تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 9 از 14 اولاول ... 5678910111213 ... آخرآخر
نمايش نتايج 81 به 90 از 138

نام تاپيک: کوچ اساسی به سمت اپن سورس

حـــــرفـه ای taia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    چو ایران نباشد تن من مباد

پيش فرض

دوست عزیز، من منظورم کپی از یه نرم افزار اوپن سورس نیست، منظورم اینه که چرا vb مایکروسافت رو ورداشتن کردن تحت لینوکسش، این vb برای مایکروسافته، من فکر می کردم تو اوپن سورس دیگه خبری از این کار ها نیست، ولی حالا می بینم که هست، نمونش همون لینک بالا، نمونش خیلی از نرم افزار های اوپن سورس که از نمونه های ویندوزی (با ایده اونها) ساخته شده، منظورم اینه، در ضمن اینکه اینقدر سوال می پرسم به خاطر اینه که می خواهم واقعا اساسی برم به سمت اوپن سورس، می خوام بشناسمش تا به دیگران هم درست معرفی بکنم.
    خیلی ممنون
    ببینید کسی vb رو تحت لینوکس نکرده! صرفا امکان برنامه نویسی تحت vb رو به شما می دهند! من خودم چندوقت پیش نیاز به vb داشتم و مجبور شدم ویندوز نصب کنم(بماند که بدبخت شدم! چون گرابم پرید و هر کاری کردم بر نگشت!)
    خوب حالا اومدند امکان برنامه نویسی vb رو (نه خود vb رو) به شما دادند!
    کسی vb رو یا کلا visual studio رو کپی نکرده! بلکه یک نرم افزار جدید طراحی شده
    برای اون چه که هم شما کپی از نمونه های ویندوزی نامیدید!دوست عزیز، آیا لینوکس نرم افزار طراحی و ادیت نمی خواد! حالا ما میگیم نمونه ی فتوشاپ برای اینکه کاربردش معلوم باشه! وگرنه منظور این نیست که این کپی هست.
    یک چیزی رو هم براتون بگم ما دو نوع قانون داریم(البته بیشتر هست)یکی copyright و یکی pattern، کپی رایت شامل idea نمیشه! یعنی ایده ی شما نمیتونه کپی رایت بشه! پس اگر کسی ایده ی مثلا x رو میده! نمی تونه اوون رو کپی رایت کنه! برای اوون قانون پترن وجود داره، بحثش از مبجث اینجا جداست، فقط خواستم روشن کنم که ساختن یک نرم افزار بر اساس یک نرم افزار دیگه خلاف کپی رایت نیست! کپی رایت یعنی استفاده از بخشی یا کل یک سیستم برای طراحی جدید حتی مبحث reengineering رو هم نمی شه جزو کپی رایت دونست چه برسه استفاده از یک نظر رو

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

8

ببینید کسی vb رو تحت لینوکس نکرده! صرفا امکان برنامه نویسی تحت vb رو به شما می دهند! من خودم چندوقت پیش نیاز به vb داشتم و مجبور شدم ویندوز نصب کنم(بماند که بدبخت شدم! چون گرابم پرید و هر کاری کردم بر نگشت!)
    خوب حالا اومدند امکان برنامه نویسی vb رو (نه خود vb رو) به شما دادند!
    کسی vb رو یا کلا visual studio رو کپی نکرده! بلکه یک نرم افزار جدید طراحی شده
    برای اون چه که هم شما کپی از نمونه های ویندوزی نامیدید!دوست عزیز، آیا لینوکس نرم افزار طراحی و ادیت نمی خواد! حالا ما میگیم نمونه ی فتوشاپ برای اینکه کاربردش معلوم باشه! وگرنه منظور این نیست که این کپی هست.
    یک چیزی رو هم براتون بگم ما دو نوع قانون داریم(البته بیشتر هست)یکی copyright و یکی pattern، کپی رایت شامل idea نمیشه! یعنی ایده ی شما نمیتونه کپی رایت بشه! پس اگر کسی ایده ی مثلا x رو میده! نمی تونه اوون رو کپی رایت کنه! برای اوون قانون پترن وجود داره، بحثش از مبجث اینجا جداست، فقط خواستم روشن کنم که ساختن یک نرم افزار بر اساس یک نرم افزار دیگه خلاف کپی رایت نیست! کپی رایت یعنی استفاده از بخشی یا کل یک سیستم برای طراحی جدید حتی مبحث reengineering رو هم نمی شه جزو کپی رایت دونست چه برسه استفاده از یک نظر رو
    یه مثال :
    من از توزیع رایگان پارسیکس استفاده می کنم و به یه دلیلی به VB نیاز پیدا می کنم و خب قاعدتا تنها راه هم اینه که اون رو از مایکروسافت بخرم و کارم رو باهاش انجام بدم و شاید مجبور بشم به خاطر استفاده از VB برم ویندوز هم بخرم، کاری ندارم این روند درسته یا نه ولی بالاخره یه بخشی از در آمد مایکروسافت از این طریقه، حالا اگر یه چیزی مثل اون برنامه که گفته شد باشه، دیگه من یا هر کس دیگری که به VB احتیاج داشته باشه، نمیره اون رو بخره، میره راحت این برنامه رو به صورت رایگان دانلود می کنه و استفاده می کنه و مایکروسافت هم دیگه از این راه در آمدی نداره.

-----------------------------------------
    دوست عزیز، این دیگه استفاده از ایده نیست، وقتی طرف برداشته عین محیط VB با همون قواعد رو درست کرده، به طوری که اگر کسی وی بی مایکروسافت رو بلد باشه، خیلی راحت می تونه با این هم کار کنه، این یعنی چی ؟
    (البته من از این نرم افزار استفاده نکردم، ولی این طور که توضیحات داخل فروم رو خوندم، همچین چیزی دستگیرم شد)
    راستی در مورد این pattern هم یه خرده بگی ممنون میشم.

و نهایتا دوست عزیز خیلی خیلی ممنون از توضیحاتت و از وقتی که می گذاری.
    Last edited by Love it; 20-05-2008 at 23:17.

تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت

پيش فرض

دوست عزیز، این دیگه استفاده از ایده نیست، وقتی طرف برداشته عین محیط VB با همون قواعد رو درست کرده، به طوری که اگر کسی وی بی مایکروسافت رو بلد باشه، خیلی راحت می تونه با این هم کار کنه، این یعنی چی ؟
    (البته من از این نرم افزار استفاده نکردم، ولی این طور که توضیحات داخل فروم رو خوندم، همچین چیزی دستگیرم شد)
    راستی در مورد این pattern هم یه خرده بگی ممنون میشم.
    ببینید دوست من این دقیقا نمنونه ی استفاده از ایده هست، برنامه نویسی در vs یک ایده هست.
    مثال واضحتر می زنم! من حتی در ویندوز از vlc player استفاده میکنم یعنی Windows media player کشک! این دقیقا ضرر برای مایکروسافت هست، یا بهتر بگم شما ممکن هست از فایرفاکس استفاده کنید نه IE که این ضرر برای مایکروسافت هست! ولی آیا شما می تونید بگید چون ایده ی مثلا وب بروزر برای آقای x بوده پس فقط اون باید وب بروزر بزنه! نه!
    این دقیقا همان چیزی هست که من از اپن سورس خوشم آمد، شما نیازی نیست از مایکروسافت دزدی کنید! از نرم افزار آزاد موجود برای اوونکار استفاده می کنید! حالا مایکروسافت ضرر می کنه یا نه اوون میشه بحث سیاست انحصارگرای مایکروسافت که همه با اوون مخالف هستند!
    ببنید ایده یعنی هواپیما! پس اگر از منطقی که شما میگید بریم جلو، یعنی فقط خانواده ی رایت می توونند هواپیما بسازند! که این درست نیست!
    ولی اینکه مثلا بویینگ بیاد از روشی! که ایرباس هواپیما می سازه استفاده کنه میشه دزدی!
    ولی ایده هواپیما ایده هست!
    حالا اینجا مایکروسافت هست که باید سیاستش رو عوض کنه نه اپن سورس!
    راحتتون کنم، تا هکر و کرکر هست ویندوز رایگان هم هست و ضرر

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

ببینید دوست من این دقیقا نمنونه ی استفاده از ایده هست، برنامه نویسی در vs یک ایده هست.
    مثال واضحتر می زنم! من حتی در ویندوز از vlc player استفاده میکنم یعنی Windows media player کشک! این دقیقا ضرر برای مایکروسافت هست، یا بهتر بگم شما ممکن هست از فایرفاکس استفاده کنید نه IE که این ضرر برای مایکروسافت هست! ولی آیا شما می تونید بگید چون ایده ی مثلا وب بروزر برای آقای x بوده پس فقط اون باید وب بروزر بزنه! نه!
    ببین دوست من، این قبول که کسی نمی تونه ایده ی اولیه را انحصار کنه یا اگه بخواد نمیتونه تحت کپی رایت این کار رو کنه یا اگه بخواد باید تحت پترن که آخر هم نگفتی چیه در بیاره یا انتشار عمومی نده، ولی این نمونه ی وی بی استفاده از ایده اولیه نیست، استفاده از ایده وی بی مایکروسافته، البته فکر کنم حرف شما درسته، چون تا اونجایی که من اطلاع دارم مثلا ++ visual J نمونه مایکروسافتی جاواست، اما می خوام بدونم دلیل اینکار چیه ؟، اینطوری درست نیست شاید اون شرکت نخواد محصولش کپی حتی با تغییر گرفته شه!

تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت

پيش فرض

ببین دوست من، این قبول که کسی نمی تونه ایده ی اولیه را انحصار کنه یا اگه بخواد نمیتونه تحت کپی رایت این کار رو کنه یا اگه بخواد باید تحت پترن که آخر هم نگفتی چیه در بیاره یا انتشار عمومی نده، ولی این نمونه ی وی بی استفاده از ایده اولیه نیست، استفاده از ایده وی بی مایکروسافته، البته فکر کنم حرف شما درسته، چون تا اونجایی که من اطلاع دارم مثلا ++ visual J نمونه مایکروسافتی جاواست، اما می خوام بدونم دلیل اینکار چیه ؟، اینطوری درست نیست شاید اون شرکت نخواد محصولش کپی حتی با تغییر گرفته شه!
    ببینید دوست عزیز،‌ شاید خیلی چیزها منطقی به نظر نیاد، ولی اینها قوانین پذیرفته شده است، که دلیل جریمه های هنگفت سالیانه ی مایکروسافت هم همین قوانین هست!
    در دنیای کامپیوتر شما نمی تونید چیزی رو برای خودتون فرض کنید، کاری که مثلا مایکروسافت می کنه! یادم هست چند سال پیش بخاطر همون مدیا پلیرش چندید میلیون دلار غرامت داد! چرا چون شما وقتی ویندوز رو می خرید ۲۰۰ دلار و روش مدیا پلیر نصب هست دیگه پول نخواهید داد برای یک چیز دیگه مثلا jet audio و اوونو هم بخرید!
    قضیه اینجا بود که گفته شد مایکروسافت باید بیاد و بگه مثلا این ورژن من مدیا پلیر نداره و ۱۹۰ دلار هست! کاری که انجام نشد و جریمه اش هم شد!
    کلا شما وقتی در دنیا ایده ای میدید، یک نفر دیگه ممکن هست اون ایده رو استفاده کنه برای کار خودش! و این رو هم جهان پذیرفته، حالا من دقیقا متوجه نشدم که شما مشکلتون کجاست اینجا ولی حتی اگر مایکروسافت ضرر هم بده انصاف هست چون من کاربر امروزه خدمات می خوام با کمترین هزینه!
    قبول دارم شاید ویندوز هنوز هم راحتر هست کار باهاش!‌ولی باید دید به قیمتش می ارزه! ۳۰۰ دلار ویستا! ۲۰۰ دلار آفیس! نمی دونم دقیقا ولی شاید ۱۰۰۰ دلار فتوشاپ! ۱۰۰ دلار آنتی ویروس! ۱۰۰ دلار برای ....
    در کل شاید ۲۰۰۰ دلاری هزینه باید بدید!‌آیا می دید؟!
    این لینک رو هم دوباره مطالعه کنید!‌کسی vb رو بازسازی نکرده صرفا محیط الهام گرفته شده است:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    Last edited by taia; 22-05-2008 at 18:13.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

یادم هست چند سال پیش بخاطر همون مدیا پلیرش چندید میلیون دلار غرامت داد! چرا چون شما وقتی ویندوز رو می خرید ۲۰۰ دلار و روش مدیا پلیر نصب هست دیگه پول نخواهید داد برای یک چیز دیگه مثلا jet audio و اوونو هم بخرید!
    خب دوست عزیز، این قضیه در توزیع های لینوکس هم هست، وقتی شما یه توزیع حتی رایگان یا تجاری نصب می کنید یه پلیر یا کلی نرم افزار های دیگه داره، این هم باعث می شه کسی نمونه های دیگه رو نخره!

دوست عزیز خیلی خیلی ممنون از توضیحاتت و وقتی که می گذاری.

حـــــرفـه ای sudotux's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    OpenSource

پيش فرض

خب دوست عزیز، این قضیه در توزیع های لینوکس هم هست، وقتی شما یه توزیع حتی رایگان یا تجاری نصب می کنید یه پلیر یا کلی نرم افزار های دیگه داره، این هم باعث می شه کسی نمونه های دیگه رو نخره!
    در دنیای لینوکس به ندرت پیش میاد که کسی بخواد نرم افزاری رو بخره چون اکثر نرم افزار ها مجانیه ! و در هر زمینه ای ده ها نرم افزار معادل وجود داره.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

در دنیای لینوکس به ندرت پیش میاد که کسی بخواد نرم افزاری رو بخره چون اکثر نرم افزار ها مجانیه ! و در هر زمینه ای ده ها نرم افزار معادل وجود داره.
    خب دوست عزیز در این صورت هم باز اگه من نوعی بیام از یه توزیع رایگان با کلی نرم افزار رایگان استفاده کنم، دیگه نمیرم سراغ نمونه های پولی اون، من می گم چرا این در اپن سورس عیب نداره ولی به ویندوز که می رسه عیب داره،(تازه ممکنه بعضی از اوپن سورس ها رایگان نباشند) البته من به طرز استفاده نرم افزار ها در ایران کاری ندارم، کلی می گم.
    ممنون، موفق باشی.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

taia
    Hosein-mec
    ممنون می شم این سوال بالا رو هم جواب بدید، فکر کنم آخری باشه!
    از همه متشکر.

حـــــرفـه ای sudotux's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    OpenSource

پيش فرض

خب دوست عزیز در این صورت هم باز اگه من نوعی بیام از یه توزیع رایگان با کلی نرم افزار رایگان استفاده کنم، دیگه نمیرم سراغ نمونه های پولی اون، من می گم چرا این در اپن سورس عیب نداره ولی به ویندوز که می رسه عیب داره،(تازه ممکنه بعضی از اوپن سورس ها رایگان نباشند) البته من به طرز استفاده نرم افزار ها در ایران کاری ندارم، کلی می گم.
    ممنون، موفق باشی.
    ببین دوست من, سوال شما کلا مشکل داره ! کی گفته که همچین کاری عیب داره ؟ استفاده از سیستم عامل و نرم افزارهای کرک شده و دزدی مشکل داره نه این چیزی که شما میگی ! پولی بودن یک نرم افزار هم ایرادی نداره, به شرط اینکه سیاست های اون شرکت انحصار طلبانه نباشه.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •