تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 775 از 1137 اولاول ... 275675725765771772773774775776777778779785825875 ... آخرآخر
نمايش نتايج 7,741 به 7,750 از 11361

نام تاپيک: ✔ راهنــمای جامـــع کتابــها و جــزوات کمــک آموزشــی و دانشــگاهی

اگه نباشه جاش خالی می مونه POUYOL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    اصــــــــفـهـان

پيش فرض

دين و زندگی خيلی سبز رو کار کردم عالی هست درسنامه های عالی و مفهومی+پرداختن به انديشه و تحقيق و تستش+ بررسی ريز و جامع آيات+ترکيب سه سال
    من کاملا" راضی ام

این کتاب جدیده رو هم دیده اید؟

از کتاب املا و لغت هامون سبطی راضیم. ولی میخواستم بدونم کسی این کتاب ها رو خونده؟"

کسی نظری درباره این 3 کتاب داره؟
    Last edited by POUYOL; 07-09-2011 at 18:56.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

1

از کتاب املا و لغت هامون سبطی راضیم. ولی میخواستم بدونم کسی این کتاب ها رو خونده؟"

کتاب دين و زندگی ای که دارم و استفاده کردمچاپ امسال هست و ويرايش دوم هست جلدش با اين فرق ميکنه درس به درس گفته و انديشه و تحقيق هم داره
    شايد اينی که سايت خيلی سبز گذاشته قديمی هست اونی که ميگم کاملتر هستش

باز هم کتاب فروشی تشريف بردين يه نگاه بندازين سال چاپ رو هم چک کنين

3. این کاربر از D_felfelak بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت K!NG007.TNT001's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    خونمون

6

با سلام . من یکی از طرفداران پروپاقرص خیلی سبزم ، اینه که اکثر کتاباشو دارم و طبعا خوندمشون .

این جلد دین و زندگی نمیدونم از کجا توی صفحه سایت خیلی سبز پیدا شده ، ولی اگر به فروشگاه سایتش مراجعه کنین همین کتاب خودمون با جلدی که تو بازار هستش رو میبنید اینه که پیشنهاد میکنم خودتون رو درگیر جلدش نکنید !

و اما سری هفت خوان .....

همونطور که میدونید کلا رویکرد خیلی سبز ، ضد کنکوری هستش !! یعنی خیلی به سوالای کنکور کاری نداره ، البته نه در همه جا ، ولی کلا به خودش متکی است . رویکرد این دو جلد منتشر شده از هفت خوانشون هم همینطوریه . ولی خداییش بد کار نکردن .
    لغت و معنی : کتابیه که لغتا رو با جمله شون آورده و همه لغات مرتبط را مشخص کرده . همچنین لغت استفاده شده در کنکور و حتی سال استفادشم نوشته ، فقط تستاش یکمی کمه !
    نتیجه : همه چی تمومه ( ولی برا داوطلبای تست طلب یخورده کم تست داره )

املا : کتابی است با رویکرد تشریحی و حاوی متون قدیمی نظیر کلیله و دمنه یا مرزبان نامه و ... که یکی از بزرگترین محاسنش همینه که به کمک رویکرد تشریحی اش ، حسابی شاخ سوالای متون قدیم ادبیات رو میشکونه . به نظر من کاملا سبک جالبی رو بکار بردن .
    نتیجه : اگر املاتون خوبه و لغات دروس املای زبان فارسی رو بلدین ، عالیه چون حسابی باهش مسلط میشین . اگرم میخواین تستای املای کنکورو جواب بدین ، بازم خوبه . ولی برای کسایی که املارو میذارن دقیقه آخر ، توصیه نمیشه !

شاد باشید

5. 4 کاربر از K!NG007.TNT001 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه SHAHAB111's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

بچه ها من کتاب شیمی 2 و 3 نوبل رو به پیشنهاد معلمم گرفتم.خیلی توپه.اصلا فکر نمیکردم اینجوری باشه.من کتاب مبتکران رو قورت دادم اما این یه چیز دیگس.شک نکنین.البته فقط تسته ها.!اگه میتونین از جایی گیر بیارین و یه نگاه بش بندازین حتما این کاررو بکنین.خودتون میفهمین.سوالای تالیفی مبتکران مسخره هستش (یعنی من خوشم نمیومد).اما این سوالای تالیفیشم خیلی توپه.
    من
    ازمون اول دوم تو قلم چی شیمی رو 30 35 زدم اما آزمون سومی بعد از خوندن این 85 زدم.خودم باورم نمیشد.(من اصلا شیمیم خوب نیست)

7. این کاربر از SHAHAB111 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

12p

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    در همین نزدیکی

پيش فرض

سلام.من همه کتابامو خریدم فقط فیزیک پیشم مونده.الان بین این 3تا کتاب گیر کردم.به نظرتون کدوم بهتره؟
    1.انرژی اتمی
    2.کتاب کلاس رمزینه
    3.فار
    اگه میخواین جواب سؤالاتونو بگیرین باید به سؤالای بقیه جواب بدین تا اونا هم شما رو راهنمایی کنن.

اگه نباشه جاش خالی می مونه POUYOL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    اصــــــــفـهـان

پيش فرض

ممنون از نظرتون.من هم از کتابهای سبز واقعا خوشم میاد.ترکونده!پس اگه شد املا و لغت خیلی سبز رو میگیرم.(تستهای 89 رو هم داره یا نه؟)از هامون سبطی رو تموم کردم.

دین و زندگی سبز مثل اینکه تازه منتشر شده :(مولفاش همونان)

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    برای تسلط روی ادبیات پیش لازمه کتاب سبز رو بگیرم؟ضرورتی داره؟چون گاج سفید دارم و تستهای هر درسو اورده.برای نکات شعراش و کلا متونش هم گاج سبزو تموم کردم.

یه سوال دیگه :اگه بخواهید بین زبان فارسی سبز و زبان فارسی رمزینه یکی رو انتخاب کنید کدومو میخرید؟از هامون سبطی رو دیگه دارم تمومش میکنم. برای تست بیشتر میخوام.چون سرعت تست زنیم در زبان فارسی احساس میکنم کمه.
    Last edited by POUYOL; 08-09-2011 at 10:28.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    در همین نزدیکی

12

سلام به شما دوست عزیز

ببین رفیق اگر هم چند پست آخر من را دنبال نمایی متوجه میشوی که تماما از برای پاسخ به سوالی شبیه شما و حتی حساس تر از شما بوده است چرا که اگر شما میخواین فیزیک را بالای 80 بزنی من میخوام که فیزیک را بالای 90 بزنم و حتی اگر خدا بخواهد میخوام که فیزیک را 100 بزنم و بارها و بارها از دوستان کمک و راهنمایی خواسته ام و حقیقتا هم راهنمایی های بسیار خوبی برایم داشته اند و ایده های بسیار خوبی هم به من داده اند و حتی من این مساله را با انتشارات فار مطرح نموده ام که مهندس رضا سبز میدانی با لطف و نظری که نسبت به من نشان دادند قرار شد که در اولین فرصت پروسه تسلط بر فیزیک را در سایت خود قرار بدهند.

صفحه زیر و چند صفحه بعدش را بخونی بهتر متوجه حرف های من خواهی شد:
    کد:

در یکی از لینک های زیر به شکل ساده برنامه خودم را برای فیزیک امسال گفته ام ولی با این حال برنامه اصلی ام از برای فیزیک به صورت زیر می باشد:

1) اول اینکه روند مطالعه خودم را بر روی مباحث فیزیک دنبال می کنم تا جایی که بتونم روند درست فکر کردن در فیزیک را همانند سایر دروس یاد بگیرم که این البته یک عملکرد شخصی می باشد و شاید هیچ کس همچین کاری را انجام ندهد چرا که این اصل و اساس روند یادگیری من در تمامی دروس می باشد که هم فقط فیزیک برایم باقی مانده است.

2) مطالعه کتاب فیزیک 1 و 2 اندیشه سازان چاپ 84 که بنا بر گفته بسیاری از دوستان بهترین کتاب آموزش فیزیک پایه می باشد که شاید تا به حال نظیر آن نبوده است که البته قرار هستش که هم انتشارات خیلی سبز! و انتشارات فار همین کتاب را با همین ساختار و محتوا در اولین فرصت به چاپ برسانند.

3) حال شما اگر ذهنیت و نمای کلی تمامی کتاب ها و مباحث فیزیک را در ذهن تداعی نمایی خواهی دید که با مطالعه کتاب فیزیک 1 و 2 اندیشه سازان به خوبی مباحث نور در فیزیک 1 و فشار و گرما در فیزیک 2 پوشش داده می شود و مبحث مکانیک در فیزیک 2 به خوبی در مطالعه مبحث مکانیک در فیزیک 1 پیش دانشگاهی پوشش داده می شود و از این رو شاید مطالعه ی کتابی برای فیزیک 2 دیگر نیاز نباشد.

4) ولی با این حال بنده بنا بر میل و نظر شخصی خودم تمایل دارم که این کتاب فیزیک 2 غلامعلی محمودزاده مبتکران را هم بخوانم.

5) حال تا اینجا متوجه میشویم که از برای فیزیک هم فقط فیزیک 3 و فیزیک سال چهارم باقی می ماند که برای آموزش فیزیک 3 من میخوام کتاب فیزیک 3 رمزینه ونکاله را بخونم که بنا بر گفته بسیاری از دوستان بهترین در نوع خودش می باشد به خصوص برای یکی که در فیزیک پایه اش ضعیف می باشد.

6) برای آموزش فیزیک پیش هم میخوام سری سه جلد کتاب های آموزش فیزیک پیش فار را بخونم که مفهومی ترین کتاب های آموزش فیزیک می باشد که البته این سری بیشتر برای افراد که در فیزیک چندان قوی نیستند و فرصت کافی و برنامه ریزی خوبی در پیشبرد تمامی دروس دارند, مناسب و کافی می باشد.

7) اگر شما یک فردی هستید که در فیزیک مفاهیم را خوب متوجه شده اید شاید هم همانند بسیار از سایر رتبه های برتر کنکور و به پیشنهاد بسیاری از دوستان مطالعه و تمرین دو سری کتاب های تست گاج سفید احمد جوکار برایتان کافی و رضایت بخش باشد و هرچند دارای درسنامه مختصر و پاسخدهی تست ها خلاصه و سریع می باشد میتواند مناسب باشد. که از برای فیزیک پایه اگر فرصت کافی ندارد تمرین تست های علامتدار کافی هستش و برای فیزیک پیش که تست ها علامتدار نشده اند و بیشتر از سایر مباحث هم نیاز به تمرین و حل تست دارد بهتر است که تمامی تست هایش حل شوند.

8) بنده به طور شخصی میخوام که تست های فیزیک پایه نشر الگو را حل نمایم که بنا بر گفته ی یکی از دوستان شامل گزیده بهترین های همین کتاب فیزیک پایه گاج به همراه تست های سخت و مفهومی تالیفی می باشد.

9) اگر هم فرصت شد میخوام که تست های فیزیک 3 خیلی سبز مصلایی را هم تمرین نماییم.

10) و از برای تست فیزیک پیش هم همین کتاب فیزیک پیش گاج سفید احمد جوکار را تمرین خواهم نمود.

حال خود شما دوست عزیز فکر کن که آیا باز هم نکته یا عملکردی باقی خواهند ماند که با پیشبرد مراحل فوق مذکور نشود درصد بالا در فیزیک کنکور سراسری را کسب نمود؟!

ببین دوست عزیز

خوب هستش که قبلش یک نگاهی به لینک های زیر داشته باشی:

پست مرتبط به تجربه سه تا از دوستان (samba, vahid-p, lohrasbi) در زمینه دروس تخصصی:

کد:

پست مرتبط به تجربی شخصی در روند مطالعه و یادگیری ریاضی:

کد:

پست مرتبط به تجربی شخصی در فهم و یادگیری هندسه پایه:

کد:

در این صفحه از فروم یک سوال توسط دوست عزیز ahzo مطرح شده است و سه پست هم از برای پاسخ به همین سوال می باشد که بنده هم چه در پاسخ به این سوال و چه به طور کلی تجربه شخصی خودم را در فهم و یادگیری ریاضیات مطرح نموده ام:

کد:

در این پست هم بنده برنامه کلی امسال خودم را از برای کسب رتبه عالی از برای پذیرش در رشته دکتری پیوسته بیوتکنولوژی دانشگاه تهران در کنکور سراسری تجربی 91 مطرح نموده ام که حداقل دوست عزیز این را متوجه باشی که اگر داوطلب جدی کنکور هستی باید از هم اکنون و هرچه زودتر برنامه خود را مشخص کرده و کار را عملا دنبال نمایی:

کد:

لینک زیر هم مرتبط به یک پست از eshkene عزیز می باشد که فکر می کنم استفاده ی خوبی در زمینه ریاضیات برایت داشته باشد. کلا پست های eshkene در سری مباحث کنکوری های 91 و پست های nits در سری مباحث کنکوری های 90 در زمینه ریاضیات حاوی نکات قابل توجه ی بسیاری می باشند:
    کد:
    در لینک زیر هم سری کتاب های ریاضی که خودم خونده ام همراه با یکی دو نکته را گفته ام:

کد:

همیشه یادت باشد که مطالعه یک کتاب کمک درسی آموزشی یا تست اساسا زمانی بیشترین و بهترین استفاده را برایت خواهد داشت که «حداقل یکبار دقیق خود کتاب درسی را خونده باشی» که در بهترین شکل آن این هستش که همانند من «خود کتاب درسی را قورت داده باشی» و حداقل یک خلاصه در حد مثلا بیان چند نکته از هر درس را به قلم و با بیان و لحن خودت نوشته باشی و تمرینات کتاب را حل کرده باشی.

ببین رفیق

اگر شما بتونید برای من موقعیت و شرایط فعلی خودت را یک توضیح خوب برایش داشته باشی و کمی هم از برنامه درسی امسال خودت برایم بگویی و از اینکه با چه منظور و به چه شکل میخواهی در کنکور سراسری 91 شرکت نمایی, این طوری خیلی بهتر می توانم شما را راهنمایی نمایم.

1) برای سوال اول که بهتر هست در همون لینک هایی که گذاشتم جواب خود را پیدا نمایی

2) ببین رفیق اگر شما از برای هر کتابی که میخوای انتخاب کنی میخوای برایت توضیح داده شود که در این صورت باید بشینی تک تک پست و صفحات فروم را از ابتدا همانند من تمامی این 773 صفحه را بخونی و نتیجه تجربیات بیش از 300 نفر از دوستان در چند سال گذشته را در آرشیو خود داشته باشی مگر اینکه شما با شناختی که از دوستان دارید با توجه به پست هایی که میدن و جواب هایی که شما دریافت می کنید به آن اعتماد کنید و دیگه به دنبال توضیح اضافه نباشید. من خود به شخصه در پست 7651 همین فروم پاسخ شما را داده ام و گفته ام که بهترین کتاب برای معارف همان کتاب درسی است و بنا بر نظر اکثر دوستان بهترین کتاب کمک درسی برای دین و زندگی هم, دین و زندگی جامع همگامان می باشد.

3) فکر می کنم که جدا از من یکی دیگر از دوستان به پست شما پاسخ داده اند ولی با این حال من به شما گفته بودم که نظر شخصی خودم و حتی دوست عزیز Mineworld هم نظر کاملا مساعد نسبت به همین کتاب گسسته فار می باشد که البته بسیاری دیگر از سایر دوستان نظر مساعد نسبت به کتاب گسسته گاج سفید دارند که حال از آنجایی که بهتر است شما فقط یک کتاب را انتخاب و بر روی آن مسلط شوید, این دیگه شما هستید باید خودتان یکی از این دو را انتخاب نمایید و نه هر دو کتاب را.

4) یکبار دیگه تاکید کنم رفیق, در انتخاب کتاب «فقط فقط فقط ..... یکی»: یعنی یک کتاب را به عنوان کتاب مرجع انتخاب کن و کامل بر روی همان یک کتاب مسلط شدی اگر فرصت پیدا کردی میتونی سراغ یک کتاب دیگر بروی ولی همین را برایت بگویم که در پست قبلی کتاب های معرفی شده به حدی کامل و جامع می باشند که هم تسلط بر روی یکی تمامی نیاز شما را پاسخ میدهند و قبلا هم به خوبی از برای عربی ایاد فیلی و فوت و فن خیلی سبز!ً توضیح و پاسخ داده ام. بزار ساده برایت بگویم:

عربی آموزش (در پایه قوی نیست): عربی ایاد فیلی

عربی آموزش (در پایه قوی هستی): می توانی یا همین فوت و فن یا عربی ایاد فیلی را انتخاب و به شکل موضوعی هم از هریک استفاده نمایی که مثلا کدام مبحث ها را بیشتر برای شما نیاز هست که مطالعه نمایی.

اگر هم میخوای که مثل خودم کتاب های درسی عربی 2 و عربی 3 برایت شخم زده شود: می توانی دو کتاب عربی گاج سبز را هم بخونی.

اگر میخواهی که درس به درس تست تمرین کنی: کتاب تست عربی نشر الگو عالی هستش.

و اگر میخواهی که مثل من تست های جامع و کلی و سخت و مفهومی تمرین نمایی که این مستلزم تسلط همه جانبه بر روی تمامی مباحث عربی می باشد بهترهستش که تست های عربی خیلی سبز! را بزنی.

5) از برای این کتاب های برنامه ریزی بنده هیچ تجربه شخصی ندارم و اساسا سبک و روش شخصی خودم را در برنامه ریزی دارم و هم فقط این را به تجربه به شما میگم که اگر بدونی موقعیت و شرایط فعلی ات کجاست و در نهایت میخواهی به طور هرچه روشن تر و شفاف تر به کجا میخوای برسی این طوری خودت بخوبی خواهی دانست که چه پروسه ای دنبال نمایی که با توجه به شرایط فعلی ات به خواسته ات در آینده برسی واین پروسه همان برنامه ریزی ای می باشد که خود شما انجامش داده اید.

6) برای املاء و لغت همانطوری که در بالا گفتم ابتدا بهتر هست که خود کتاب درسی را بخونی و بعد میتونی برای اینکه یک سازماندهی ذهنی بهتر در این مبحث برایت ایجاد شود از این کتاب املاء و لغت دکتر هامون سبطی استفاده نمایی که اومده از یک سازماندهی ای معنا دار در چیدمان لغات استفاده کرده است که عالی است. البته بنده از کتاب ادبیات جامع مهروماه استفاده کرده ام که در یک دسته بندی های موضوعی گوناگون مثل لغات شهرها و ابزار آلات و لغات عرفانی و حیوانات و پرندگان و ابزار جنگی و انواع اسب ها و ..... در یادگیری بهتر لغات کمک می کند.

7) ببین عزیز بنده در پست قبلی گفتم به شما که سری کتاب های تست زبان و ادبیات فارسی خیلی سبز! بهترین مجموعه می باشند و دلیل و چرایی آنها هم به دلیل داشتن تست های سخت و مفهومی آن می باشد که به سطح کنکور نزدیک می باشد که البته با مطالعه کتاب های قرابت و املاء و زبان فارسی دکتر هامون سبطی و آرایه رمزینه و با در نظر گرفتن مطالعه سایر کتاب ها, شاید فرصت چندانی برای تمرین این مجموعه تست های خیلی سبز پیدا نمایی مگر اینکه دارای یک روند برنامه ریزی بسیار دقیق و حرفه ای باشی که فرصت کافی پیدا نمایی که این مجموعه تست ها را بزنی که خداییش دارای حجم سنگینی از تست های زبان و ادبیات فارسی می باشد.

8) برای شیمی در پست قبل کامل برایت توضیح داده ام و شاید این بار همانند سوالات قبلی ات ذهنت سمت مطالعه دو کتاب رفته است که یک جورایی بارها گفته ام که این ذهنیت را از خودت دور کن و سعی کن که یک کتاب را مرجع و اصل و مطالعه خودت از برای هر درس انتخاب نمایی. هم مطالعه همین سری کتاب شیمی بازرگان سنگین و وقت گیر هستش چه برسد به اینکه خواسته باشی کتاب دیگری هم در کنارش مطالعه نمایی.

سلام عزیز

دیگه حقیقتا برای یکی مثل شما که سمپادی هستین جای سوال هستش که یعنی به شما با آن دبیر و استادهای فوق العاده ای که دارین به شما یاد نداده اند که اصل و اساس یادگیری ریاضیات (حداقل برای ریاضی) به عملکرد فعال شما در سر کلاس درس مرتبط می باشد و در خارج از کلاس باید فقط مساله حل کرد و تمرین نمود؟!

با این حال من مطالب زیر را برایت میگم رفیق میتونی به خوبی از آنها استفاده نمایی:

اول اینکه بهتر هست که قبلش یک نگاهی به لینک هایی که در بالا گذاشته ام داشته باشی.

برای حسابان (آموزش) دو کتاب مورد توجه بوده است:

حسابان عباس امیدوار مبتکران که شامل آموزش روان و ساده می باشد که بیشتر مورد توجه دوستان بوده است.

حسابان نصیری مبتکران که چون در مطالعه این کتاب باید به سایر مباحث کتاب های این عزیز اشراف داشت استفاده ای از برای همه افراد ندارد هر چند که روند آموزش بسیار خوبی هم دارد.

از برای تست هم خیلی سبز! مجموعه ی خوبی را ارائه کرده است که شامل تست های سخت و مفهومی بسیاری می باشد.

برای ریاضی 2 که رفیق چیزی نداره که بخوای به آن فکرکنی و بیشتر نکات و مباحث آن در سایر کتاب های ریاضی تکرار می شود و هم شما با حل و تمرین بسیاری از کتاب های حسابان و دیفرانسیل و گسسته و هندسه تحلیلی می توانید به سطح تسلط خوبی بر مباحث این کتاب ریاضی 2 برسید و در آخر اگر دیگه احساس کردید که خلاء ای باقی مانده است با هم تمرین تست های کنکور چند سال گذشته تمامی نیاز شما را پاسخگو می باشد.

از برای دیفرانسیل آموزش هم به طور مکرر این کتاب دیفرانسیل 1 و 2 مهندس محمد مهربان رمزینه مورد توجه بوده است.

از برای تست جامع ریاضیات سه مجموعه زیر عالی هستند:
    1) سه جلد کتاب تست ریاضیات مهندس محمد مهربان رمزینه
    2) تست ریاضیات ده استاد
    3) تست ریاضیات اندیشه فائق ماشاالله رضوی و یک عزیز دیگر

سلام به شما دوست عزیز

ببین رفیق ابتدا خوب هستش که یک نگاهی به لینک هایی که در بالا گذاشته ام داشته باشی

1) برای گسسته فار یا گاج سفید ولی من میگم فار (قبلا یعنی در همین پست بگردی واضح توضیح دادم)

2) برای فیزیک هم واضح توضیح دادم.

3) این را هم شفاف گفتم فار

4) برای هندسه را هم گفتم که بهتر است به لینک هایی که در بالا گذاشتم رجوع کنی.

5) برای ادبیات هم اگر فقط تست میخوای و کاملا مفهومی باشه و مفید و استاندارد میشود در یک کلام گفت: کتاب های تست ادبیات خیلی سبز! که برای همین هم توضیح کافی دادم.

ببین رفیق

در بالا گفتم که سطح فیزیک 3 و گاج سفید و حتی در مقایسه با فیزیک پایه نشر الگو چگونه هستش که شاید بشود ترتیب زیر را از هم فیزیک 3 برایش داشت:

سطح متوسط: فیزیک پایه گاج سفید احمد جوکار

سطح سخت: فیزیک پایه نشر الگو رضا خالو + سید مجتبی سادات + و یک عزیز دیگر

سطح سخت و مفهومی با تمرکز بالا: فیزیک 3 خیلی سبز احمد مصلایی

دوست عزیز از اینکه شما میگید تست های فیزیک گاج سفید را بالای 90% میزنید ممنون میشوم که شما هم در مورد فیزیک و روش مطالعه و تجربیات خود در فیزیک همانند سایر دوستان از جمله Mineworld صحبت نمایید و هرگونه تجربه ای هم که داشته باشید بسیار ارزشمند می تواند برای من و سایر دوستان باشد.

در مورد ادبیات هم بنده در بالا توضیح دادم. اصل اول در ادبیات و حتی سایر دروس, تسلط بر مفاهیم کتاب های درسی می باشد که این امر در مورد زبان و ادبیات فارسی با مطالعه کتاب های دکتر هامون سبطی به خوبی پاسخگو می باشد و حال اگر خواهان کسب اطمینان و تسلط و درصدهای بالاتر هستی می توانید این سه کتاب ادبیات خیلی سبز را هم تست هایش را تمرین نمایی که می شود گفت که بهترین مجموعه تست های سخت و مفهومی در ادبیات را شامل می شود.

ببین دوست عزیز در بالا یک لینک از برای هندسه و یکی هم برای ریاضی هستش. یک نگاه بندازی شاید جواب خود را بیابی. فقط همین را اینجا گفته باشم که حداقل در هندسه پایه اینکه چه کتابی بخوانیم چندان مهم نیست اصل این هستش که تسلط خوبی بر روی قضیه های مطرح در کتاب درسی پیدا نماییم و به یک ذهن سازمان یافته در حل مسائل هندسه رسیده باشی چرا که تنوع طرح مسائل هندسه پایه بسیار بالا می باشد و حل اکثر سوالات هندسه پایه مستلزم خلاقیت ذهنی می باشد.

سلام به شما دوست عزیز

اول این را برایت بگویم که اگر شما رفتید بازار و انواع رنگارنگ از کتاب ها برای ژنتیک و زیست گیاهی را یافتید بدان و مطمئن باش که فقط همین دو کتاب بهترین می باشد حال نکات مرتبط به هریک از این دو برات میگم:

1) اول اینکه هر دو عالی می باشند ولی بسیاری از دوستان نظر مساعدتر نسبت به دکتر آرام فر داشته اند.

2) دکتر آرام فر بیان بهتر و روان تر در توضیحات دارند و حجم کتاب ها کم می باشد و در کتاب از عکس زیاد استفاده نشده است.

3) دکتر حامد اختیاری در مقدمه به وضوح به تجربیات شخصی خودش اشاره داشته است که به خوبی فرد را متوجه این می سازد که چه کسی و با چه پشت زمینه ای از تجربیات این کتاب را نوشته است.

4) دکتر حامد اختیاری بنا بر ساختار کلی ای که در کتاب های نموداری مهروماه رعایت می شود به خوبی آن سازماندهی فکری که یک فرد با مطالعه کتاب در هر مبحث می خواهد دنبال نماید را در ابتدای هر مبحث آورده است و پیروی از این ایده در یادگیری هر مبحث بسیار عالی نقش مثبت خود را نشان میدهد.

5) در این کتاب های دکتر حامد اختیاری از عکس های متنوع و بسیاری استفاده شده است و هرچند که عکس ها سیاه و سفید هستن ولی در تفهیم مطلب که بر پایه استفاده از حافظه تصویری می باشد به خوبی مطلب را برایت روشن می سازد.

6) حجم این دو کتاب حامد اختیاری زیاد می باشد, چیزی حدود 222+325 (547) صفحه می شود که حال اگر شما هم خواسته باشید همانند بسیاری از داوطلبان جدی کنکور سراسری تجربی این چهار کتاب خیلی سبز! برادران نصری را بخوانی با یک حجم سنگین از کتاب ها روبه رو خواهی شد که مستلزم یک برنامه دقیق و حساب شده از برای تمامی آنها می باشد. (376+400+384+480) 1640 + 547 = 2187 صفحه

7) همچنین این دو کتاب دکتر حامد اختیاری حدود 2000 تا تست دارد و حساب حل و تحلیل این تعداد را هم باید در نظر بگیری.

8) و همچنین این را باید میگفتم که این کتاب های دکتر حامد اختیاری هریک شامل یک CD می باشند که حاوی فیلم های آموزشی خوبی می باشد که در تفهیم مطلب به خوبی به شما کمک می کند که در واقع باید گفت که اومدن از فیلم ها و انیمیشن های آموزشی خارجی استفاده کرده اند و هریک را دوبله نموده اند.

در لینک زیر یک توضیح مختصری هم در مرتبط با سوال شما داده ام شاید یک نگاه برایت خالی از لطف نباشد:
    کد:
    در لینک زیر هم به یک شکل تصویرسازی ذهنی گفته ام که چگونه می توان به هرگونه تست سخت و مفهومی زیست پاسخ داد:

کد:
    در لینک زیر هم روند مطالعه زمین شناسی را گفته ام که شاید نکات قابل توجه ای برایت داشته باشد:

کد:
    در لینک زیر هم از برای یک عزیز به نام Mahla Jan روند یادگیری و مطالعه زیست کنکور را گفته ام که این را هم یک نگاه بیندازی نکات قابل توجه ای برایت خواهد داشت:

کد:

در آخر هم اگر تشکر نکردید خیالی نیست, هم فقط قول بدید که حسابی به شکل جدّی و با انگیزه درس بخونید برایم کافی هستش.
    آقا دمت گرم حسابی منو با این جواب کاملت شرمنده کردی.هر سؤالی داشتی در خدمتم.

11. این کاربر از moein maleki بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    در همین نزدیکی

پيش فرض

کسی که میخواد واسه زبان فارسی تست سخت و مفهومی حل کنه بهترین کتاب بدون شک زبان فارسی خیلی سبزه.البته درسنامه هاش زیاد جالب نیست چون یه خروار فرمول داده که هرکی بخونه قاطی میکنه!!!!!!!!!!!!!

13. 3 کاربر از moein maleki بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه 12p's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

یه لطفی بکنید جوابـــــــــــــــــــــ ـــــمو بدید!!!!!!!

1)برای هندسه پایه گاج سفید باید هندسه1جدا ویه هندسه2 جدا بگیرم یعنی یه کتاب که1و2 باهم باشن نداره؟

2)نظرتون درباره هندسه پایه و تحلیلی نشر دریافت چیه؟

3)کتاب های رمزینه در کدام درس ها قوی و خوبن؟و کدوم نوعش خوب؟

4)بین کتب برنامه ریزی خودم میتوانم سبز-صفر کلوین وگاج کدوم بهتره؟ اگر گاج لطفا ذکر کنید کدام کتابش چون گاج چندتا داره؟

خواهش میکنم جوابمو بدید.حیاتیـــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــه! !

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

به نظر من املای خیلی سبز و دریافت هر دو خوبن اما نشر دریافت بهتر کار کرده. توصیه من این که هر دو رو ببینی . برای آموزش زبان فارسی رمزینه خیلی فنی و استاندارد درس داده . برای تست زبان فارسی هم بهتره از کتاب سفید گاج استفاده کنی.زبان فارسی خیلی سبز وارد حاشیه شده و کلافت میکنه تا حدی که از زبان فارسی بدت می آد.

16. 3 کاربر از sh.k.sh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •