تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 8 از 11 اولاول ... 4567891011 آخرآخر
نمايش نتايج 71 به 80 از 104

نام تاپيک: *** بهترین سیستم عامل گوشی موبایل در ایران ***

پروفشنال djmilad_mrb's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

تمامیه حرفات منطقیه اما الان آیفون و مک اوس اون یکه تازیه سابق رو نخواهد داشت !!به چند دلیل الان اون امکاناتی رو که شما گفتید همگیه اونها توسط دو سیستم عام ویندوز 7و آندروید ساپورت میشه و بستر انجام این کارار درون این سیستم عاملها قرار داده شده فقط نبرد بر سر تعداد برنامه هایه موجود واسه این سیستم عامل هاست و ما باید بیشتر کیفیت این برنامه ها رو مد نظر قرار بدیم تا کمیت شاید از این 200000 برنامه ساخته شده واسه مک اوس ، اکثرشون تو ایرون کاربردی نداشته باشن !!! اون دوستمون هم منظورش راحتیه نوشتن برنامه برایه ویندوز موبایل بود

به هر حال شما نمیتونی در حال حاضر سیستم عامل آیفون رو در همه زمینه ها برتر مطلق بدونی

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

ببخشید که طولانی شد!

من یه سوالی برام پیش اومده. جدا میخوام بدونم که
    این مک و آیفون که حتی مالتی تسکینگ ساده ی ساده هم ندارن، چجوری میتونن بهترین باشن؟
    نه راست راستی؟؟؟
    الآن این آندرویید که تازه اُپن سورس هم هست، چی از مک کمتر داره مثلا؟؟؟؟
    دلیلش اینه که Apple همیشه اولین کسی نیست که از یک امکان استفاده می کنه، ولی همیشه وقتی اون امکان رو اضافه می کنه بهترین خواهد بود. نمونه اش Cut & Paste ... (کپی رایت، استیو جابز )

اضافه کردن Multitasking "کیلویی" (نمونه چیزی که فعلا در ویندوز موبایل داریم!) کار خیلی ساده ای هست. نتیجه اش چیه، وقتی دو تا برنامه باز می کنید دوتاشون اجرا میشن، هر دوشون از منابع سیستم استفاده می کنند و هم مصرف باتری بیشتر میشه و هم سرعت پایین میاد.. دوستانی که ویندوز موبایل دارند چند بار شده یک برنامه براتون کند بوده و رفتید به Task Manager و همه رو Exit کردید و بعد سرعتتون خوب شده؟ ... بعضی ها حتی یک برنامه نصب می کنند که وقتی دکمه خروج رو می زنن به جای اینکه برنامه Minimize بشه (-> استفاده از مولتی تسکینگ ویندوز موبایل!) برنامه به کل بسته بشه (-> مولتی تسکینگ اینجوری نخواستیم!)

به هر حال حدود دو هفته باقی مونده تا عرضه iPhone OS 4.0 ، و اون موقع آیفون مولتی تسکینگ هم خواهد داشت. همین الان نسخه Developer عرضه شده و می تونید ببینید مولتی تسکینگ آیفون چقدر با مولتی تسکینگ های قبل فرق داره. Multitasking ای که نه باتری رو به سرعت تموم می کنه، و نه سرعت گوشی رو پایین میاره، و هم یک مولتی تسکینگ کامل و واقعیه .. درست گفتی آیفون مولتی تسکینگ ساده ی ساده (-> ویندوز موبایل و شرکا!) نداره، بلکه پیشرفته ترین مولتی تسکینگ دنیا رو داره!

Android هم یکی از رقیب های اصلی iPhone OS هست و الان میشه گفت تنها رقیب جدی (شاید با عرضه Windows Phone 7 قضیه عوض بشه) ... در آینده رقابت شدیدتری بین این دو خواهیم دید.

اما الان چه چیز آیفون بهتره؟

iPhone OS SDK الان یکی از بهترین SDK های موجوده (حتی بعضی از Developer های آیفون این SDK و Documentation هاش رو بهترین توی تاریخ می دونند) .. Android SDK هم نه اینکه خوب نباشه، ولی هنوز به خوبی iPhone OS SDK نیست و به اندازه آیفون هم Documentation های کاملی نداره.

API هایی که توی iPhone SDK هست به Developer ها امکان تقریبا هر کاری با سیستم عامل رو میدن .. این API ها از نظر تعداد هم بیشتر از چند ده برابر API های Android SDK و شاید بیشتر از چند هزار برابر API های Windows Mobile فعلی هستند چند وقته یه برنامه بدردبخور و قابل رقابت با برنامه های آیفون/Android برای ویندوز موبایل ندیدید؟

Interface Builder و Cocoa Touch جزو برگهای برنده iPhone OS هستند چون بسیار عالی برای Developer ها توضیح داده شدن... Android هم امکانات مشابهی داره.. ولی هنوز نه به پختگی iPhone OS .

این فقط بحث Developer ها .. بحث هایی مثل رابط کاربری و ... هم هست که اگه لازم باشه میشه بهش پرداخت.

تمامیه حرفات منطقیه اما الان آیفون و مک اوس اون یکه تازیه سابق رو نخواهد داشت !!به چند دلیل الان اون امکاناتی رو که شما گفتید همگیه اونها توسط دو سیستم عام ویندوز 7و آندروید ساپورت میشه و بستر انجام این کارار درون این سیستم عاملها قرار داده شده فقط نبرد بر سر تعداد برنامه هایه موجود واسه این سیستم عامل هاست و ما باید بیشتر کیفیت این برنامه ها رو مد نظر قرار بدیم تا کمیت شاید از این 200000 برنامه ساخته شده واسه مک اوس ، اکثرشون تو ایرون کاربردی نداشته باشن !!! اون دوستمون هم منظورش راحتیه نوشتن برنامه برایه ویندوز موبایل بود

به هر حال شما نمیتونی در حال حاضر سیستم عامل آیفون رو در همه زمینه ها برتر مطلق بدونی
    تمامیه حرفات منطقیه اما الان آیفون و مک اوس اون یکه تازیه سابق رو نخواهد داشت !!
    صد درصد..
    رقابت بیشتر = کم شدن یکه تازی یک جبهه.

به چند دلیل الان اون امکاناتی رو که شما گفتید همگیه اونها توسط دو سیستم عام ویندوز 7و آندروید ساپورت میشه و بستر انجام این کارار درون این سیستم عاملها قرار داده شده
    وجود داشتنش با نحوه انجامش و کیفیتش تفاوت داره ... همشون خیلی از امکانات رو دارند ولی کیفیت وجود اون امکانات متفاوته .. نمونش همین Cut & Paste یا Multitasking
    فقط نبرد بر سر تعداد برنامه هایه موجود واسه این سیستم عامل هاست و ما باید بیشتر کیفیت این برنامه ها رو مد نظر قرار بدیم تا کمیت شاید از این 200000 برنامه ساخته شده واسه مک اوس ، اکثرشون تو ایرون کاربردی نداشته باشن !!!
    صد درصد ... اگه از نظر تعداد App برتری اینچنینی به سمت Apple باشه، از نظر کیفیت این برتری چندین برابر میشه.. حداقل در مقایسه با ویندوز موبایل.

درسته بعضی از برنامه ها توی ایران کاربردی ندارن ولی این ربطی به سیستم عامل نداره .. مثلا یک برنامه فیـسبوک چه روی ویندوز موبایل باشه چه روی آیفون و چه Android باز هم کاربرد نداره .. برنامه هایی که توی ایران کاربرد دارند، آیا برنامه ای هست که مثلا ویندوز موبایل بطور عالی داشته باشه که آیفون/Android نداشته باشه؟ یا مثلا Android داشته باشه و آیفون نداشته باشه...؟

دیگه گذشت زمانی که آیفون/Android وسیله بازی و ... بود.

اون دوستمون هم منظورش راحتیه نوشتن برنامه برایه ویندوز موبایل بود
    این مورد کاملا رد میشه!
    این دوستمون احتمالا تا حالا یکبار هم iPhone SDK رو دانلود نکردند.

نوشتن برنامه ها توی آیفون به شدت ساده است، یکی به خاطر Documentation های بی نظیر Apple و بعدش به خاطر فروم های برنامه نویسی که وجود داره .. وقتی 180,000 برنامه نوشته شده بالاخره این برنامه نویس ها اشکالاتشون رو یک جایی مطرح می کردن ..

من اگه همین الان شروع کنم یک برنامه تست IQ (به فرض اینکه سوالاتش رو از قبل داشته باشم، off topic ) برای آیفون/Android/Windows Mobile بنویسم همراه با قابلیت Tweet و Facebook کردن نتایج. برای آیفون بیشتر از 20 دقیقه وقتم رو نمی گیره .. ولی این زمان برای Android شاید حدود یک ساعت و برای ویندوز موبایل شاید دو سه ساعت باشه با اینکه روی Visual Studio و #C یا Java خیلی بیشتر نسبت به Objective-C و XCode تسلط دارم.

صد درصد. هیچ وقت یک پلتفرم برتر مطلق نیست. ولی اگه Overall به موضوع نگاه کنید الان iPhone OS حرف اول رو می زنه و Android هم در رده دوم که داره به سرعت بهش نزدیک میشه و بقیه یک اختلاف کاملا محسوس نسبت به این دو دارند. Windows Phone 7 هم قول داده شرایط رو عوض کنه که باید عرضه بشه تا ببینیم.

-----------------------------------------------

در مورد دوستانی که می گند برنامه نصب کردن روی آیفون سخته و نیاز به Jailbreak و ... داره!

از طریق AppStore می تونید با یک کلیک برنامه به آیفونتون اضافه کنید. Gift Card های iTunes که در بازار پیدا میشه و می تونید پول نرم افزارهای پولی رو بدید (-> احترام به حقوق Developer های برنامه ها) ، حتی اگه نخواید پول نرم افزارها رو هم بدید باز هم Free ها رو با یک کلیک می تونید نصب کنید.

تنها مشکلی که هست در نصب غیر قانونی برنامه های پولی هست که نیاز به Jailbreak کردن داره، و خب مسلما وقتی شرایط خرید نرم افزارها فراهم است و قیمتشون هم بسیار معقول (0.99 دلار، 1.99 دلار، ...) دیگه کاربر های واقعی هیچ وقت نیاز به طی اون مراحل ندارند!

موفق باشید.

3. 14 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    Vancouver

پيش فرض

من یه سوالی برام پیش اومده. جدا میخوام بدونم که
    این مک و آیفون که حتی مالتی تسکینگ ساده ی ساده هم ندارن، چجوری میتونن بهترین باشن؟
    نه راست راستی؟؟؟
    الآن این آندرویید که تازه اُپن سورس هم هست، چی از مک کمتر داره مثلا؟؟؟؟
    لول.من بگم؟قربون 3gs ام که الان با ورژن 3.1.3 مولتی تسک نداره ولی اگه آپدیت کنم به 4,مولتی تسک هم اضافه میشه!هیجوقت نبود مولتی تسک رو حس نکردم!
    ولی.مرده شور X10 ام رو ببرن(آندورئید) که ..ده با مولتی تسکش.گوشی رو که روشن و خاموش میکنی 20 تا برنامه باز میشه.اگه با تسک کیلر همش رو نبندی 1 روز نشده باطریش ته میکشه...اگه ببندی به زور 1 روز!
    عزیز با آیفون کار نکردی(نگو 2 بار دستم گرفتم که با 2 بار نمیشه مک رو شناخت)که بدونی مک و آیفون چیه
    الان 40 روزه که با آندو دارم کار میکنم لذت استفاده 1 روز از مک رو نداشت...
    Last edited by saman65; 21-05-2010 at 15:26.

5. 3 کاربر از saman65 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Mah12's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

اگر آیفون یه چندتا ایرادشو حل میکرد خیلی خوب بود...
    1) ریختن آهنگ و فیلم بدون نیاز به آیتیونز واسه برنامه زیاد مهم نیست( خدا نکنه بری جایی نداشته باشه تازه همه رو پاک میکنه بعد جدید میریزه)
    2) پاک کردن آهنگ و فیلم از خود گوشی ( یه جور فایل منیجر رسمی نه ifile)
    3) بلوتوث بدون جیلبریک
    به قول engadget (اگه درست نوشته باشم) یکم آدم رو از مصرف کنندگی در بیاره
    با همه این شرایط من آیفون رو ترجیح میدم ...

تنها مشکلی که هست در نصب غیر قانونی برنامه های پولی هست که نیاز به Jailbreak کردن داره، و خب مسلما وقتی شرایط خرید نرم افزارها فراهم است و قیمتشون هم بسیار معقول (0.99 دلار، 1.99 دلار، ...) دیگه کاربر های واقعی هیچ وقت نیاز به طی اون مراحل ندارند!
    متاسفانه واسه بعضی کارها ناگزیر به جیلبریک هستیم از جمله بلوتوث پس حتما دلیلش برنامه های پولی نیست...
    در ضمن بعضی برنامه ها اصلا داخل اپ استور عرضه نمیشن...

ممنون

7. این کاربر از Mah12 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

اگر آیفون یه چندتا ایرادشو حل میکرد خیلی خوب بود...
    1) ریختن آهنگ و فیلم بدون نیاز به آیتیونز واسه برنامه زیاد مهم نیست( خدا نکنه بری جایی نداشته باشه تازه همه رو پاک میکنه بعد جدید میریزه)
    3) بلوتوث بدون جیلبریک
    با همه این شرایط من آیفون رو ترجیح میدم ...
    اگه می کرد که خب خوشمون می اومد ولی خب وقتی نکرده نمیشه ازش ایراد گرفت این محدودیت ها یکم منطقی هستن. بالاخره هر چیزی 100 درصد بدون نقص نیست.

1. شما قاعدتا آهنگ ها رو باید بخرید تا گوش بدید .. خب با کامپیوتر خودتون یا مستتقیما با آیفون می خرید. نیازی نیست بتونید از کامپیوتر یک نفر دیگه آهنگ و فیلم منتقل کنید چون شما پولش رو ندادید اون داده

2. این یکی رو موافقم بد نبود اضافه می شد.

3. واقعا چیزی برای ارسال نیست ... عکس ها و فیلم ها رو میشه فیسبوک/ایمیل کرد (متاسفانه ایران ...) و App/Music هم که میشه مستقیم دانلود کرد. البته برای ایران موافقم انتقال عکس/فیلم های گرفته شده با بلوتوث لازمه.

Engadget هم راست می گه ولی اکثر مردم دلشون می خواد مصرف کننده باشن!
    متاسفانه واسه بعضی کارها ناگزیر به جیلبریک هستیم از جمله بلوتوث پس حتما دلیلش برنامه های پولی نیست...
    در ضمن بعضی برنامه ها اصلا داخل اپ استور عرضه نمیشن...

این هم درسته . ولی خب با امکاناتی که در اکثر مناطق جهان هست خیلی نیاز به بلوتوث نیست. برنامه هایی هم که در AppStore عرضه نمیشن حتما یک مشکلی با قوانین و ToS های Apple داشتند. مثلا همین Sync کردن وایرلس با iTunes که Apple اجازه نداد، چون بعضی ها میگن خودش قراره این امکان رو بطور بهتر در iTunes بعدی قرار بده.

ولی خب من منکر بعضی محدودیت های iPhone OS نیستم. بعضی هاشون توی ایران (مثل همین بلوتوث) به خاطر نبودن سایر امکانات می تونه اذیت کنه.

9. 3 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه amir_70's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    به امید روزی که ایران نباشم

پيش فرض

خوب واقعآ جا داره از stream عزیز واسه توضیحات کاملشون تشکر کنم

اما حالا نتیجه نهایی بعد از این توضیحات رو من اعلام میکنم (به نظر من)

با وجود اینکه به شدت طرفدار گوگل و اندرویدشم ولی باید اعتراف کنم که در مرتبه اول

1.مک
    2.اندروید
    3.سیمبین
    4.ویندوز موبایل

البته در مورد سیمبین و ویندوز موبایل باید بگم که اگه یه ویندوز موبایل با سخت افزار درست حسابی و خیلی قوی داشته باشیم که گوشی کمتر هنگ کنه و مشکلات جانبی دیگه هی براش پیش نیاد مثلآ یه چیزی مثل htc hd 2 خوب من میگم وین مو از سیمبین بهتره ولی اگه سخت افزارش ضعیف باشه و مثلآ سی پی یو زیر 600 داشته باشه من سیمبین رو به ویندوز موبایل ترجیح میدم

پروفشنال Mah12's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

. شما قاعدتا آهنگ ها رو باید بخرید تا گوش بدید .. خب با کامپیوتر خودتون یا مستتقیما با آیفون می خرید. نیازی نیست بتونید از کامپیوتر یک نفر دیگه آهنگ و فیلم منتقل کنید چون شما پولش رو ندادید اون داده
    اتفاقا من آهنگهایی که تو بازار باشه میخرم اما اینکه مجبور باشیم حتما از آیتیونز بخریم یکم زور داره یه آلبوم تو ایران 1500 بعد من هر آهنگ رو 1 دلار بخرم زور نداره؟

در هر صورت باید آیفون بعدی بیاد ببینیم چی میشه... انگار خیلی تغییر کرده باید جالب باشه...

بعدشم بعضی فیلمها جزو فیلمایی نیستن که بشه خرید مثلا خانوادگی یا از رفقا ... اما خب اپله دیگه نمیشه کاریش کرد
    من آیفون نداشتم اما آیپاد تاچ داشتم میدونم مک کاملا چیز جدیدی بود و سعی در بهینه کار کردن داره

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    یگانه شهر صاحب مقبره الشعرا

پيش فرض

البته مولتی تسکی که ویندوز موبایل داره عالیه
    حالا اینکه چقدر رم مصرف کنه بحثش به کنار
    فرض کنید میخواهید با یک مینجر چت کنید
    وکارهای دیگه ای نیز انجام دهید
    وقتی پیغامی در چت داده میشه یه ریتم پخش میشه
    و بسته به نوع برنامه ممکنه پیغام بصورت زیر نویس نیز در گوشی ظاهر بشه و ...
    خلاصه مولتی تسک ویندوز موبایل هر چی که هست خوبه
    مولتی تسک در سیستم عامل تحت لینوکس عالیه
    یادکه در سیستم عامل نوپیکس 16 دسکتاپ دیدم که قابل افزایش بود
    در هر دسکتاپی میتونستی کارهایی انجام بدی بدون اینکه افت سرعتی داشته باشی
    واسه همین مولتی تسک ویندوز موبایل باعث کند شدن سرعت نیز میشه

3) بلوتوث بدون جیلبریک
    1- منظورت چیه ؟
    مگه اهنگها را چطوری میریزین ؟
    یادمه در گوشی موتورولا v3i کلی اهنگ ریخته بودم گوشی اما موزیکپلیر لیست نمیکرد اونا را
    تا اینکه خیلی سرچ کردم جایی هم چیزی نبود خلاصه روش لیست کردنش را یافتم
    با ایتیونز اونم توسط پی سی نه خود گوشی ؟
    یعنی یه چیزی شبیه این اره ؟
    ایگه اینطوری باشه که بیخیال مک ... :(
    2- نمیدونم چطوری میشه ساخت ...
    3- دیگه توضیح اظافی نیاز نیست یک ایراد بسیار بزرگ هست حداقل برای ما ایرانیها
    4- میشه در این مورد توضیح بدین ؟

13. این کاربر از golmohammadi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه amir_70's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    به امید روزی که ایران نباشم

پيش فرض

اینجوریام که میگن نیست

شما یه برنامه داری به اسم ایتونز

موزیک هاتو از روی ایتونز میریزی روی ایفونت

تا اینجا که خیلی معمولیه ولی در مورد اینکه بری از کامپیوتر یه شخص دیگه موزیک بریزی که منطقی نیست اخه هر ایتونزی مختص 1 ایفونه و همینجوری نمیشه که

من از ایتونز خودم استفاده میکنم و کس دیگهای هم از ایتونز خودش استفاده میکنه

البته این چیزها فقط برای زمانیه که شما بخواید موزیک هاتون رو با ایتونز سینک کنید ور نه با یه ایفون باکس میتونید خیلی راحت هر چی رو کامپیوترتون دارید بریزید رو ایفون تازه رو کامپیوتر دوستتون هم میشه این کارو کرد

خوبی ایفون اینه که اگه یه ایراداتی داره برنامه اینقدر براش هست که برطرفش کنی

آخر فروم باز mohsenfhm's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    كرج

پيش فرض

1.مک
    2.اندروید
    3.سیمبین
    4.ویندوز موبایل
    کاملا با این ترتیب موافقم .

مک منحصر به فرده و رو دست نداره و نخواهد داشت .

البته سیستم عامل آندروید هم تازه کاره باید بهش فرصت بیشتری داد .

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •