تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 8 از 24 اولاول ... 45678910111218 ... آخرآخر
نمايش نتايج 71 به 80 از 234

نام تاپيک: تاپیک جامع راهنمایی خرید و فروش ملک و آپارتمان و زمین در تهران

آخر فروم باز وین رونی's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

مستاجر در شرایط عادی بعد چند ماه می تونه خونه را تخلیه کنه و حق فسخ به او تعلق بگیره؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه amlak021's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

با 70 میلیون میشه جایی زمین یا آپارتمان کوچیک خرید ؟
    جای آینده دار
    متراژ مهم نیست
    سلام.
    با 70 م که نه ولی با وام که جدیدا 45 م شده یعنی 45+70 شاید یه آپارتمان بشه در اسلامشهر خریداری کرد.(ولی آینده دار بودن یا نبودنشو نمی تونم نظر بدم.)
    زمین هم باز دماوند و گیلاوند و رودهن رو می تونید بررسی کنید.گیلاوند از نظر آینده دار بودن فکر کنم بشه گفت که بهتره ولی نمی دونم متراژ مناسب با بودجه شما باشه یا نباشه.

3. این کاربر از amlak021 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2014

پيش فرض

یه راهنمایی میشه منو بکنید. این دوست من داره یه آپارتمان تو سعادت آباد میسازه، فقط طبقه اولش پارکینگ نداره یعنی کسری پارکینگ داره. حالا میخوایم بدونیم که شهرداری چقدر جریمه میگیره برای این کسری پارکینگ؟ کل مجموعه هم پنج طبقه تک واحدی هستش.

تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

یه راهنمایی میشه منو بکنید. این دوست من داره یه آپارتمان تو سعادت آباد میسازه، فقط طبقه اولش پارکینگ نداره یعنی کسری پارکینگ داره. حالا میخوایم بدونیم که شهرداری چقدر جریمه میگیره برای این کسری پارکینگ؟ کل مجموعه هم پنج طبقه تک واحدی هستش.
    نمی دونم.بستگی به منطقه و نظر شهرداری همون منطقه و ناحیه داره و من اطلاعی ندارم.باید از کسی که کارشناس شهرداری هست بپرسید تا راهنماییتون کنه.

تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

مستاجر در شرایط عادی بعد چند ماه می تونه خونه را تخلیه کنه و حق فسخ به او تعلق بگیره؟
    حقیقتش من تا حالا فقط 1 بار به همچین موردی برخورد کردم که در ادامه بهتون توضیح می دم .
    اولا چیزی به اسم حق فسخ از نظر زمانی که مثلا بعد فلان مدت شما می تونی قرارداد رو فسخ کنی نداریم مگر اینکه در اجاره نامه ذکر شده باشه که معمولا ذکر نمیشه.حق فسخ در موارد قهری وجود داره مثلا شما خانه مسکومی به خانه فحشا تبدیل کنی یا مثلا استفاده تجاری کنی و .... در این صورت موجر می تونه قرارداد رو فسخ کنه یا برعکسش مثلا خونه در اثر زلزله خراب بشه یا مثلا خونه یه ایراد خیلی ناجوری داشته به شما موقع اجاره گفته نشده این ایراد هم به اندازه ای بزرگه که کاربری ملک رو با مشکل مواجه میکنه اونوقت شما می تونی فسخ کنی.

این 1 مورد هم زن و شوهر جوانی بودن که بعد از 7 ماه طلاق گرفته بودند و دیگه نیازی به اجاره ملک نداشتند و تازه موجر(صاحب ملک)هم از بستگان دور هر 2 بود. یه مقدار از مبلغ ودیعه به عنوان ضرر و زیان کسر شد(البته مبلغش در اجاره نامه پیش بینی شده بود.)و تا زمانی هم که مستاجر بعدی پیدا بشه یعنی حدود 2 ماه با اینکه منزل تخلیه کامل بود ولی اجاره خانه توسط مستاجران پرداخت می شد و احتمالا از نظر قانونی هم همین درست هست و تازه صاحب ملک فکر کنم خیلی هم همکاری کرده چون شما قرداد بستی که این ملک رو تا فلان تاریخ اجاره کردی نمی تونید فسخش کنید باید تا روز آخر پول اجاره رو بدید.

7. این کاربر از amlak021 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

حقیقتش من تا حالا فقط 1 بار به همچین موردی برخورد کردم که در ادامه بهتون توضیح می دم .
    اولا چیزی به اسم حق فسخ از نظر زمانی که مثلا بعد فلان مدت شما می تونی قرارداد رو فسخ کنی نداریم مگر اینکه در اجاره نامه ذکر شده باشه که معمولا ذکر نمیشه.حق فسخ در موارد قهری وجود داره مثلا شما خانه مسکومی به خانه فحشا تبدیل کنی یا مثلا استفاده تجاری کنی و .... در این صورت موجر می تونه قرارداد رو فسخ کنه یا برعکسش مثلا خونه در اثر زلزله خراب بشه یا مثلا خونه یه ایراد خیلی ناجوری داشته به شما موقع اجاره گفته نشده این ایراد هم به اندازه ای بزرگه که کاربری ملک رو با مشکل مواجه میکنه اونوقت شما می تونی فسخ کنی.

این 1 مورد هم زن و شوهر جوانی بودن که بعد از 7 ماه طلاق گرفته بودند و دیگه نیازی به اجاره ملک نداشتند و تازه موجر(صاحب ملک)هم از بستگان دور هر 2 بود. یه مقدار از مبلغ ودیعه به عنوان ضرر و زیان کسر شد(البته مبلغش در اجاره نامه پیش بینی شده بود.)و تا زمانی هم که مستاجر بعدی پیدا بشه یعنی حدود 2 ماه با اینکه منزل تخلیه کامل بود ولی اجاره خانه توسط مستاجران پرداخت می شد و احتمالا از نظر قانونی هم همین درست هست و تازه صاحب ملک فکر کنم خیلی هم همکاری کرده چون شما قرداد بستی که این ملک رو تا فلان تاریخ اجاره کردی نمی تونید فسخش کنید باید تا روز آخر پول اجاره رو بدید.
    ماده 3 قرارداد اجاره مدت قرارداد رو نوشتید.هر وقت مستاجر موارد تعهد رو رعایت نکنه موجر از محل ودیعه جبران خسارت بکنه.یکی از تعهدات طرفین همین مدت قرارداد هست.
    Last edited by amlak021; 01-03-2014 at 01:03.

9. این کاربر از amlak021 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز وین رونی's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

من جایی را اجاره کرده بودم که بنا به دلایلی بعد چهارماه تخلیه کردم.مشکلاتی داشت خونه.مثلاً یه تیغه زده بودن به دیوار حال و مغازه درست کرده بودن.مغازه دار نفس می کشید صداش تو خونه ما بود
    یا اینکه برق و گاز مغازه با ما مشترک بود.من اونجا را تخلیه کردم اما قرارداد فسخ نشده
    این موارد می تونه کمک کنه به فسخ قرارداد؟

تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

من جایی را اجاره کرده بودم که بنا به دلایلی بعد چهارماه تخلیه کردم.مشکلاتی داشت خونه.مثلاً یه تیغه زده بودن به دیوار حال و مغازه درست کرده بودن.مغازه دار نفس می کشید صداش تو خونه ما بود
    یا اینکه برق و گاز مغازه با ما مشترک بود.من اونجا را تخلیه کردم اما قرارداد فسخ نشده
    این موارد می تونه کمک کنه به فسخ قرارداد؟
    من واقعا اطلاعاتم در این زمینه مشکل شما کم هست و مساله بعدی اینه که شرایط دقیق ماجرا رو نمی دونم که بتونم راهنمایی کنم.تا جایی که می دونم و با اطلاعاتی که به من دادید نظرم به شرح زیره:
    اگر از قبل اطلاع داشتید و شرایط رو دیده باشید خیر.(چون با وجود این شرایط قرارداد رو نوشتید.)
    ولی اگر مشکل خیلی جدی هست بهتره برید حل اختلاف کارشناس بخواید و شکایت کنید(اگر مطمئن هستید که شکایتتون به جا هست چون همین مرحله حدود 300 ت هزینه داره که اگر حق با شما باشه بهتون بر میگرده و گرنه که یه ضرری هم کردید.)
    در کل حتما دنبال این قضیه رو بگیرید چون با اینکه تخلیه کردید ولی تحویل ندادید و قرارداد سرجاشه و موجر می تونه هر موقع که بخواد برای دریافت اجاره اش اقدام کنه(مگر اینکه کلید خونه رو به صورت رسمی تحویلشون داده باشید حتی اگر خودشون هم تحویل نمی گیره می تونید برید دادگاه یه برگه پر کنید که من به این دلایل خانه رو تخلیه کردم و تا پایان فلان روز هم تسویه کردم و برای تحویل اقدام کردم ولی ایشون کلید رو تحویل نمی گیره بعد کلید رو تحویل دادگاه می دید و دادگاه در مدت 24 ساعت به موجر اطلاع میده این میشه تحویل قانونی در صورتی که موجر به هر دلیلی خونه رو تحویل نمی گیره."""""")
    بد نیست با یه وکیل هم صحبت کنید(قطعا اطلاعات مفیدتری نسبت به من دارند و توصیه اکید من قبل هر اقدامی مراجعه و مشورت با یه وکیل آگاه هست) شاید با اینکه شرایط به ضرر شما ست بتونه یه راهی پیدا کنه چون حقیقتش با اینکه این مشکلاتی که در بالا ذکر کردید مشکلات خیلی جدی و ناجوری هست برای زندگی ولی مساله اینجاست که از قبل اطلاع داشتید و شرایط رو دیده بودید.

12. این کاربر از amlak021 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض تاثیر افزایش بهای برق بر قیمت مسکن

خب همونطور که می دونیم اگر اشتباه نکنم از فروردین ماه بهای برق مصرفی 25 درصد افزایش داره.این افزایش واقعا ضروری بود با توجه به قیمت منطقه ای برق و با توجه به هزینه های گزافی که تولید برق داره و همچنین باعث افزایش تولید برق هم میشه من نمی گم 25 درصد مبلغ کمی هست ولی برای بقای شرکت های تولید برق لازم بود هنوزم نسبت به برق منطقه(کشور های اطراف)برق ما هم کیفیت بهتری داره و هم حتی با این افزایش قیمت بهتری داره من این رو از یه مهندس سد ساز حدود 2 سال پیش شنیدم که برای برابری نرخ برق ما با منطقه یه افزایش 150 درصدی لازمه.
    اولین تاثیر افزایش بهای برق طبق روال روی آهن آلات هست(مثل میلگرد و تیر و ....)یعنی فکر کنم تو همین چند روزی که خبرش دراومده حدود 30 درصدی رشد قیمت داشته باشیم.یواش یواش این تاثیر روی بقیه مصالح اولیه هم خودشو نشون میده.از سرویس بهداشتی یه خونه تا شیرالات و سیمان و گچ و شیشه و...... همه گرون میشه.این گرونی در کل باعث افزایش 10 تا 15 درصدی قیمت مسکن میشه.فکر کنم با این تفاسیر سال دیگه رکود مسکن ادامه دار باشه.البته نا امید نیستم و این قضیه افزایش بهای برق هم چیزی بود که دیر یا زود باید اتفاق می افتاد چه بهتر که قبل عید رخ داد که باعث میشه اثر تورمی کمتری هم داشته باشه.

14. این کاربر از amlak021 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

الان سمت عباس اباد -مفتح-بهشتی
    میشه با 20 پیش ماهی 600 اجاره خانه ای هر چند قدیمی پیدا کرد؟
    60 متر به بالا
    دوست عزیز همونطور که قول داده بودم براتون سوال کردم.فعلا موردی با این شرایط نیست.
    یه سوال بی مورد هم دارم.آیا سگ و گربه رها شده که نیاز به کمک و سرپرستی دارند رو می تونید بهشون کمکی بکیند مثلا کمک هایی مثل پیدا کردن صاحب جدید یا بردنشون پیش دامپزشک و .......؟

16. این کاربر از amlak021 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •