تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 8 از 9 اولاول ... 456789 آخرآخر
نمايش نتايج 71 به 80 از 88

نام تاپيک: »» کنکور سراسری ؟ یا دانشگاه آزاد ؟

داره خودمونی میشه safoora55's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

این خیلی اشتباهه که فکر کنی یکسال دیگه بخونم رتبه ام خیلی خوب میشه میرم دانشگاه خوب
    اول اینکه مطمئن باش یکسال مداوم نمی تونی بخونی یه جاهایی آدم دیگه خسته میشه وا میده پس اصلا فکر نکن که اگر یکسال خوب بخونم...
    معمولا کسانی سال دوم رتبه ی بهتر میارن که سال اول یا خوب نخونده بودن سال بعد جبران کردن یا دلایل دیگه ای مثل نداشتن مهارت تست زنی و اضطراب و غیره بوده که حلش کردن.شما اگه امسال از شصت درصد ظرفیت خودت استفاده کردی دیگه فکر نکن با یکسال خوندن میتونی معجزه کنی اغلب افراد اگر رتبه اشون بهتر از پارسال بشه در حد 5000تاست
    دوم در نظر بگیر ممکنه اتفاقات پیش بینی نشده ای برات پیش بیاد که نتونی به برنامه ات عمل کنی من دوسال پیش دستگرمی ارشد بهداشت شرکت کردم رتبه زیر 30 آوردم ولی چون ظرفیت کم بود قبول نشدم اون سال آزاد ندادم میگفتم آزاد چیه سال دیگه می خونم حتما قبول میشم ولی از زمستون مریض شدم و اصلا نمی تونستم درس بخونم همش خواب بودم موقع آزمون آزاد سرم درد می کرد نمی تونستم تمرکز کنم باید کلی وقت میذاشتم تا تفاوت بین گزینه ها رو متوجه بشم آزمون وزارت بهداشت هم که خرداد بود اصلا حال درستی نداشتم انقدر که مراقب آزمون چندبار گفت مشکلی داری بگو آزاد تکمیل ظرفیت جای دیگه آوردم که به خاطر شرایطم نشد برم وزارت بهداشت هم 8 رتبه کمتر از پارسال آوردم حالا منتظرم امسال نتیجه ها بیاد چی میشه اگر قبول نشم باید برم همون واحد پارسال کلی التماس کنم برام کمیسیون تشکیل بدن و...تا بلکه همونجا برم درحالی که دوستای خودم که بهشون درس میدادم همون سال اول آزاد قبول شدن الان دارن پایان نامه میدن
    اینهمه گفتم تا بدونی شرایط همیشه اونطوری که ما فکر میکنیم پیش نمیره اگر آمادگی هر اتفاقی رو داره و حاضری ریسکش رو قبول کنی بسم ا... شاید هم تونستی رتبه ی خوبی بیاری و بری همونجایی که میخوای

2. 4 کاربر از safoora55 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه princeofpersia_7's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    تئاتر رویاها

پيش فرض

من نظر شخصیم رو میگم..به نظرم...سراسری بهتر از آزاده..اگر واقعا درس خون هستی و از نظر مالی هم شرایط خیلی خوبی نداری..وگرنه به نظرم به جای تلف کردن وقت و عمرت...باید بری داخل همین دانشگاه های آزاد..
    من خودم قبول شدم..ولی پول دادنش با اون هزینه ها برام زور داشت.. نرفتم

اگه نباشه جاش خالی می مونه Tabasom.Sweet's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض ?

سلام

من متولد 71 ام امسال سال اولی بود که کنکور دادم خلاصه رتبم شد 1400

رشته و دانشگاهایی که من بهشون فکر میکردم رتبه 3 رقمی اونم زیر 600 میخواست. خلاصه داستان اینه:

من با هزار بدبختی چند ماهی اومدم ایران و دروس کنکور رو خوندم.

سالهای دبیرستان دروس فارسی رو همه رو سلف استادی خونده بودم. بدون معلم بدون مدرسه بدون کتاب کمک اموزشی هیچی. و البته معدلم دیپلمم 19.67 بود. شاید هم چند صدم بالا پایین ولی بالای 19.50

بگذریم که چی شد که یوهو من افتادم تو این مسئله ی کنکور و شرایط زندگی منو وادار کرد به نحو عجیب و غریبی.بگذریم این درد و دلها دردی رو دوا نمیکنه

خلاصه اینکه من خوندم ولی خیلی کم ، یه مثال کوچکش اینه که من برای کل دینی 2 و 3 فقط چهار روز خوندم.

دینی 2 رو 2 روز تو فروردین. دینی 3 رو دو روز اردیبهشت. دینی پیش رو هم غیر از ترم یک ، همون ترم 2 که امتحانش رو قرار بود بدم 3 روز خوندم .خرداد هم خلاصه نکات الگو.

لازم به ذکره که کنکور اولین و اخرین ازمون جامعی بود که دادم .هیچی ازمایشی نداده بودم.

اینو گفتم که بگم تو همه ی درسها وضع من همین بود. و پارسال خیلی مباحث نخونده موند خیلی.

بگذریم با همه ی این اوصاف چون فیزیک قوی دارم و از 15 سالگی کتاب دانشگاهی خوندم ، فیزیک و ادبیات و زبانم رو خیلی بالا زدم و این رتبم هم فکر میکنم تنها و تنها و تنها نتیجه ی همونه.

وقتی موعد انتخاب رشته اومد با خودم فکر کردم همون رشته های مد نظرم که رتبه 3 رقمی میخواد میزنم خب قبول نمیشم دیگه چه اشکالی داره سال بعد میخونم

کنکور به مسئله ایه که هر دانش اموزی حد اقل باید 6 ماه کامل براش وقت بذاره و من این پروسه رو طی نکردم.

فقط اخر لیست انتخاب رشتم که کلا 11 تا انتخاب داشتم یه فیزیک شبانه شهید بهشتی گذاشتم. که فقط قبول بشم ننویسه مردود و بتونم با خیال راحت نرم و محروم هم نشم.

حالا امشب با هر کی حرف زدم میگه پاشو بیا ثبت نام کن این حرفها چیه؟تو که عاشق فیزیکی تو بیا برای فوقت از یه جای دیگه پذیرش میگیری پاشو هر جا میخوای بری برو.

ولی نظر من همونه که براتون گفتم.با توجه به اینکه دختر هم هستم و سنم هم زیاد نیست و خیلی از 71 ای ها امسال کنکور میدن، فکر نمیکنم هزینه ی احمقانه ای باشه یک سال دیگه صبر کردن؟

من شرایطمو و وضعیت پارسالمو براتون گفتم. با توجه به اونها و اینکه من الان کلی با پارسالم فرق دارم و تازه فهمیدم قضیه درسهامون چی به چیه و عربی و باید چطور خوند و ادبیات رو باید چطور خوند و ... با من موافق نیستید؟

لطفا با درنظر گرفتن این جوانب و سوابقی که گفتم نظرتون رو بگید

پیشاپیش ممنونم

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بچه ها اگر براتون مقدوره لطفا زودتر راهنماییم کنید، باید دنبال بیلیط باشم اگر تصمیم به ثبت نام باشه ، تو این فصل راحت نیست

پروفشنال bax_021's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    KaRaJ

پيش فرض

بچه ها اگر براتون مقدوره لطفا زودتر راهنماییم کنید، باید دنبال بیلیط باشم اگر تصمیم به ثبت نام باشه ، تو این فصل راحت نیست
    رشته و دانشگاه خوبی داری
    با توجه به این که علاقه داری به فیزیک برو به نظرم
    راحتم از ایران می تونی بری
    خیلی ها آرزو دارن رشته ی تو رو قبول شن
    یه سال از زندگی رو هدر نده واسه این کنکور

7. این کاربر از bax_021 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

رشته و دانشگاه خوبی داری
    با توجه به این که علاقه داری به فیزیک برو به نظرم
    راحتم از ایران می تونی بری
    خیلی ها آرزو دارن رشته ی تو رو قبول شن
    یه سال از زندگی رو هدر نده واسه این کنکور
    ممنونم
    درسته که من به فیزیک خیلی علاقه دارم و نمیخواستم لیسانسم علوم پایه باشه میخواستم

لیسانسم رو مهندسی بگیریم برق یا مکانیک بعد از فوق یا برای دکتری انتقال بدم به فیزیک.

به اندازه ای فیزیک خوندم که از فیزیک در مقطع لیسانس لذت انچنانی نبرم. کتابای هالیدی و اینا میدونم تو ایران تدریس میشه....

از اونجایی که تمام هدفم اتمام تحصیلات در رشته ی فیزیک هست پس بعد از اون خوندن یه رشته ی دیگه سخت میشه

مخصوصا اینکه میخوام در رابطه با همین فیزیک و تدریسش وارد موسسات تحقیقاتی بشم هر جایی که بتونم اپلای کنم

واسه همین تنها فرجه ی مهندسی خوندم که خیلی خیلی خیلی هم بهم کمک میکنه هم از نظر اینده ش شغلی هم ابعاد بیشتری رو فرا گرفتن همین مقطع لیسانس هست.

پارسال برای من هیچ بود من نه زحمتی واسه کنکور کشیدیم نه استرسی کشیدم نه هیچی...

پروفشنال bax_021's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    KaRaJ

پيش فرض

ممنونم
    درسته که من به فیزیک خیلی علاقه دارم و نمیخواستم لیسانسم علوم پایه باشه میخواستم

لیسانسم رو مهندسی بگیریم برق یا مکانیک بعد از فوق یا برای دکتری انتقال بدم به فیزیک.

به اندازه ای فیزیک خوندم که از فیزیک در مقطع لیسانس لذت انچنانی نبرم. کتابای هالیدی و اینا میدونم تو ایران تدریس میشه....

از اونجایی که تمام هدفم اتمام تحصیلات در رشته ی فیزیک هست پس بعد از اون خوندن یه رشته ی دیگه سخت میشه

مخصوصا اینکه میخوام در رابطه با همین فیزیک و تدریسش وارد موسسات تحقیقاتی بشم هر جایی که بتونم اپلای کنم

واسه همین تنها فرجه ی مهندسی خوندم که خیلی خیلی خیلی هم بهم کمک میکنه هم از نظر اینده ش شغلی هم ابعاد بیشتری رو فرا گرفتن همین مقطع لیسانس هست.

پارسال برای من هیچ بود من نه زحمتی واسه کنکور کشیدیم نه استرسی کشیدم نه هیچی...
    بحث رنج و استرس و اینا نیست
    به نظر من هر چی زودتر مدرک بگیری بهتره
    1 سالم یه ساله
    اگر برات مهم نیست یه سال از زندگیت
    بخون امسالم
    ولیدانشگاهت خوبه
    فیزیک هم که خوبه
    به نظر من همینم بخونی آینده ی شغلیت چه ایران چه خارج معلومه
    بازم هر جور خودت می خوای

10. این کاربر از bax_021 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کـاربـر بـاسـابـقـه M . Sayid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

این خیلی اشتباهه که فکر کنی یکسال دیگه بخونم رتبه ام خیلی خوب میشه میرم دانشگاه خوب
    اول اینکه مطمئن باش یکسال مداوم نمی تونی بخونی یه جاهایی آدم دیگه خسته میشه وا میده پس اصلا فکر نکن که اگر یکسال خوب بخونم...
    معمولا کسانی سال دوم رتبه ی بهتر میارن که سال اول یا خوب نخونده بودن سال بعد جبران کردن یا دلایل دیگه ای مثل نداشتن مهارت تست زنی و اضطراب و غیره بوده که حلش کردن.شما اگه امسال از شصت درصد ظرفیت خودت استفاده کردی دیگه فکر نکن با یکسال خوندن میتونی معجزه کنی اغلب افراد اگر رتبه اشون بهتر از پارسال بشه در حد 5000تاست
    دوم در نظر بگیر ممکنه اتفاقات پیش بینی نشده ای برات پیش بیاد که نتونی به برنامه ات عمل کنی من دوسال پیش دستگرمی ارشد بهداشت شرکت کردم رتبه زیر 30 آوردم ولی چون ظرفیت کم بود قبول نشدم اون سال آزاد ندادم میگفتم آزاد چیه سال دیگه می خونم حتما قبول میشم ولی از زمستون مریض شدم و اصلا نمی تونستم درس بخونم همش خواب بودم موقع آزمون آزاد سرم درد می کرد نمی تونستم تمرکز کنم باید کلی وقت میذاشتم تا تفاوت بین گزینه ها رو متوجه بشم آزمون وزارت بهداشت هم که خرداد بود اصلا حال درستی نداشتم انقدر که مراقب آزمون چندبار گفت مشکلی داری بگو آزاد تکمیل ظرفیت جای دیگه آوردم که به خاطر شرایطم نشد برم وزارت بهداشت هم 8 رتبه کمتر از پارسال آوردم حالا منتظرم امسال نتیجه ها بیاد چی میشه اگر قبول نشم باید برم همون واحد پارسال کلی التماس کنم برام کمیسیون تشکیل بدن و...تا بلکه همونجا برم درحالی که دوستای خودم که بهشون درس میدادم همون سال اول آزاد قبول شدن الان دارن پایان نامه میدن
    اینهمه گفتم تا بدونی شرایط همیشه اونطوری که ما فکر میکنیم پیش نمیره اگر آمادگی هر اتفاقی رو داره و حاضری ریسکش رو قبول کنی بسم ا... شاید هم تونستی رتبه ی خوبی بیاری و بری همونجایی که میخوای
    راست میگه من سال اول خوب نخوندم از رو جزوه دبیرم خوندم و ... 16000 شدم
    سال دوم نشستم تمرکز کردم رو درس خوندن کتاب کمک آموزشی گرفتم - جزوه ها رو می دونستم بی فایدس نخوندم شدم 2800 تازه با توجه به تراز قلمچی و یادگارماندگار و ... باید رتبم 800 تا بهتر میشد که سر جلسه گند زدم

اینو بدون که اگه رتبت بالا باشه مثل سال اول من ، پایین آوردنش راحت تره
    ولی اگه رتبت پایین باشه برا بهتر شدنش کارت خیلی سخته

12. 2 کاربر از M . Sayid بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه turokpooria's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    بیرون از زمین

پيش فرض

من که گذاشتم واسه سال دیگه رتبه امسالم هم 12000 شد و مطمئن هستم سال دیگه تهران شریف رو شاخشه

آخر فروم باز shifter's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    uk.ac.ir

پيش فرض

تبسم جان با توجه به اينكه امسال هم رتبه ي خوبي اوردي اوردن رتبه خوب تو سال بعد دور از دسترست نيست فقط به خودت نگا كن...ببين حوصله ات ميشه 9 ماه دوباره همون درس هاي تكراري رو بخوني و از تفريحاتت بزني؟؟
    اگه اين توانايي رو داري بمون براي سال بعد...البته اينم در نظر داشته باش كه كنكور هرسال سختتر ميشه
    فيزيك اگه بخواي بخوني بايد تا دكتراش ادامه بديا! چون فوقش هم الان ديگه زياد كار نداره...

15. این کاربر از shifter بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •