تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 876 از 904 اولاول ... 376776826866872873874875876877878879880886 ... آخرآخر
نمايش نتايج 8,751 به 8,760 از 9031

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2018

پيش فرض

سلام من سمند موتور پژو دارم حدودا هر 3روز یه ذره اب کم میکنه اما نه امپر زیاد بالا میره،نه بد روشن میشه نه هیچ نشتی داره!!!به نظر مشکل چیه؟؟؟

آخر فروم باز asklt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    لارستان

پيش فرض

سلام
    ممنونِ خدایِ داناییم همگی
    سلام تشکر به خاطر دقت شما در جواب دادن به مشکل بنده
    لرزش رو بیشتر و دقیقتر توصیف کنین
    چجور لرزشی داره ؟
    مثل لرزش موقع راندن روی زمین موج موجی هست ؟
    یا مثل لرزش چرخی که بالانس نیست ؟
    بیشتر کدوم سمت ماشین میلرزه ؟
    احساس میکنین لرزشِ بالا پایینی هست ؟ یا لرزش چپ و راستی ؟ یا هر دو ؟
    اول از همه وقتی ماشین سرد باشه گاهی اوقات که کلاچ رو رها میکنم لرزش بسار شدیدی ماشین داره که خود متور ماشین میلرزه و خیلی هم بد میلرزه ولی بعد از چند دقیقه کار کردن مشکل حل میشه و دیگه لرزش ندارم .
    دوم لرزش موجی هست و از سمت راست ماشین و فقط لرزش رو دور متور 2 تا 2.30 هست و بعدش هیج لرزشی در کار نیست
    وقتی هنگام لرزش کلاچ رو بگیرم چه گاز بگیرم و چه نگریم لرزش به صورت کامل قطع میشه و وقتی کلاچ رو ازاد کنم لرزش میاد روی همون دور متور 2 تا 2.30
    معمولا وقتی به سمت چپ می چرخم لارزش کمتر هست نه این که قطع بشه کمتر هست ولی چرخش به سمت راست لرزش بیشتر
    هیج صدایی از ماشین بیرون نمیاد
    همین الان از محل کارم میام ماشین هیج نوع لرزشی نداشت ولی حالا شبی و فردا صبح احتمال داره لرزش پیدا بشه

چرخهای جلو رو با هم جابجا کنین و ببینین مشکل تغییری کرده ؟
    جواب دقیق به این سوالها برای عیب یابی خیلی مهم هست
    چرخ ها رو نرسیدم ولی به روی چشم اگه این توضیحات جواب گو نیست جای چرخ ها هم عوض میکنم

3. این کاربر از asklt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام
    تشکر به خاطر دقت شما در جواب دادن به مشکل بنده
    .
    اول از همه وقتی ماشین سرد باشه گاهی اوقات که کلاچ رو رها میکنم لرزش بسار شدیدی ماشین داره که خود متور ماشین میلرزه و خیلی هم بد میلرزه ولی بعد از چند دقیقه کار کردن مشکل حل میشه و دیگه لرزش ندارم .
    دوم لرزش موجی هست و از سمت راست ماشین و فقط لرزش رو دور متور 2 تا 2.30 هست و بعدش هیج لرزشی در کار نیست
    وقتی هنگام لرزش کلاچ رو بگیرم چه گاز بگیرم و چه نگریم لرزش به صورت کامل قطع میشه و وقتی کلاچ رو ازاد کنم لرزش میاد روی همون دور متور 2 تا 2.30
    معمولا وقتی به سمت چپ می چرخم لرزش کمتر هست نه این که قطع بشه کمتر هست ولی چرخش به سمت راست لرزش بیشتر
    هیج صدایی از ماشین بیرون نمیاد
    همین الان از محل کارم میام ماشین هیج نوع لرزشی نداشت ولی حالا شبی و فردا صبح احتمال داره لرزش پیدا بشه

.
    چرخ ها رو نرسیدم ولی به روی چشم اگه این توضیحات جواب گو نیست جای چرخ ها هم عوض میکنم
    سلام
    چشم شما بی بلا.
    .
    گفتین که با کلاچ گرفتن لرزش یهو رفع میشه
    .
    به احتمال 99% مشکل از صفحه کلاچ هست
    .
    احتمالاً کلاچ رگلاژ نیست و یا صفحه کمی تاب داشته و یا صفحه در حال تمام شدنه و یا پنجه های دیسک کلاچ ضعیفه و صفحه رو خوب فشار نمیده به فلایویل
    .

موقع خرید صفحه کلاچ باید روی میز شیشه ای یا هر ا کاملاً مسطحِ دیگه , تمام اطرافش تا سطح میز اندازه گرفته بشه . اگر اختلافِ بعضی لبه هاش با میز بیش از 1 میلیمتر باشه پس لرزش ایجاد میکنه موقع کلاچ گرفتن و ول کردن . و موقع حرکت اگر که کلاچ رگلاژ نباشه
    .
    =============================

با روش نوشته شده در صفحه ی زیر , کلاچ رو تست کنین و اگر رگلاژ نیست , رگلاژش کنین و نتیجه رو تست کنین و خبر بدین
    .
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    .
    .

===================================
    .

صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی
    .

.

5. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز asklt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    لارستان

پيش فرض

سلام
    چشم شما بی بلا.
    .
    گفتین که با کلاچ گرفتن لرزش یهو رفع میشه
    .
    به احتمال 99% مشکل از صفحه کلاچ هست
    .
    احتمالاً کلاچ رگلاژ نیست و یا صفحه کمی تاب داشته و یا صفحه در حال تمام شدنه و یا پنجه های دیسک کلاچ ضعیفه و صفحه رو خوب فشار نمیده به فلایویل
    .

موقع خرید صفحه کلاچ باید روی میز شیشه ای یا هر ا کاملاً مسطحِ دیگه , تمام اطرافش تا سطح میز اندازه گرفته بشه . اگر اختلافِ بعضی لبه هاش با میز بیش از 1 میلیمتر باشه پس لرزش ایجاد میکنه موقع کلاچ گرفتن و ول کردن . و موقع حرکت اگر که کلاچ رگلاژ نباشه
    .
    =============================

با روش نوشته شده در صفحه ی زیر , کلاچ رو تست کنین و اگر رگلاژ نیست , رگلاژش کنین و نتیجه رو تست کنین و خبر بدین
    .
    .
    .

===================================
    .

صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی
    .

.

ممنون از پاسخ گویی شما عزیز تست کردم کلاچ رو وقتی ازاد میکنم درست آزاد میشه ولی وقتی کلاچ رو میگیرم ی کوجولو که میگیرم ماشین خلاص میشه و خیلی زود تر از اونجا که آزاد شده میگیره کلاچ رو

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

ممنون از پاسخ گویی شما عزیز تست کردم کلاچ رو وقتی ازاد میکنم درست آزاد میشه ولی وقتی کلاچ رو میگیرم ی کوجولو که میگیرم ماشین خلاص میشه و خیلی زود تر از اونجا که آزاد شده میگیره کلاچ رو
    سلام
    قابلی نداشت دوست عزیز
    اگر کلاچ خیلب بالا میگیره , همین میتونه مشکل ساز بشه برای لرزش و برای زود خراب شدنِ بلبرینگ گلاچ
    اگر کلاچ ماشین سیمی هست باید مهره اش رو یک دور شل کنین و تست کنین و اگر لازم شد نیم دور یا یک دور دیگه هم شل کنین
    بعد از رگلاژ شدنش باید حتماً مهره ی دوم محکم بشه تا رگلاژ به هم نریزه
    احتمالِ زباد داره با رگلاژ شدن کلاچ, مشکل لرزش حل بشه و بلبرینگ کلاچ هم از خطر زود خراب شدن نجات پیدا میکنه
    .

این عکس سر سیم کلاچ ماتیز هست (علامتهای روی عکس برای یک موضوع دیگه هست)
    .

احتمالاً ماشینهای ایرانی هم اگر کلاچش سیمی هست پس شبیهِ همینه یعنی اول باید مهره ی اولی شل بشه تا از مهره ی دوم جدا بشه . بعدش با سفت کردنِ مهره ی دوم , کلاج رگلاژ میشه و بعد از رگلاژ دوباره مهره ی اول باید محکم بشه به مهره دوم تا قفل بشند , تکان نخورند

8. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال najee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

هر روز یه داستان جدید داریم با این ماشین تو اینگرونی .دیروز متوجه شدم وقتی دسته راهنمارو میکشم جلو نور بالا نمیزنه وقتی چراغ بزرگ هاروشن هستن دسته راهنمارو میکشم جلو نوربالا خاموش میشه این ینی چی ینی ؟اتصالی داره یا دسته راهنما خراب شده
    Last edited by najee; 09-05-2019 at 06:07.

پروفشنال najee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

هر روز یه داستان جدید داریم با این ماشین تو اینگرونی .دیروز متوجه شدم وقتی دسته راهنمارو میکشم جلو نور بالا نمیزنه وقتی چراغ بزرگ هاروشن هستن دسته راهنمارو میکشم جلو نوربالا خاموش میشه این ینی چی ینی ؟اتصالی داره یا دسته راهنما خراب شده

دوستان کسی نمیدونه چه بلایی سرش اومده باید چکار کنم ؟؟؟

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

دوستان کسی نمیدونه چه بلایی سرش اومده باید چکار کنم ؟؟؟
    سلام
    بنده نمیدونم مشکلش چیه ولی بارها با یک مشکل فنی در ماشین یا آبگرمکن یا گاز یا ریش تراش یا اگاق گاز یا یخچال و غیره و غیره روبرو شدم و اینطوری حلش کردم :
    1- بدون اینکه صدمه بزنم بهش , طرز کارش و طرز کار قطعاتش رو پیدا کردم و یاد گرفتم . یعنی یا روی خود اون دستگاه یاد گرفتم یا از اینترنت یاد گرفتم و یا اطلاعات آدمهای باتجربه و یا هر 3
    2- وقتی مکانیزم کارش رو یاد بگیریم اونوقت عیب یابیش آسون میشه
    4- مرحله ی آخر هم مرحله یافتن بهترین راه حل هست برای برطرف کردنِ مشکل
    گاهی فقط تمیز کردن لازم داره , گاهی روغنکاری یا گریسکاری یا هر 2تاش , گاهی فقط رگلاژ کردن میخواد , گاهی تعمیر با چسبِ مناسب , گاهی تعویش یک قطعه با قطعه ی مشابهِ دستِ دوم یا نو
    ==================================
    حالا شما هم اگه دست به آچارید و صرفه جویی در هزینه ها هم براتون مهم هست باید قابِ رو دسته راهنما رو باز کنین و سعی کنین مکانیزمش رو پیدا کنین

خصوصاً اگر عادت دارین خیلی با دسته راهنما نور بالا میزنید , این میتونه باعث خراب شدنش شده باشه
    ممکنه همون دسته به 2 روش برق میده به لامپ برای نور بالا .یکی در حالت خاموش بودنِ چراغها که الان مشکل پیدا کرده
    راهِ دوم , موقع روشن بودنِ لامپهای جلو هست که میگین سالمه
    شاید هم فقط یک سیم قطع شده
    به هر حال راهش همون 3 مرحله هست
    شما اگه پیش برقکار خودرو هم برید و تجربه ی قبلی نداشته باشه , باز هم سعی میکنه اول مکانیزمش رو بفهمه تا بتونه عیب یابی کنه

البته اگه احساس کنه وقت گیر هست و پول چندانی هم نداره براش , میگه تعمیر نمیکنه و یا میگه کل دسته راهنما باید عوض بشه
    اینها تعدادی از نقشه های مدار چراغهای جلو هست . شاید به دردتون بخوره

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    ایرانشهر

پيش فرض عیب یابی و تعمیر خودرو

سلام
    ماشین من پژو هست
    دیشب فشنگی آب رو عوض کردم همون یکی که سبز رنگ هست. بعد از روشن کردن فن روی دور تند موند وقتی خاموش کردم سیم هارو جابه جا کردم الان ماشین روشن نمیشه فشنگی قبلی را هم گذاشتم فرقی نکرد فشنگی آب رو از ماشین پراید روش گذاشتم رنگ مشکی بازم فرقی نداشت. ماشین استارت میخوره سیفون کار میکنه سوزن ها پاشش دارن برق به شمع ها میرسه فقط نمیدونم چرا روشن نمیشه. دوستان راهنمایی کنید ممنون

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by abi_55514; 17-05-2019 at 06:33.

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    ماشین من پژو هست
    دیشب فشنگی آب رو عوض کردم همون یکی که سبز رنگ هست. بعد از روشن کردن فن روی دور تند موند وقتی خاموش کردم سیم هارو جابه جا کردم الان ماشین روشن نمیشه فشنگی قبلی را هم گذاشتم فرقی نکرد فشنگی آب رو از ماشین پراید روش گذاشتم رنگ مشکی بازم فرقی نداشت. ماشین استارت میخوره سیفون کار میکنه سوزن ها پاشش دارن برق به شمع ها میرسه فقط نمیدونم چرا روشن نمیشه. دوستان راهنمایی کنید ممنون

Sent from my iPhone using Tapatalk
    سلام
    .
    1- در بیشتر ماشینها سوسور حرارتِ موتور 2 تاست
    یپیش تک سیمه هست و فقط به آمپر حرارت وصله
    دومی فیش 2 سیمه هست و به کامپیوتر وصله
    .
    2- تا حالا ندیدم در ماشینی بشه فیش سنسور حرارت که که به کامپیوتر وصل هست رو جابجا وصل کرد چون فیش رو طوری ساخته اند که نمیشه وارونه نصبش کرد . اصلاً جا نمیره
    شما سیمهای چی رو جابجا کردین ؟
    .
    3- در بیشتر ماشینها اگر فیش سنسوری که به کامپیوتر وصل هست رو بکشین , فنِ رادیاتور با دور کُند روشن میشه که همین یک تستِ ساده برای سلامت مدار دورِ کند و فن هست
    .
    4- اگر برق و سوخت مشکل نداره و فیوزها و رله ها همه سالمند و با باز کردنِ سوییچ و روشن شدنِ چراغ چک , بنزین صدای پمپ بنزین شنیده میشه ظاهراً اِستِپِر روی حالتِ هوای زیاد مونده یعنی سر استپر خیلی رفته داخل خودش و کوتاه شده
    بهتره استپر رو ریست کنین و بعدش ببینین روشن میشه یا نه
    برای ریستِ استپر :
    با موتور کاملاً سرد , سر منفی باتری رو 3 دقیقه بردارین و بعدش محکم نصب کنین
    بعدش 5 تانیه سوئیچ باز
    5 ث سوئیچ بسته
    5 ث سوییچ ب
    استارت بدون گاز
    اگر روشن شد پس بدون گاز دادن صبر کنین تا موتور خوب گرم بشه یعنی حتی بهتره فن هم روسن بشه از حرارتِ مونور
    بعدش بدون گاز دادن , کولر 10 ثانیه روشن
    کولر 10 ث خاموش
    موتور خاموش
    اگر دور موتور نرمال نشد و زیاد بود پس باید بدون برداشتن سر منفی باتری , یک بار دیگه با موتور سرد ریست بشه
    .
    واللهُ أعلم

14. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •