تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 9 از 73 اولاول ... 56789101112131959 ... آخرآخر
نمايش نتايج 81 به 90 از 726

نام تاپيک: آموزش و بحث درباره اورکلاک کارتهای گرافیک - نسخه دوم

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

سلام ارمان جان
    ممنون بابت پاسخ
    ببخشید یعنی این امکان زیاد تاثیری نداره و فقط برای قشنگیه؟
    نه برای قشنگی نیست () و کاربردهایی هم داره؛ ولی همونطور که گفتم بطور ساده توی اورکلاک کارت گرافیک تاثیر بخصوصی نداره...

2. این کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز sinaset's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    گچساران

پيش فرض

Nvidia هم همین طور هست البته برندهای مرجع.تنوع اورکلاک انویدیا بیشتر از اتی هست.
    سلام یاسر جان
    یه سوالی هم من داشتم
    منظور از بردهای که اورکلاک شودن چیه؟
    یعنی این که یه بردی به نام
    4870
    که در حالت پیش فرض
    GPU clock 750
    va
    memory 900
    در حالت اورکلاک کارت
    میشه
    GPU clock 850
    va
    memory 1300
    ?
    خوب این رو که می شه به صورت دستی هم انجام داد
    یعنی به خاطره این که افزایش قیمت دارند؟( البته فکر نکونم به خاطره این دلیلی باشه)
    می تونید کمی توضیح بدید
    ممنون می شم

آخر فروم باز yasser1680's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    Torento City

پيش فرض

سلام یاسر جان
    یه سوالی هم من داشتم
    4870
    که در حالت پیش فرض
    GPU clock 750
    va
    memory 900
    در حالت اورکلاک کارت
    میشه
    GPU clock 850
    va
    memory 1300
    ?
    یعنی به خاطره این که افزایش قیمت دارند؟( البته فکر نکونم به خاطره این دلیلی باشه)
    می تونید کمی توضیح بدید
    ممنون می شم
    دقیقا همین طور هست. و هیچ امکاناتی نسبت به برندهای مرجع ندارند.

کاربر فعال انجمن سخت افزار becareful's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

سلام یاسر جان
    یه سوالی هم من داشتم
    4870
    که در حالت پیش فرض
    GPU clock 750
    va
    memory 900
    در حالت اورکلاک کارت
    میشه
    GPU clock 850
    va
    memory 1300
    ?
    می تونید کمی توضیح بدید
    ممنون می شم
    آره به صورت دستی هم میشه انجام داد ولی کارت های اورکلاک شده اول امکان داره خنک کنندگی شون فرق کنه و مهمتر ولتاژ بالاتری برای مموری و gpu داشته باشن که بیشتر میشه اورکلاک کرد و شاید نیاز به عوض کردن بایوس هم نباشه که این خیلی مهمه...

آخر فروم باز ali_ranger22's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    تـهران

پيش فرض

Nvidia هم همین طور هست البته برندهای مرجع.تنوع اورکلاک انویدیا بیشتر از اتی هست.
    نه به نظرم یکی نیست .چون برند هایی که برای انودیا کارت میزنن معمولا از برد های مختلف...خنک کنندگی متفاوت... تکنولوژی های خود اون برند که روی کارت پیاده میشه و... استفاده میکنن که روی کیفیت و کارایی گرافیک تاثیر زیادی میزاره...

پروفشنال behradsn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

نه به نظرم یکی نیست .چون برند هایی که برای انودیا کارت میزنن معمولا از برد های مختلف...خنک کنندگی متفاوت... تکنولوژی های خود اون برند که روی کارت پیاده میشه و... استفاده میکنن که روی کیفیت و کارایی گرافیک تاثیر زیادی میزاره...

این به همین دلیله که انویدیا جی پی یو های خودشو میفروشه مثل ای تی آی برروی برد نصب نمیکنه و بعد بفروشه

این نکته را هم در مورد اورکلاکینگ کارت ها بگم مخصوصاً در انویدیا

کارت های انویدیا که توسط خود کارخانه تولید میشوند با اورکلاک دستی شما خیلی تفاوت داره

در کارت هایی که شرکت سازنده اورکلاک میکنه هم فن و سینک های حرفه ای نصب شده هم برنامه ریزی بایوسش مقداری متفاوت هست

مارک رم ها ممکنه فرق کنه و برد های حرفه تر با مقاومت کمتر استفاده میشه

دیود ها ، کنترلر ها ، خازن های بهتری استفاده میشه و ...

یعنی شما اگر یک کارت اورکلاک شده خریداری کنید باز مینونید اونو دستی اورکلاک کنید و به کلاکی برسید که هسچوقت کارت معمولی رو دستی نمیتونید به اون برسونید

پس بهتره کارت اورکلاک شده بخرید (مخصوصاً در کارت های انویدیا)

8. این کاربر از behradsn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز alborz_k's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

این به همین دلیله که انویدیا جی پی یو های خودشو میفروشه مثل ای تی آی برروی برد نصب نمیکنه و بعد بفروشه

این نکته را هم در مورد اورکلاکینگ کارت ها بگم مخصوصاً در انویدیا

کارت های انویدیا که توسط خود کارخانه تولید میشوند با اورکلاک دستی شما خیلی تفاوت داره

در کارت هایی که شرکت سازنده اورکلاک میکنه هم فن و سینک های حرفه ای نصب شده هم برنامه ریزی بایوسش مقداری متفاوت هست

مارک رم ها ممکنه فرق کنه و برد های حرفه تر با مقاومت کمتر استفاده میشه

دیود ها ، کنترلر ها ، خازن های بهتری استفاده میشه و ...

یعنی شما اگر یک کارت اورکلاک شده خریداری کنید باز مینونید اونو دستی اورکلاک کنید و به کلاکی برسید که هسچوقت کارت معمولی رو دستی نمیتونید به اون برسونید

سلام. البته شاید این جا برای بحث کردن برای اورکلاک مناسب نباشه ولی باید بگم که با قسمت اول حرف شما موافقم ، ولی خرید یک کارت اورکلاک شده برای کسی که می خواد اورکلاک کنه توصیه نمی شه ، چون هسته ی هر کارتی یک ظرفیتی داره و بیش از اون اورکلاک نمی شه ، و این دیگه به جنس قطعات کارت بستگی نداره.(مثلأ کارت8800gt فوقش تا 725 مگاهرتز اورکلاک بشه و چه کارت معمولی بگیرید ، چه کارت اورکلاک شده، اخرش همینه.)
    و به نظر من برای خرید یک کارت مخصوص اورکلاک، باید به برند سازنده اش توجه کرد.که مهم ترین چیزه.
    حتی بعضی از سازنده ها که کارشون ساختن کارت گرافیک از قطعاتی با ظرفیت بالا تر استفاده می کند. (مثلأ یک قطعه ی حافظه می تونه در فرکانس 1950 مگاهرتز کارکنه،ولی بنا به صلاح دید سازنده در فرکانس 1800 کار می کنه)

آخر فروم باز Benygh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

با حرف شما موافق نیستم !
    چون میشه با تعویض بایوس اون کارت اورکلاک نشده با بایوس کارت اورکلاک شده و کمی دستکاری در خنک کنندگی گرافیک مثل قرار دادن فن و ... میتونید بر روی اون باز هم اورکلاک کنید !
    برای مثال کارت من 8800GTX Asus هست که با بایوس EVGA 8800GTX SuperOverclocked عوض شده و روش هم اور کردم ! فقط مشکل دما دارم که با تهویه مناسب حل شده !

آخر فروم باز alborz_k's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

با حرف شما موافق نیستم !
    چون میشه با تعویض بایوس اون کارت اورکلاک نشده با بایوس کارت اورکلاک شده و کمی دستکاری در خنک کنندگی گرافیک مثل قرار دادن فن و ... میتونید بر روی اون باز هم اورکلاک کنید !
    برای مثال کارت من 8800GTX Asus هست که با بایوس EVGA 8800GTX SuperOverclocked عوض شده و روش هم اور کردم ! فقط مشکل دما دارم که با تهویه مناسب حل شده !
    سلام.
    پس با من موافقی
    در ضمن یادم رفت که بگم که اگر کسی می خواد کارتش رو خیلی اورکلاک کنه بهتره که از خنک کننده ابی استفاده کنه، چون تأثیرش خیلی بیشتره.

پروفشنال behradsn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با حرف شما موافق نیستم !

بنده حرف شما را قبول ندارم دوست عزیز

به عنوان مثال در باره کارت 8800GT

چی پی یو کلاک استوک : 600مگاهرتز

مموری کلاک استوک : 900مگاهرتز

در کارت اورکلاک شده EVGA e-GeForce 8800 GT Akimbo

جی پی یو کلاک : 720 مگاهرتز

مموری کلاک : 1000مگاهرتز

همین کارت در حالم اورکلاک دستی :

جی پی یو کلاک : 775 مگاهرتز استوک بوده 600 بنابراین 175 مگاهرتز بیشتر!

مموری کلاک : 1010 مگاهرتز که افکتیوش میشه 2020 مگاهرتز از 1800 مگاهرتز استوک 220 مگاهرتز بالاتر!

پس با این اوصاف شما نمیتونید یک کارت 8800GT استوک را با یک فن (البته نه با خنک کننده آبی) به راحتی به این کلاک برسونید. مگراینکه این ورژن از کارت شرکت EVGA را خریداری کنید بعد دستی اورکلاک کنید

درضمن لازم به ذکر هم هست که فقط و فقط دمای جی پی یو یا رم نیست که در کارت گرافیکی مانعی برای اورکلاک کردن است. با بالارفتن بیش از حد کلاک در حالت لود جی پی یو حتی اگر دما خیلی هم زیاد نباشد با کارکردن زیاد سیستم هنگ خواهد کرد ویا افت پرفورمانس خواهید داشت. اورکلاک کردن جی پی یو و یا رم کارت گرافیکی محدود تر از سی پی یو و رم خود سیستم است.
    فقط دیدن کلاک بالا دلیل به بالرفتن قدرت کارت نیست ، کارت شما باید قادرباشد با آن کلاک درست کارکند. بنده خودم بارها کلاک را بالابرده ام و دیده ام که بیش از حد که بالا میرود افت فریم ایجاد میکند بجای اینکه قدرت کارت بالا برود...

این هم بگم این اورکلاک هایی که در سایت ها هست همش بصورت سیف مطرح میشه که اگر خواننده ها خواستند اورکلاک کنند با مشکل مواجه نشوند و نویسنده زیر سئوال نره

مطمعناً بالاتر هم میشه اورکلاک کرد

منبع :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    Last edited by behradsn; 15-08-2008 at 23:58.

13. این کاربر از behradsn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •