تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 780 از 904 اولاول ... 280680730770776777778779780781782783784790830880 ... آخرآخر
نمايش نتايج 7,791 به 7,800 از 9031

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

با سلام
    دوستان پراید 111 دیشب بوق ش یکسره شد و من فیوز رو کشیدم تا قطع شد..مشکلش از چی هست؟
    تو همان حین که رفتم فیوز قطع کنم، یک فشار ی به بوق روی فرمان اوردم، گفتم شاید گیر کرده اما بوق میزد همچنان
    Last edited by Life24; 18-12-2016 at 09:35.

ناظر انجمن اتومبیل mohamad skystar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

با سلام
    دوستان پراید 111 دیشب بوق ش یکسره شد و من فیوز رو کشیدم تا قطع شد..مشکلش از چی هست؟
    تو همان حین که رفتم فیوز قطع کنم، یک فشار ی به بوق روی فرمان اوردم، گفتم شاید گیر کرده اما بوق میزد همچنان
    احتمالا یه جایی اتصال کوتاه شده واسه همین قطع نمیکنه
    ببرید باتری ساز بررسی کنه

3. این کاربر از mohamad skystar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

با سلام
    معمولا اشکال یکسره شدن بوق از غربیلک فرمونه.
    کاور روی غربیلک رو بردار. احتمالا ورق فلزی شستی بوق به جایی اتصالی میکنه و یا فنر زیر اون به بدنه میخوره. یا اینکه چیزی بین پلاتینهاش گیر کرده باشه.
    با بررسی این منطقه شاید تونستی خودت مشکل رو رفع کنی.

اتصالی سیم بین بوق تا فرمان جزء بدبینانه ترین حالت ممکنه.

اگر واسه بوق ماشینت رله وصل نکردی، در حالت کارخونه ای رله نداره. اما اگه وصل کردی بایستی یه نگاه به خود رله هم بندازی که پلاتینهاش جفت نشده باشه.

5. این کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

مطالبی که نوشتی یک کم گیج کننده بود.

دوستان تسمه دینامم شل بود باطریم تا 12.4 ولت بیشتر پر نمی شد
    بایستی بیشتر پر شه؟

دادم تنظیم کردن بعد از نیم ساعت رانندگی بدون استفاده از لوازم برقی ولتاژ باطری در حالت خاموش شد 13 ولت نشون داد
    در ماشین خاموش ولتاژ باتری 13 ولت بود؟
    فکر کنم بایش 12 ولت باشه. یه اشکالی تو کاره...
    یه ساعته دارم فکر میکنم که من اعداد و ارقام رو قاطی کردم یا شما اطلاعات نادرست دادی.

یکی دو ساعت بعد هم شد 12.9
    5 ساعت بعد شده 12.7

مشکل از کجاست؟
    اینها اعداد ولتاژ باتری ماشینته؟

الانم که هوا سرده مجبورا صبح ها بخاری روشن کنم
    عصرها هم همزمان با بخاری چراغ روشن میکنم 55 وات فیلیپس
    رادیو و ضبط هم باز نمی کنم که برق مصرف نکنه
    در لحظه ای که ماشین روشنه، برق ماشین از طریق دینام تامین میشه و نیازی به باتری نداره. فقط در حالت دور آرام مقداری از باتری کمک میگیره و مواقعی که پات رو گاز باشه توان دینام جوابگوی تمامی مصارف هست. و همچنین عمل شارژ کردن هم انجام میشه.

صبح ها که زیاد رانندگی نمیکنم کامل شارژ نمیشه
    عصرها که هوا تاریک می شه چراغ و بخاری روشن میکنم دینام نمی تونه درست باطری رو شارژ کنم
    یه بار ببر باتری سازی کامل شارژ کن، بعد اون دیگه نیازی به شارژ نداره و همون مقداری که دینام شارژ میکنه واسش کافیه.

با این وضع دینام با آمپر بالا بگیرم باطریم زودتر شارژ بشه یا باطری سریع شارژ بشه عمر شارژ باطری کم نشه ؟
    راه حل مناسب و صحیحی پیشنهاد کنید
    دینامها استاندارد دارند و اگه قرار باشه همچین اتفاقی بیافته مسلما عمر باتری کم میشه

4-دینامم خوبه ؟ اگه نه دینام خوب و قدرتمند معرفی کنید که اصلا [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] کم نیارم و به باطری و طول عمرش یا جای دیگه آسیب نزنه
    والا اینطور که شما گفتی فکر کنم دینامتون مشکل داشته باشه. نیازی به تعویض دینام نیست. دینام یک دستگاه گرون قیمته. اگه اشکالی داشته باشه باتری سازها تعمیرش میکن.
    دینام به گونه ای که با تغییر دور موتور ولتاژش تغییر نمیکنه. این رو به یاتری ساز بگو برات تست کنه. اگه در هر شرایط ولتاژ کافی میده، مشکلی نداره.

5- در صورت خرابی باطری، باطری سگ جون با آمپر بالا معرفی کنید
    آمپر بالا میخوای چیکار کنی؟
    کسانی آمپر بالا میخرن که ماشینشون بد روشن میشه. یا اینکه بد استارت میخوره. سنگین استارت میخوره. تک استارت روشن نمیشه. نیاز دارن استارت رو نگه دارن تا روشن شه یا چند بار امتحان کنن.
    آمپر بالا اینجوری نیست که به جای 300 آمپر 600 آمپر بهت خروجی بده.
    فرض آمپر پایین 10دقیقه یک ضرب استارت رو روشن نگه داره، آمپر بالا 15 دقیقه روشن نگ میداره. فقط در همین حد.
    Last edited by siava5h; 18-12-2016 at 14:08.

7. 2 کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

با سلام
    یکسره شدن بوق معمولا بخاطر ایراد در رله یا همان آفتمات بوق هست.
    در سیمکشی بوق پراید یک رله وجود داره که زیر داشبرد و جلوی پای راننده نصب شده ( در کنار تعداد دیگه ای از رله های مختلف مربوط به برق پراید)
    برای پیدا کردن رله بوق، یک نفر باید بوق بزنه و شما هم در همان قسمت رله ها را چک کنید و ببینید کدام یکی موقع بوق زدن صدای قطع و وصل برق میده؟
    فیش بوق را بکشید تا صدای بوق وجود نداشته باشه و این کار را انجام بدید. اگر رله یکسره باشه با تعویض مشکل حل میشه چون دهانه رله ها به مرور خراب شده و اصطلاحا خال میزنه.
    رنگ رله بوق پراید اگر اشتباه نکنم مشکی است.

9. 2 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال "R E Z A"'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

سلام . وقتی فیش سنسور دمای آب رو میکشم فن دور تند کار میکنه ولی وقتی کولر میگیرم فقط دور کند فن ها کار میکنه ، تابستون رو هم به این شکل سپری کردم و مشکلی بوجود نیومد و خوب سردمیکرد کولرش و اینم بگم تو کل تابستون فن دور تند رو حداقل من صداش رو نشنیدم . دیروز سنسور دمای آب رو در آوردم وپایه اش رو گذاشتم تو آب و همزمان با داغ شدن آب مقاومتش هم به تدریج کم میشد تو جدول دوو تو ۱۰۰ درجه باید حدود ۰/۱۸ کیلواهم باشه ولی مال من وقتی آب جوشید و حتی تا یکی دو دقیقه بعدش کمتر از ۰/۲۳ نیومد . سنسور اشکال داره ? علت اینکه موقع کولر گرفتن دور تن روشن نمیشه به نظرتون چیه?
    Last edited by "R E Z A"; 23-12-2016 at 11:29.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

یکسره شدن بوق معمولا بخاطر ایراد در رله یا همان آفتمات بوق هست.
    در سیمکشی بوق پراید یک رله وجود داره که زیر داشبرد و جلوی پای راننده نصب شده ( در کنار تعداد دیگه ای از رله های مختلف مربوط به برق پراید)
    برای پیدا کردن رله بوق، یک نفر باید بوق بزنه و شما هم در همان قسمت رله ها را چک کنید و ببینید کدام یکی موقع بوق زدن صدای قطع و وصل برق میده؟
    فیش بوق را بکشید تا صدای بوق وجود نداشته باشه و این کار را انجام بدید. اگر رله یکسره باشه با تعویض مشکل حل میشه چون دهانه رله ها به مرور خراب شده و اصطلاحا خال میزنه.
    رنگ رله بوق پراید اگر اشتباه نکنم مشکی است.
    اگه بوق یکسره شده باشه با این ترفند دیگه تیک تیک نمیکنه
    در پرایدهای قدیمی رله نبود. نمیدونم تو پرایدهای جدید گذاشتن یا نه ولی اگه گذاشتن مجبوره یکی یکی در بیاره امتحان کنه که عواقب خودش رو داره.

آخر فروم باز amirpcp30's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

ببینید، وقتی چرخ یک ماشین دیگه رو میزاری، مسلما اون چرخ خودش بلانس داره. اگه بالانس نداشته باشه، رو ماشین خودش هم بایستی بزنه. پس نیازی به بالانس نیست.
    همونطور که عرض کردم مشکل بالنس چرخ موجب لرزش فرمون نمیشه و مشکل لرزش فرمون ناشی از جعبه فرمونه.
    احیانا ماشینتون خلاصی فرمون نداره؟

چرخها نیاز به بالانس مجدد ندارن. لازم نیست هربار بالانس کنی. یک بار بالانس کردی تا آخر عمر لاستیک کافیه.
    جلوبندی ماشین ناشی از دست اندازهای تو خیابون خراب میشه و بالانس مجدد کردن لاستیک تاثییری در اون ایجاد نمیکنه. اما مطمئنا لاستیکی که بالانس نیست جلوبندی رو آسیب میزنه.
    سلام مجدد
    ممنون از شما
    قبلا در این تاپیک سوال رو مطرح کرده بودم
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    سلام .
    بنده بهترین تایرهای خارجی رو انداختم رویِ بهترین رینگها و با مدرنترین دستگاههای کامپیوتری هم بالانس کردم از بیرونِ رینگ و توی رینگ اما باز هم وقتی ماشین رو زدم روی جک و گاز دادم دیدم ماشین لرزش داره .
    خودم توی خونه بالانسش کردم ( رو کار ) و لرزش از بین رفت . البته وزنه های مختلف رو داشتم و روش کار رو هم بلدم وگرنه ممکنه بدتر بشه .
    بهتره لرزش چرخها 6 ماه یک بار تست بشه رو کار حتی اگر جابجا نشه .
    اگر 4 ماه یک بار باشه بهتره .
    برای تاکسی بهتره حتی 3 ماه باشه .

بالانس نبودن چرخها ضرر زیادی داره
    خوردگی سریع لاستیک
    خرابی بلبرینگ چرخ
    خراب شدن کمکها
    خراب شدن جلوبندی
    خراب شدن سیستم فرمان
    خراب شدن اتاق به خاطر لرزش دائم
    صدمه دیدن موتور
    در تاپیک صرفه جوئی اطلاعات بیشتری درج شده

به همین دلیل هم بنده هر 20.000 یکبار چرخ ها رو جلو عقب و بعد اون بالانس میکنم و البته بعد جلو عقب یکدفعه تست کردم دیدم لرزش بیشتر بود و بعد بالانس کردم
    جعبه فرمون وقتی زیربندی سرویس شد فقط سیبک فرمون مثل اینکه مورد داشت که با مارک رفیع نیا تعویض شد
    اگه به نظرتون این مقدار لرزش و در این سرعت چیز خاصی نیست ومشکلی نداره و از اونجایی که خودتون هم گفتید به نظر نمیاد رینگ مشکلی داشته باشه بیخیالش بشم و حساسیتی روی این مورد نداشته باشم و همچنان همین روند 20.000 تا رو تکرار کنم؟ (همونطور که گفتم دفعه ی اول برای بالانس گفت رینگ ضربه خورده دفعه ی دوم که رفتم بالانس گفت نه رینگتو دست نزن از ته پلوسه که اهنگری گفت خیر همه ی پراید ها این مقدار لقی رو دارند ، جهت یاد اوری اون رینگی که سالها قبل ضربه خورده بود رو قبلا تعویض کرده بودم که فراموشم شده بود) داخل پرانتز رو چون یک مقدار دیر جواب دادم جهت یاداوری گفتم
    با سپاس

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

سلام مجدد
    ممنون از شما
    قبلا در این تاپیک سوال رو مطرح کرده بودم

به همین دلیل هم بنده هر 20.000 یکبار چرخ ها رو جلو عقب و بعد اون بالانس میکنم و البته بعد جلو عقب یکدفعه تست کردم دیدم لرزش بیشتر بود و بعد بالانس کردم
    جعبه فرمون وقتی زیربندی سرویس شد فقط سیبک فرمون مثل اینکه مورد داشت که با مارک رفیع نیا تعویض شد
    اگه به نظرتون این مقدار لرزش و در این سرعت چیز خاصی نیست ومشکلی نداره و از اونجایی که خودتون هم گفتید به نظر نمیاد رینگ مشکلی داشته باشه بیخیالش بشم و حساسیتی روی این مورد نداشته باشم و همچنان همین روند 20.000 تا رو تکرار کنم؟ (همونطور که گفتم دفعه ی اول برای بالانس گفت رینگ ضربه خورده دفعه ی دوم که رفتم بالانس گفت نه رینگتو دست نزن از ته پلوسه که اهنگری گفت خیر همه ی پراید ها این مقدار لقی رو دارند ، جهت یاد اوری اون رینگی که سالها قبل ضربه خورده بود رو قبلا تعویض کرده بودم که فراموشم شده بود) داخل پرانتز رو چون یک مقدار دیر جواب دادم جهت یاداوری گفتم
    با سپاس
    من منظورم از بالانس خود چرخ بود.

اما شما که از بالانس درجا استفاده میکنید مسئله فرق داره و به طور مرتب دچار آنبالانسی میشه.

14. این کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2012

پيش فرض

دوستان سرسیلندر کامل 405 بهم قیمت دادن 700 تومن سرسیلندر لخت با قطعات 900 تومن کسی میدونه فرق اینا چیه؟آیا 700 تومنی ارزش داره؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •