تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: آيا اين تاپيك نياز شما را برآورده كرده است؟

راي دهنده
435. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • بلي

327 75.17%
  • خير

67 15.40%
  • نه كاملا، پيشنهاداتي براي بهتر شدن اين تاپيك دارم

66 15.17%
Multiple Choice Poll.
صفحه 883 از 923 اولاول ... 383783833873879880881882883884885886887893 ... آخرآخر
نمايش نتايج 8,821 به 8,830 از 9223

نام تاپيک: سوالات به زبان فارسی فقط در این تاپیک

ناظر انجمن زبان pro_translator's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

اکر ما در موقعیت یک مصاحبه شغلی قرار بگیریم ، و بخوایم به مصاحبه کنندگان که متشکل از خانوم ها و آقایان باشند ، سلام کنیم ، استفاده از Hello ladies and gentleman درسته ؟ یا روش دیگری هم هست ؟
    در زبان انگلیسی به خدمت سربازی چی میگن ؟
    اگه شما قرار باشه مصاحبه بشین، نه... اگه قرار باشه جایی سخنرانی کنین اون عبارت استفاده می‌شه...

//

سربازی: Military service

خدمت وظیفه عمومی: Conscription

2. 3 کاربر از pro_translator بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای payam's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    عمان

پيش فرض

ممنون دوست عزیز . پس شخصی که قرار هست مصاحبه بشه ، وقتی وارد اتاق میشه چطور باید سلام کنه به مصاحبه کنندگان ؟

4. این کاربر از payam بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

6. 3 کاربر از pro_translator بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2010

پيش فرض

من بالاخره رفتم یه اموزشگاهی تعیین سطح دادم تعیین سطحش که خیلی طولانی بود یه برگه سوال بود هفتاد تا سوال داشت باید جواب میدادم .
    25 تا سوالش کلمات و دایره لغات بود که 18 تاشو درست جواب دادم
    25 تا سوال گرامر بود که 12 تاشو درست جواب دادم
    20 تا هم سوالش درک مطلب بود فکرک نم چهار تا داستان کوتاه بود میخوندم و بعد دربارشون سوال پرسیده بود که 13 تاشو درست نوشتم کلا 43 تا از هفتاد تا رو درست نوشتم

بعد رفتم مسوول تعیین سطح بود چند تا سوال و این جور چیزا پرسید گفت انگلیسیشو بگو که گفتمو بعد گفت تو هر سوالی میخوای بپرس اونم پرسیدم و یکم همین چیزارو پرسید دیگه . بعد تو فرم تعیین سطحم نوشت b2 باید ثبت نام کنم رفتم پیش مسوول ثبت نام که قرار شد یکشنبه دیگه برم ثبت نام و از چهار شنبه هم کلاسمون شروع میشه.

حالا میدونید چی شده من الان اومدم تو سایتشون دوباره سطح ها رو نگاه کردم ببینم b2 در چه لولی قرار میگیرم دیدم دو تا b2 هست تو لیست کلاساشون الان برام سواله که این b2 کدومشون سطح منه؟!
    یکیش که خیلی سطحش پایینه یکی دیگشم فکرکنم خیلی بالاست

beginner رو نوشته a1 ولی کلاس دومش b2 است
    بعد سطح intermediate رو هم نوشته b2 حالا واقعا برام سوال پیش اومده کم کدومم؟ باید برم بپرسم دوباره

Last edited by sahar_lady021; 15-06-2015 at 20:15.

حـــــرفـه ای sepid12ir's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    تورنتــو

پيش فرض

من بالاخره رفتم یه اموزشگاهی تعیین سطح دادم تعیین سطحش که خیلی طولانی بود یه برگه سوال بود هفتاد تا سوال داشت باید جواب میدادم .
    25 تا سوالش کلمات و دایره لغات بود که 18 تاشو درست جواب دادم
    25 تا سوال گرامر بود که 12 تاشو درست جواب دادم
    20 تا هم سوالش درک مطلب بود فکرک نم چهار تا داستان کوتاه بود میخوندم و بعد دربارشون سوال پرسیده بود که 13 تاشو درست نوشتم کلا 43 تا از هفتاد تا رو درست نوشتم

بعد رفتم مسوول تعیین سطح بود چند تا سوال و این جور چیزا پرسید گفت انگلیسیشو بگو که گفتمو بعد گفت تو هر سوالی میخوای بپرس اونم پرسیدم و یکم همین چیزارو پرسید دیگه . بعد تو فرم تعیین سطحم نوشت b2 باید ثبت نام کنم رفتم پیش مسوول ثبت نام که قرار شد یکشنبه دیگه برم ثبت نام و از چهار شنبه هم کلاسمون شروع میشه.

حالا میدونید چی شده من الان اومدم تو سایتشون دوباره سطح ها رو نگاه کردم ببینم b2 در چه لولی قرار میگیرم دیدم دو تا b2 هست تو لیست کلاساشون الان برام سواله که این b2 کدومشون سطح منه؟!
    یکیش که خیلی سطحش پایینه یکی دیگشم فکرکنم خیلی بالاست

beginner رو نوشته a1 ولی کلاس دومش b2 است
    بعد سطح intermediate رو هم نوشته b2 حالا واقعا برام سوال پیش اومده کم کدومم؟ باید برم بپرسم دوباره

سلام

در عکسی که گذاشتین من یک دونه b2 بیشتر نمیبینم !

Beginner 2

9. 2 کاربر از sepid12ir بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2010

پيش فرض

سلام

در عکسی که گذاشتین من یک دونه b2 بیشتر نمیبینم !

Beginner 2
    نه دیگه یکی اونه , یکی دیگه هم هست تو همون ردیف adults یکم پایینتر intermediate جلوش نوشته b2 !

آخر فروم باز MR.CART's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

دوستان یه همچین سوالی تو کنکور زبان اومد دفترچه تخصصیش جوابش هم گزینه یک میشه ولی میشه راجب این گرامر having بهم توضیح بدید مرسی @ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

داره خودمونی میشه AliTen10's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    مازندران

پيش فرض

دوستان یه همچین سوالی تو کنکور زبان اومد دفترچه تخصصیش جوابش هم گزینه یک میشه ولی میشه راجب این گرامر having بهم توضیح بدید مرسی @ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    سلام. ما سه توع وجه وصفی داریم:
    • Present participle وجه وصفی فاعلی
    • past participle وجه وصفی مفعولی یا اسم مفعول
    • perfect participle وجه وصفی مفعولی کامل

تو اینجا از perfect participle (وجه وصفی مفعولی کامل) استفاده شده. تو اینجا having همراه مفعول میاد،و زمانی استفاده میشه که یک کار کامل شده باشه. و بعدش کار دیگه ای که به وسیله فاعل میخواد انجام بشه تو جمله میاد.بیشتر تو جملات ماضی به کار میره. خودش هم چند نوع داره:

گذشته ی ساده معلوم

عملی قبل از شروع عمل دیگری کامل می شود.
    She bought a bike and cycled home. – Having bought a bike, she cycled home.
    او دوچرخه ای خرید و تا خانه دوچرخه سواری کرد. - او بعد از اینکه دوچرخه خرید تا خانه دوچرخه سواری کرد.(ابتدا عمل خریدن دوچرخه کامل انجام می شود و سپس تا خانه دوچرخه سواری می کند.)
    He cooked and set the table. - Having cooked, he set the table.
    او آشپزی کرد و میز را چید. - او بعد از اینکه آشپزی کرد میز را چید. (آشپزی کرده، میز را چید.)

حال یا گذشته ی کامل استمراری

عملی در طول مدتی در جریان بوده است و در همان حال عمل دیگری آغاز می شود.
    He had been living there for such a long time that he didn't want to move to another town. – Having lived there for such a long time, he didn't want to move to another town.
    مدت زمانی که در آنجا زندگی می کرده بود آن چنان طولانی بود که نمی خواست به شهر دیگری نقل مکان کند. - چون مدت زمان خیلی زیادی آنجا زندگی کرده بود، نمی خواست به شهر دیگری نقل مکان کند.وجه وصفی مفعولی کامل را برای زمان حال کامل مجهول هم می توان به کار برد.
    The food had been cooked. It looked delicious. - Having been cooked, the food looked delicious.
    غذا پخته شده بود. خوشمزه به نظر می رسد. - غذا پس از آنکه پخته شده بود خوشمزه به نظر می رسید

Last edited by AliTen10; 17-06-2015 at 21:49.

13. 2 کاربر از AliTen10 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز MR.CART's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

سلام. ما سه توع وجه وصفی داریم:
    • Present participle وجه وصفی فاعلی
    • past participle وجه وصفی مفعولی یا اسم مفعول
    • perfect participle وجه وصفی مفعولی کامل

تو اینجا از perfect participle (وجه وصفی مفعولی کامل) استفاده شده. تو اینجا having همراه مفعول میاد،و زمانی استفاده میشه که یک کار کامل شده باشه. و بعدش کار دیگه ای که به وسیله فاعل میخواد انجام بشه تو جمله میاد.بیشتر تو جملات ماضی به کار میره. خودش هم چند نوع داره:

گذشته ی ساده معلوم

عملی قبل از شروع عمل دیگری کامل می شود.
    She bought a bike and cycled home. – Having bought a bike, she cycled home.
    او دوچرخه ای خرید و تا خانه دوچرخه سواری کرد. - او بعد از اینکه دوچرخه خرید تا خانه دوچرخه سواری کرد.(ابتدا عمل خریدن دوچرخه کامل انجام می شود و سپس تا خانه دوچرخه سواری می کند.)
    He cooked and set the table. - Having cooked, he set the table.
    او آشپزی کرد و میز را چید. - او بعد از اینکه آشپزی کرد میز را چید. (آشپزی کرده، میز را چید.)

حال یا گذشته ی کامل استمراری

عملی در طول مدتی در جریان بوده است و در همان حال عمل دیگری آغاز می شود.
    He had been living there for such a long time that he didn't want to move to another town. – Having lived there for such a long time, he didn't want to move to another town.
    مدت زمانی که در آنجا زندگی می کرده بود آن چنان طولانی بود که نمی خواست به شهر دیگری نقل مکان کند. - چون مدت زمان خیلی زیادی آنجا زندگی کرده بود، نمی خواست به شهر دیگری نقل مکان کند.وجه وصفی مفعولی کامل را برای زمان حال کامل مجهول هم می توان به کار برد.
    The food had been cooked. It looked delicious. - Having been cooked, the food looked delicious.
    غذا پخته شده بود. خوشمزه به نظر می رسد. - غذا پس از آنکه پخته شده بود خوشمزه به نظر می رسید

ممنون از جوابتون
    ولی من فکر نکنم there was nowhere to eat یک "کار" باشه چون شما گفتین "زمانی استفاده میشه که یک کار کامل شده باشه. و بعدش کار دیگه ای که به وسیله فاعل میخواد انجام بشه تو جمله میاد"

اگه نباشه جاش خالی می مونه m-a-88's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    زیر آسمان خدا

پيش فرض

با سلام

چند تا سوال درباره IELTS و TOEFL داشتم

از دوستان کسی اطلاع داره که برای استخدام وزارت نفت و کلا جاهای دولتی فرقی میکنه IELTS داشته باشی یا TOEFL ؟

امسال برای دکتری هم آماده میشم؛ برای دکتری IELTS میخوان یا TOEFL ؟

سوال دیگه ام درباره ی کلاسهای آمادگی آزمونشونه؛ خیلیاشون دارن برای تابستون ثبت نام میکنن و تعیین سطحشون برگزار میشه و فرصت کمه؛ به نظرتون کلاسهای کدوم

موسسه شرکت کنم؟

خودم نظرم جهاد دانشگاهی بود و کانون که کانون فکر کنم تعیین سطح اش تموم شد ​

واقعا کلاسهای موسسات مختلف خیلی فرق میکنن تو کسب نمره بالا یا بیشتر تلاشه خود فرده؟
    Last edited by m-a-88; 19-06-2015 at 16:18.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •