تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 8 از 35 اولاول ... 45678910111218 ... آخرآخر
نمايش نتايج 71 به 80 از 349

نام تاپيک: عدم توانایی استفاده از هارد و ارور مبنی بر فرمت کردن آن برای استفاده

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام هارد اکسترنال من هم دچار این مشکل شده و RAW شده ، من یه بار با تست دیسک کارایی که گفتید رو انجام دادم . بعد هم easeus تمام فایل هامو پیدا کرد اما به خاطر trial بودنش اجازه نمیداد recovery انجام بشه. به خاطر همین من سعی کردم دوباره با minitool power data بازیابی کنم اما زمانی که می داد حدود 400 ساعت بود و هیچ فایلی رو پیدا هم نکرد.الان دوباره میخوام از test disk استفاده کنم .تو مرحله 5 ام دو تا نوار سبز داد که من همون اولی رو انتخاب کردم ( دفعه ی قبل 1 نوار سبز بود!) و در مرحله ی بعد این جوری شد:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا باید چی کار کنم؟!
    سلام
    اگر همان بار اول از test disk استفاده كرديد ولي مشكل شما حل نشد نيازي نيست دوباره تكرار كنيد . اين نرم افزار EASEUS Data Recovery Wizard Professional رو ميتونيد از لينك زير همراه با سريال دانلود كنيد (ستاره رو برداريد) .

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

سلام
    با توجه به پیغامی که میده پارتیشن هارد شما RAW یا unallocated شده ، دستور DISKMGMT.MSC رو در run وارد کنید تا برنامه دیسک منجمنت اجرا شود ، وضعیت پارتیشن رو برای این مسئله بررسی کنید .

اگر پارتیشن هارد شما RAW شده پیشنهاد اول دانلود برنامه TestDisk از لینک زیر هست برای فیکس نمودن partition table که شاید مشکلتون حل بشه .

طبق عکسهای زیر عمل کنید (دقت کنید که قبل از شروع هارد مورد نظر رو انتخاب کنید) .

در عكس زير اكثر هاردها بصورت mbr هستند پس حالت intel رو انتخاب كنيد ولي اگر پارتيشن هارد شما از نوع ديگري هست بايد گزينه هاي مناسب رو انتخاب كنيد مثلاً هاردهاي پرظرفيت بالاتر از 2.19TB كه بصورت GPT پارتيشن بندي شده اند بايد روي گزينه دوم قرار بدهند .

در عکس زیر فقط یک درایو NTFS وجود دارد . توجه کنید که اگر در my computer درایور دیده نشود در این قسمت هم درایوی دیده نخواهد شد . quick search رو بزنید .

در عکس زیر اینتر رو بزنید تا ادامه پیدا کند .

طبق عکس زیر partition structure بر روی دیسک نوشته خواهد شد .

اگر fix نشد پس گزینه mbr code رو انتخاب کنید تا یک mbr code در اولین سکتور رایت بشه شاید مشکل حل شود (عکس زیر) .

اگر بازهم fix نشد چاره ای ندارید که با استفاده از نرم افزارهایی ریکاوری اطلاعات مثل easeus data recovery wizard professional يا MiniTool Power Data Recovery اطلاعات رو از پارتیشنهای معیوب استخراج و در جای دیگر مثل هارد اکسترنال ذخیره کنید اینجور نرم افزارها توانایی شناسایی پارتیشنهای raw یا unallocated شده را دارند . نکته مهم اینجاست که به هیچ عنوان فرمت یا دستکاری نکنید در غیر اینصورت ریکاوری اطلاعات مشکل خواهد شد .
    سلام،
    من هم هاردم دچار این مشکل شده و متأسفانه 400 گیگ اطلاعات با ارزش روش دارم که نمی خوام از دست بدمشون. با تست دیسک با توجه به راهنمایی خوب شما پیش رفتم ولی یه جای اون با اطلاعات تست دیسک شما نمی خوند و خلاصه جواب نداد. بعد با نرم افزار ریکاوری که معرفی کردید امتحان کردم. ولی اولا 1 روز طول کشید بعدشم یه هو قطع می شد و هیچی به هیچی. یه بار هم تعداد کمتری از اطلاعاتم رو ازش خواستم که ریکاوری کنه گفتم شاید به خاطره حجمشه، ولی همین اتفاق افتاد. بعد اینکه من نمی دونم وقتی دارم از ریکاوری استفاده می کنم اطلاعاتم که قراره ریکاوری بشه، کجا می ره. ممنون می شم راهنماییم کنید. فایل هام واقعا با ارزشن!!! :(

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام،
    من هم هاردم دچار این مشکل شده و متأسفانه 400 گیگ اطلاعات با ارزش روش دارم که نمی خوام از دست بدمشون. با تست دیسک با توجه به راهنمایی خوب شما پیش رفتم ولی یه جای اون با اطلاعات تست دیسک شما نمی خوند و خلاصه جواب نداد. بعد با نرم افزار ریکاوری که معرفی کردید امتحان کردم. ولی اولا 1 روز طول کشید بعدشم یه هو قطع می شد و هیچی به هیچی. یه بار هم تعداد کمتری از اطلاعاتم رو ازش خواستم که ریکاوری کنه گفتم شاید به خاطره حجمشه، ولی همین اتفاق افتاد. بعد اینکه من نمی دونم وقتی دارم از ریکاوری استفاده می کنم اطلاعاتم که قراره ریکاوری بشه، کجا می ره. ممنون می شم راهنماییم کنید. فایل هام واقعا با ارزشن!!! :(
    سلام .
    در نرم افزار EASEUS Data Recovery Wizard Professional فایل یا فولدرهایی که قصد ریکاوری آنها را دارید را انتخاب و سپس دکمه next رو بزنید که کادری ظاهر میشود و از شما آدرسی برای ذخیره کردن داده ها میپرسد که شما باید آدرس جدیدی چهت ذخیره سازی داده ها بدهید .

نکته یک : نرم افزار باید کرک یا رجیستر شده باشه تا بتونه ریکاوری کنه .
    نکته دوم : در مورد قطع و وصلی هارد ، آیا این مشکل از قبل بوده یا خیر (موقع استفاده از این نرم افزار قطع و وصل میشه) ؟ توصیه میکنم روی یک سیستم دیگه تست کنید و بررسی کنید آیا قطع و وصلی داره یا نه .

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

ممنونم آقای عطا.
    البته من بخاطر عجله ای که داشتم ادامه دادم با تست دیسک و بعد با مینی تول پاور دیتا ریکاوری تونستم اطلاعات رو ظرف 4 ساعت بازیابی کنم و بعد هم با توجه به راهنماییاتون بالاخره موفق شدم ریکاور کنم همه ی فایل هامو.بازم ازتون ممنونم.

حالا که هارد RAW شده با برنامه ی خاصی فرمت بکنم؟ممنون میشم بازم راهنمایی بکنید.
    Last edited by melika_4545; 14-12-2012 at 20:50.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنونم آقای عطا.
    البته من بخاطر عجله ای که داشتم ادامه دادم با تست دیسک و بعد با مینی تول پاور دیتا ریکاوری تونستم اطلاعات رو ظرف 4 ساعت بازیابی کنم و بعد هم با توجه به راهنماییاتون بالاخره موفق شدم ریکاور کنم همه ی فایل هامو.بازم ازتون ممنونم.

حالا که هارد RAW شده با برنامه ی خاصی فرمت بکنم؟ممنون میشم بازم راهنمایی بکنید.
    میتونید با استفاده از همین برنامه disk management ویندوز ، پارتیشن RAW شده را فرمت کنید . برای دسترسی به این برنامه دستور diskmgmt.msc را در run وارد کنید .

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

ممنون از راهنماییتون.

بعد من می تونم دوباره از هارد استفاده کنم؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون از راهنماییتون.

بعد من می تونم دوباره از هارد استفاده کنم؟
    بله ميتونيد از هارد استفاده كنيد .

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

ممنون اما تا 20 % فرمت میکنه و بعد ارور میده که ویندوز نمیتونه این فرمت رو انجام بده.حالا باید چی کار کنم؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون اما تا 20 % فرمت میکنه و بعد ارور میده که ویندوز نمیتونه این فرمت رو انجام بده.حالا باید چی کار کنم؟
    با یه برنامه دیگه ای مثل Acronis Disk Director Home تست کنید . این برنامه خوبی هست ولی حجم زیادی داره اگر نمیتونید دانلود کنید میتونید با minitool partition wizard هم تست کنید .

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

Acronis Disk Director Home رو نصب دارم اما اصلا هارد رو نمیشناسه!
    Last edited by melika_4545; 16-12-2012 at 01:18.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •