تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 9 از 17 اولاول ... 5678910111213 ... آخرآخر
نمايش نتايج 81 به 90 از 166

نام تاپيک: عینک و لنز های چشمی (افتابی، رنگی و طبی)

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    تهرانـــــــ

پيش فرض معيار صحيح براي انتخاب عينك

در انتخاب عينك خود چه ملاكي‌هايي داريد؟ قيمت، زيبايي، دوام، راحتي يا...؟ هر كس براي خود ملاك‌هايي را در نظر مي‌گيرد گاهي هم هيچ ملاكي مدنظر نيست و افراد به سليقه خود اعتماد مي‌كنند اما آيا سليقه كافي است يا دانش و معيارهايي هم لازم است. به بيان ديگر معيار صحيح انتخاب عينك چيست؟

قاب عينك
    قاب عينك از چند نظر حائز اهميت است. در ابتدا، نكته مهم اين است كه يك فريم مناسب بايد شيشه يا لنز عينك را در فاصله مقتضي نسبت به چشم قرار دهد. دوم اين كه عدسي كه در فاصله مشخص قرار داده مي‌شود، بايد انحنايي متناسب با جهت‌هاي مختلف حركت چشم داشته باشد.
    در هنگام انتخاب قاب ، بايد دقت كرد قسمت بالاي قاب با لبه تحتاني ابرو مماس باشد و قسمت تحتاني قاب قسمت تحتاني چشم را بپوشاند. همچنين در دو طرف چشم با بيني و گيجگاه پوشش كافي را ايجاد كند.
    دسته‌هاي قاب نبايد دو طرف گيجگاه را فشار دهند و طول دسته‌ها بايد به شكلي باشد كه در پشت گوش قرار گيرند.
    قاب‌هايي كه وجود دارند به 2 دسته فلزي و غيرفلزي تقسيم مي‌شوند. فريم‌هاي فلزي از آلياژهاي مختلف هماهنگ با بدن كه بايد سبك و مقاوم باشند انتخاب مي‌شوند.
    اين قاب‌ها نبايد اثرات سمي در هنگام ترشح عرق داشته باشند و تغيير رنگ هم ندهند. فريم‌هاي غيرفلزي هم از تركيب‌هاي سلولزي يا پليمري ساخته مي‌شوند و مي‌توانند در عين ظرافت سطح خوبي براي عدسي فراهم كنند. اين قاب‌ها تنوع زيادي هم دارند و از عوارض كمتري نسبت به فريم‌هاي فلزي برخوردارند. ولي در اثر مرور زمان اين فريم‌ها خشك مي‌شوند و ترك خورده و مي‌شكنند. براي كودكان قاب‌هاي غير‌فلزي بيشتر توصيه مي‌شود، زيرا احتمال آسيب‌ رسيدن به پوست و چشم در اثر حوادث و برخوردها در اين قاب‌ها كمتر است.
    شيشه
    علاوه بر قاب عينك ، شيشه‌ها نيز از اهميت فوق‌العاده بالايي برخوردار است. شيشه‌هاي عينك كودكان حتما بايد از جنس بسيار سبك و نشكن ساخته شود. اگر قرار است عينك هميشه روي چشم شما باشد بهتر است شيشه فتوكروميك داشته باشد تا بتواند در برابر اشعه خورشيد نيز از شما محافظت كند.
    شيشه‌ها در عينك بچه‌ها بايد درجه فتوكروميك بالاتري داشته باشند زيرا چشم‌هاي بچه‌ها نسبت به بزرگ‌ترها در برابر اشعه ماوراي بنفش حساس‌تر است.
    زيبايي
    زيبايي هم مي‌تواند يكي از معيارهاي فرعي باشد. به عنوان مثال شيشه عينك بزرگ چشم‌ها را بهتر نشان مي‌دهد پس اگر چشم‌هاي شما قشنگ است عينك شيشه بزرگ بيشتر به شما مي‌آيد يا كساني كه بيني خوش‌تراشي دارند بهتر است عينكي انتخاب كنند كه بخش زيادي از بيني را نپوشاند.
    انتخاب با شما نيست
    اپتومتريست‌ها افرادي هستند كه تحصيلاتشان در ارتباط با چشم و عينك است آنها مي‌توانند با در نظر گرفتن شكل و فرم صورت، نمره عينك، كاربرد آن، جنس عدسي، نوع عدسي و خصوصيات رنگي آن، انتخاب‌هاي مختلف را به بيمار پيشنهادكنند. پس اگر چنانچه براي تهيه عينك به مغازه‌اي مراجعه كرديد كه به شما گفتند هر قابي را مي‌خواهيد انتخاب كنيد و فقط سليقه شما مدنظر قرار گرفت، به كيفيت علمي كار آن مركز شك كنيد حتي اگر از نظر سليقه راضي باشيد. فراموش نكنيد در عينك فروشي انتخاب تنها با شما نيست.

داره خودمونی میشه alan wake's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    S|H

پيش فرض سوال در مورد لنـــــــــز !

سلام

دوستان من در رابطه با لنزهای چشمی سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید. (سوالها رو شماره گذاری میکنم تا راحت تر و به ترتیب کمک کنید)

1- میخواستم بدونم لنز طبی رنگی داریم؟ (یعنی لنزی که هم طبی باشه و هم رنگی !)

2-اگه کسی اصول بهداشتی رو در استفاده از لنز رعایت کنه باز هم عفونت چشمی یا سایر بیماری ها چشمی بینایی فرد رو تهدید می کنه؟

3-فردی که از لنز استفاده میکنه میتونه مثلآ صبح به چشم بزنه و شب موقع خواب در بیاره؟

4-قیمت های حدودی لنزهای طبی رنگی چقدره؟

من خودم متاسفانه عینکی هستم و کسانی که عینک میزنن میفهمن من چی میگم چون واقعآ دیگه نمیتونم تحملش کنم به همین خاطر در درجه اول خلاص شدن از شر این چار چوب (عینک) برام اهمیت داره.

فعلآ هم نمیتونم از روش لیزیک استفاده کنم چون سنم اجازه نمیده !

ممنون میشم کسانی که از لنز استفاده میکنند یا باهاش سر و کار دارن بنده رو راهنمایی کنن.

داره خودمونی میشه alan wake's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    S|H

پيش فرض

سلام

دوستان من در رابطه با لنزهای چشمی سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید. (سوالها رو شماره گذاری میکنم تا راحت تر و به ترتیب کمک کنید)

1- میخواستم بدونم لنز طبی رنگی داریم؟ (یعنی لنزی که هم طبی باشه و هم رنگی !)

2-اگه کسی اصول بهداشتی رو در استفاده از لنز رعایت کنه باز هم عفونت چشمی یا سایر بیماری ها چشمی بینایی فرد رو تهدید می کنه؟

3-فردی که از لنز استفاده میکنه میتونه مثلآ صبح به چشم بزنه و شب موقع خواب در بیاره؟

4-قیمت های حدودی لنزهای طبی رنگی چقدره؟

من خودم متاسفانه عینکی هستم و کسانی که عینک میزنن میفهمن من چی میگم چون واقعآ دیگه نمیتونم تحملش کنم به همین خاطر در درجه اول خلاص شدن از شر این چار چوب (عینک) برام اهمیت داره.

فعلآ هم نمیتونم از روش لیزیک استفاده کنم چون سنم اجازه نمیده !

ممنون میشم کسانی که از لنز استفاده میکنند یا باهاش سر و کار دارن بنده رو راهنمایی کنن.

یکی بزرگواری کنه جواب سوال مارو بده !

ممنون

پروفشنال sam_sami_2000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

با عرض سلام...
    بنده میخواهم یک عینک آفتابی بخرم حدود 150-200 ...
    چی پیشنهاد میکنین دوستان ؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض عینک آفتابی شماره دار

سلام دوستان
    من میخواستم عینک آفتابی شماره دار بگیرم چون چشمام ضعیفه
    هم نزدیک بینی دارم هم آستیگماتیسم

حالا میخوام ببینم میشه هر عینک آفتابی که انتخاب کردیم شماره دارش کنیم ؟
    اگر شرکت خاصی هست که این کارو میکنه میشه معرفی کنید ؟
    قیمتشم هم تا حدود 200-250 باشه اشکال نداره

ممنون

اگه نباشه جاش خالی می مونه Arpanet's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

لنز عينك افتابي بايد محدب يا مقعر ساخته شده باشه كه نيست. معمولا عينك نمره اي رو از نوع فوتوكروميك كه با تابش اشعه يو وي افتاب تيره ميشه ميگيرن كه درجه تيرگي بستگي به قيمت و كيفيت و خواست شما داره و قيمت يك جفت لنز از 20 تومان به بالاست بايد با يك اپتومتريست مشاوره كني

7. این کاربر از Arpanet بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه Arpanet's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

فريم يعني قاب عينك رو ميتوني به سليقه خودت انتخاب كني و لنز فوتوكروميك هم نمره داره بعد از تراش دادن بهش متصل ميشه يا نوعي فريم هاي افتابي هست كه با گيره اي روي عينك معمولي نصب ميشه و با لولا خم ميشه و بالا و پايين ميشه
    ولي اينكه لنز افتابي نمره دار باشه تا بحال نديدم از يك اپتومتر بپرسي ميدونه

9. این کاربر از Arpanet بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

یعنی من به هیچ عنوان نمیتونم عینک آفتابی اسپرت بزنم ؟
    شما بدون هيچ مشكلي مي توني يه عينك آفتابي اسپرت داشته باشي!

دوست عزيز شما خيلي راحت مي تونين با مراجعه به عينك فروشي ها اين كار رو انجام بدين يه فريم آفتابي انتخاب مي كنيد و تقريبا روي اكثر فريم ها شيشه هاي آفتابي به راحتي سوار مي شن

اين شيشه ها داراي تحدب بالايي هستند و به قول خود عينك فروش ها به شيشه هاي base دار معروف اند شما قيمتشون هم از 50 تومن به بالا بسته به نمره عينك شما هست

تمام خصوصيات عينك آفتابي رو هم مي تونن داشته باشن

روش ساختشون هم به اين صورت هست كه ابتدا شيشه سفيد رو براي شما با توجه به عينك آفتابي انتخابي ( هر عينك با توجه به درجه تحدبش يه نوع تحدب شيشه بهش مي خوره )‌ در ميارن

بعدش شيشه رو هر جوري كه شما بخواين رنگ دودي مي كنن (‌تمام رنگ ها و كم رنگ و پر رنگش امكان پذيره - هم چنين 2 رنگ يعني همون جوري كه بالاش پر رنگه و پايين ش هم كم رنگ مي شه)‌

بعد از رنگ كردن شيشه رو داخل محلولي مي برن كه شيشه uv 400 ميشه

بعد شما طبق خواسته تون مي تونين لايه هاي آنتي رفلكس و پلاريزه رو به شيشه اضافه كنيد

البته هر كدوم از اين آپشن ها هزينه ي اضافي براتون در بر خواهد داشت ...

11. 2 کاربر از damn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

شما بدون هيچ مشكلي مي توني يه عينك آفتابي اسپرت داشته باشي!

دوست عزيز شما خيلي راحت مي تونين با مراجعه به عينك فروشي ها اين كار رو انجام بدين يه فريم آفتابي انتخاب مي كنيد و تقريبا روي اكثر فريم ها شيشه هاي آفتابي به راحتي سوار مي شن

اين شيشه ها داراي تحدب بالايي هستند و به قول خود عينك فروش ها به شيشه هاي base دار معروف اند شما قيمتشون هم از 50 تومن به بالا بسته به نمره عينك شما هست

تمام خصوصيات عينك آفتابي رو هم مي تونن داشته باشن

روش ساختشون هم به اين صورت هست كه ابتدا شيشه سفيد رو براي شما با توجه به عينك آفتابي انتخابي ( هر عينك با توجه به درجه تحدبش يه نوع تحدب شيشه بهش مي خوره )‌ در ميارن

بعدش شيشه رو هر جوري كه شما بخواين رنگ دودي مي كنن (‌تمام رنگ ها و كم رنگ و پر رنگش امكان پذيره - هم چنين 2 رنگ يعني همون جوري كه بالاش پر رنگه و پايين ش هم كم رنگ مي شه)‌

بعد از رنگ كردن شيشه رو داخل محلولي مي برن كه شيشه uv 400 ميشه

بعد شما طبق خواسته تون مي تونين لايه هاي آنتي رفلكس و پلاريزه رو به شيشه اضافه كنيد

البته هر كدوم از اين آپشن ها هزينه ي اضافي براتون در بر خواهد داشت ...

ممنون دوست عزیز

شما آدرس یه عینک فروشی خوب که فریم های آفتابی اسپرت داشته باشه و این کاری رو که شما گفتی انجام بده داری به من بدی ؟ (تهران)

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

دوست عزيز اكثر عينك فروشي ها انجام مي دن ...

فريم هم سليقه خودته اما چون خود شيشه اصلي رو بر مي داره خيلي فرقي نداره كه چه فريمي بخري.
    Last edited by damn; 08-05-2010 at 11:49.

14. این کاربر از damn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •