تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 8 از 12 اولاول ... 456789101112 آخرآخر
نمايش نتايج 71 به 80 از 111

نام تاپيک: [تحلیل اختصاصی P30world] چرا آمار و آنالیز Strategy Analytics درباره سهم فروش حدود 27 درصدی اندروید در بازار تبلت اشتباه و گمراه کننده است؟

حـــــرفـه ای *Ali*'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

فروش آیپد نسبت به موقع مشابه پارسال 111% پیشرفت کرده. به نظر میاد با انتشار آمار رسمی از رسمی ترین منبع که امیدوارم کسی محکوم به معتبر نبودنش نکنه، پیشرفت یا عدم پیشرفت فروش آیپد توی بازار مشخص بشه و بحثهایی که سر این موضوع بود تموم بشه.
    Last edited by *Ali*; 25-01-2012 at 12:46.

2. 2 کاربر از *Ali* بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

خب اپل آمارش رو ارائه کرد که وحشتناک بود و فعلا دهن همگی باز مونده (باز هم Typical Apple!) همه اش مربوط به بحث ما نیست ولی خب بد نیست یه نگاهی داشته باشیم.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Revenue اپل در این سه ماه (تا ابتدای ژانویه) 46.33 میلیارد دلار بود که رکورد خود اپل و رکورد تمام صنایع غیر نفتی در تاریخ بود (و رکورد دوم کل صنایع تاریخ بعد از Exxon در سال 2008 در اوج قیمت نفت). Revenue مایکروسافت 20.9 و گوگل 10.6 میلیارد دلار بودن، یعنی Revenue اپل 2 برابر مایکروسافت و تقریبا 1.5 برابر مجموع مایکروسافت و گوگل بود!

سود اپل 13.06 میلیارد دلار بود (بالاتر از Revenue گوگل!) که باز هم رکورد اپل و رکورد دوم تاریخ در کل صنعت بود (بعد از Exxon که در سال 2008 در اوج قیمت نفت 14 میلیارد دلار سود کرد) و رکورد تاریخ صنایع غیر نفتی بود. برای مقایسه سود مایکروسافت 6.62 میلیارد و گوگل 2.71 میلیارد بود.

اپل 37.04 میلیون آیفون فروخت که 128 درصد نسبت به پارسال افزایش داشت (رشد متوسط بازار اسمارت فون 40 درصد). اپل نزدیک 6.5 میلیون آیفون آماده هم در حال تحویل به کشورهای مختلف و در پروسه انتقال داره. درباره این آمار:
    Matt Richman:
    In 2009, Apple sold more iPhones than it did in 2007 and 2008 combined.
    In 2010, Apple sold more iPhones than it did in 2007, 2008, and 2009 combined.
    Last year, Apple sold 93.1 million iPhones, slightly more than it did in in 2007, 2008, 2009, and 2010 combined.
    The pattern continued.
    (به قولی فیبوناچی رو هم رد کرده )
    اپل 15.43 میلیون آیپد فروخت (بالاتر از حد انتظار و همه پیش بینی ها) که میشه 40.5 میلیون آیپد در سال 2011 و مجموع 56 میلیون آیپد. رشد سال به سال آیپد 111 درصد بود 39 درصد نسبت به سه ماهه قبلش افزایش داشت. 5.2 میلیون مک (25 درصد افزایش در مقابل کاهش کلی بازار PC) و 15.4 میلیون آیپاد. در این سه ماه بیش از 60 میلیون دستگاه iOS فروخته شد و تا به حال بیشتر از 315 میلیون دستگاه iOS فروخته شده.

تعداد اپ های App Store به 550,000 عدد رسید و تعداد اپ های آیپد به 170,000.

سهام اپل بعد از این تماس 8 درصد بالا رفت و باعث شد Market Cap اپل دوباره بالاتر از 420 میلیارد دلار برسه و دوباره با عبور از Exxon با ارزش ترین کمپانی دنیا بشه و تقریبا مساوی با مجموع مایکروسافت و گوگل! مقدار پول نقد اپل به 97 میلیارد دلار رسید (بیشتر از مجموع نقدینگی مایکروسافت و گوگل) و که بیشتر از پول نقد دولت آمریکا هم هست

--------------

این واضحه که بسیاری از صاحبان تبلتهای اندرویدی اصلا کاری به گوگل و مارکتش ندارن
    نوید جان اینها توسط گوگل فعال سازی میشن، و شما هر کاری هم باهاش نداشته باشید (یا حتی توسط اپراتور یا خود سازنده فعال سازی کنید)، همگی از طریق API های فعال سازی گوگل بوده و در نهایت گوگله که اینها رو فعال می کنه، مگه اون تبلت های 35 دلاری هندی (که فکر نکنم اصلا بحث ما باشه).
    ایراداتی که به نتیجه گیری شما هست:
    1. بر اساس [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بود که گفتی گمراه کننده است
    گمراه کننده است (از هر دو جهت)، ولی تنها آماری است که ما داریم.
    2. فقط هانی کامب را در نظر گرفتی و بقیه را به حساب نیاوردی
    3. سرعت رشدی که در نظر گرفتی هیچ آمار و استدلالی برای اثباتش نیاوردی
    حالا من باید چه نتیجه ای از تحلیل شما بگیرم؟
    2. ICS که در اون زمان وجود نداشت، تبلت های 2.2/2.3 هم در این آمار قابل تشخیص نیستن ولی من باز هم فکر نمی کنم طوری باشن که اونطور معادله رو اساسی عوض کنن، چون نه اونقدرا ارزون بودن (ارزون تر از هانی کامب) و نه از هیچ نظری بهتر. شما آماری دارید ببینیم چه مقدار از اینها فروش رفته؟ متاسفانه این آمار رو هم فقط گوگل می تونه اعلام کنه.

3. سرعت رشد بر اساس طول عمر متوسط موبایل ها بود (2 سال) که در این مدت حدودا 175 میلیون فروش رفته بود.

نتیجه هیچ!
    جایی خوندم که حدود 7 ملیون تبلت بی شناسنامه low-end چینی فقط در چین و هند فروش رفته تا پایان 2011 که به نظر من میتونه خیلی بیش از اینها باشه
    یعنی همون 35 دلاری (حالا 100 دلاری) ها؟ من اینها رو هم تبلت به حساب نمیارم (و در مقایسه ام هم نبودن) چون اصلا ربطی به بازار تبلت ندارن، کسی که بخواد تبلتی مثل آیپد یا ICS بگیره سراغ اونها نمیره و کسی که بخواد از اونها بگیره اصلا به آیپد/ICS فکر نمی کنه.. از نظر نرم افزاری هم در یک اکوسیستم نیستن.

کیندل فایر هم قطعا فروش بالایی داشته (بخصوص در آمریکا) که در همه جا صحبتش هست و در آمار chitika هم ملاحظه کردید که چقدر محبوبیت داشته
    درست نیست که اینها در رده تبلت محسوب نشن چون بهرحال یک آلترناتیو هستن و به اسم تبلت شناخته میشن
    شکی در محبوبیتش نیست ولی آیا نت بوک و نوت بوک یکی هستن؟ من تبلت های آمازون و نوک (و بقیه تبلت های ضعیف شده ارزون قیمت) رو در مقابل آیپد و ICS مثل مقایسه نت بوک و نوت بوک می بینم (این تشبیه رو اولین بار NPD به کار برد). بازار اینها ربطی به همدیگه نداره کما اینکه می بینیم هر چقدر این کیندل فایر موفق بوده باز هم تاثیری در فروش آیپد (و احتمالا ICS ها) نداشته و اونها هم همگی پیشرفت خودشون رو کردن. به نظر من اینها دو Category جدا از هم هستند.

4. این کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز F R E E M A N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    NEVERLAND

پيش فرض

خب اپل آمارش رو ارائه کرد که وحشتناک بود و فعلا دهن همگی باز مونده (باز هم Typical Apple!) همه اش مربوط به بحث ما نیست ولی خب بد نیست یه نگاهی داشته باشیم.

Revenue اپل در این سه ماه (تا ابتدای ژانویه) 46.33 میلیارد دلار بود که رکورد خود اپل و رکورد تمام صنایع غیر نفتی در تاریخ بود (و رکورد دوم کل صنایع تاریخ بعد از Exxon در سال 2008 در اوج قیمت نفت). Revenue مایکروسافت 20.9 و گوگل 10.6 میلیارد دلار بودن، یعنی Revenue اپل 2 برابر مایکروسافت و تقریبا 1.5 برابر مجموع مایکروسافت و گوگل بود!

سود اپل 13.06 میلیارد دلار بود (بالاتر از Revenue گوگل!) که باز هم رکورد اپل و رکورد دوم تاریخ در کل صنعت بود (بعد از Exxon که در سال 2008 در اوج قیمت نفت 14 میلیارد دلار سود کرد) و رکورد تاریخ صنایع غیر نفتی بود. برای مقایسه سود مایکروسافت 6.62 میلیارد و گوگل 2.71 میلیارد بود.

اپل 37.04 میلیون آیفون فروخت که 128 درصد نسبت به پارسال افزایش داشت (رشد متوسط بازار اسمارت فون 40 درصد). اپل نزدیک 6.5 میلیون آیفون آماده هم در حال تحویل به کشورهای مختلف و در پروسه انتقال داره. درباره این آمار:
    Matt Richman:
    In 2009, Apple sold more iPhones than it did in 2007 and 2008 combined.
    In 2010, Apple sold more iPhones than it did in 2007, 2008, and 2009 combined.
    Last year, Apple sold 93.1 million iPhones, slightly more than it did in in 2007, 2008, 2009, and 2010 combined.
    The pattern continued.
    (به قولی فیبوناچی رو هم رد کرده )
    اپل 15.43 میلیون آیپد فروخت (بالاتر از حد انتظار و همه پیش بینی ها) که میشه 40.5 میلیون آیپد در سال 2011 و مجموع 56 میلیون آیپد. رشد سال به سال آیپد 111 درصد بود 39 درصد نسبت به سه ماهه قبلش افزایش داشت. 5.2 میلیون مک (25 درصد افزایش در مقابل کاهش کلی بازار PC) و 15.4 میلیون آیپاد. در این سه ماه بیش از 60 میلیون دستگاه iOS فروخته شد و تا به حال بیشتر از 315 میلیون دستگاه iOS فروخته شده.

تعداد اپ های App Store به 550,000 عدد رسید و تعداد اپ های آیپد به 170,000.

سهام اپل بعد از این تماس 8 درصد بالا رفت و باعث شد Market Cap اپل دوباره بالاتر از 420 میلیارد دلار برسه و دوباره با عبور از Exxon با ارزش ترین کمپانی دنیا بشه و تقریبا مساوی با مجموع مایکروسافت و گوگل!
    قطعا آمار فروش q4 افزایش قابل توجهی داشته ولی در خیلی سایتها صحبت از ship بود و اینکه آمار activation در دست نیست
    اول این مسئله را روشن کنید برای همه و اینکه منظور اپل از sold دقیقا چی بوده؟
    نوید جان اینها توسط گوگل فعال سازی میشن، و شما هر کاری هم باهاش نداشته باشید (یا حتی توسط اپراتور یا خود سازنده فعال سازی کنید)، همگی از طریق API های فعال سازی گوگل بوده و در نهایت گوگله که اینها رو فعال می کنه، مگه اون تبلت های 35 دلاری هندی (که فکر نکنم اصلا بحث ما باشه).
    فعالسازی برای تبلتهای اندرویدی قابل مقایسه با اسمارت فونها نیست، وقتی برای یوزر اجباری نیست چرا سریع اقدام کنه؟
    گمراه کننده است (از هر دو جهت)، ولی تنها آماری است که ما داریم.
    2. ICS که در اون زمان وجود نداشت، تبلت های 2.2/2.3 هم در این آمار قابل تشخیص نیستن ولی من باز هم فکر نمی کنم طوری باشن که اونطور معادله رو اساسی عوض کنن، چون نه اونقدرا ارزون بودن (ارزون تر از هانی کامب) و نه از هیچ نظری بهتر. شما آماری دارید ببینیم چه مقدار از اینها فروش رفته؟ متاسفانه این آمار رو هم فقط گوگل می تونه اعلام کنه.

3. سرعت رشد بر اساس طول عمر متوسط موبایل ها بود (2 سال) که در این مدت حدودا 175 میلیون فروش رفته بود.

نتیجه هیچ!
    وقتی در بسیاری از کشورها دیده شده که فروش تبلتها در سمپتامبر و ژانویه افزایشی بیش از 200% نسبت به ماههای قبل داشته باید این را در فروش برندهای مختلف ببینیم و بخصوص اندروید
    یعنی همون 35 دلاری (حالا 100 دلاری) ها؟ من اینها رو هم تبلت به حساب نمیارم (و در مقایسه ام هم نبودن) چون اصلا ربطی به بازار تبلت ندارن، کسی که بخواد تبلتی مثل آیپد یا ICS بگیره سراغ اونها نمیره و کسی که بخواد از اونها بگیره اصلا به آیپد/ICS فکر نمی کنه.. از نظر نرم افزاری هم در یک اکوسیستم نیستن.
    منظور تبلتهایی مثل سوپرپد بود نه مدیا دیوایسهای ارزان قیمتی که کارایی چندانی ندارند
    شکی در محبوبیتش نیست ولی آیا نت بوک و نوت بوک یکی هستن؟ من تبلت های آمازون و نوک (و بقیه تبلت های ضعیف شده ارزون قیمت) رو در مقابل آیپد و ICS مثل مقایسه نت بوک و نوت بوک می بینم (این تشبیه رو اولین بار NPD به کار برد). بازار اینها ربطی به همدیگه نداره کما اینکه می بینیم هر چقدر این کیندل فایر موفق بوده باز هم تاثیری در فروش آیپد (و احتمالا ICS ها) نداشته و اونها هم همگی پیشرفت خودشون رو کردن. به نظر من اینها دو Category جدا از هم هستند.
    وقتی یک دیوایسی به اسم تبلت شناخته میشه دیگه بحث کارایی و اکوسیستم مطرح نیست چون اکثر کاربران استفاده عمومی دارند نه گیم و اپ های خاص
    وقتی کیندل فایر بعنوان یک آلترناتیو برای خریدار مطرح باشه دیگه نمیشه گفت در یک Category جدا قرار داره

6. این کاربر از F R E E M A N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

قطعا آمار فروش q4 افزایش قابل توجهی داشته ولی در خیلی سایتها صحبت از ship بود و اینکه آمار activation در دست نیست
    اول این مسئله را روشن کنید برای همه و اینکه منظور اپل از sold دقیقا چی بوده؟
    آمار دقیقا Sale بوده و اپل آمار Inventory Channel اش رو هم که محصولاتی هستن که ساخته شده و از کارخانه خارج شده ولی هنوز به فروش نرفته اعلام کرده (برای آیفون که نوشتم برای آیپد هم فکر کنم 2-3 میلیون بود - باید دوباره چک کنم)، اینها منظور دقیقا همون آیپد هایی هستن که توسط مشتری نهایی خریده شدن و آماری که در فروشگاه ها هستن یا در حال انتقال در این 15 میلیون (یا 37 میلیون آیفون) حساب نشدن.

فعالسازی برای تبلتهای اندرویدی قابل مقایسه با اسمارت فونها نیست، وقتی برای یوزر اجباری نیست چرا سریع اقدام کنه؟
    برای روشن کردن محصول اجباری در Activate کردن نیست، ولی برای راه انداختن هر نوع سرویس گوگل (ایمیل، مپ، مارکت، آب و هوا و خیلی سرویس های دیگه) لازمه فعال سازی بشه - فعال سازی هم پروسه خاصی نیست، همین که لاگین بشن کافیه، برای همین همه محصول ها فعال سازی میشن و اینطوری نیست که یه یوزر تبلت بخره و از هیچ کدوم از اینها استفاده نکنه!

وقتی در بسیاری از کشورها دیده شده که فروش تبلتها در سمپتامبر و ژانویه افزایشی بیش از 200% نسبت به ماههای قبل داشته باید این را در فروش برندهای مختلف ببینیم و بخصوص اندروید
    این 200 درصد نسبت به چه زمانی بوده؟ آمار کل تبلت ها بوده یا فقط اندروید؟ اگه میشه این آمار رو بدید تا دقیق ببینیم درباره چه زمانی و چه محصولاتی بود.

منظور تبلتهایی مثل سوپرپد بود نه مدیا دیوایسهای ارزان قیمتی که کارایی چندانی ندارند
    البته سوپر پد هم جزو تبلت های چیپ به حساب میاد ولی خب این 7 میلیون تبلت اینطوری هم آمار خیلی خوبیه، اگه میشه این آمار رو هم پیدا کنید (زحمتش با شما) تا بررسی کنیم.
    وقتی یک دیوایسی به اسم تبلت شناخته میشه دیگه بحث کارایی و اکوسیستم مطرح نیست چون اکثر کاربران استفاده عمومی دارند نه گیم و اپ های خاص
    وقتی کیندل فایر بعنوان یک آلترناتیو برای خریدار مطرح باشه دیگه نمیشه گفت در یک Category جدا قرار داره
    واقعیت اینه که کیندل فایر آلترناتیوی برای آیپد یا مثلا پرایم به حساب نمیاد.. هیچ کس که انتظار اونها رو داره کیندل فایر نمی خره و هر کس هم که دنبال خرید کیندل فایره احتمالا قصد هزینه 3 برابر برای آیپد یا پرایم رو نداره. همونطور که دیدیم تاثیری هم در فروش آیپد نداشتن. من اینها رو یک Category جدید (مشابه رابطه نت بوک و نوت بوک) به حساب میارم و با اینکه شکل و قیافه یکسان دارن (یک شخص ناوارد هم ممکنه به یه نت بوک بگه نوت بوک)، ولی دستگاه های متفاوت از همدیگه هستن. بازار اصلی تبلت بین آیپد و محصولات ICS/Honeycomb و در آینده ویندوز 8 هست.

8. این کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز F R E E M A N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    NEVERLAND

پيش فرض

آمار دقیقا Sale بوده و اپل آمار Inventory Channel اش رو هم که محصولاتی هستن که ساخته شده و از کارخانه خارج شده ولی هنوز به فروش نرفته اعلام کرده (برای آیفون که نوشتم برای آیپد هم فکر کنم 2-3 میلیون بود - باید دوباره چک کنم)، اینها منظور دقیقا همون آیپد هایی هستن که توسط مشتری نهایی خریده شدن (اپل پولش رو دریافت کرده) و آماری که در فروشگاه ها هستن یا در حال انتقال در این 15 میلیون (یا 37 میلیون آیفون) حساب نشدن.

منابعش را از سایت اپل بیارید تا ما هم درست نتیجه بگیریم

برای روشن کردن محصول اجباری در Activate کردن نیست، ولی برای راه انداختن هر نوع سرویس گوگل (ایمیل، مپ، مارکت، آب و هوا و خیلی سرویس های دیگه) لازمه فعال سازی بشه - فعال سازی هم پروسه خاصی نیست، همین که لاگین بشن کافیه، برای همین همه محصول ها فعال سازی میشن و اینطوری نیست که یه یوزر تبلت بخره و از هیچ کدوم از اینها استفاده نکنه!

یا من سخت در اشتباهم یا شما!
    مگه برای استفاده از سرویسهای گوگل نمیشه با هر اکانتی لاگین شد؟
    این مسئله هم مشخصه که اندروید مارکت چندان رونقی نداره و سایتهای دیگر خیلی بهش ضرر زدن
    این 200 درصد نسبت به چه زمانی بوده؟ آمار کل تبلت ها بوده یا فقط اندروید؟ اگه میشه این آمار رو بدید تا دقیق ببینیم درباره چه زمانی و چه محصولاتی بود.
    اگر افزایش حداقل 5 برابری tablet advertising در ماههای اخیر را قبول داری دیگه افزایش فروش 2 برابری تبلتها عدد عجیبی نیست
    در چند سایت خبرهای دیدم مبنی بر اینکه در بسیاری کشورهای اروپایی مثل آلمان و انگلیس فروش تبلتها در هفته پایانی سپتامبر و اوایل ژانویه نسبت به اکتبر گذشته بیش از دو برابر شده و حتی فروش ریتیلرها هم این را تایید میکرد
    اگر لینکهای اخبار را قبول داری بگردم دوباره پیدا کنم

البته سوپر پد هم جزو تبلت های چیپ به حساب میاد ولی خب این 7 میلیون تبلت اینطوری هم آمار خیلی خوبیه، اگه میشه این آمار رو هم پیدا کنید (زحمتش با شما) تا بررسی کنیم.
    7 ملیون تبلت برای بازاری با بیش از 2 میلیارد نفر رقمی نیست و اگر چند برابر این هم باشه تعجبی نداره
    آمار تولید و فروش تبلتهای بی شناسنامه را کسی نمیتونه پیدا کنه
    لینکهای خبری که از سایتهای هندی دیدم را باید دوباره پیدا کنم
    واقعیت اینه که کیندل فایر آلترناتیوی برای آیپد یا مثلا پرایم به حساب نمیاد.. هیچ کس که انتظار اونها رو داره کیندل فایر نمی خره و هر کس هم که دنبال خرید کیندل فایره احتمالا قصد هزینه 3 برابر برای آیپد یا پرایم رو نداره. همونطور که دیدیم تاثیری هم در فروش آیپد نداشتن. من اینها رو یک Category جدید (مشابه رابطه نت بوک و نوت بوک) به حساب میارم و با اینکه شکل و قیافه یکسان دارن (یک شخص ناوارد هم ممکنه به یه نت بوک بگه نوت بوک)، ولی دستگاه های متفاوت از همدیگه هستن. بازار اصلی تبلت بین آیپد و محصولات ICS/Honeycomb و در آینده ویندوز 8 هست.
    اگر بودجه اقشار مختلف را در نظر بگیریم دیگه نمیشه گفت اینها آلترناتیو نیست
    همه که مثل من و شما نیستن که 500 دلار براشون رقمی حساب نیاد و فقط تبلتهای high end را در نظر بگیرن، خیلیها موقع خرید این دیوایسها را با هم مقایسه میکنند
    اگر اینها تبلت محسوب نمیشن پس چرا به آمار chitika مراجعه کردی؟

10. این کاربر از F R E E M A N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز Mehran NZ's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

خوب الان صحبت خیلی داغ شده دوستان ادامه بدین لول
    @علی برادر باید سهم بازار رو نگاه کنید شاید حتی سهمش رو از دست داده باشه حتی با این آمار
    @استریم اقا این فکر کنم آمار شیپ هستا یک نگاه دیگه بکنید الان ببینید زدنت چی نوشته این رو شیپ می دونه ولی تو متن نوشته سولد شما اصلا مطمئنید تو بحثهای اینچنینی سولد رو از شیپ جدا می کنن؟من الان خودم هم گیج شدم

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

منابعش را از سایت اپل بیارید تا ما هم درست نتیجه بگیریم
    بفرمایید:

در این تماس گفتن و اگه گوش کنید اپل آمار فروش و مقدار Inventory رو جدا می گه.

یا من سخت در اشتباهم یا شما!
    مگه برای استفاده از سرویسهای گوگل نمیشه با هر اکانتی لاگین شد؟
    این مسئله هم مشخصه که اندروید مارکت چندان رونقی نداره و سایتهای دیگر خیلی بهش ضرر زدن
    خیر برای استفاده از سرویس های گوگل لازمه اکانت گوگل داشته باشید (که اگه نباشه همون لحظه براتون درست می کنه) شکی نداشته باشید هر تبلتی که خریداری میشه و سرویس های گوگل بر روی اون قرار داره بالاخره فعال سازی میشه.

اگر افزایش حداقل 5 برابری tablet advertising در ماههای اخیر را قبول داری دیگه افزایش فروش 2 برابری تبلتها عدد عجیبی نیست
    من اینجا (انگلیس) افزایش 5 برابر تبلیغات در چند ماه اخیر رو اصلا ندیدم. همیشه با یه سرعت مناسب در حال افزایش بوده و اتفاقا در چند ماه اخیر نسبتا ثابت مونده.

در چند سایت خبرهای دیدم مبنی بر اینکه در بسیاری کشورهای اروپایی مثل آلمان و انگلیس فروش تبلتها در هفته پایانی سپتامبر و اوایل ژانویه نسبت به اکتبر گذشته بیش از دو برابر شده و حتی فروش ریتیلرها هم این را تایید میکرد
    اگر لینکهای اخبار را قبول داری بگردم دوباره پیدا کنم
    اگه منظورتون همین دو هفته استثنائا هست که خب این دو هفته فروش همه گجت ها زیاد میشه و تبلت هم استثنا نیست، اگه منظورتون اینه که از این موقع به بعد نسبت به اکتبر دو برابر شده (و قراره دو برابر بمونه) که خب اخبارش رو بدید ببینیم.

7 ملیون تبلت برای بازاری با بیش از 2 میلیارد نفر رقمی نیست و اگر چند برابر این هم باشه تعجبی نداره
    باز هم همچین فروشی بسیار خوبه. اون بازار 2 میلیاردی درصد قشری که واقعا قدرت خرید همچین گجت های تفریحی دارن بسیار پایینه!

آمار تولید و فروش تبلتهای بی شناسنامه را کسی نمیتونه پیدا کنه
    لینکهای خبری که از سایتهای هندی دیدم را باید دوباره پیدا کنم
    درسته آمار اونها رو که نمیشه به راحتی پیدا کرد، ولی اونها موضوع بحث ما هم نبودن.

اگر بودجه اقشار مختلف را در نظر بگیریم دیگه نمیشه گفت اینها آلترناتیو نیست
    همه که مثل من و شما نیستن که 500 دلار براشون رقمی حساب نیاد و فقط تبلتهای high end را در نظر بگیرن، خیلیها موقع خرید این دیوایسها را با هم مقایسه میکنند
    اگر اینها تبلت محسوب نمیشن پس چرا به آمار chitika مراجعه کردی؟
    دقیقا همینطوره، وقتی شخصی براش خرید اون تبلت های +500 دلاری اصلا براش ممکن نیست و فقط به همین تبلت های 200 دلاری نگاه می کنه، دیگه کیندل فایر براش آلترناتیو آیپد نیست و هیچ وقت قرار نیست بین این دو چیزی رو انتخاب کنه، به شکلی که مثلا بین آیپد و پرایم قدرت انتخاب هست، برای همین هم من این دو رو در Category های متفاوتی می بینم.

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

خوب الان صحبت خیلی داغ شده دوستان ادامه بدین لول
    @علی برادر باید سهم بازار رو نگاه کنید شاید حتی سهمش رو از دست داده باشه حتی با این آمار
    @استریم اقا این فکر کنم آمار شیپ هستا یک نگاه دیگه بکنید الان ببینید زدنت چی نوشته این رو شیپ می دونه ولی تو متن نوشته سولد شما اصلا مطمئنید تو بحثهای اینچنینی سولد رو از شیپ جدا می کنن؟من الان خودم هم گیج شدم
    این دو آمار در اکثر مواقع مثل هم هستن و برای همین به راحتی جای هم استفاده میشن، به جز مواردی که محصولی در بازار تثبیط نشده.. چون وقتی محصولی در بازار تثبیط میشه (مثل وضع فعلی آیپد یا موبایل های اندروید) دیگه میزان فروشش برای تولید کننده قابل پیش بینی است و بیشتر از میزان احتمالی فروش اصلا تولید نمی کنه. مثلا اگه الان بگیم سامسونگ 40 میلیون گوشی موبایل شیپ کرده کاملا قابل قبوله که حساب کنیم اینها رو فروخته (و مقداری رو هم که نفروخته در راه رسیدن به فروشگاه ها برای فروش هستن) چون وضعش در بازار مشخصه.. آمار Ship و Sale زمانی متفاوته که محصولی وضعش در بازار مشخص نباشه مثل زمانی که تازه یک گروه به بازار میان (مثل تبلت های اندروید در سه تا شش ماه پیش)، یا مثلا گوشی های سامسونگ/نوکیا ویندوز فون یا وقتی یک منوپولی شدید در بازاره (مثلا فرضا لپ تاپ هایی با لینوکس اگه بطوط وسیع به بازار بیان!).. اون موقعه که نمیشه گفت هرچی Ship میشه در نهایت به فروش می رسه و این دو آمار متفاوت میشن.

14. این کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز Mehran NZ's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

این دو آمار در اکثر مواقع مثل هم هستن و برای همین به راحتی جای هم استفاده میشن، به جز مواردی که محصولی در بازار تثبیط نشده.. چون وقتی محصولی در بازار تثبیط میشه (مثل وضع فعلی آیپد یا موبایل های اندروید) دیگه میزان فروشش برای تولید کننده قابل پیش بینی است و بیشتر از میزان احتمالی فروش اصلا تولید نمی کنه. مثلا اگه الان بگیم سامسونگ 40 میلیون گوشی موبایل شیپ کرده کاملا قابل قبوله که حساب کنیم اینها رو فروخته (و مقداری رو هم که نفروخته در راه رسیدن به فروشگاه ها برای فروش هستن) چون وضعش در بازار مشخصه.. آمار Ship و Sale زمانی متفاوته که محصولی وضعش در بازار مشخص نباشه مثل زمانی که تازه یک گروه به بازار میان (مثل تبلت های اندروید در سه تا شش ماه پیش)، یا مثلا گوشی های سامسونگ/نوکیا ویندوز فون یا وقتی یک منوپولی شدید در بازاره (مثلا فرضا لپ تاپ هایی با لینوکس اگه بطوط وسیع به بازار بیان!).. اون موقعه که نمیشه گفت هرچی Ship میشه در نهایت به فروش می رسه و این دو آمار متفاوت میشن.
    خوب استریم جان کل استدلال شما الان همینجا با همین حرفتون رفت رو هوا که لول
    خوب الان یکبار دیگه پست اولتون و بخونبیم ببینیم چی نوشتین
    خوب الان اشکال سوم که هیچی اصلا نمی شه روش بحث کرد!
    دومی هم که گفتین چون ارزونه نباید تو تبلتها حسابشون کرد و اصلا یک تعریف جدید از تبلتهای اندرویدی اراپه دادین و فقط هانیکامب رو محاسبه کردین که اشکال اساسی و خیلی جای بحث و دعوا داره این حرف!
    اولیش هم یک جایی گفتین چرا فقط آمار گوشی میده که بعد خودتون قبول کردین که نه امار دیوایس بوده نه فقط گوشی!
    پس فقط می مونه مهمترین جای بحثتون که یکیش وب بروزینگ هست و اون یکی شیپ و سیل!
    شیپ هم که الان خودتون دارید می گید جای همدیگه بکار میرن اگه محصول ب ثبات رسیده باشه یعنی گوگل باید خودش خودشه و آدم حساب نکنه و بگه آمار شیپ و سیلم فرق می کنه و دو تا آمار جداگانه بده؟ این منطقیه به نظر شما؟!
    وب بروزگینک هم که اصلا من یکی معتبر نمی دونم یعنی چی با وب بروزینگ چیزی مشخص نمی شه که لول

ویرایش:
    فقط خواستم بگم که من اصلا اینجا قصدم مچ گرفتن و این حرفها نیستش می خوایم واقعا یه چیزی از هم یاد بگیریم اگه اپل واقعا راه خاصی داره و آمارشیپ و سیلش رو واقعا جدا کرده؟ و اگه کرده آیا این یک اجباره که اگه کسی اینکار و نکنه باید بهش خرده گرفت؟! بعد از همین بحثها بود که داشتم فکر می کردم که شاید بهتره یکم اوپن مایندتر با اپل و محصولاتش برخورد کنم
    Last edited by Mehran NZ; 26-01-2012 at 04:28.

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

خوب استریم جان کل استدلال شما الان همینجا با همین حرفتون رفت رو هوا که لول
    خیر

خوب الان یکبار دیگه پست اولتون و بخونبیم ببینیم چی نوشتین
    خوب الان اشکال سوم که هیچی اصلا نمی شه روش بحث کرد!
    دومی هم که گفتین چون ارزونه نباید تو تبلتها حسابشون کرد و اصلا یک تعریف جدید از تبلتهای اندرویدی اراپه دادین و فقط هانیکامب رو محاسبه کردین که اشکال اساسی و خیلی جای بحث و دعوا داره این حرف!
    بله من گفتم تبلت هایی مثل کیندل فایر و نوک و تبلت های 100 دلاری اینور اونور رو در این آمار نباید حساب کرد، چون اینها در یک Category جدا برای خودشون هستن، اینها باید برای خودشون جدا بررسی بشن، همونطوری که ما داریم نت بوک ها رو جدا از نوت بوک ها بررسی می کنیم. فقط هم من نیستم که اینطور تعریف می کنم، NPD و Nielsen هم اینها رو جدا به حساب میارن و حتی خودشون هم اونچنان ادعایی ندارن!

می مونه یک گروهی که قبل از اومدن هانی کامب حول کردن و با سر هم کردن یه چیزایی دادن، که اونها رو من راهی برای پیدا کردن آمارشون ندارم و تنها افرادی که می تونن بگن چقدر فروختن سازنده هاشون و گوگل بودن، که نمی گن و الان اکثرا وانمود می کنن همچین چیزهایی هیچ وقت وجود نداشتن. تقصیر من نیست!
    اولیش هم یک جایی گفتین چرا فقط آمار گوشی میده که بعد خودتون قبول کردین که نه امار دیوایس بوده نه فقط گوشی!
    خدمتتون قبلا هم عرض کردم آمار مجموع دیوایس و موبایل یک نسبت هستن، چون بازار موبایل بسیار وسیع تره از بازار تبلت. انتقاد من این بود که چرا آمار تبلت رو نمی دن، نه اینکه با جمع کردن تبلت و موبایل تاثیر میزان فروش تبلت ها رو مخفی کنن.

شیپ هم که الان خودتون دارید می گید جای همدیگه بکار میرن اگه محصول ب ثبات رسیده باشه یعنی گوگل باید خودش خودشه و آدم حساب نکنه و بگه آمار شیپ و سیلم فرق می کنه و دو تا آمار جداگانه بده؟ این منطقیه به نظر شما؟!
    ببینید متوجه نشدید، هیچ کمپانی ای اینقدر آماتور نیست که این دو رو به جای هم بکار ببره، چه محصول به ثبات رسیده باشه یا نه. سایت های خبری و وبلاگ ها و ... مثل همون ZDNet هستن که اشتباه می کنن و این دو رو به جای هم به کار می برن و در اکثر مواقع هم اشکالی نداره، مگه وقتی محصولی به ثبات نرسیده باشه.

ویرایش:
    فقط خواستم بگم که من اصلا اینجا قصدم مچ گرفتن و این حرفها نیستش می خوایم واقعا یه چیزی از هم یاد بگیریم اگه اپل واقعا راه خاصی داره و آمارشیپ و سیلش رو واقعا جدا کرده؟ و اگه کرده آیا این یک اجباره که اگه کسی اینکار و نکنه باید بهش خرده گرفت؟! بعد از همین بحثها بود که داشتم فکر می کردم که شاید بهتره یکم اوپن مایندتر با اپل و محصولاتش برخورد کنم
    هر کسی آمار دقیق خودش رو می دونه. کمپانی ها آمار رسمی خودشون رو درست اعلام می کنن، ولی تا به حال موقع ارائه آمار، میزان فروش موبایل و تبلت هاشون رو جمع می بستن و به خاطر این میزان دقیق فروش تبلت ها بین فروش موبایل ها گم می شد. گوگل هم در آمارش این دو رو جمع می بنده که باز هم موفقیت یا عدم موفقیت تبلت ها داره گم میشه در این بین. این عدم صداقته که باعث میشه همه این بحث ها بوجود بیاد وگرنه گوگلی که عاشق تبلیغ محصولاتش و توی بوق و کرانه گذاشتن موفقیت هاشه (و البته سابقه مخفی کردن عدم موفقیت هاش رو هم داره) می تونه راحت بگه چشم همه حسود ها کور ، اینقدر فروختیم و فعال سازی کردیم و الان داریم می ترکونیم! هر چقدر این مخفی کاری بیشتر طول بکشه حرف و حدیث ها هم بیشتر میشه.

17. این کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •