تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 88 از 98 اولاول ... 3878848586878889909192 ... آخرآخر
نمايش نتايج 871 به 880 از 971

نام تاپيک: تاپیک جامع مشاوره خرید هر نوع موتورسیکلت

Super Moderator Ezel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام

خیلی خیلی ممنون.
    خیر ببینید ان شاءالله.

ضمن تشکر مجدد و فراوان از پاسخ کاملتون بنده می بینم سختمه 5 تومن هزینه کنم و احتمالا نتونم بیشتر از 4500 یا نهایتاً 4600 هزینه کنم (البته به جز هزینه های دفتری و امثال آن).
    با این حال باز هم شما روی یو جی فور هستید؟ چون مسلماً با این پول، موتوره بیشتر راه رفته ای گیرم میاد. و از طرفی هم مصرف خیلی پایینِ 135 و وزن و اندازه ی جمع و جورش و همچنین قیمت و ظاهر زیباش (نزد بنده) چشمم رو گرفته و خیلی خوشم اومده ازش.
    اینم از جناب عالی که تجربه سواری با این موتور هارو داشتید بپرسم که کسی میگفت این پالس 135 بعد یک سال لش میشه. از نظر شما این موتور بعد کارکرد زیاد خودشو ول میکنه و یا مشکلاتی امثال آن؟

سوال کلی که دارم اینه که بنظرتون می ارزه بنده مدت بیشتری پول جمع کنم و پالس یو جی فور یا آپاچی بگیرم؟ (با توجه به نیاز هام از موتور) چون بالاخره جوونیم و در فکر پول جمع کردن برای تشکیل زندگی
    از زیاد شدن سوالات بسیار عذر خواهی میکنم پیشاپیش از پاسختون ممنونم.

یا علی
    به نظر من اگر میخواید حتما بودجتون رو خرج کنید و حتما میخواید به زودی موتور نو بخرید ، پالس 135 رو بخرید و مطمئن باشید که پشیمون نمیشید، پالس 135 شبیه ترین موتور از لحاظ ظاهری به NS هست و انگار که پالس NS رو از روی 135 ساختن در ابعاد بزرگتر

اما اگر همین بوکسر که دارید فعلا کارتون رو راه میندازه به نظر من مدتی صبر کنید بودجتون که افزایش یافت پالس یو جی 4 صفر یا در حد صفر بخرید

باز هم میگم که استفاده از برخی اصطلاحات نظیر لش شدن و ... ، مبنای علمی و فنی نداره که حتما بگیم پالس 135 بعد از یکسال حتما لش میشه ؛ خیر اینگونه نیست و موتور بستگی به نوع استفاده و نحوه ی استفاده و کارکردش ، به مرور زمان مستهلک میشه

در مورد سوال کلی هم بله به نظر شخصی من بهتره که مدتی صبر کنید و با بودجه ی بیشتر ، بتونید انتخابهای بیشتری داشته باشید

موفق باشید

2. این کاربر از Ezel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن اتومبیل dash_mehdi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام خدمت دوستان

بنده دوباره مزاحم شدم

از عزیزانی که تجربه دارند خصوصا آقا ایزل یک مقایسه ای بین بوکسر و پالس 135 در خواست داشتم بکنند. البته درسته هم کلاس با هم نیستند اما میخواستم اختلافشون رو بدونم.

بعضی موارد رو تا حدی میدونم اما این موارد رو بفرمایید چقدر فرق دارند.

× اصطحلاک ، دوام و پایداری ، مصرف سوخت، خرج و مخارج مخصوصا در بلند مدت (این موارد خیلی مهمه برای بنده)
    در مورد اصطحلاک این رو هم مد نظر داشته باشید که بنده با بوکسرم اکثر مواقع تقریبا روزی حداقل یک بار با سرعت بیشتر از 80 تا مسافتی رو (گاهی بیش از 5 کیلومتر) طِی میکنم و با توجه به سرعتی نبودن بوکسر، فشاری که رو موتور در این سرعت هست رو هم در نظر داشته باشید.
    ساده تر عرض کنم پالس 135 در سرعت 100 تا هم فشار زیادی رو موتورش نیست اما بوکسر از 70-80 تا به بالا میره رو فشار. و بنده هم در بزرگراه ها سرعت بالای 80 میرم اگر ترافیک سنگین نباشه. پس طبیعتا اصطحلاک بوکسر در سرعت 80-90 تا به نسبت بیشتر از پالس 135 در سرعتِ حتی 100 تا هست. بنابر این مورد بفرمایید اصطحلاک و دوام و پایداری این دو موتور بعد از دو سه سال چطوره؟

× ترمز و امنیت، با توجه به دیسکی بودن ترمز جلوی پالس و کاسه ای بودن بوکسر، می خواستم بدونم چقدر فرق دارند با هم.

× قدرت و کشش موتور هنگام دو ترک یا حتی سه ترک زدن.

کارمم با موتور عرض کردم که نسبتاً زیاده.
    منتظر کمک دوستان هستم.
    یا علی مدد
    Last edited by dash_mehdi; 13-03-2016 at 14:30.

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام خدمت دوستان

بنده دوباره مزاحم شدم

از عزیزانی که تجربه دارند خصوصا آقا ایزل یک مقایسه ای بین بوکسر و پالس 135 در خواست داشتم بکنند. البته درسته هم کلاس با هم نیستند اما میخواستم اختلافشون رو بدونم.

بعضی موارد رو تا حدی میدونم اما این موارد رو بفرمایید چقدر فرق دارند.

× اصطحلاک ، دوام و پایداری ، مصرف سوخت، خرج و مخارج مخصوصا در بلند مدت (این موارد خیلی مهمه برای بنده)
    در مورد اصطحلاک این رو هم مد نظر داشته باشید که بنده با بوکسرم اکثر مواقع تقریبا روزی حداقل یک بار با سرعت بیشتر از 80 تا مسافتی رو (گاهی بیش از 5 کیلومتر) طِی میکنم و با توجه به سرعتی نبودن بوکسر، فشاری که رو موتور در این سرعت هست رو هم در نظر داشته باشید.
    ساده تر عرض کنم پالس 135 در سرعت 100 تا هم فشار زیادی رو موتورش نیست اما بوکسر از 70-80 تا به بالا میره رو فشار. و بنده هم در بزرگراه ها سرعت بالای 80 میرم اگر ترافیک سنگین نباشه. پس طبیعتا اصطحلاک بوکسر در سرعت 80-90 تا به نسبت بیشتر از پالس 135 در سرعتِ حتی 100 تا هست. بنابر این مورد بفرمایید اصطحلاک و دوام و پایداری این دو موتور بعد از دو سه سال چطوره؟

× ترمز و امنیت، با توجه به دیسکی بودن ترمز جلوی پالس و کاسه ای بودن بوکسر، می خواستم بدونم چقدر فرق دارند با هم.

× قدرت و کشش موتور هنگام دو ترک یا حتی سه ترک زدن.

کارمم با موتور عرض کردم که نسبتاً زیاده.
    منتظر کمک دوستان هستم.
    یا علی مدد
    همونطوری که خودتون گفتید اصلا قابل مقایسه نیستند ، و در یک کلام بوکسر هیچ مزیتی نسبت به پالس 135 نداره غیر از زینش که چون مثل 135 شیب نداره راحت تر هست ، در تمامی موارد دیگه بوکسر حرفی برای گفتن در مقایسه با 135 نداره و مقایسشون هم اساسا اشتباهه

در تمامی این موارد 135 گزینه ی بهتریه فقط لوازمش گرونتره

++++++++++++++++++++++

عاقا به نظر من وسواس رو بگذار کنار ، اگر بوکسر کارت رو راه میندازه با همین سر کن تا بودجت بیشتر شه و بتونی پالس یا آپاچی 180 صفر یا در حد صفر بگیری ، اگرم بوکسر اذیتت میکنه بفروش و 135 بگیر و خودتو راحت کن برادر ، و مطمئن باش از خرید 135 پشیمون نمیشی البته به شرطی که بوکسر خستت کرده باشه و تحمل صبر بیشتر برای خریدن پالس و آپاچی 180 رو نداشته باشی

5. 2 کاربر از Ezel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن اتومبیل dash_mehdi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    عزیز خدا خیرتون بده زحمت میکشید کامل جواب میدید.

داداش جان خدمتت عرض کنم که بنده با بوکسر هیچ مشکلی ندارم. فقط همونطور که عرض کردم خیلی سرعتی نیست. البته تا 70-80 تا بد نمیره اما از 80 به بالا میره تو فشار.
    لپّ کلام رو بخوام خدمتت عرض کنم اینه که بنده شرایط هزینه ی زیاد کردن برای موتور رو ندارم و تازه پالس 135 صفر هم نمیگیرم (اگر بگیرم). همچنین احساس میکنم پالس 180 بخاطر جثه بزرگترش خیلی مناسب پیک موتوری نیست.
    البته بخاطر تعریف های زیادی که ازش شنیدم و به طور کلی از فرم بدنش خوشم میاد. مردونس. مخصوصا چراغ گرد ها که بیشتر تمایل بهشون دارم تا دیجیتال ها.
    بنظرتون پالس 180 مدل 92-93 با حدود 10-12 هزار کارکرد بگیرم برام بهتره یا یه پالس 135 مدل 94 در حد نهایتا 5 هزار تا کارکرد؟
    از پالس 180 هم خیلی خوشم میاد.

راستی یک سوال. شما چند وقت بوکسر داشتید یا سوار شدید؟

یک چیز دیگه برام سواله، اینکه وزن پالس 135 رو در سایت رسمی باجاج زده 121؛ و این یعنی یک کیلو از بوکسر هم سبک تر؛ اما در بروشورِ گروه صنعتی فارس زده 147!
    کدومش درسته؟
    اگر 147 کیلو باشه خیلی سنگین میشه.
    اگرم 121 باشه که خیلی خوبه و از بوکسرم سبک تر میشه.
    شما که داشتید نسبت به بوکسر تو ترافیک ها بهتر میره؟! (مانور پذیری بالاتر)

تشكر از توجهتون
    یا علی مدد
    Last edited by dash_mehdi; 18-03-2016 at 05:43.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2013

پيش فرض خرید موتور

سلام
    دوستان من تجربه ی موتور سواری تو خیابون ندارم،به تازگی رفتم آموزشگاه با cg کار کردم و همون دفعه اول قبول شدم و حالا گواهینامم گرفتم
    مدتیه می خوام موتور بخرم اما کلافه شدم و موندم چی بگیرم ،هر چی هم بیشتر میگردم گیج تر میشم
    کلا با cg نمی تونم کنار بیام به خاطر صدا و ترمز و ... خیلی ببخشید پالس و آپاچی هم تو خیابونا پره و اکثرا میگن لاستیکشون سر هست و سریع لیز می خوری،رفتم سراغ ns چند جا سرچ کردم گفتن زود شاتون میزنه و جدیدا هم دیدم باهاش مسافرکشی می کنند و سفره و طلق و خورجین هم بهش میبندند،اخیرا متوجه شدم از سال جدید موتورهای کاربراتوری رو پلاک نمی کنند می خواستم cbr 150 بخرم که چند نفر گفتن کلا سراغ cbr نرو چون هندا کیفت سابق نداره و این موتورها هندی و تایلندی هست و قطعات کم یابه و فروششون بد هست،ktm duke خیلی خوشم اومد از تغمیرکار پرسیدم گفت عالیه اما فروشش بده و اول و آخرش برا خودته،هیوسانگ هم باحاله اما چون ریس هست خسته کنندست و نمیشه مدت طولانی باهاش رانندگی کرد
    خواهشا دوستان راهنماییم کنند یه موتور بخرم می خوام نرم و راحت باشه و شتاب و سرعتش مناسب باشه و خلاصه اذیتم نکنه و از خریدم پشیمون نشم کلاسشم بالا باشه بودجمم نهایت 25 تومن هست،راستی دوستان cbr 150 چطوره؟؟

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام
    عزیز خدا خیرتون بده زحمت میکشید کامل جواب میدید.

داداش جان خدمتت عرض کنم که بنده با بوکسر هیچ مشکلی ندارم. فقط همونطور که عرض کردم خیلی سرعتی نیست. البته تا 70-80 تا بد نمیره اما از 80 به بالا میره تو فشار.
    لپّ کلام رو بخوام خدمتت عرض کنم اینه که بنده شرایط هزینه ی زیاد کردن برای موتور رو ندارم و تازه پالس 135 صفر هم نمیگیرم (اگر بگیرم). همچنین احساس میکنم پالس 180 بخاطر جثه بزرگترش خیلی مناسب پیک موتوری نیست.
    البته بخاطر تعریف های زیادی که ازش شنیدم و به طور کلی از فرم بدنش خوشم میاد. مردونس. مخصوصا چراغ گرد ها که بیشتر تمایل بهشون دارم تا دیجیتال ها.
    بنظرتون پالس 180 مدل 92-93 با حدود 10-12 هزار کارکرد بگیرم برام بهتره یا یه پالس 135 مدل 94 در حد نهایتا 5 هزار تا کارکرد؟
    از پالس 180 هم خیلی خوشم میاد.

راستی یک سوال. شما چند وقت بوکسر داشتید یا سوار شدید؟

یک چیز دیگه برام سواله، اینکه وزن پالس 135 رو در سایت رسمی باجاج زده 121؛ و این یعنی یک کیلو از بوکسر هم سبک تر؛ اما در بروشورِ گروه صنعتی فارس زده 147!
    کدومش درسته؟
    اگر 147 کیلو باشه خیلی سنگین میشه.
    اگرم 121 باشه که خیلی خوبه و از بوکسرم سبک تر میشه.
    شما که داشتید نسبت به بوکسر تو ترافیک ها بهتر میره؟! (مانور پذیری بالاتر)

تشكر از توجهتون
    یا علی مدد
    برادر اگر برای رسیدن به خدا عجله داری به فکر موتور سرعتی تر باش

در مورد سوالتون ترجیح به پالس 92-93 هست

من بوکسر رو 4-5 باری سوار شدم ، برای خودم نبود و کلا 3-4 ساعت باهاش رانندگی کردم

وزنش رو نمیتونم دقیق بگم ، برای مطمئن شدن بهتره روی باسکول تست بشه ولی خب 135 موتوری هست که به نسبت 125 خیلی خیلی سنگین تره و همینطور از بوکسر هم سنگین تره

مانورپذیری بیشتر به مهارت موتورسوار برمیگرده در مورد 135 و بوکسر و 180 ، یه موقع موتور مورد بحث اونجر هست که کلا اون موتور رو کسی سوار شه خدای موتورسواری هم باشه بازم نمیتونه خیلی مانور بده توی ترافیک ولی این موتورا بسته به مهارت شخص موتورسواره ولی بخاطر جثه ی بزرگتر و ارتفاع بالاتر ، مانوردادن به نسبت مشکل تره از بوکسر

سلام
    دوستان من تجربه ی موتور سواری تو خیابون ندارم،به تازگی رفتم آموزشگاه با cg کار کردم و همون دفعه اول قبول شدم و حالا گواهینامم گرفتم
    مدتیه می خوام موتور بخرم اما کلافه شدم و موندم چی بگیرم ،هر چی هم بیشتر میگردم گیج تر میشم
    کلا با cg نمی تونم کنار بیام به خاطر صدا و ترمز و ... خیلی ببخشید پالس و آپاچی هم تو خیابونا پره و اکثرا میگن لاستیکشون سر هست و سریع لیز می خوری،رفتم سراغ ns چند جا سرچ کردم گفتن زود شاتون میزنه و جدیدا هم دیدم باهاش مسافرکشی می کنند و سفره و طلق و خورجین هم بهش میبندند،اخیرا متوجه شدم از سال جدید موتورهای کاربراتوری رو پلاک نمی کنند می خواستم cbr 150 بخرم که چند نفر گفتن کلا سراغ cbr نرو چون هندا کیفت سابق نداره و این موتورها هندی و تایلندی هست و قطعات کم یابه و فروششون بد هست،ktm duke خیلی خوشم اومد از تغمیرکار پرسیدم گفت عالیه اما فروشش بده و اول و آخرش برا خودته،هیوسانگ هم باحاله اما چون ریس هست خسته کنندست و نمیشه مدت طولانی باهاش رانندگی کرد
    خواهشا دوستان راهنماییم کنند یه موتور بخرم می خوام نرم و راحت باشه و شتاب و سرعتش مناسب باشه و خلاصه اذیتم نکنه و از خریدم پشیمون نشم کلاسشم بالا باشه بودجمم نهایت 25 تومن هست،راستی دوستان cbr 150 چطوره؟؟
    سلام

بنظر من شما که تجربه ی موتورسواری کمی داری یه مقدار اشتباهه که با سی بی آر و کی تی ام و ان اس شروع کنی ، این موتورها وزنشون بالاست و کنترلشون مهارت و تجربه لازم داره توی شرایط حساس

اینکه ان اس زود شاتون میزنه ایراد تولید نیست ، ملت میشینن پشت این موتور و فکر میکنن چون رادیات روغن داره موتور سنگینه و گازو میبندن به موتور و یا علی از تو مدد ! بعد که شاتون میزنه بخاطر استفاده ی نادرست و غیر صحیح میان میگن موتور ایراد داره تولیدش ! یا میگن صدای انگشتی های ان اس زود درمیاد که اونم باز مربوط به همین " نا موتور سوار " بودن افرادیه که بد استفاده میکنن از موتور

اینکه میگن موتورهای کاربراتوری پلاک نمیشه چرنده و نمیتونن چون باید کل موتورهای موجود در ایران رو از رده خارج کنن ، تولید برخی موتورهای آلاینده مثل 125 رو شاید متوقف کنن فقط

سی بی ار 150 موتور خوبی نیست از هوندا ، حتی 250 اون هم در ایران استقبال نشد چون تایلند داره میزنه اینهایی که در ایرانه و همچین موتور تعریفی ای نیست ، قیمت لوازمش هم سه برابر پالسه

به نظر من هیچ موتور زیر 250 سی سی از بین موتورهای موجود در ایران ، ارزش بیشتر از پونزده میلیون هزینه رو نداره ، در کل بین این سه موردی که گفتین پیشنهاد من به شما همون پالس ان اس هست اما مجددا میگم که تجربه ی موتور سواری نداشته باشید کنترلش سخت میشه براتون

9. این کاربر از Ezel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2013

پيش فرض

سلام
    ممنون از راهنماییتون خیلی گلید
    به نظرتون چی کار کنم؟گواهی گرفتم تو اموزشگاهم سوار 10،12 تا cg شدم همین
    میشه ns گرفت نمه نمه راه افتاد باهاش؟اپاچی چطور با اون میتونم شروع کنم؟
    ببخشید دوستم یهموتور داره گرونم خریده پشتش نشستم خیلی راحت و نرم و باحال بود میگفت مرگ نداره اما گفت کلا پول با موتور کاپ نده اسم موتورش گلکسی بود 130 cc
    استی زنگ زدم یه مغازه دار قیمت بگیرم گفت ns 150 هم داریم برات خوبه اما بیخیال ns شو بیا rs بردار هم انژکتوره هم abs خیلی بهتره
    دوست عزیز اگر موتور فروش اشنا داری لطفا بهم معرفی کن برم پیشش موتور بگیرم،ممنون

در آغاز فعالیت farshad_pickup's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

اساتید عزیز سلام
    با 1200000 میشه موتوری خرید که خرجش کم باشه ؟!
    نو چطور؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2015

پيش فرض

چند سالی که موتور هوندا 125 دارم... دیگه دلمو زده ... چون بیشتر با ماشین میرم اونور به غیر از بهار تابستون استفاده زیادی از موتور ندارم....
    با بودجه پنج تومن حالا یکم بالا پایینش ایراد نداره ... چه موتوری رو پیشنهاد میکنید.. دسته دوم ترو تمیز...
    ممنون از شما ... زیبایی موتورم برام مهمه ...

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام
    ببخشید دوستم یهموتور داره گرونم خریده پشتش نشستم خیلی راحت و نرم و باحال بود میگفت مرگ نداره اما گفت کلا پول با موتور کاپ نده اسم موتورش گلکسی بود 130 cc
    استی زنگ زدم یه مغازه دار قیمت بگیرم گفت ns 150 هم داریم برات خوبه اما بیخیال ns شو بیا rs بردار هم انژکتوره هم abs خیلی بهتره

سلام

ان اس برای راه افتادن موتور خوبی نیست ، موتور سنگینی هست از لحاظ وزنی و کنترلش مهارت و تجربه میخواد

گلکسی موتور بسیار خوبی هست ، پاش بیفته هم اندازه ی پالس و آپاچی و بخاطر وزن کمترش بیشتر و بهتر از اونها هم راه میره ، یک مدلش هم فلش خور هست و میتونید موزیک بگذارید پلی کنه براتون

در کل بنظر من پالس آر اس هم برا ی شما مناسب نیست ، به نظر من برای شروع با 125 شروع کنید ، اگر دوس ندارید 125 رو میتونید به گلکسی و پالس و آپاچی کارکرده فکر کنید
    آپاچی 150 یا آپاچی 160 کارکرده و یا پالس 135 برای شما گزینه های خوبی هستن

اساتید عزیز سلام
    نو چطور؟
    سلام
    موتور نو با این مبلغ نمیشه خرید ، شاید موتور 70 سی سی پیدا کنید فقط

125 کارکرده و طرح ویو کارکرده هم میتونید بخرید با این بودجه

چند سالی که موتور هوندا 125 دارم... دیگه دلمو زده ... چون بیشتر با ماشین میرم اونور به غیر از بهار تابستون استفاده زیادی از موتور ندارم....
    با بودجه پنج تومن حالا یکم بالا پایینش ایراد نداره ... چه موتوری رو پیشنهاد میکنید.. دسته دوم ترو تمیز...
    با پنج تومن شما میتونید پالس 135 صفر بگیرید ، و یا پالس یا آپاچی یکسال کارکرده

- - - Updated - - -

سلام

سلام

ان اس برای راه افتادن موتور خوبی نیست ، موتور سنگینی هست از لحاظ وزنی و کنترلش مهارت و تجربه میخواد

گلکسی موتور بسیار خوبی هست ، پاش بیفته هم اندازه ی پالس و آپاچی و بخاطر وزن کمترش بیشتر و بهتر از اونها هم راه میره ، یک مدلش هم فلش خور هست و میتونید موزیک بگذارید پلی کنه براتون

در کل بنظر من پالس آر اس هم برا ی شما مناسب نیست ، به نظر من برای شروع با 125 شروع کنید ، اگر دوس ندارید 125 رو میتونید به گلکسی و پالس و آپاچی کارکرده فکر کنید
    آپاچی 150 یا آپاچی 160 کارکرده و یا پالس 135 برای شما گزینه های خوبی هستن

اساتید عزیز سلام
    نو چطور؟
    سلام
    موتور نو با این مبلغ نمیشه خرید ، شاید موتور 70 سی سی پیدا کنید فقط

125 کارکرده و طرح ویو کارکرده هم میتونید بخرید با این بودجه

با پنج تومن شما میتونید پالس 135 صفر بگیرید ، و یا پالس یا آپاچی یکسال کارکرده

14. 2 کاربر از Ezel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •