تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: شیوه مناسب برگزاری مراسم عروسی از نظر شما؟

راي دهنده
41. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • مراسم جدا (تالار مرد و زن جدا و...)

14 34.15%
  • مراسم مختلط (باغ و ..)

27 65.85%
صفحه 8 از 9 اولاول ... 456789 آخرآخر
نمايش نتايج 71 به 80 از 87

نام تاپيک: شیوه مناسب برگزاری مراسم عروسی از نظر شما؟

آخر فروم باز ArashMiniStar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    IR/MASHHAD

پيش فرض

دقیقا خط چهارم نوشته من رو بخونید همین رو نوشتم. الان این دسته افراد دارن به جامعه آسیب میرسونن با روند بی بند و باری اون هم نه در بین فامیل و اقوامشون. اگه جامعه بازتر بود یه چیزی ولی تو یه جامعهع سنتی این فساد عظیمی رو موجب میشه. چه میدونه شاید دوست دارند پلی به گذشته بزنند خاطرات دوره ساسانیان و اون فساد عظیمی که با محارم توشون بود رو زنده کنن.
    الان شما ببین تو ایران جاهایی که اقوامی هستند که رو غیرت ناموس خیلی حساس هستند مثل ما ترک ها و عرب ها و بلوچ ها و کرد ها همه حد و حدود برخورد رو میدونیم و این مسائلی که تو شهرهای مرکزی و یزرگ ایران هست نمیگم اونجاها نیستش ولی خیلی کمتره.
    جامعه سنتی ؟ کدوم جامعه سنتی؟ رفتی بیرون ببینی چه خبره؟ اگه جامعه اینطور بود آیا وضع حجابو اینطور میدیدی؟ اگه جامعه سنتیه چطور این همه عروسی اینجوری میبینیم؟ از نظر شما همه دهاتیا و تازه به دوران رسیده ها عروسی اینطوری میگیرن؟ پس منم میگم خانومایی که چادر به تن میکنن بسیار عقب مونده و زشت هستن اکثرا ! اینم نظریه به هر حال عروسی های سنتی هم همیطور
    هر کسیم دوست نداری این عروسیا رو میتونه نیاد
    بیخیال بابا
    Last edited by ArashMiniStar; 02-04-2015 at 12:08.

2. این کاربر از ArashMiniStar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Atghia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

من همچنان دیدگاه قبلیم رو دارم
    مراسم ازدواج یک امر سلیقه ای هست و تصمیم گیری به عهده ی عروس و داماد!
    هیچ باید و الزامی وجود نداره که بگیم باید اینجوری و نباید فلان جوری!
    ما تنها مهمان هستیم در مراسم دوستان یا فامیل حق انتخاب داریم اکر به مذاقمان خوش نیامد میتوانیم در حد یک شادباش و تقدیم کادو باشیم اگرهم خواستیم در کل مراسم یا هم میتوانیم کلا نرویم!
    ضمنا اصرار بعضی از دوستان در متقاعد کردن بقیه با نظرشخصی خودشان را بی مورد میبینم

4. 3 کاربر از Atghia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای mjorh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    !Arkham City

پيش فرض

دقیقا خط چهارم نوشته من رو بخونید همین رو نوشتم. الان این دسته افراد دارن به جامعه آسیب میرسونن با روند بی بند و باری اون هم نه در بین فامیل و اقوامشون. اگه جامعه بازتر بود یه چیزی ولی تو یه جامعهع سنتی این فساد عظیمی رو موجب میشه. چه میدونه شاید دوست دارند پلی به گذشته بزنند خاطرات دوره ساسانیان و اون فساد عظیمی که با محارم توشون بود رو زنده کنن.
    الان شما ببین تو ایران جاهایی که اقوامی هستند که رو غیرت ناموس خیلی حساس هستند مثل ما ترک ها و عرب ها و بلوچ ها و کرد ها همه حد و حدود برخورد رو میدونیم و این مسائلی که تو شهرهای مرکزی و یزرگ ایران هست نمیگم اونجاها نیستش ولی خیلی کمتره.
    خاک بر سر اون جامعه ای که با اینجوز چیزا آسیب ببینه....هر کسی حق داره هر پوششی که دلش میخواد رو داشته باشه ... جامعه هم باید ظرفیتش بره بالا ... اون کسی که با با اینجور چیزا منحرف میشه ...با نمیدونم پوشش بد یه خانوم دست ب کارای ناجور میزنه مطمئن باشید اگه اینم نباشه از راه های دیگه خودشو ارضا میکنه ... این مسئله برمیگرده به ضعف کلی ساختار جامعه .... شما نمیتونی جلوی غریزه رو بگیری ...شما نمیتونی "زور" کنی .... و تعریف "غیرت" هم باید یه دگرگونی توش ایجاد بشه تو این مملکت ....غیرت یعنی نزاری همسرت خواهرت ناموست یه شب با گریه سر رو بالشت بزاره ... غیرت یعنی پشتیبانی از ناموست .... نه این که "بزار تو موهات " ...oh yeah ... من خیلی غیرتیم ! یاد بگیریم آدمارو شخصیت هارو از رو ظاهرشون قضاوت نکنیم ... فلان خانواده چون مختلط برگزار کردن فلان خانواده حجابشون خوب نیس پس تازه به دوران رسیده هستن ؟ این واقعا نتیجه گیری منطقیه هست از نظر شما ...؟ یا خانواده ای که حجابشون رو رعایت میکنن بهترینن ؟ لابد کسایی که مولودی میخونن میرن بهشت همشون یا جزء بهترین خلق خدان .....اینجور ذهنیت ها رو بزاریم کنار ... اینا همش ظاهر قضیس .... اعتبار یک خانواده هیچ ربطی به شیوه (شیوه ، نه کیفیت! ) برگزاری مراسمشون نداره ، هیچ ربطی به غیرتشون نداره ...صرفا یک تصمیم شخصی هست و یاد بگیریم احترام بزاریم و توهین نکنیم.

6. 6 کاربر از mjorh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

جامعه سنتی ؟ کدوم جامعه سنتی؟ رفتی بیرون ببینی چه خبره؟ اگه جامعه اینطور بود آیا وضع حجابو اینطور میدیدی؟ اگه جامعه سنتیه چطور این همه عروسی اینجوری میبینیم؟ از نظر شما همه دهاتیا و تازه به دوران رسیده ها عروسی اینطوری میگیرن؟ پس منم میگم خانومایی که چادر به تن میکنن بسیار عقب مونده و زشت هستن اکثرا ! اینم نظریه به هر حال عروسی های سنتی هم همیطور
    هر کسیم دوست نداری این عروسیا رو میتونه نیاد
    بیخیال بابا
    جامعه ایران رویکرد کلی اش رویکرد سنتی هست، این شما هستی که انگار تا حالا بیرون نرفتی، من سر و کارم از صبح تا شب تو بازارم کارم با مردم هستش، قشر تازه به دوران رسیده یه کلان شهر نمونه خوبی از این اجتماع نیست، شما انگار دایره اجتماعی تون خیلی بسته هستش.
    شما که دهاتی رو توهین میدونی جای ادامه بحث با شما نیست متاسفم.
    ولی آره وجود امسال شماها بالاخره واسه ما آقایون سنتی یه سودهایی هم داره که نمیشه ازش گذشت.
    تا باشه امثال این پلنگ ها و و خانواده های پلنگ پرورشون حداقل بساط دوران جوانی ما رو که تامین میکنند، ولی ما آدم های سنتی تو جوانی هر کاری هم کرده باشیم وقتی بخواهیم ازدواج کنیم سراغ یه دختر از یه خانواده اصیل و با شخصیت میریم نه کسایی که اینجور بی ناموسی رو ترویج میکنن.

خاک بر سر اون جامعه ای که با اینجوز چیزا آسیب ببینه....هر کسی حق داره هر پوششی که دلش میخواد رو داشته باشه ... جامعه هم باید ظرفیتش بره بالا ... اون کسی که با با اینجور چیزا منحرف میشه ...با نمیدونم پوشش بد یه خانوم دست ب کارای ناجور میزنه مطمئن باشید اگه اینم نباشه از راه های دیگه خودشو ارضا میکنه ... این مسئله برمیگرده به ضعف کلی ساختار جامعه .... شما نمیتونی جلوی غریزه رو بگیری ...شما نمیتونی "زور" کنی .... و تعریف "غیرت" هم باید یه دگرگونی توش ایجاد بشه تو این مملکت ....غیرت یعنی نزاری همسرت خواهرت ناموست یه شب با گریه سر رو بالشت بزاره ... غیرت یعنی پشتیبانی از ناموست .... نه این که "بزار تو موهات " ...oh yeah ... من خیلی غیرتیم ! یاد بگیریم آدمارو شخصیت هارو از رو ظاهرشون قضاوت نکنیم ... فلان خانواده چون مختلط برگزار کردن فلان خانواده حجابشون خوب نیس پس تازه به دوران رسیده هستن ؟ این واقعا نتیجه گیری منطقیه هست از نظر شما ...؟ یا خانواده ای که حجابشون رو رعایت میکنن بهترینن ؟ لابد کسایی که مولودی میخونن میرن بهشت همشون یا جزء بهترین خلق خدان .....اینجور ذهنیت ها رو بزاریم کنار ... اینا همش ظاهر قضیس .... اعتبار یک خانواده هیچ ربطی به شیوه (شیوه ، نه کیفیت! ) برگزاری مراسمشون نداره ، هیچ ربطی به غیرتشون نداره ...صرفا یک تصمیم شخصی هست و یاد بگیریم احترام بزاریم و توهین نکنیم.
    بخوای یا نخوای این حقیقت جامعه ما هست یه جامعه با رویکردی سنتی ربطی به ظرفیت و ... نداره، کسی قدرت تطبیق با جامعه نداشته باشه دست آخر خودش ضرر میکنه. (البته اصلا به معنی عدم تلاش برای تغیر به یه وضع بهتر نیست)
    اینهم که از روی ظاهر نباید قضاوت کرد حرف پوچی هست،مثال کوچیکش من گفتم بازاری هستم از ظاهر طرف میفهمم این مشتری هست یا نیست یا چقدر میخواد جنس ببره یا جنس با چه کیفیتی میخواد ببره، یا در مورد جنس مخالف با اولین برخورد میدونم طرف چیکارست تا کجا پیش میاد باهام. ظاهر و برخورد جزء جدایی ناپذیر شخصیت هستند.
    در باره بهشت و خدا و ... چون به ماوراءالطبیعه معتقد نیستم نمیتونم نظری بدم.
    دقیقا اعتبار خانواده ها به همین چیزاست شما نمیدونید ولی یکم بیاید تو بعد سنتی تر جامعه نمیدونید چه چیزها که در مورد امثال اونجور خانواده گفته که نمیشه. و چه دیدگاهی نسبت بهشون هست مخصوصا زنانی که از اونجور خانواده ها میان.
    Last edited by Captain_America; 02-04-2015 at 15:47.

8. این کاربر از Captain_America بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه BestDev's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

دوستان يجوري در مقابل مراسم مختلط جبهه گرفتن انگار يادشون رفته تا همين چند سال پيش كه مراسم هنوز در خانه ها برگزار ميشد كاملا مختلط بود و كسي هم مشكلي نداشت ! اين دعواها از وقتي شروع شد كه به دليل آپارتمان نشيني و كمبود امكانات و ضعف مالي مردم ترجيح دادن مراسمشون رو در سالنها برگزار كنن...

همين الان هم در شهرستانها و در همين قشر مثلا سنتي كه مثال ميزنيد مراسم كاملا مختلط برگزار ميشه و كاملا عاديه... (سري به مراسم كرمانيها و شيرازيها بزنيد تا بفهميد)

منم با مراسم مختلط موافقم در صورتي كه افرادي كه ظرفيت اين نوع مراسم رو داشته باشن دعوت شن و اقوام درجه 1
    اتفاقا خيلي مراسم به ياد موندني تر و با حالتر و باشكوه تر ميشه....

10. 5 کاربر از BestDev بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    !Arkham City

پيش فرض

جامعه ایران رویکرد کلی اش رویکرد سنتی هست، این شما هستی که انگار تا حالا بیرون نرفتی، من سر و کارم از صبح تا شب تو بازارم کارم با مردم هستش، قشر تازه به دوران رسیده یه کلان شهر نمونه خوبی از این اجتماع نیست، شما انگار دایره اجتماعی تون خیلی بسته هستش.
    شما که دهاتی رو توهین میدونی جای ادامه بحث با شما نیست متاسفم.
    ولی آره وجود امسال شماها بالاخره واسه ما آقایون سنتی یه سودهایی هم داره که نمیشه ازش گذشت.
    تا باشه امثال این پلنگ ها و و خانواده های پلنگ پرورشون حداقل بساط دوران جوانی ما رو که تامین میکنند، ولی ما آدم های سنتی تو جوانی هر کاری هم کرده باشیم وقتی بخواهیم ازدواج کنیم سراغ یه دختر از یه خانواده اصیل و با شخصیت میریم نه کسایی که اینجور بی ناموسی رو ترویج میکنن.

بخوای یا نخوای این حقیقت جامعه ما هست یه جامعه با رویکردی سنتی ربطی به ظرفیت و ... نداره، کسی قدرت تطبیق با جامعه نداشته باشه دست آخر خودش ضرر میکنه. (البته اصلا به معنی عدم تلاش برای تغیر به یه وضع بهتر نیست)
    اینهم که از روی ظاهر نباید قضاوت کرد حرف پوچی هست،مثال کوچیکش من گفتم بازاری هستم از ظاهر طرف میفهمم این مشتری هست یا نیست یا چقدر میخواد جنس ببره یا جنس با چه کیفیتی میخواد ببره، یا در مورد جنس مخالف با اولین برخورد میدونم طرف چیکارست تا کجا پیش میاد باهام. ظاهر و برخورد جزء جدایی ناپذیر شخصیت هستن
    د.
    در باره بهشت و خدا و ... چون به ماوراءالطبیعه معتقد نیستم نمیتونم نظری بدم.
    دقیقا اعتبار خانواده ها به همین چیزاست شما نمیدونید ولی یکم بیاید تو بعد سنتی تر جامعه نمیدونید چه چیزها که در مورد امثال اونجور خانواده گفته که نمیشه. و چه دیدگاهی نسبت بهشون هست مخصوصا زنانی که از اونجور خانواده ها میان.

محتوای مخفی: Sigh... 

اولین بخشی که هایلایت کردم میدونم نقل قولی به حرفای من نبوده ولی .... شما .... {SIGH} .... فقط رو حرفتون یه کم بیشتر فکر کنید چون واقعا ...واقعا جای تاسف داره. وقتی به کسی پیشنهاد ازدواج میدیم باید با هدف خوشبخت کردن فرد مقابلمون باشه ...باید ببینیم که آیا لیاقتشو داریم یا نه ...شما هر ..ببخشید....غلطی بکنی تو دوران جوانی...بعد واقعا خودتون رو استحقاق این میدونید که پیشنهاد ازدواج به دختری بدید که پاک و باوقار زندگی کرده ...؟ بی ناموسی دوست عزیز...بی ناموسی ...یعنی این افکار .... یعنی این افکار خودخواهانه یعنی بی وجدانی ... شما انتظار دارید کل افراد جامعه سنتی باشن ..شما درواقع هیچ احترامی به افکار و عقاید دیگر افراد جامعه قائل نیستید ... من هیچ وقت کسی رو به خاطر سنتی بودنش متهم نمیکنم... جامعه سالم یعنی جامعه ای که افراد به عقاید همدیگه احترام بزارن ... نه اینکه به یکی بگی تازه به دوران رسیده به اون یکی بگی اصیل ..چرا؟ چون حجابشون متفاوته ....

مشکل خیلی از بازاریا و دلالا اینه که همه چیو به شکل معامله میبینن و این جای تاسف داره .... شما تبحر دارید تو زمینه فروش و معامله ... یه فرد بازاری موفق هستید و تجربه بسیاری در زمینه فروش دارید .....خب ینی شما ذات و اخلاق و کردار آدمارو میشناسید ؟! شما صرفا یک جنبه اقتصادی از آدمارو میبینید ...تو این زمینه تبحر دارید...نمیتونید راجب کلیت اون فرد اظهار نظر کنید ... یا در مورد جنس مخالف دقیقا چه شکلی باشه شما میفهمید تا تهش هست و چه شکلی باشه میفهمید خیانت میکنه ؟ نه این دانش عظیم و اکتسابی رو به اشتراک بزارید تا جوانان دیگر هم سود ببرن ... فقط به تاریخ هم توجه کنید ..سال 2015 میلادی ...شناخت کامل از روی چهره !

چه چیزهایی در مورد امثال اونجور خانواده ها میگن ؟ ..چه فرقی به حال بنده میکنه که آدما چی بگن راجبم ؟ ... نه اصولا ما برای تعیین صلاحیت خودمون چه نیازی به حرف دیگران داریم ...؟ وجدان آدمی رو حرف های دیگران تعیین نمی کنن... من اگه کار خوب بکنم از خودم راضیم اگه کار بد بکنم ناراحت میشم از خودم ...تمام ! و اصلا واسه من فرقی نمیکنه که پشت سرم چی میگن ...عوام بیکارن دوست دارن حرف بزنن ...خب بزنن ... هر کسی مسئولیت زندگی خودشو داره و باید اونقدر عاقل و دانا باشه که اهمیت نده به حرف های دیگران ... باید رو شخصیت و رشد عقلی و اخلاقی خودش کار کنه ... نه رو راضی کردن افکار عوام ... اعتبار خانواده ها هم به سطح فرهنگی و علمی برمیگرده ... نه به صحبت های بازاریان یا هر قشره دیگه ای...
    Last edited by mjorh; 02-04-2015 at 17:47.

12. 6 کاربر از mjorh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن موضوعات علمی Saeed Dz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    ______

پيش فرض

مگر فلسفه هم خود باعث کامل شدن نظریه تکامل نیست؟1 مگر فلسفه علم بهتر شناختن و دیدن و فهمیدن نیست؟1 پس چطور می شه نظریه علمی رو از فلسفه فاکتور گرفت؟! مگر هر سوالی تفکری به وجود نمیار و هر تفکری باعث تکاملی نمی شه! پس چطور ما این دورو از هم جدا بدونیم!
    نظریه علمی هم همیشه کامل و تکامل یافته نیست مگر خود علم نیاز به تکامل نداره! مگر همه چیز با علم اثبات شدنی است؟!
    اگر تکامل نظریه ای کامله چرا دایناسورها ملیاردها سال زندگی کردن و به جای عقل قوای جسمی و نیاز به خورده شدن و خورده نشدن رو در خود تکامل دادند؟! یعنی طبیعت یهویی فهمید باید روی عقل سرمایه گذاری کنه و عقل هم دلیله علمه و هرچیزه علمی غیر قابل رده چون ادامه فرایند تکامله!

دوست عزیز فکر می کنم ما قبول می کنیم چون مجبور شدیم که قبول کنیم، چون هیچ چیزی در این دنیا ثابت نیست حتی خود علم که فقط سعی می کنه تعریف کنه و تحقیق و کشف و خودش عاجزه از تفسیر فلسفه تکامل.همه چیز وجود داشته و دارد و فقط علم پیدایش می کندو نه کشف. علم چیزی رو کشف نکرده فقط تجربه کرده و ازمایش و تجربه و ازمایش نیاز دارد به فلسفه شناختن و کنجکاوی نیروی عقل برای فهمیدن و دانستن.

در کل هر کسی که از دواج نمی کند فقط دلایل مادی دارد؟!

منم موافقم ازدواج مختلط یا غیر مختلط چیزی است شخصی اما گاهی اوقات باید در کل نظریه اجتماعی مورد قبول و تایید اکثریت لحاظ شود... اما باز هم چون اکثریت تایید یا ردش می کنند نمی توان گفت اشتباه است یا درست.چون هر کس از نگاه خود و آموزش هایش و محیطش به این مسئله نگاه می کند و از کلاه خود فرهنگی خود پیروی می کند.
    در رابطه با قسمتی از صحبت هاتون که با رنگ سرخ مشخص کردم باید گفت میتونه بحثی مفصل و خوبی صورت بگیره اما نه در این انجمن و نه در این تاپیک. در واقع اینجا بحث در این رابطه نوعی اسپم نگاری تلقی میشه چون رابطه ای با موضوع تاپیک نداره!
    شما دیدگاه کاملا نادرستی از علم، فلسفه و نظریه فرگشت (تکامل) دارید دوست من و توصیم این هستش که اول به تاپیک هایی که براتون لینک کردم مراجعه کنید و کمی بحث ها و مجهولاتی که قبلا بارها مطرح شده رو مطالعه کنید و دست آخر اگر سوالی یا نکته ای بافی موند در تاپیک های مربوطه پیگیری کنید.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در رابطه با سوالتون هم باید بگم که خیر میتونه دلایل دیگری هم داشته باشه اما دلیل برجسته اون برای جامعه امروز ما دلیل مادی، نبود شغل مناسب و عدم اطمینان به آینده هستش که اتفاقا در این رابطه [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هم در انجمن انسانی با جامعه آماری نسبتا خوب بالای 500 نفر انجام شد که تاییدی هست برای این موضوع. البته شما میتونید به سایت آمار ایران هم که یک سایت دولتی هست مراجعه و مطمئنا همین نتیجه رو خواهید گرفت.

برگزاری مراسم مختلط یا غیر مختلط یک مسئله ملی نیست که دیدگاه اکثریت لحاظ بشه! بلکه یک مسئله کاملا شخصیه و میتونه بنابر سلیقه خانواده ها متغییر باشه. دقیقا صحبت هایی که در ادامه گفتید درسته.

14. 2 کاربر از Saeed Dz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

محتوای مخفی: Sigh... 

اولین بخشی که هایلایت کردم میدونم نقل قولی به حرفای من نبوده ولی .... شما .... {SIGH} .... فقط رو حرفتون یه کم بیشتر فکر کنید چون واقعا ...واقعا جای تاسف داره. وقتی به کسی پیشنهاد ازدواج میدیم باید با هدف خوشبخت کردن فرد مقابلمون باشه ...باید ببینیم که آیا لیاقتشو داریم یا نه ...شما هر ..ببخشید....غلطی بکنی تو دوران جوانی...بعد واقعا خودتون رو استحقاق این میدونید که پیشنهاد ازدواج به دختری بدید که پاک و باوقار زندگی کرده ...؟ بی ناموسی دوست عزیز...بی ناموسی ...یعنی این افکار .... یعنی این افکار خودخواهانه یعنی بی وجدانی ... شما انتظار دارید کل افراد جامعه سنتی باشن ..شما درواقع هیچ احترامی به افکار و عقاید دیگر افراد جامعه قائل نیستید ... من هیچ وقت کسی رو به خاطر سنتی بودنش متهم نمیکنم... جامعه سالم یعنی جامعه ای که افراد به عقاید همدیگه احترام بزارن ... نه اینکه به یکی بگی تازه به دوران رسیده به اون یکی بگی اصیل ..چرا؟ چون حجابشون متفاوته ....

مشکل خیلی از بازاریا و دلالا اینه که همه چیو به شکل معامله میبینن و این جای تاسف داره .... شما تبحر دارید تو زمینه فروش و معامله ... یه فرد بازاری موفق هستید و تجربه بسیاری در زمینه فروش دارید .....خب ینی شما ذات و اخلاق و کردار آدمارو میشناسید ؟! شما صرفا یک جنبه اقتصادی از آدمارو میبینید ...تو این زمینه تبحر دارید...نمیتونید راجب کلیت اون فرد اظهار نظر کنید ... یا در مورد جنس مخالف دقیقا چه شکلی باشه شما میفهمید تا تهش هست و چه شکلی باشه میفهمید خیانت میکنه ؟ نه این دانش عظیم و اکتسابی رو به اشتراک بزارید تا جوانان دیگر هم سود ببرن ... فقط به تاریخ هم توجه کنید ..سال 2015 میلادی ...شناخت کامل از روی چهره !

چه چیزهایی در مورد امثال اونجور خانواده ها میگن ؟ ..چه فرقی به حال بنده میکنه که آدما چی بگن راجبم ؟ ... نه اصولا ما برای تعیین صلاحیت خودمون چه نیازی به حرف دیگران داریم ...؟ وجدان آدمی رو حرف های دیگران تعیین نمی کنن... من اگه کار خوب بکنم از خودم راضیم اگه کار بد بکنم ناراحت میشم از خودم ...تمام ! و اصلا واسه من فرقی نمیکنه که پشت سرم چی میگن ...عوام بیکارن دوست دارن حرف بزنن ...خب بزنن ... هر کسی مسئولیت زندگی خودشو داره و باید اونقدر عاقل و دانا باشه که اهمیت نده به حرف های دیگران ... باید رو شخصیت و رشد عقلی و اخلاقی خودش کار کنه ... نه رو راضی کردن افکار عوام ... اعتبار خانواده ها هم به سطح فرهنگی و علمی برمیگرده ... نه به صحبت های بازاریان یا هر قشره دیگه ای...
    بزارید مطلب رو روشن کنم از لحاظ مدرن بودن در عقاید شخصی شاید من خیلی از شما جلوتر باشم ولی ما داریم در یک جامعه سنتی زندگی میکنیم که باید استاندارهای اون رو رعایت کنیم.
    به نظر من ازدواج (یا حتی ازدواج سفید) یعنی پیدا کردن کسی رو که میخواهیم بقیه عمر رو باهاش بگذریم یه شریک زندگی با هدف خوشبختی هر دو باید هر دو لیاقت همدیگه رو داشته باشند، هر دو جنس به اقتضای انسان بودن و حیوان بودن در مرحله اول این حق رو دارن که به جنس مخالف (یا جنس موافق بر اساس نوع گرایششون) جذب بشن علاقمه مند بشن و رابطه داشته باشند. این یه سیر طبیعی هست اینکه از یه دختر خواسته بشه برای حفظ شرافت مرد آینده اش از یه تکه پوست (بکارت که هزار و یک راه برای از دست دادنش هست) مثل جونش محافظت کنه ظلم بزرگی هست و انسان بودن و زن بودن اون رو زیر سوال قرار میده. زن و مردی که تجربه های پیش از ازدواج داشتند (و به هر دلیلی اون رابطه به ازدواج ختم نشده) و بتونن از این تجربه ها استفاده موثر رو برده باشند به نظر من تصمیم گیری بهتری خواهند داشت در مورد شریک زندگی آینده شون. (اگر هم به هر دلیلی مذهبی و ... نخواهند پیش از ازدواج رابطه ای داشته باشند باز هم این حق براشون محفوظ هست چون زندگی شخصی خودشون هست.)
    در دنیای امروز که اصلا خود مساله جنسیت داره اون مرز بندی های سابقش رو از دست میده و ازدواج دیگه یه امر ثانویه محسوب میشه الان ازدواج سفید، دوستی با منافع، رابطه آزاد، ازدواج آزاد و... دیگه فرم جوامع رو به طوری دگرگون کرده که اینکه جشن ازدواج چجور باشه یا اصلا اینکه باشه یا نباشه دیگه نباید چیز مهمی محسوب بشه.
    ولی میرسیم به اینجا که آیا جامعه ما آماده هست؟ پاسخ من خیر. پس راه حل چیه؟ پاسخ من پایبندی به سنت های همین جامعه ای که آماده تغیر نیست. چرا جزئی از تغیری که خودت بهش اعتقاد داری نمیشی؟ پاسخ من چون منافعی رو که تو جامعه سنتی دارم و باعث میشه در مقام قدرتی بیش از حد نسبت به جنس مونث باشم ممکنه از دست بدم.
    پس برای من بر خلاف تفکرات شخصیم ازدواج در شرایط کنونی در جامعه کنونی برام حکم یه تجارت رو داره و آدم کاسب کار تو تجارت قبل از هر چیز سود هر چه بیشتر خودش رو در نظر میگیره.

16. این کاربر از Captain_America بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    !Arkham City

پيش فرض

بزارید مطلب رو روشن کنم از لحاظ مدرن بودن در عقاید شخصی شاید من خیلی از شما جلوتر باشم ولی ما داریم در یک جامعه سنتی زندگی میکنیم که باید استاندارهای اون رو رعایت کنیم.
    به نظر من ازدواج (یا حتی ازدواج سفید) یعنی پیدا کردن کسی رو که میخواهیم بقیه عمر رو باهاش بگذریم یه شریک زندگی با هدف خوشبختی هر دو باید هر دو لیاقت همدیگه رو داشته باشند، هر دو جنس به اقتضای انسان بودن و حیوان بودن در مرحله اول این حق رو دارن که به جنس مخالف (یا جنس موافق بر اساس نوع گرایششون) جذب بشن علاقمه مند بشن و رابطه داشته باشند. این یه سیر طبیعی هست اینکه از یه دختر خواسته بشه برای حفظ شرافت مرد آینده اش از یه تکه پوست (بکارت که هزار و یک راه برای از دست دادنش هست) مثل جونش محافظت کنه ظلم بزرگی هست و انسان بودن و زن بودن اون رو زیر سوال قرار میده. زن و مردی که تجربه های پیش از ازدواج داشتند (و به هر دلیلی اون رابطه به ازدواج ختم نشده) و بتونن از این تجربه ها استفاده موثر رو برده باشند به نظر من تصمیم گیری بهتری خواهند داشت در مورد شریک زندگی آینده شون. (اگر هم به هر دلیلی مذهبی و ... نخواهند پیش از ازدواج رابطه ای داشته باشند باز هم این حق براشون محفوظ هست چون زندگی شخصی خودشون هست.)
    در دنیای امروز که اصلا خود مساله جنسیت داره اون مرز بندی های سابقش رو از دست میده و ازدواج دیگه یه امر ثانویه محسوب میشه الان ازدواج سفید، دوستی با منافع، رابطه آزاد، ازدواج آزاد و... دیگه فرم جوامع رو به طوری دگرگون کرده که اینکه جشن ازدواج چجور باشه یا اصلا اینکه باشه یا نباشه دیگه نباید چیز مهمی محسوب بشه.
    ولی میرسیم به اینجا که آیا جامعه ما آماده هست؟ پاسخ من خیر. پس راه حل چیه؟ پاسخ من پایبندی به سنت های همین جامعه ای که آماده تغیر نیست. چرا جزئی از تغیری که خودت بهش اعتقاد داری نمیشی؟ پاسخ من چون منافعی رو که تو جامعه سنتی دارم و باعث میشه در مقام قدرتی بیش از حد نسبت به جنس مونث باشم ممکنه از دست بدم.
    پس برای من بر خلاف تفکرات شخصیم ازدواج در شرایط کنونی در جامعه کنونی برام حکم یه تجارت رو داره و آدم کاسب کار تو تجارت قبل از هر چیز سود هر چه بیشتر خودش رو در نظر میگیره.

با تشکر از صداقت شما ...همونطور که بنده در پست قبلی اشاره کردم شما صرفا به فکر خودتون هستید ..و دلایلی هم که میارید مبنی بر آماده نبودن جامعه باز هم به خاطر تلقین به خودتون هست تا این به قول خودتون "قدرت" بر جنس مخالف رو حفظ کنید ...که از دید بنده یک خودخواهی به تمام عیاره ... و این با اصولی که بنده بهشون پایبند هستم مغایرت داره ... درضمن جلوتر بودن مهم نیست ، عمل کردن مهمه ، ... شما همه اینها رو میگید ولی عمل نمی کنید پس در نتیجه شما یک هیپوکریت هستید، در تاپیک بقلی هم گفتم یکی از مشکلات جامعه ما هیپاکرسی هست و شما نشان بارز این هیپاکرسی هستید.
    و امیدوارم شما و خیلی از افراد امثال شما کمی راجب خودشون، طرز فکرشون، دیدگاهشون تامل کنند، زندگی یک تجارت نیست.

موفق باشید.

18. 4 کاربر از mjorh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن شعر و داستان نویسی Mr_100_dolari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ----Balance(3%)Spot----

پيش فرض

در تایید صحبت های شما باید این و بگم که چند وقت پیش شبکه سه یه برنامه ای داره اسمش رو درست یادم نیستش فکر کنم یه سمت خدا یا همچین چیزی باشه و جالبه که بدونین موضوع برنامشون در مورد این بود که این آگهی های بازرگانی که درش انواع خانم ها با پوشش ها و آرایش های مختلف هستند موجب نشه مردم به فسق و فجور و گناه و آتش جهنم دچار شوند و در اون لحظه احساسی که به ادم دست میداد در مورد همچین موضوعی دقیقا این بود

جالبتر اینکه مجری برنامه پیامک میخوندش که آقایی پیام داده و گفته من وقتی دارم فیلم نگاه میکنم و به تبلیغات که میرسه نمیدونم با این مشکل که همون خانم های بد حجاب باشه چی کار کنم و خدایی نکرده اگر به گناه کشیده بشم اون دنیا کی جواب گو هستش ...

باور کنید یک لحظه شک کردم که توی چه قرنی هستیم

20. 5 کاربر از Mr_100_dolari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •