تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 8 از 9 اولاول ... 456789 آخرآخر
نمايش نتايج 71 به 80 از 90

نام تاپيک: چرا باید از گنو/لینوکس استفاده کنیم؟

کاربر فعال انجمن گنو لینوکس V i r u s e r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

نه خود vs چیزی چرتی نیست.بلکه خیلی نرم افزار کاربردی و خوبی هست.به شرطی که ازش درست استفاده کنیم و پول خریدش رو بدیم
    اما ما ایرانی ها عادت داریم از همه چیز بد استفاده کنیم.
    اگر قانون کپی رایت داشتیم -هرکی هرکی نمیتونست بره dvd برنامه vs رو بخره و بشه برنامه نویس
    اونوقت کارها تخصصی تر میشد. و اصلا شاید همین کار روی بحث اشتغال هم تاثیر میذاشت.
    سلام
    بله درسته خودش چیز خوبیه
    ولی همونطور که گفتید ازش درست استفاده نمیشه
    الان به دانش اموزای راهنمایی Visual basic یاد میدن!!!
    صرفه نظر از بچه بازی بودن و این حرف ها حداقل سراغ چیز های جدید نمیرن یکم اپدیت کنن خودشونو یا مثلا از نرم افزار هایی استفاده میشه که فقط و فقط رو ویندوز xp کار می کنه (تو نظام اموزشی منظورمه)
    به استادمون میگم من که ویندوز ندارم چی کنم؟ میگه هر کسی باید خودشو با شرایط جامعه (!)‌ وقف بده

2. این کاربر از V i r u s e r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز H A M A S's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

سلام
    بله درسته خودش چیز خوبیه
    ولی همونطور که گفتید ازش درست استفاده نمیشه
    الان به دانش اموزای راهنمایی Visual basic یاد میدن!!!
    صرفه نظر از بچه بازی بودن و این حرف ها حداقل سراغ چیز های جدید نمیرن یکم اپدیت کنن خودشونو یا مثلا از نرم افزار هایی استفاده میشه که فقط و فقط رو ویندوز xp کار می کنه (تو نظام اموزشی منظورمه)
    به استادمون میگم من که ویندوز ندارم چی کنم؟ میگه هر کسی باید خودشو با شرایط جامعه (!)‌ وقف بده
    بله مشکل اصلی نظام اموزشی هست که فقط مایکروسافت رو میبینه!!
    البته دم مایکروسافت گرم.تمام ایرانی ها رو رایگان(!) صاحب دانش کامپیوتر کرد.اما کاشکی از همون روز اولی که کامپیوتر اومد توی ایران-فرهنگ و قانون کپی رایت محصولات نرم افزاریش هم میومد.
    الان یه مهندس برنامه نویس که با vs کار میکنه-یه طراح و معمار که با اتوکد و یا تری دی مکس کار میکنه-یه گرافیست که با فتوشاپ و کورل دراو کار میکنه-اگر از طریق این برنامه های کرک شده پولی دربیاره-این پول از راه دزدی بدست اومده!!
    واقعا کپی رایت به نفع خود کابران و جامعه ایران هست
    ما الان بازی ساز هایی داشتیم که محصولشون توی جهان اسم دراورده(مثل سیاره میترا) اما از ترس کپی رایت تا اونجایی که من میدونم توی ایران توضیع نکردن!!

4. این کاربر از H A M A S بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای milad_gta's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

اگر ما در ایران آزاد بودیم ؛ اگر اینترنت پر سرعت جزوی از حقوق ما بود ، اگر حقوق دیگران رو رعایت میکردیم ( که قطعا اگر آزادی داشتیم رعایت میکردیم ) ، اگر تحریم نبودیم و هزاران اگر دیگه اون موقع بود که استفاده از لینوکس لذت بخش میشد .

درباره خرج کردن برا یک پروژه هم ابونتو ... ! فلسفه منبع باز چیزی بزرگتر از هزینه کردن هست .

به نظر من تنها مشکلی که ممکنه یک کاربر لینوکس داشته باشه ! عدم وجود نرم افزار های خاص برا لینوکس هست که تو پست قبلیم کلی روضه خوندم و آخرش نتیجه هم گرفتم که نبود فتوشاپ و امثالش برای لینوکس دلایل بزرگتری داره ...

نمیخوام چیزایی که تو پست قبل گفتم رو دوباره بگم اما لینوکس خیلی از کاربر ها رو راه میندازه مخصوصا برنامه نویس های منبع باز رو ، کسی که از رایانه برا مصارف شخصی استفاده میکنه مثل وبگردی ، کار با اینترنت ، دیدن فیلم و موارد مشابه 100% لینوکس براش بهتره !

6. این کاربر از milad_gta بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Honradez's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005

پيش فرض

اگر ما در ایران آزاد بودیم ؛ اگر اینترنت پر سرعت جزوی از حقوق ما بود ، اگر حقوق دیگران رو رعایت میکردیم ( که قطعا اگر آزادی داشتیم رعایت میکردیم ) ، اگر تحریم نبودیم و هزاران اگر دیگه اون موقع بود که استفاده از لینوکس لذت بخش میشد .
    من موافق نيستم چون اولا بحث اينترنت کم سرعت تنها عيب لينوکس نيست، دوما رواج کم لينوکس در بين کاربران يک مسئله جهانيه و مختص ايران نيست.

درباره خرج کردن برا یک پروژه هم ابونتو ... ! فلسفه منبع باز چیزی بزرگتر از هزینه کردن هست .
    ميشه بيشتر توضيح بدين؟ من هم عرض کردم که درمورد ارزش اوپن سورس براي برنامه نويسها شکي نيست. وجود لينوکس هم براي برنامه نويسها بسيار خوب و مفيده، اما ما داريم درمورد کاربران عادي بحث ميکنيم.

درواقع اتفاقي که الان افتاده اينه که لينوکس تونسته رواج بسيار خوبي بين برنامه نويسها پيدا بکنه. صحبت من هم اين هستش که اگر قراره بين کاربراي عادي رايج بشه، به چيزي بيشتر از اوپن سورس بودن نياز هست: پول و سازماندهي.

به نظر من تنها مشکلی که ممکنه یک کاربر لینوکس داشته باشه ! عدم وجود نرم افزار های خاص برا لینوکس هست که تو پست قبلیم کلی روضه خوندم و آخرش نتیجه هم گرفتم که نبود فتوشاپ و امثالش برای لینوکس دلایل بزرگتری داره ...
    بهرحال اينکه ادوبي و اينها بيان براي لينوکس برنامه بزنن چيزي نيستش که يه شبه اتفاق بيفته. بايد برنامه ريزي بشه (پس سازماندهي لازمه). بايد ابتدا لينوکس يک رواج نسبي پيدا کنه بعد احتمالا با گذاشتن کمي پول و قرارداد بستن و اينها بشه ادوبي و امثالش رو جذب کرد.

اگر منظورتون از دلايل بزرگتر، اينه که مثلا ادوبي با مايکروسافت و اپل دست به يکي کرده‌اند که راستش من اينطور فکر نميکنم. بحث پوله و طبيعي هم هست که باشه. اينها شرکتهاي تجاري هستن.

حتي شايد لازم باشه که آفيس هم براي لينوکس بياد. فراموش نکنيم الان خيلي از شرکتها و دانشگاهها برپايه آفيس هستند و يک دانشجو اگر اوپن آفيس داشته باشه به مشکل ميخوره.

نمیخوام چیزایی که تو پست قبل گفتم رو دوباره بگم اما لینوکس خیلی از کاربر ها رو راه میندازه مخصوصا برنامه نویس های منبع باز رو ، کسی که از رایانه برا مصارف شخصی استفاده میکنه مثل وبگردی ، کار با اینترنت ، دیدن فیلم و موارد مشابه 100% لینوکس براش بهتره !
    همونطور که عرض کردم لينوکس براي برنامه نويسها خيلي مفيده.
    وبگردي و ديدن فيلم و اينها تنها کارهايي نيستند که يک کاربر نياز داره انجام بده با کامپيوترش.

8. 3 کاربر از Honradez بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

حتي شايد لازم باشه که آفيس هم براي لينوکس بياد. فراموش نکنيم الان خيلي از شرکتها و دانشگاهها برپايه آفيس هستند و يک دانشجو اگر اوپن آفيس داشته باشه به مشکل ميخوره.
    لیبره آفیس (LibreOffice) که مدتیه جای اپن آفیس رو در توزیعها گرفته با مایکروسافت آفیس سازگاری داره

10. 2 کاربر از danial_848 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2005

پيش فرض

لیبره آفیس (LibreOffice) که مدتیه جای اپن آفیس رو در توزیعها گرفته با مایکروسافت آفیس سازگاری داره
    بله منتها دو مسئله هست:

1. منوهاي آفيس و ليبره آفيس يکي نيستند پس اگر به شما آموزش داده بشه که کار خاصي رو مثلا با اکسل بکنيد، نميتونيد به طريق مشابه همون کار رو با Calc انجام دهيد، چون منوها متفاوت هستند.

2. وقتي شما يک فايل در فرمت ماکروسافت آفيس رو بگيريد و بخوايد تبديلش کنيد به ليبره آفيس يا اوپن آفيس، فايل کاملا تبديل نميشه و بعضي جاها ارورهايي ديده ميشه.

12. 2 کاربر از Honradez بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای milad_gta's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

من موافق نيستم چون اولا بحث اينترنت کم سرعت تنها عيب لينوکس نيست، دوما رواج کم لينوکس در بين کاربران يک مسئله جهانيه و مختص ايران نيست.
    بستگی داره از نظر شما عیب چی باشه ! به نظر من یکی از مشکلات کاربرا ( تو ایران ) عدم دسترسی به نرم افزار هاست که با اینترنت پرسرعت حل میشه ... اون قسمت از صحبتم درباره ایران بود .

ميشه بيشتر توضيح بدين؟ من هم عرض کردم که درمورد ارزش اوپن سورس براي برنامه نويسها شکي نيست. وجود لينوکس هم براي برنامه نويسها بسيار خوب و مفيده، اما ما داريم درمورد کاربران عادي بحث ميکنيم.

درواقع اتفاقي که الان افتاده اينه که لينوکس تونسته رواج بسيار خوبي بين برنامه نويسها پيدا بکنه. صحبت من هم اين هستش که اگر قراره بين کاربراي عادي رايج بشه، به چيزي بيشتر از اوپن سورس بودن نياز هست: پول و سازماندهي.
    ubuntu رو مثال زدم ، به عنوان یک توزیع که توسط شرکت canonical پشتیبانی میشه و به صورت سازماندهی شده متشر میشه و تمام هزینه هاش به عهده این شرکت هست نشده .

اگر منظورتون از دلايل بزرگتر، اينه که مثلا ادوبي با مايکروسافت و اپل دست به يکي کرده‌اند که راستش من اينطور فکر نميکنم. بحث پوله و طبيعي هم هست که باشه. اينها شرکتهاي تجاري هستن.
    منظور پول هست و سایر اهداف ...

همونطور که عرض کردم لينوکس براي برنامه نويسها خيلي مفيده.
    وبگردي و ديدن فيلم و اينها تنها کارهايي نيستند که يک کاربر نياز داره انجام بده با کامپيوترش.
    شما بگید یک کاربر عادی با سیستمش چیکار میکنه تا بحث رو گسترش بدیم ...

به نظر من

موسیقی ، فیلم ، کار با اینترنت ( اشتراک گذاری ، ارتباط مستقیم ، وبگردی ، رادیو اینترنتی و ... ) ، آرشیو کردن فایل ها ( تصاویر ، فیلم و ... ) ، انتقال فایل های دیجیتال ( از موبایل ، دوربین عکاسی ، فیلم برداری و ... ) و اینطور موارد هست ! که لینوکس کاملا پشتیبانی میکنه و این گزینه ها تقریبا براش سرگرمیه ...

قبلا هم گفتم بستگی داره فرد بخواد چه استفاده ای کنه ! باید تیم های گسترش دهنده نوع استفاده کاربرایی که مد نظرشون هست رو ببینند و امکانات مورد نظرشون رو تهیه کنند .

لینوکس از ابتدا قرار نبود که یک سیستم عامل جامع بشه اما با توجه به کرنل قدرتمندش این اتفاق افتاد و هر روز گستره بیشتری رو در بر میگیره ، من اصلا بر این اعتقاد ندارم که گنو/لینوکس سیستم عامل کاملی هست ، به نظر من در حال حاضر برای خیلی از فعالیت ها گزینه بهتری هست .

اینکه یک سیستم عامل از محیط گرافیکی خوبی بهره مند باشه عالیه ! ولی Terminal هم لذت خودش رو داره ، هرچند که در توزیع های کنونی رابط کاربر به حدی پیشرفت کرده که میشه تقریبا 99% کار ها رو با رابط و بدون زدن حتی یک خط کد انجام داد .

اگر از روز اول با گنو/لینوکس کار میکردیم به نظرمون رابط ویندوز زیاد جالب و user friendly نبود ! اگر دقت کنید ویندوز کم کم داره امکانات میزکار Gnome رو به محیط خودش اضافه میکنه ...

14. 2 کاربر از milad_gta بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2005

پيش فرض

بستگی داره از نظر شما عیب چی باشه ! به نظر من یکی از مشکلات کاربرا ( تو ایران ) عدم دسترسی به نرم افزار هاست که با اینترنت پرسرعت حل میشه ... اون قسمت از صحبتم درباره ایران بود .

ubuntu رو مثال زدم ، به عنوان یک توزیع که توسط شرکت canonical پشتیبانی میشه و به صورت سازماندهی شده متشر میشه و تمام هزینه هاش به عهده این شرکت هست نشده .

منظور پول هست و سایر اهداف ...

به نظر من

موسیقی ، فیلم ، کار با اینترنت ( اشتراک گذاری ، ارتباط مستقیم ، وبگردی ، رادیو اینترنتی و ... ) ، آرشیو کردن فایل ها ( تصاویر ، فیلم و ... ) ، انتقال فایل های دیجیتال ( از موبایل ، دوربین عکاسی ، فیلم برداری و ... ) و اینطور موارد هست ! که لینوکس کاملا پشتیبانی میکنه و این گزینه ها تقریبا براش سرگرمیه ...

قبلا هم گفتم بستگی داره فرد بخواد چه استفاده ای کنه ! باید تیم های گسترش دهنده نوع استفاده کاربرایی که مد نظرشون هست رو ببینند و امکانات مورد نظرشون رو تهیه کنند .

لینوکس از ابتدا قرار نبود که یک سیستم عامل جامع بشه اما با توجه به کرنل قدرتمندش این اتفاق افتاد و هر روز گستره بیشتری رو در بر میگیره ، من اصلا بر این اعتقاد ندارم که گنو/لینوکس سیستم عامل کاملی هست ، به نظر من در حال حاضر برای خیلی از فعالیت ها گزینه بهتری هست .

اینکه یک سیستم عامل از محیط گرافیکی خوبی بهره مند باشه عالیه ! ولی Terminal هم لذت خودش رو داره ، هرچند که در توزیع های کنونی رابط کاربر به حدی پیشرفت کرده که میشه تقریبا 99% کار ها رو با رابط و بدون زدن حتی یک خط کد انجام داد .

اگر از روز اول با گنو/لینوکس کار میکردیم به نظرمون رابط ویندوز زیاد جالب و user friendly نبود ! اگر دقت کنید ویندوز کم کم داره امکانات میزکار Gnome رو به محیط خودش اضافه میکنه ...
    من هم قبول دارم. موسيقي و اينها رو ميشه انجام داد. ولي مثلا موقعي که اون کاربر بخواد ديکشنري نصب بکنه يا پرينترش رو به مشکل ميخوره. ضمن اينکه شما نگاه کنيد نصب کردن توزيعهاي لينوکس و پاريتشن بنديش يه دردسره. سازگاريش با همه سيستمها يه مسئله ديگه ست.

محيط ترمينال هم تقريبا مشابهش در داس وجود داشت ولي ملت ترجيح دادن از ويندوز 95 و اينها استفاده کنن. پس ويندوز user friendly تر بود.

البته جداي اين حرفها بايد يک چيزي رو هم يادآور شد. بازار سيستم عامل قبضه شده هست. الان که فکرش رو ميکنم ميبينم شما نميتونيد از يک کاربر بخوايد که لينوکس رو انتخاب کنه و حتي ماکروسافت آفيس رو روش نداشته باشه. بقيه برنامه ها که هيچ. به عبارت ديگه يه جورايي غير ممکنه که کسي بخواد به يک رقيب براي ويندوز و mac os تبديل بشه.

16. این کاربر از Honradez بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

البته جداي اين حرفها بايد يک چيزي رو هم يادآور شد. بازار سيستم عامل قبضه شده هست. الان که فکرش رو ميکنم ميبينم شما نميتونيد از يک کاربر بخوايد که لينوکس رو انتخاب کنه و حتي ماکروسافت آفيس رو روش نداشته باشه. بقيه برنامه ها که هيچ. به عبارت ديگه يه جورايي غير ممکنه که کسي بخواد به يک رقيب براي ويندوز و mac os تبديل بشه.
    درباره قبضه شدن بازار این نکته ظریفی بود. بله درواقع مایکروسافت جایگاهی رو داره که اصلا لیاقتش رو نداره! ولی فقط به این خاطر که زودتر به دست آورده دیگه نمیشه از چنگش درآورد منتها ۶-۷ سال پیش یک مدلسازی اقتصادی انجام شد و نتیجه این بود که در شرایطی لینوکس میتونه بازار رو از دست مایروسافت دربیاره و خلاصه این حرکت خیلی هم ناممکن نیست
    این لینک بررسی نتایج این مدلسازیه:
    Microsoft vs. Open Source: Who Will Win?
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

18. این کاربر از danial_848 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

به نظر من

دوست عزیز با اجازه بقیه من این تکه رو باز می کنم. هدفم این نیست که چیز بدی رو بگم ولی برای یک سری از همین کارهای ساده که شما بهش می گید سرگرمی لینوکس کم میاره، نه برای کارهای حرفه ای که یوزر حرفه ای دنبالش میره.

موسیقی
    بزرگ ترین فروشگاه موسیقی دنیا (iTunes) که بیشتر از 70 درصد فروش دیجیتال موسیقی دنیا رو در بر داره نسخه ای برای لینوکس نداره.
    بزرگترین شرکت های کرایه موسیقی مثل Spotify و Rdio و ... نسخه لینوکس ندارن یا اگه هم دارن خیلی خیلی بیش از حد پیش پا افتاده (و پر از محدودیت) است در مقایسه با نسخه های ویندوز و مک.
    حالا تکلیف اون شخصی که می خواد آهنگ دیجیتال بخره چیه؟ بره از رپیدشر دانلود کنه؟

از اون سمت iPod ها بیشتر از 80 درصد MP3 Player های بازار هستن و شدیدا فراگیر هست، و خب با لینوکس حتی نمی تونن روی iPod ها آهنگ بریزن یا حتی فعالشون کنن. اصلا iPod نخرن؟

فیلم
    فیلم های دیجیتال (یا Blueray یا دانلود های دیجیتال) که این ویدیو ها همگی DRM دارن. و سال هاست جدال پشتیبانی این ویدیو ها در لینوکس به هیچ نتیجه ای نرسیده. فروشگاه های فروش (مثل iTunes) و کرایه فیلم های آنلاین هم که بزرگترینشون Netflix هست (در ساعات خاص بیش از نصف پهنای باند کل آمریکا صرف مشاهده فیلم ها از Netflix میشه) از لینوکس پشتیبانی نمی کنن. تکلیف چیه؟ بریم فیلم ها رو هم از رپیدشر دانلود کنیم؟

کار با اینترنت
    اگه موسیقی و فیلم رو کار با اینترنت حساب نکنیم (که باید بکنیم)، اینجا لینوکس کمبودی نداره، ولی چیز خاصی هم نداره نسبت به بقیه به جز اینکه یه سری امکانات هست که در ویندوز داریم و در لینوکس نداریم (مثل بازیهای آنلاین، سرویس های موسیقی و فیلم و ...)
    یه بحث امنیت هست که سال هاست همه سر زبون میارن که خب صحیح هم هست ولی مک هم همون وضع رو داره.

آرشیو کردن فایل ها
    برتری ای در لینوکس هست؟ به جز اینکه چیزهایی رو که شما آرشیو می کنید فقط با کامپیوتر های عادی دسترسی نیستن؟

انتقال فایل های دیجیتال ( از موبایل ، دوربین عکاسی ، فیلم برداری و ... )
    مثلا از آیفون ؟
    تکلیف این 200 میلیون نفری که دستگاه های iOS دارن چیه؟ هیچ کاری با لینوکس نمی تونن انجام بدن.
    حالا چرا پرینتر وایرلس من با لینوکس کار نمی کنه؟ چرا هدست من دکمه های روش در لینوکس قابل شخصی سازی نیست؟

من نظر قبلیمو دوباره میگم:

کلا برای یک یوزر ساده (غیر حرفه ای Computer Science / مثلا یه گرافیست حرفه ای یا مهندس یوزر ساده تصور شده) چیزهایی رو که از دست میده با مهاجرت به لینوکس بسیار بیشتر از چیزهایی است که به دست میاره. البته تقصیر لینوکس نیست، خیلی از برنامه ها و سرویس های جانبی از بقیه شرکت ها در لیونکس پشتیبانی نمیشن، ولی برای یه یوزر ساده مشکل ساز میشه.
    به نظر من دلیل عدم موفقیت لینوکس در بین یوزرهای عادی همین چیزهای ساده است، نه مثلا نبودن نرم افزارهای تخصصی امثال فتوشاپ یا اتوکد و ... (که حالا با اون قیمتشون هیچ یوزر ساده ای هیچ وقت نمی خره).

دوستمون Honradez حرف خیلی خیلی درستی زد، نبود سازماندهی باعث این مشکلات شده. اگه یکی بود که این اکوسیستم رو کاملا سازماندهی و رهبری می کرد، خیلی راحت می تونست iTunes و Netflix و سرویس های مشابه رو به لینوکس بیاره، با شرکت های استاندارد و پابلیشرهای موسیقی و فیلم برای محتوا های DRM دار قرارهایی ببنده، شرکت های سخت افزاری رو مجاب کنه (و تحت فشار قرار بده) درایورها و نرم افزارها و امکانات کامل برای لینوکس داشته باشن و ... ، همچین کاری هم از پس امثال Canonical بر نمیاد و نیاز به یکی در حد و اندازه های مثلا گوگل داره، که البته همچین کاری نه با سیاست های گوگل همخونی داره نه اصلا برای هیچ شرکت بزرگی توجیه اقتصادی و بیزینس داره.

20. 3 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •