تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 9 از 11 اولاول ... 567891011 آخرآخر
نمايش نتايج 81 به 90 از 107

نام تاپيک: پارتیشن بندی در ویندوز 7 برای لپ تاپ های جدید..!!!

در آغاز فعالیت bahare1370's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    چالوس

پيش فرض اچ پی 6190

سلام
    خسته نباشید
    ببخشید من چند روزی میشه اچ پی 6190 گرفتم.میشه کمکم کنید پارتیشن بندی کنم.ازش ریکاوری هم گرفتم باRecovery manager که تو خود ویندوز بود که 4 تا دی وی دی شد.اگه امکان داره گام به گام راهنمایی کنید.
    منتظر کمکتون هستم.در ضمن میخوام پارتیشن بندی طوری باشه خواستم ویندوز عوض کنم پارتیشن هام از بین نره.

در آغاز فعالیت bahare1370's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    چالوس

پيش فرض

کسی نیست جواب بده

پروفشنال vahid javani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    اصفهان

7 9 صفحه چرت و پرت

خداییش این همه حرف زدید یه نفر یه توضیح بدون نقص نداشت!!!!
    من که دل رو به دریا زدم و شروع کردم امید به خدا!!

تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

این توضیح رو برای دوستانی که حرفه ای نیستند میذارم...وگرنه از سایر نرم افزارها و خود ویندوز 7 هم میشه اینکارو انجام داد ...من hp6090 دارم و اینکارو بدون مشکل انجام دادم...
    ابتدا دیسکتهای ریکاوری تونو تهیه کرده باشید... (برای من 4 دی وی دی بود که با برنامه recovery manager داخل خود ویندوز 7 انجام دادم.)
    با دانلود برنامه Acronis.Disk.Director.Home.v11.0.216-DOA (حجمش ..110MB) میتونید این مراحلی که در ادامه توضیح میدم رو قدم به قدم پیش برید و بدون برخورد به هیچ مشکلی پارتیشن بندی دلخواهتون رو انجام بدید...من از help خود برنامه استفاده کردم و به پیغام ها و هشدارهاش توجه داشتم (چون خیلی ها ویندوز پرونده بودن الکی ok و تایید نزدم)و اما توضیح برنامه...برنامه رو باز کنید...اگه در مورد خودکار بودن یا manual بودن سوال شد...manual رو انتخاب کنید..
    در محیط برنامه احتمالا 4 درایو میبینید که همشون primary هستند.ابتدا روی Local volume(C) کلیک راست کنید و روی resize volume کلیک کنید.هر حجمی رو که میخواید برای درایو C(ویندوز) در نظر بگیرید(volume size رو تغییر بدید به GB و MB حتما دقت کنید...)...پیشنهاد میشه 1/10 هارد رو به این درایو اختصاص بدید حتی اگه نرم افزار ها و بازیها رو میخواید تو درایو دیگه ای نصب کنید...حالا ok رو بزنید..الان با commit کردن سیستم درخواست restart میکنه..این کارو انجام بدید...سیستم که بالا اومد دوباره برنامه رو باز کنید...
    حالا Local volume C به حجم دلخواه شماست...
    باید یکی از درایو ها رو به صورت Logical در بیارید تا بتونید از قسمتی که قبلا از درایو C جدا کردید برای پارتیشن بندی استفاده کنید...با توجه به اینکه در ویندوز 7 اجازه ایجاد کردن بیشتر از 4 درایو primary رو ندارید باید اینکارو انجام بدیداحتمالا 4 درایو زیر رو با مقدار حدودی زیر می بینید
    ...System………200MB
    برای هاردهای یک ترا ..... Local volume (C)…..900GB
    RECOVERY……15GB
    HP_TOOLS……100MB

روی HP-TOOLS کلیک راست کنید و Convert to logical رو بزنید...(روی System یا local volumeC به هیچ عنوان این کارو انجام ندید که ممکنه دیگه ویندوزتون بالا نیاد...)

حالا برید روی قسمت unallocated که قبلا از درایو C جدا کرده بودین کلیک راست کنید..حالا بسته به نیازتون مقدار باقیمانده رو به هر چند درایوی که دوست دارید تقسیم کنید...تایید درخواست رو نهایتا انجام بدید (اصطلاحا commit رو تایید کنید تا سیستم restart بشه...)

دوباره اجازه بدید سیستم بالا بیاد....حالا میتونید از درایو هایی که ساختید استفاده کنید...
    دیگه با این کار احتمال پریدن ویندوز یا قسمتی از هاردتون نیست
    ...
    موفق باشید
    آخرش به این روش عمل کنیم یا نه؟؟؟!!!!!

تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

سلام
    خسته نباشید
    ببخشید من چند روزی میشه اچ پی 6190 گرفتم.میشه کمکم کنید پارتیشن بندی کنم.ازش ریکاوری هم گرفتم باRecovery managerکه تو خود ویندوز بود که 4 تا دی وی دی شد.اگه امکان داره گام به گام راهنمایی کنید.
    منتظر کمکتون هستم.در ضمن میخوام پارتیشن بندی طوری باشه خواستم ویندوز عوض کنم پارتیشن هام از بین نره.
    ببخشید میشه راهنماییم کنید این Recovery manager کجاست!!!! پیداش نکردم

تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    اصفهان

13 برای لپ تاپ های hp

غ م م
    بعد از کلی تلاش به این نتیجه رسیدم!!
    الان هم ویندوز ارجینالم پرید backup هم توی هارد بود که اونم پرید11

تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

این توضیح رو برای دوستانی که حرفه ای نیستند میذارم...وگرنه از سایر نرم افزارها و خود ویندوز 7 هم میشه اینکارو انجام داد ...من hp6090 دارم و اینکارو بدون مشکل انجام دادم...
    ابتدا دیسکتهای ریکاوری تونو تهیه کرده باشید... (برای من 4 دی وی دی بود که با برنامه recovery manager داخل خود ویندوز 7 انجام دادم.)
    با دانلود برنامه Acronis.Disk.Director.Home.v11.0.216-DOA (حجمش ..110MB) میتونید این مراحلی که در ادامه توضیح میدم رو قدم به قدم پیش برید و بدون برخورد به هیچ مشکلی پارتیشن بندی دلخواهتون رو انجام بدید...من از help خود برنامه استفاده کردم و به پیغام ها و هشدارهاش توجه داشتم (چون خیلی ها ویندوز پرونده بودن الکی ok و تایید نزدم)و اما توضیح برنامه...برنامه رو باز کنید...اگه در مورد خودکار بودن یا manual بودن سوال شد...manual رو انتخاب کنید..
    در محیط برنامه احتمالا 4 درایو میبینید که همشون primary هستند.ابتدا روی Local volume(C) کلیک راست کنید و روی resize volume کلیک کنید.هر حجمی رو که میخواید برای درایو C(ویندوز) در نظر بگیرید(volume size رو تغییر بدید به GB و MB حتما دقت کنید...)...پیشنهاد میشه 1/10 هارد رو به این درایو اختصاص بدید حتی اگه نرم افزار ها و بازیها رو میخواید تو درایو دیگه ای نصب کنید...حالا ok رو بزنید..الان با commit کردن سیستم درخواست restart میکنه..این کارو انجام بدید...سیستم که بالا اومد دوباره برنامه رو باز کنید...
    حالا Local volume C به حجم دلخواه شماست...
    باید یکی از درایو ها رو به صورت Logical در بیارید تا بتونید از قسمتی که قبلا از درایو C جدا کردید برای پارتیشن بندی استفاده کنید...با توجه به اینکه در ویندوز 7 اجازه ایجاد کردن بیشتر از 4 درایو primary رو ندارید باید اینکارو انجام بدیداحتمالا 4 درایو زیر رو با مقدار حدودی زیر می بینید
    ...System………200MB
    برای هاردهای یک ترا ..... Local volume (C)…..900GB
    RECOVERY……15GB
    HP_TOOLS……100MB

روی HP-TOOLS کلیک راست کنید و Convert to logical رو بزنید...(روی System یا local volumeC به هیچ عنوان این کارو انجام ندید که ممکنه دیگه ویندوزتون بالا نیاد...)

حالا برید روی قسمت unallocated که قبلا از درایو C جدا کرده بودین کلیک راست کنید..حالا بسته به نیازتون مقدار باقیمانده رو به هر چند درایوی که دوست دارید تقسیم کنید...تایید درخواست رو نهایتا انجام بدید (اصطلاحا commit رو تایید کنید تا سیستم restart بشه...)

دوباره اجازه بدید سیستم بالا بیاد....حالا میتونید از درایو هایی که ساختید استفاده کنید...
    دیگه با این کار احتمال پریدن ویندوز یا قسمتی از هاردتون نیست
    ...
    موفق باشید
    من اینکارو کردم بعد دیگه ویندوز بالا نیومد ولی یه بار که با safe mode بالا اومدم درست شد
    بعدش رفتم از درایو ریکاوری استفاده کنم همه چی خوب پیش رفت ولی آخر کار ارور داد و ورق برگشت دیگه نه درایو ریکاوری کار میده نه ویندوز دارم تازه تموم درایو های logical هم دیگه کار نمیده یعنی اطلاعاتم هم...
    مواظب باش شما از درایو ریکاوری استفاده نکنی

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2005

پيش فرض

من اینکارو کردم بعد دیگه ویندوز بالا نیومد ولی یه بار که با safe mode بالا اومدم درست شد
    بعدش رفتم از درایو ریکاوری استفاده کنم همه چی خوب پیش رفت ولی آخر کار ارور داد و ورق برگشت دیگه نه درایو ریکاوری کار میده نه ویندوز دارم تازه تموم درایو های logical هم دیگه کار نمیده یعنی اطلاعاتم هم...
    مواظب باش شما از درایو ریکاوری استفاده نکنی
    دوست عزیز خودتو اصلا خسته نکن تو ایران که محدودیت نداریم
    من خیلی لپ تاپ صفر داشتم خودم معمولا این کار را میکنم
    1-اول با Driver Genius Professional یک بکاپ از درایورهام میگیرم
    2-آخرین ورژن ویندوز 2000 تومانی میگیرم و به دلخواه پارتیشن بندی میکنم و ویندوزمو نصب میکنم(مدیونی اگه بیش از 2000 تومان پول ویندوز بدی)
    3-تمامی درایورها و برنامه های لازم را نصب میکنم
    4-با acronis true image یک بکاپ از درایو C میگیرم
    5-هر 5 یا 6 ماه که ویندوزم کند شد با همون ACRONIS TRUE IMAGE در عرض 5 دقیقه ویندوز کامل با تمامی برنامه ها را نصب میکنم و حالشو میبرم
    6-گور بابای ویندوز ارجینال و تک پارتیشن و آنتی ویروس 2 ماهه ارجینال و ریکاوری و .......
    Last edited by aria442; 31-12-2011 at 02:54.

9. 2 کاربر از aria442 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه birang1357's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

لپ تاپ من ایسوسه چند روز پیش ویندوز مشکل پیدا کرد مجبور شدم ریکاور کنم.قبل از ریکاور سه تا پارتیشن داشتم c,d,e که سی و دی اصلی بود و من ای را از فضای سی کم کرده بودم و ساخته بودم.بعد از ریکاوری فقط دو پارتیشن سی و دی تو mycomputer دارم ولی تو manage drive درایو ای به دی اضافه شده ولی دیده نمی شه و اطلاعاتش لازم دارم چیکار کنم؟

تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

دوست عزیز خودتو اصلا خسته نکن تو ایران که محدودیت نداریم
    من خیلی لپ تاپ صفر داشتم خودم معمولا این کار را میکنم
    1-اول با Driver Genius Professional یک بکاپ از درایورهام میگیرم
    2-آخرین ورژن ویندوز 2000 تومانی میگیرم و به دلخواه پارتیشن بندی میکنم و ویندوزمو نصب میکنم(مدیونی اگه بیش از 2000 تومان پول ویندوز بدی)
    3-تمامی درایورها و برنامه های لازم را نصب میکنم
    4-با acronis true image یک بکاپ از درایو C میگیرم
    5-هر 5 یا 6 ماه که ویندوزم کند شد با همون ACRONIS TRUE IMAGE در عرض 5 دقیقه ویندوز کامل با تمامی برنامه ها را نصب میکنم و حالشو میبرم
    6-گور بابای ویندوز ارجینال و تک پارتیشن و آنتی ویروس 2 ماهه ارجینال و ریکاوری و .......
    ممنون از دلداریت دوست عزیز استادمون هم میگفت home به دردت نمیخورده باید ultrimate نصب میکردی!!!

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •