تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 886 از 1184 اولاول ... 386786836876882883884885886887888889890896936986 ... آخرآخر
نمايش نتايج 8,851 به 8,860 از 11840

نام تاپيک: انواع خوشبو کننده های بدن مثل عطر و ادکلن

اگه نباشه جاش خالی می مونه sharif.1.attar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

برای اینکه علاقه مندان به عطر بتوانند با یکدیگر مراوده داشته باشند نیاز دارند از کلماتی استفاده نمایند که استاندارد است و برای تمامی افراد معنای خاصّی را تداعی می کند. بدین منظور ذیلاً برخی از واژه های معروف که مابین علاقه مندان بسیار کاربرد دارد بیان می شود.
    آکورد: Accord
    مجموعه ی دو یا بیشترِ موادّ عطّاری، در نسبت های مشخّص، بگونه ای که بوی هیچ کدام از مواد، غالب نبوده و رایحه ی کلّی در حالت تعادل باشد. در این حالت از ترکیب دو یا چند مادّه، رایحه ی جدیدی بوجود می آید. این روش، پایه ی عطّاری بوده و بدین سان عطرهای پیچیده ساخته می شوند.
    نوت: Note
    رایحه ای که یادآور مکان، محصول، وضعیّت و یا ... خاصّی باشد. مثلاً نوتِ اقّیانوسی، نوتِ مرکّباتی، نوتِ میوه ای، نوتِ گرم، نوتِ خنک و ... . در حالی که آکورد تعادل بین دو یا چند مادّه را نشان می دهد که ممکن است از نوت های متفاوتی تشکیل شده باشند.
    رایحه: Odour
    بوهای مطبوع و خوش آیند. رایحه بوهای عادّی و ناخوش آیند را شامل نمی شود.
    بو: Smell
    شامل رایحه و بوهای نامطبوع و دیگر انواع آن. هر رایحه ای بو است ولی هر بویی رایحه نیست.
    روغن عطر: Fragrance Oil
    به عطر رقیق نشده روغن عطر گفته می شود. برای کاهش هزینه ی حمل و نقل معمولاً عطر بصورت رقیق نشده به مقصد ارسال شده و در مقصد که معمولاً حلّال هایی از قبیل الکل، دی.پی.جی و ... وجود دارد به میزان کافی رقیق شده و به بازار ارسال می گردد. حال اگر روی عطر نوشته شده بود Fragrance made in France بدین معنی است که روغن عطر از فرانسه وارد و داخل کشور بمیزان کافی رقیق شده و پس از پر کردن درون بطری و بسته بندی به بازار عرضه شده است.
    اسانس روغنی: Essential Oil
    به عصاره ی طبیعی گیاهان که معمولاً با روش تقطیر بدست می آید اسانس روغنی گفته می شود. مثل اسانس روغنی رز، اسانس روغنی یاس، اسانس روغنی چوب صندل، اسانس روغنی لیمو سنگی و ... . از اسانس روغنی در تولید عطر استفاده می شود. اسانس روغنی صد در صد طبیعی است و با مادّه ی شیمیایی ترکیب نمی شود. اغلب اسانس های روغنی، بدون ترکیب با دیگر موادِّ عطّاری شیمیایی و بتنهایی خوش بو نیستند و نیازهایی از قبیل انتشار و ماندگاری را برآورده نمی سازند.
    بیس: Base
    واژه ی بیس حاوی معانی مختلفی است از جمله:
    1. نوع حلّال استفاده شده در عطر. مثل عطرهای پایه آب، (Water Based) پایه الکلی، (Alcohol Based) پایه روغنی (Oil Base)؛
    2. بیس عطر بمعنای شاکله و استخوان بندی یک عطر که معمولاً از 3 الی 5 مادّه ی شیمیایی تشکیل یافته و حجم زیادی از فرمول عطر را تشکیل می دهند؛
    3. بیس به معنای ترکیبی از تعدادی موادِّ شیمیایی که یک رایحه ی طبیعی یا شیمیایی را تقلید می نمایند. مثل بیس یاس، بیس تنباکو، بیس سبزبو، بیس چوب بو که رایحه های طبیعی و بیس آلدهایدی که یک رایحه ی شیمیایی را تقلید می نماید. اینجا بیس بمعنای فیزیکِ ترکیبی از مواد شیمیایی است ولی نوت، رایحه ی آن ترکیب را بیان می دارد.
    Last edited by sharif.1.attar; 06-05-2013 at 20:07.

2. 9 کاربر از sharif.1.attar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه Alcatel.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2013

پيش فرض

نمیخوام برم یجا 200 300 تومن به عطر و ادکلن بدم چون میدونم اگه خوشم نیاد میندازمش کنار ازش استفاده نمیکنم واسه همین رنج قیمت نگفتم که دوستان اگه پیشنهادی دارن بگن برم چند میلی گرمشو بگیرم چند روزی استفاده کنم اگه خوشم اومد مقداره بیشتری بخرم.
    عطر سردی که موندگاریو قدرت پخش بالایی داشته باشه اصلا بوی میوه تره بارو مرکباتو کالباس لاستیکو چوبو کاغذ و جوهر اینجورچیزا نده بوی خاصی میخوام که به هیچ چیزی شباهت نداشته باشه و به هیچی نشه نسبتش داد

آخر فروم باز shahin666's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    البرز

پيش فرض

سلام
    دوستان عزیز این ادکلن

رو برام یکی از دوستان از دبی آورده البته کمتر از 50 تومن برام تموم شده البته گفت من ازت سود نگرفتم از این حرفا
    حالا میخوام ببینم واقعا این ادکلن اینجا چقدر می ارزه ؟!!
    و این که به نظرتون چه ادکلن دیگه ای رو بگم از اونجا برام بیاره

6. این کاربر از nadermatin2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2012

پيش فرض

برادر این اونگارو ل هوم 3 هست. اینم عطر خوبیه. ماندگاریش خیلی نیست ولی 2 ساعت پخش بوی خوبی داره. ادویه ای و متعادله .

از نظر برند zirh ikon معروف تره يا اين ؟ و اين مدلي كه عكس گذاشتم اگه سرچ كني ميبيني چند مدل داره شيشه ها و جعبه ها همين مدل با لبه پاييني هم به رنگه طلايي تفاوتي داره با اين مدلي كه من عكس گذاشتم ؟يعني لبه بالا وپايين رنگ طلايي هست .

اگه نباشه جاش خالی می مونه Alcatel.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2013

پيش فرض

نمیخوام برم یجا 200 300 تومن به عطر و ادکلن بدم چون میدونم اگه خوشم نیاد میندازمش کنار ازش استفاده نمیکنم واسه همین رنج قیمت نگفتم که دوستان اگه پیشنهادی دارن بگن برم چند میلی گرمشو بگیرم چند روزی استفاده کنم اگه خوشم اومد مقداره بیشتری بخرم.
    عطر سردی که موندگاریو قدرت پخش بالایی داشته باشه اصلا بوی میوه تره بارو مرکباتو کالباس لاستیکو چوبو کاغذ و جوهر اینجورچیزا نده بوی خاصی میخوام که به هیچی نشه نسبتش داد
    .......................................

اگه نباشه جاش خالی می مونه tehran corner's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت
    The War Zone

پيش فرض

Prestige Parfum Mine Pour Homme

روش نوشته میدین فرانسه؛ واقعن ماین برای فرانسه است؟
    نه ساخت امارات است؛ زود باور نباشید

11. این کاربر از tehran corner بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه amirrezam's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

شما میتونی باور نکنی!! کلا بعضی افراد هستن که فکر میکنن قیمت هرچی بالاتر باشه کیفیت بهتره که بنظر من کاملا در اشتباه
    قیمتش 15-17 تومن بود الان که دلار 3 برابر شده شده حدود 50 تومن .همین امروز از بازار برای دوستم خریدم 50 تومن. راه راه مشکی و سفیدش خیلی عالیه . مدل اوشن که راههای سفید و آبی داره موندگاریش کمه

کلا بنظر من عطر دم دستی نباید گرون باشه.در بین عطرای ارزون هم کارهای خوب و باکیفیت کم نیست فقط نباید بچسبی به مارک و برند . البته هر کسی عقیده خودشو داره که همه هم محترمه.
    منم این ادکلن رو (اسپلندور سیاه سفید) رو 8 ماه پیش گرفتم ، بوش خوبه ، البته یه مدت بیخیالش شده بودم از بس بوش می کردم زده شدم
    نمی دونم چه جوری بوش رو تشریح کنم ولی یه کم حالت شیرین - پرتغالی و خنک داره...
    Last edited by amirrezam; 07-05-2013 at 11:32.

13. این کاربر از amirrezam بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه ali_z051's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    یه جای دور...

پيش فرض

این چطوره به نظرتون؟

15. این کاربر از ali_z051 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •