه با فشار بخار آب .
    2- با چرخش پیچ هرزگرد زیاد شده چون حالا از حالت استاندارد خارج شده و گاز با فشار بیشتر داره وارد کاربراتور گاز میشه .
    باید مشکلِ اصلی برطرف بشه و پیچ هرزگرد هم برگرده جای اولش
    3- کاربراتور گاز رو نباید با تینر و بنزین شست چون ممکنه قطعات داخلش صدمه ببینه
    گاز شهری تمیز نیست و چربی و حتی گرد و غبار ریز داره در بعضی مناطق . برای همینه که بعضی پکیجها خودش فیلتر گاز داره

قبلاً نوشته ام که بهتره بعد از کنتور آب هم یک فیلتر شفاف 5 میکرون نصب بشه و یا حداقل قبل از آبگرمکن نصب بشه
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    کاربراتور گاز کافیه با پارچه ی تمیز و آغشته به الکل تمیز بشه بدونِ به جا موندنِ پُرزِ پارچه
    مهمترین قسمت , ورودیِ کاربراتور هست و مسیر خروج گاز از کاربراتور برای مشعل

4- شکی نیست که نرم و روان بودنِ میله ب پیستون در کاربراتور گاز هم خیلی تاثیر داره در قدرت شعله مشعل
    5- اینکه با دست پیستون رو حرکت میدین و گاز بیشتر میشه معنیش اینه که مشکل میتونه از سفت بودن میله پیستون سمت کاربراتور گاز باشه البته اگر سمت کاربراتور آب مشکلی نباشه
    6- صدای موشک مانند با کمی شل کردن پیچ VENT حل میشه . این پیچ اورینگ داره و نباید آب ازش چکه کنه . اول سفتش کنین تا آخر بعدش ربع دور باز کنین و تست کنین و اگر لازمه کمی بیشتر باز کنین تا حدی که صدا قطع بشه
    7- اگر در همه جای خانه فشار آب گرم خیلی کمه پس میتونه از ورودی آبگرمکن یا مبدل باشه
    اما اگر فقط یکی دو جا کمه پس اون شیرها رسوب گرفته

بهترین راه برای مطمئن شدن از رسوب نداشتن لوله های آبگرمکن اینه که آب و گاز آبگرمکن رو قطع کنین بعدش لوله ای که آب گرم رو میاره بیرون از آبگرمکن باز کنین و چیزی بذارین زیرش و سپس شیر آب ورودی آبگرمکن رو باز کنین و شدتِ خروج آب از مبدل رو ببینید
    اگر شدتش خوبه پس افتِ فشار آبِ گرم از آبگرمکن نیست بلکه از شیرها و یا لوله ی آب گرم توی دیوار هست
    یکی از دوستان با یک ابتکار جالب , آب سرد رو در زیر سینک ظرفشوئی رو وصل کردند به آب گرم و آب سرد رو با شدت باز کردند و گفتند از سمتِ آبگرمکن کلی رسوب خارج شد (آبگرمکن به لوله ی آب گرم وصل نیست )
    8- اگر بعد از تمیز کردنِ کاربراتور گاز و گریس یا روغن زدن به میله پیستون باز هم فشار آب کمه پس امکان معیوب بودن دیافراگم هست حتی اگر نو باشه

شعله مشعل نباید زیاد باشه . آب بهتره فقط در حد این گرم بشه که بدون مخلوط کردنش با آب سرد قابل استفاده باشه . کلی صرفه جویی داره در مصرف گاز و کاهش استهلاک دستگاه
    مسئولیت رعایت نکات ایمنی و درست انجام دادن کارها و هر گونه خسارت جانی و مالی با خواننده ی این مطالب هست

بهتره از همه چیز فیلم و عکس بگیرین تا سردرگم نشین . به حافظه اطمینان نکنید
    گاز شوخی نیست . بعد از اتمام تعمیر باید همه چیز با کف چک بشه تا نشتی وجود نداشته باشه

=========================================

◼️ دوستان , به نفع شما هست که مطالب بنده ی مخلص رو بخونید و دنبال کنید چون هم کلی پول توش هست هم امنیت و ایمنی ، هم آسایش و آرامش ، هم دور شدن از بسیاری از خطرها و ضررهای دنیا و هم پایان و عاقبت‌ِ خیر و خوش إن شاء الله ..
    چند نمونه⬇️ : ( روی دکمه‌ی نمایش کلیک کنید )
      محتوای مخفی:  

◼️ دهها میلیون تومان صرفه‌جویی در هزینه‌های خودرو و زندگی :
    .

◼️ تجربه‌های رانندگی ( بسیار مهم )

◼️ تجربه های زندگی

◼️ توصیه های مهم امنیتی:

◼️ قوانین و مقرراتِ گفتگو و تبادلِ نظر:

.
    ◼️ برنامه های مهم و کاربردی برای گوشیهای اندرویدی :
    .
    .
    ◼️ تاپیک جامع لوله‌کشی و پمپ آب و مخزن آب ( مشاوره و تعمیر و سرویس)
    .

◼️ مشاوره ، سرویس و نگهداری و تعمیر آبگرمکن دیواری

◼️ مشاوره ، سرویس و نگهداری و تعمیر پکیج

◼️ تاپیک جامع دستگاه تصفیه آب خانگی. (مشاوره، سرویس و تعمیر )

◼️ جسارتاً آموزش توبــهٔ واقعی

◼️ کلیه مسائل آپارتمان نشینی

◼️ اخبار و اطلاعات بسیار مهم مود وضعیت اقتصادی و قیمتها

Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 03-04-2024 at 16:29. دليل: تصحیح

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2013
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

تشکر از پیگیری هاتون...
    من الان شک کردم به لوله های ورودی و خروجی آبگرمکن،،، چون از اون لوله مسی ها یکیش رو عوض کردم، فشار آب هم عوض شد،،، سه تا شیلنگ می گیرم، بقیه رو هم عوض می کنم...اون حرکت هم گفتین، آّ سرد رو به آب گرم بستین و کللی جرم اومد بیرون، اون رو هم تست می کنم، چون ممکنه لوله ها مشکل داشته باشند،،،،،
    پیچ هواگیری خیلی سفته، باز نمیشه، باید با پیچ گوشتی بزرگتری تست کنم...
    پیستون گاز رو چجوری میتونم تمیزش کنم؟؟؟؟ از بیرون بدون باز کردن میشه؟؟؟ یا باید رگولاتور گاز رو باز کنم؟؟؟؟؟؟
    یکبار دیگه میخوام سعی کنم خودم کارش رو راه بندازم، اگر نشد میبرم میدم بیرون، قیمت گرفتم نمایندگی گفت 70 تومن میگیره برای سرویس کامل، قیمت قطعات رو هم گفت جدا میگیره،،،، راستی یک رگولاتور گاز بخوام نو بگیرم، اون قیمتش چنده؟؟؟؟؟دیگه داره خسته میکنه منو، هر روز هرروز که نمیشه بازی در بیاره!!!
    Last edited by P30andriod; 06-01-2018 at 09:13.

3. این کاربر از P30andriod بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

تشکر از پیگیری هاتون... من الان شک کردم به لوله های ورودی و خروجی آبگرمکن،،، چون از اون لوله مسی ها یکیش رو عوض کردم، فشار آب هم عوض شد،،، سه تا شیلنگ می گیرم، بقیه رو هم عوض می کنم...اون حرکت هم گفتین، آّ سرد رو به آب گرم بستین و کللی جرم اومد بیرون، اون رو هم تست می کنم، چون ممکنه لوله ها مشکل داشته باشند،،،،، پیچ هواگیری خیلی سفته، باز نمیشه، باید با پیچ گوشتی بزرگتری تست کنم...پیستون گاز رو چجوری میتونم تمیزش کنم؟؟؟؟ از بیرون بدون باز کردن میشه؟؟؟ یا باید رگولاتور گاز رو باز کنم؟؟؟؟؟؟یکبار دیگه میخوام سعی کنم خودم کارش رو راه بندازم، اگر نشد میبرم میدم بیرون، قیمت گرفتم نمایندگی گفت 70 تومن میگیره برای سرویس کامل، قیمت قطعات رو هم گفت جدا میگیره،،،، راستی یک رگولاتور گاز بخوام نو بگیرم، اون قیمتش چنده؟؟؟؟؟دیگه داره خسته میکنه منو، هر روز هرروز که نمیشه بازی در بیاره!!!
    سلام
    بنده خودم هیچ تجربه ای در باز کردن کاربراتور گاز ندارم
    اما نباید پیچیده تر از کاربراتور آب باشه
    اما خطرات ناشی از اشتباه 1000 برابر هست در کاربراتور گاز
    شما نیاز به کاربراتور نو ندارید
    وصل نبودن سنسورها هم ممکنه علت همه این مشکلات باشه
    اگر بخواد درست و ایمن کار کنه همه چیزش باید سالم و تمیز و تنظیم باشه

شاید نیاز به باز کردنش جدا کردنش از آبگرمکن نباشه
    لوله ای گاز وصل شده کابراتور چک کنین شاید توری و فیلتر داشته باشه
    مسئولیت رعایت نکات ایمنی و هر گونه خسارت جانی و مالی با خواننده این مطالب هست

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2013
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

امروز برسم خونه، دوتا کار میکنم،،، اول شلنگ آب ورودی به آب گرمکن رو مستقیم می بندم به لوله خروجی آب گرم از آبگرمکن تا آبگرمکن از مدار خارج بشه، تا مطمئن بشم مشکل از لوله های آب خونه هست یا آبگرمکن،،، اینجوری وقتی دبی آب شیر آب گرم و سرد رو با هم مقایسه کنم، میفهمم مشکل از لوله کشی هست یا نعععععع،،،، اگر اون مشکل نداشت، پس مشکل از آبگرمکن هست، اونوقت ورودی آب رو مستقیم میبندم به ورودی مبدل حرارتی، اینجوری رگولاتور رو از مدار خارج می کنم، تا بفهمم مشکل از رگولاتوره یا لوله های مسی جرم دارند،،،،اگر لوله مسی ها مشکل داشته باشند، مجدد با اسید میشورم،،، اگر از رگولاتور باشه،،، اونوقت دیگه من میدونم و اون

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2018

پيش فرض

سلام
    جناب اقای اسمانی چند روزه ابگرمکن بوتان که در بیرون از ساختمان نصب کردم دچار مشکل شده و تقریبا نو است 2 الی 3 ماه گرفتم .دیافگرام به خوبی کار نمیکند و ملیه پیستون هم کاملا تمیز و با روغن خیلی نرم که در سرما سفت نشود بهش زدم wd40 وقتی بازش میکنم و دوباره میبندم تا چند بار باز و بستن اب گرم خوب میله بیرون می اید و هم کلید جرقه روشن میشود و هم شعله خوبه ولی بعد از چند بار دیگه دیافگرام کار نمیکنه و میله پیستون بیرون نمی یاد و باید شیر اب گرم را تا اخر باز کرد که یک کم میله بیرون می اید و جرقه بزند و شعله هم خیلی کم است فشار اب هم خیلی خوبه .نمیدونم دیگه شک به واشر دارم شاید خراب شده که بعد از چند بار باز بستن اب گرم اب از این واشر عبور میکنه
    (واشر منظورم همان عکس در چند پست بالا در دست دوستمان است)پست 955
    وارد قسمت دیافگرام میشه و یا اصلا اطلاع ندارم اب باید از این واشر عبور کند به صفحه دیافگرام بخورد یا نه .
    و یا وقتی دوباره کاربراتور را باز و بسته میکنم اولش میله پیستون بشدت باز و بسته میشه و ثابت نیست چند ثانیه همینطور می ماند بدونه انکه شیر اب گرم را تغییر بدهم و فشار اب هم از شیر کم و زیاد میشود و از داخل کاربراتور صدای فیش فیش شدید اب می اید .کاربراتور از این مدل جدید است و پیچ تنظیم هوا هم ندارد و در ضمن در این مدل کاربراتور
    از واشر اکاردونی استفاده شده و اورینگ ندارد ان هم به ظاهر سالم است و اب از میله بیرون نمی اید .دیگه کلافه کرده
    با تشکر
    Last edited by poya2222; 08-01-2018 at 12:31.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

ما یه آبگرمکن بوتان b3115 داریم. یه هفته پیش هفته سرویس شده. ولی مشکلی که همچنان پابرجا هست اینه که وقتی آب گرم رو باز میکنیم حتی موقعی که روی حداکثر آب گرم می ذاریم و آب سرد هم بسته هست، آب، گرم میشه و تا سوختن دست هم می رسه بعد به مرور در عرض چند ثانیه دماش کم میشه بدون اینکه شعله آبگرمکن پایین بیاد. ما بچه کوچیک داریم و سر این موضوع برای حموم رفتن خیلی به مشکل خوردیم. لطفا راهنمایی کنید ایراد کار کجاست

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2013
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

با سلام
    داغ بودن اولش میتونه به خاطر این باشه که آب داخل لوله های مسی در برابر شمعک که همیشه روشنه، گرم میشه و بعد از نیم ساعت واقعا داغ میشه،،، ولی اگر بعد از روشن شدن اینجوری بشه، یکم جای سوال داره،،، ولی در کل اول که آب گرم رو باز کنید، دماش بالاتر از حالت عادی میشه(البته اگر حداقل یک ساعت قبلش از آبگرمکن استفاده نکرده باشید و لوله ها داغ شده باشند)

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

با سلام
    داغ بودن اولش میتونه به خاطر این باشه که آب داخل لوله های مسی در برابر شمعک که همیشه روشنه، گرم میشه و بعد از نیم ساعت واقعا داغ میشه،،، ولی اگر بعد از روشن شدن اینجوری بشه، یکم جای سوال داره،،، ولی در کل اول که آب گرم رو باز کنید، دماش بالاتر از حالت عادی میشه(البته اگر حداقل یک ساعت قبلش از آبگرمکن استفاده نکرده باشید و لوله ها داغ شده باشند)
    ببینید اول که آب رو باز میکنم طبیعتا سرده. یواش یواش گرم میشه. بعد چند ثانیه که گرم می مونه آروم آروم سرد میشه بدون اینکه شیر آب رو کم و زیاد کرده باشم. آب سرد در این مدت کامل بسته هست. شعله هم تغییری نمیکنه.

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام جناب اقای اسمانی
    چند روزه ابگرمکن بوتان که در بیرون از ساختمان نصب کردم دچار مشکل شده و تقریبا نو است 2 الی 3 ماه گرفتم .
    دیافگرام به خوبی کار نمیکند و میله پیستون هم کاملا تمیز و با روغن خیلی نرم که در سرما سفت نشود بهش زدم wd40 وقتی بازش میکنم و دوباره میبندم تا چند بار باز و بستن اب گرم خوب میله بیرون می اید و هم کلید جرقه روشن میشود و هم شعله خوبه ولی بعد از چند بار دیگه دیافراگم کار نمیکنه و میله پیستون بیرون نمی یاد و باید شیر اب گرم را تا اخر باز کرد که یک کم میله بیرون می اید و جرقه بزند و شعله هم خیلی کم است فشار اب هم خیلی خوبه .
    نمیدونم دیگه شک به واشر دارم شاید خراب شده که بعد از چند بار باز بستن اب گرم اب از این واشر عبور میکنه
    (واشر منظورم همان عکس در چند پست بالا در دست دوستمان است)پست 955وارد قسمت دیافگرام میشه و یا اصلا اطلاع ندارم اب باید از این واشر عبور کند به صفحه دیافگرام بخورد یا نه .
    و یا وقتی دوباره کاربراتور را باز و بسته میکنم اولش میله پیستون بشدت باز و بسته میشه و ثابت نیست چند ثانیه همینطور می ماند بدونه انکه شیر اب گرم را تغییر بدهم و فشار اب هم از شیر کم و زیاد میشود و از داخل کاربراتور صدای فیش فیش شدید اب می اید .
    کاربراتور از این مدل جدید است و پیچ تنظیم هوا هم ندارد و در ضمن در این مدل کاربراتور از واشر اکاردونی استفاده شده و اورینگ ندارد
    ان هم به ظاهر سالم است و اب از میله بیرون نمی اید .دیگه کلافه کرده با تشکر
    سلام

1- اگر نو هست پس گارانتی داره . بهتره زنگ بزنین به خودشون . البته اگر بفهمند شما بازش کردین ممکنه دیگه گارانتی رو قبول نکنند
    2- آب در هر دو طرف دبافراگم وجود داره (دیافراگم همون واشر لاستیکی سیاه رنگ بزرگ هست )
    وقتی شیر آب گرم بسته , آب در دوطرف دیافراگم فشارش برابره درنتیجه دبافراگم هیچ فشاری به پیستونِ دیافراگم وارد نمیکنه
    وقتی شیر بازه آبِ قسمتی که پیستون داخل هست مکیده میشه و میره بیرون و خلأ ابجاد میشه . درنتیجه آبِ طرف دیگه به دیافراگم فشار میده . دیافراگم هم پیستون پلاستیکی دایره ای شکل رو فشار میده
    پیستون هم به میله وصله و در نهایت راهِ گاز رو باز میکنه و مشعل روشن میشه
    3- اگر صدای موشک کاتیوشا مانند میده حلش تا جایی که میدونم کمی باز کردن پیچ وِنت هست که آز دو سه سال پیچ حذفش کردند برای کاهش هزینه تولید
    4- در حالت زمستانه قدرت دیافراگم خیلی بیشتره . (شیر رو بزنین سمت چپ )

5- اگر مشعل خیلی قوی باشه باعث بیش از حد داغ شدن بدّل و داغ شدن سنسور overheat میشه (گرمای بیش از حد ) و سنسور هم گاز رو قطع میکنه

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

ما یه آبگرمکن بوتان b3115 داریم.
    یه هفته پیش هفته سرویس شده.
    ولی مشکلی که همچنان پابرجا هست اینه که وقتی آب گرم رو باز میکنیم حتی موقعی که روی حداکثر آب گرم می ذاریم و آب سرد هم بسته هست، آب گرم میشه و تا سوختن دست هم می رسه بعد به مرور در عرض چند ثانیه دماش کم میشه بدون اینکه شعله آبگرمکن پایین بیاد.
    ما بچه کوچیک داریم و سر این موضوع برای حموم رفتن خیلی به مشکل خوردیم.
    لطفا راهنمایی کنید ایراد کار کجاست
    سلام
    قبلاً یکی از اقوام ما گفته بود که همین مشکل عجیب غریب رو داره
    فقط شیر آبِ گزم رو باز میکنند , اول آب گرمه بعدش یهو سرد میشه درحالیکه مشعل روشنه و شعله اش هم حدود 2.5 سانته !!!
    یادمه گفتند با بستن شیر آب گرم و خاموش شدن آبگرمکن و 30 ثانیه صبر کردن و سپس باز کردنِ شیر آبِ گرم مشکل یرطرف میشه
    =================================
    شما این کارها رو هم انجام بدین :
    شیر تابستانه/زمستانه رو در حالت وسط قرار بدین

درجه حرارت رو طوری تنظیم کنین که اصلاً نیازی به باز کردن آب سرد نباشه . وقتی سرد و گرم با هم باز باشه , آب سرد میره توی لوله آب گرم و باعث سرد شدن آب و بعد از مدت کوتاهی باعث خاموش شدن آبگرمکن هم میشه .
    در این حالت حتی با بستن شیر آبِ سرد باز هم آب گرم نمیشه چون کلی آب سرد رفته توی لوله ی آبِ گرم .

اگر در تنظیم درجه آب مشکل دارین , لااقل طوری تنظیمش کنین که فقط مقدار بسیار کمی آب سرد باهاش مخلوط کنین . اینطوری آب سرد نمیره توی لوله آب گرم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •