تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: دلایلی که کاربران رو از گنو/لینوکس به ویندوز میکشونه و

راي دهنده
106. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • کمبود بازیها و نرم افزارهای گرافیکی و طراحی برای این OS

48 45.28%
  • کمبود منابع اطلاعاتی فارسی زبان برای این سیستم عامل

31 29.25%
  • سخت بودن تنظیمات و نصب برنامه ها و خود گنو/لینوکس

41 38.68%
  • چون از اول روز ویندوز کار کردیم به باگهاش عادت کردیم!!

62 58.49%
Multiple Choice Poll.
صفحه 8 از 17 اولاول ... 456789101112 ... آخرآخر
نمايش نتايج 71 به 80 از 161

نام تاپيک: چرا خیلیها لینوکس رو گذاشتن ویندوز استفاده میکنن؟

حـــــرفـه ای taia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    چو ایران نباشد تن من مباد

پيش فرض

GnuHDL عزیز اینکه شما این مشکل رو به ایران محدود می کنید اصلا درست نیست!
    نمی دوونم چرا می گید اگر در ایران نبودید قدر لینوکس رو می دوونستید! و نمی دوونم چرا فکر می کنید مثلا در اروپا همه لینوکس دارند، شما فکر می کنید برای چی این همه شرکت نرم افزارهای ویندوز تولید می کنند؟
    مشکل یک مشکل جهانی هست! و من به شما قول می دم اگر تو ایران کپی رایت + اینترنت پرسرعت به شکل همه گیر هم اجرا بشه همین هست که هست! فکر نکنید در اروپا یا آمریکا که کپی رایت هست همه در حال استفاده از نسخه های اصل هستند! نه سری به projectw به warez-bb بزنید اینها بزرگترین فروم های نرم افزاری هستند، الان همه در فکر کرک هستند چون کاریست به صرفه!
    مشکل در فرهنگ سیستم عامل هست! متاسفانه سیستم عامل رو ما یک فرهنگ نمی دوونیم، بله در اینکه ویندوز راحتر هست، بازی و نرم افزار بیشتر براش هست و ... شکی نیست ولی اینها دلیل انتخاب نمی شن! مثل اینکه بگیم ماشین x موتور قوی داره، کولر هم داره پس بخریمش! اینها امکاناتی هست که الان ماشین ها همه دارند پس معیار انتخاب رو باید از روی راحتی و تعداد نرم افزار بیشتر به نوع نگاه سیستم عامل به خود تغییر دهیم از نظر ویندوز کاربر یک برده هست که باید (باید) از آنچه هست استفاده کند و چگونگی هم مهم نیست، ولی از نظر لینوکس کاربر یک کاربر است پس حق انتخاب داره پس باید بتونه (اگه بلد هست) سیستم عاملش رو اون طور که دوست داره عوض کنه و ...

پروفشنال raeesi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

كاملاً موافقم. لينوكس يك سيستم عامل نيست يك فرهنگه!!!

حـــــرفـه ای rootnt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    به به
    جا داره منم موافقت کنم
    taia جان خیلی عالی بود
    ممنون

پزشک انجمن S0R3N4's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    حزب نازی

پيش فرض

دیگه گذاشتن یه تیک در نرم افزار synaptic و زدن دکمه ok مگه کاری داره که شما هنوز توی نصب نرم افزار مشکل داری؟
    میشه آموزش تصویری بذاری دوست عزیز؟

حـــــرفـه ای rootnt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سیستم عامل دبیان بیس روی سیستمم نصب نیست
    cd توضیع دبیان بیس هم در حال حاضر ندارم
    به همین دلیل نمی تونم خودم عکس بگیرم
    ولی اصلا کاری نداره ٬ آموزش هم نباشه شما یه بار برنامه رو ببینید همه چیز دستتون میاد
    این عکس رو از توی گوگل پیدا کردم:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    ببینید
    شما بسته مورد نظرتون رو تیک می زنید و بعد دکمه apply توی این عکس کم رنگ هستش رو می زنید و بعد ok و بعد خودش شروع به دانلود و نصب می کنه
    ابزار های جستجویی هم که داره خیلی کمکتون می کنه توی پیدا کردن بسته مورد نظرتون

حـــــرفـه ای sudotux's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    OpenSource

پيش فرض

شما نمی تونی از این برنامه استفاده کنی . چون این برنامه برای سیستم های مبتنی بر دبیان هست و شما از suse استفاده می کنید. خود suse برنامه package manager داره به اسم YAST که همین کار رو انجام میده.

حـــــرفـه ای taia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    چو ایران نباشد تن من مباد

پيش فرض

و البته ذکر این نکته هم بد نیست که synaptic از فایل source برنامه ها رو می خوونه یعنی شما اگر فایل source تون رو به روز هم کنید برنامه ها به طور اتوماتیک به لیست اضافه می شن.

اگه نباشه جاش خالی می مونه GnuHDL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

GnuHDL عزیز اینکه شما این مشکل رو به ایران محدود می کنید اصلا درست نیست!
    نمی دوونم چرا می گید اگر در ایران نبودید قدر لینوکس رو می دوونستید! و نمی دوونم چرا فکر می کنید مثلا در اروپا همه لینوکس دارند، شما فکر می کنید برای چی این همه شرکت نرم افزارهای ویندوز تولید می کنند؟
    مشکل یک مشکل جهانی هست! و من به شما قول می دم اگر تو ایران کپی رایت + اینترنت پرسرعت به شکل همه گیر هم اجرا بشه همین هست که هست! فکر نکنید در اروپا یا آمریکا که کپی رایت هست همه در حال استفاده از نسخه های اصل هستند! نه سری به projectw به warez-bb بزنید اینها بزرگترین فروم های نرم افزاری هستند، الان همه در فکر کرک هستند چون کاریست به صرفه!
    مشکل در فرهنگ سیستم عامل هست! متاسفانه سیستم عامل رو ما یک فرهنگ نمی دوونیم، بله در اینکه ویندوز راحتر هست، بازی و نرم افزار بیشتر براش هست و ... شکی نیست ولی اینها دلیل انتخاب نمی شن! مثل اینکه بگیم ماشین x موتور قوی داره، کولر هم داره پس بخریمش! اینها امکاناتی هست که الان ماشین ها همه دارند پس معیار انتخاب رو باید از روی راحتی و تعداد نرم افزار بیشتر به نوع نگاه سیستم عامل به خود تغییر دهیم از نظر ویندوز کاربر یک برده هست که باید (باید) از آنچه هست استفاده کند و چگونگی هم مهم نیست، ولی از نظر لینوکس کاربر یک کاربر است پس حق انتخاب داره پس باید بتونه (اگه بلد هست) سیستم عاملش رو اون طور که دوست داره عوض کنه و ...
    اولا بابت تاخیری که شد از همه دوستان معذرت میخوام چند روزی بود که به کامپیوتر دست نزدم......
    دوست عزیز taia من با کلیت حرف شما موافقم و ازین لحاظی که اشاره کردین تضادی با عقاید خودم نمیبینم شما دارین از سطح دیگه‌ای به قضیه نگاه میکنین که کاملا درسته.
    من هم هیچ جا نگفتم که لینوکس الان توسط خارجی ها استفاده میشه و همه جا لینوکسه واقعیت اینه که توی بحث دسکتاپ لینوکس تازه به طور جدی وارد شده و الان در ابتدای راه هست و خیلیها اونو توی خارج نمیشناسن ولی توی مشکلاتی که مطرح کردیم حلشون واسه کاربرای ایرانی به خاطر محدودیتها سخته در حالی که همون کاربر خارجی این مشکل رو نداره این بحث بیشتر در مورد کسائی بود که به طرف لینوکس میان و بعد از یه مدت زده میشن و دوباره بر میگردن به ویندوز .....مهاجرت معکوس خوب تعداد این دسته در ایران خیلی خیلی زیاده به نسبت کشورهای خارجی ولی بحثی که شما میکنین و بیشتر ناظر بر کلیت جامعه جهانی و نحوه نگاه و استفادهشون به سیستم عامل وووو است باز من میگم دلایلی که گفتم راجع به برگشت کاربرا بود و فکر میکنم این برگشت در ایران به خاطر اون چیزائي که گفتم در ایران و کشورهای مشابه اتفاق میافته....این رو هم توجه کنین که خیلیها لینوکس و ویندوز رو با هم دارن و مهمترین دلیلش هم در مقیاس جهانی همون بحث نرم افزار و بازی هست که باز میگم این مربوط به سیستم عامل مستقیم نیست و میشه امیدوار بود که به مرور بهتر بشه

راجع به بحث کپی هر چند بحث این تاپیک نیست ولی نمیشه گفت اعلب کاربرا در کشورهای پیشرفته هم دنبال کرک هستن این درست نیست در فرهنگ اونا این به معنی دزدی تلقی میشه و اتفاقا اکثریتشون (کشورهای پیشرفته نه هر آدم مو بور) و من موافق این نیستم که اغلبشون از کرک استفاده میکنن التبه فکر نمیکنم شما هم چنین گفته باشین یعنی اونا همونجوری که به مسئله کپی رایت واسه کتاب معتقدا به این مسئله هم اینجور نگاه میکنن ولی باز در اونجا هم هستن کسائي که دنبال کرک برن ولی باز باید تهدید پیگرد قانونی رو هم مد نظر داشته باشن وقتی که این یه کار خلافه و اتفاقا جدی هم گرفته میشه و ... معمولا اغلب شهروندان اون کشورها که هنجارهای قانونی رو همونجوری که حین رانندگی مراعات میکنن توی این موضوع هم همینجورن درست مثل مسئله رانندگیشون هست و تعدادی ازونها هم خلاف میکنن.

پس توی مقیاس جهانی بزرگترین مشکل لینوکس بازی و نرم افزارهای سازگار هست که که توی دو پست قبل انواعش رو هم دسته بندی کردم و گفتم وضعیت هر کدوم چه جوریه در اونجا شرکتها هم سیاستهای تشویق مشتری و ارائه نسخه های از دمو گرفته تا حرفه‌آی رو دارن و اینجور هم نیست که دسترسی با نرم‌افزراها واسه‌شون خیلی گرون تموم میشه ازین جهت میگم که شرکتها ورژنهای گوناگون با قیمتهای گوناگون بیرون میدن تا انواع درخواستها رو پاسخ بدن ضمنا اونا (باز منظورم اغلبشون هست به تعداد شهروندان بهنجارشون) واسه انتخاب نرم افزار به دقت بررسی میکنن از طرفی خیلی از نرم افزراهای تخصصشون رو توی محل کارشون شرکتشون واسه‌شون تامین کرده و حتی توی خونه هم میتونن از طریق شبکه بهش دسترسی داشته باشن ................توی این مورد ازین مثالها زیاده و میبینین که در مورد کشورهای پیشترفته و کلا کشورهای حقوق مولف رو به طور جدی پیگری میکنن حرفها و مقایسه های من در موردش صدق میکنه

ضمنا این در مورد همه کشورهائي که کپی رایت رو قبول کردن به یک نسبت در جامعه‌شون رخنه نکرده مثلا همین بحث توی اروبای شرقی و غربی کلی تفاوت هست یا مثلا چینیها وووو اینا با آمریکا و کانادا خیلی فرق دارن

در آخر اینکه لینوکس توی کاربردهای سرور حرف اول رو میزنه
    توی بحث ابرکامپیوترها حرف اول و توی نوع کلاستر شدهها حرف مطلق رو میزنه
    توی سیستمهای درونه‌ای یا همون Embedded اگه اشتباه نکنم دومین سیستم عامل پر کاربرد هست و فکر کنم در اونجا یه سیستم عامل مخصوص سیستمهای embedded هست که فعلا اوله
    توی بخش رومیزی و لپ تاپ خیلی سریعتیر از ویندوز و مک در حال گسترش هست ضمنا توی این بخش نکاتی رو که مطرح شد در نظر بگیرین علاوه بر اون مثل خیلی از ما خیلیها هستن که لینوکس و ویندوز رو با هم دارن و اینکه لینوکس تنها چند ساله که توی این بخش داره به خواستها و نیاز کاربرا توجه میکنه

اون دوستی که گفته بود نسخه زولتریکس فولش هست ........این خیلی خبر خوشحال کننده ای هست اگه منظورشون یه درایور کامل و نه ناقص و التبه رایگان باشه چون من اشاره کردم درایورش هست ولی رایگان نیست درایور رایگانش هم سرعت پائینی داره اگه اینجوره یه لینک بدین ممنون میشم.

اگه نباشه جاش خالی می مونه GnuHDL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

بیا دوست عزیز اینم یه عکس
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    توی دبیان و اوبونتو خیلیهای دیگه میشه توی هر توزیع دیگه ای هم میشه نصبش کرد باید apt b و.. هم نصب بشه ولی چون اغلب اینترنت پر سرعت نداریم عملا داشتن دبیان و دی وی دی هاش مؤثر هست

حالا هی بگین فرق نمیکنه توی ایران باشیم

داره خودمونی میشه amirpersia68's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

سلام این لینوکس (آخرین ورژنش ) چه سیستمی برای اجرا میخواد ؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •