تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 773 از 904 اولاول ... 273673723763769770771772773774775776777783823873 ... آخرآخر
نمايش نتايج 7,721 به 7,730 از 9031

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2012

پيش فرض

سلام
    اول از همه مطمئن بشید مشکل واشر پیدا کرده. آب کم میکنه ماشین؟ اگر شهر سردسیر باشید کمی سفیده و شیره ای شدن درب روغن تو فصول سردسیر عادیه و توی خیلی از ماشین های اتفاق می افته. درب رادیاتور هم چک کنید ببینید اثر خامه ای وجود داره یا نه.
    اگر واشر باشه باید سرسیلندر باز بشه و اگر جای کف تراشی داشته باشه که مشکلی نداره ولی اگر دیگه امکانش نباشه چاره ای جز تعویض نیست. نکته ی مهم درست بستن سرسلندر هست که تعمیرکارها معمولا رعایت نمیکنن متاسفانه. پیچ ها باید به ترتیب و با گشتاور تعیین شده به وسیله ی ترکمتر بسته بشن ولی رعایت نمیشه. ضمنا به واشر اصلا نباید چسب یا ماده ی اضافه ای زده بشه
    راست میگن سرسیلندری که جوش و تراش خورد دیگه مال نمیشه؟

2. این کاربر از aryamehr1368 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال amir z's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

راست میگن سرسیلندری که جوش و تراش خورد دیگه مال نمیشه؟
    پس مشکل از واشر یا خود سرسیلندر باید باشه.
    این حرف در کل درست نیست ولی چون معمولا این کارها اصولی انجام نمیشه خیلی ها قیدش رو میزنن. شما باید سرسیلندر باز کنید تا دقیق مشخص بشه. شاید اصلا سرسیلندر نه کرم خوردگی و نه تاب نداشته باشه و علت مشکل واشر بی کیفیت باشه. ولی اگر سرسیلندر کرم خوردگی داشت به نظر من تعویض بشه بهتره، هر چند که وضعیت کیفیت سرسیلندر های بازار افتضاحه (مخصوصا 405)

4. این کاربر از amir z بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال khark11's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    برازجان

پيش فرض

سلام
    پژو 206 v8 مدل 90 با كاركرد 41000 دارم كه يكماه پيش دست همسرم بود و گرم كرده و متوجه نشده تا وقتي واشر سرسيلندر سوخت و سرسيلندر هم به درد نميخورد عوضش كرديم. ولي براي من سوال بود كه چرا بايد يه همچين ماشين كم كاري گرم كنه اونم تو مسافتي كه شايد از زمان سردي موتور تا رسيدن به مقصد فقط 5 دقيقه بوده و ابدا فشاري به موتور نيومده؟!
    خب در جستجو براي يافتن سوال اين جواب كنكاش كردم و متوجه شدم كه فن دور تند ماشين من مدتهاست كار نميكنه و دقيقا نميدونم از كي! ولي ميدونم كه قبل از خرابي ماسين بوده... حتي رو كولر هم فن دور تند روشن نميشه!
    رله فن رو تعويض كردم ولي افاقه نكرد. دستگاه دياگ هم خطايي نشون ميده كه نوشته:‌ موتور فن مقدار نادرست، و با دستگاه دياگ كه تست فن ميگيريم، دور تند و كند براحتي روشن ميشه و مشكلي نداره! مقاومت فن هم كه ربطي به دور تند نداره! ميمونه فشنگي سنسور دماي آب كه اينم دما رو صحيح نمايش ميده و نميدونم دقيقا مشكل از كجاست. يه مكانيك ديگه ميگفت كه برو گاز كولرت رو چك كن وقتي گاز كولر كم بشه فن دور تند كار نميكنه! لطفا اساتيد اگه وقت دارن راهنمايي بفرمايند. مستاصل شدم. ضمنا ماشين تو جزيره خارك هست و در آب و هواي گرم كار ميكنه... پيشاپيش ممنونم از همتون

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

سلام
    پژو 206 v8 مدل 90 با كاركرد 41000 دارم كه يكماه پيش دست همسرم بود و گرم كرده و متوجه نشده تا وقتي واشر سرسيلندر سوخت و سرسيلندر هم به درد نميخورد عوضش كرديم. ولي براي من سوال بود كه چرا بايد يه همچين ماشين كم كاري گرم كنه اونم تو مسافتي كه شايد از زمان سردي موتور تا رسيدن به مقصد فقط 5 دقيقه بوده و ابدا فشاري به موتور نيومده؟!
    خب در جستجو براي يافتن سوال اين جواب كنكاش كردم و متوجه شدم كه فن دور تند ماشين من مدتهاست كار نميكنه و دقيقا نميدونم از كي! ولي ميدونم كه قبل از خرابي ماسين بوده... حتي رو كولر هم فن دور تند روشن نميشه!
    رله فن رو تعويض كردم ولي افاقه نكرد. دستگاه دياگ هم خطايي نشون ميده كه نوشته:‌ موتور فن مقدار نادرست، و با دستگاه دياگ كه تست فن ميگيريم، دور تند و كند براحتي روشن ميشه و مشكلي نداره! مقاومت فن هم كه ربطي به دور تند نداره! ميمونه فشنگي سنسور دماي آب كه اينم دما رو صحيح نمايش ميده و نميدونم دقيقا مشكل از كجاست. يه مكانيك ديگه ميگفت كه برو گاز كولرت رو چك كن وقتي گاز كولر كم بشه فن دور تند كار نميكنه! لطفا اساتيد اگه وقت دارن راهنمايي بفرمايند. مستاصل شدم. ضمنا ماشين تو جزيره خارك هست و در آب و هواي گرم كار ميكنه... پيشاپيش ممنونم از همتون
    سلام..
    از اونجا که این سول رو دیروز پرسیدی نخواستم واست بی جواب بزارم. البته من این جوابهارو از روی مدار برق فن ارئه میدم و خودم تا بحال این سیستم رو از نزدیک ندیدم. هرچند در نت مدارهای 206 بدون جدول کد هستند که متاسفانه دقیق و کامل نیست.
    اصولا جوابهای ما بدرد اشخاصی میخوره که خودشون دستی به ماشینشون میبرن و اگه قرار باشه به مکانیک مراجعه بشه فقط میتونه در حد یک پیشنهاد به مکانیک مورد استفاده قرار بگیره.

خوب از اونجاکه گفتی مسافت راه 5 دقیقه بوده و و همینطور دور کند فن کار میکرده و حتی اگه کولر هم روشن باشه نمیبایست موتور جوش بیاره مگر اینکه تو ترافیک گیر کرده باشه و یا با سرعت کم مدت زمان طولانی رانندگی کرده باشن. که در اینصورت علت جوش آوردن باز نشدن دریچه ترموستات خودرو هست. که در این شرایط در صورت سالم بودن سنسور دما چراغ استوپ بر روی نمایشگر کیلومتر روشن میشده.

از آنجا که از طریق سیستم دیاگ دور تند و دور کند فن کار میکنه، یه این معنی است که کلیه مدار از کامپیوتر و فیوزها و تا فنها سالم هستند. پس باید به دنبال مشکل تا قبل از کامپیوتر باشید. یعنی کامپیوتر دمای بالا را تشخیص نداده. و یا تشخیص داده اما دستور مناسب نداده. حالت دوم نسبتا بعید است. ودر حالت دوم فقط برنامه ریزی کامپیوتر مشکل رو حل میکنه.

دو عدد فیوز برای دور تند در جعبه فیوز وجود داره که با شرایطی که گفته شد میبایست سالم باشن ولی میتونید از جعبه فیوز چک کنید.
    دو عدد سنسور دما وجود داره. یکی بر روی موتور نصبه و دیگری بر روی رادیاتور . و تا به اینجا بایستی اشکال از این دوتا باشه.

نکته اول اینکه این سنسورهای دما معمولا بر اساس مقاومتی که داخلشون وجود داره کار میکنه و اینطوری هستند که وقتی دما بالا میره مقاومتشون زیاد میشه و بدلیل کم شدن ولتاژ، نمایشگر دما درجه بالاتری رو نشون میده. شما با کشیدن فیش هر دو سنسور میتونید به دروغ به کامپیوتر اعلام کنید که دما به شدت بالا رفته. و بایستی فن فعال بشه. واگه باز هم فعال نشد اشکال در مسیر بین سنسور تا کامپیوتر است که ما فقط یک رشته سیم داریم و بایستی یک جای این سیم اتصال کرده باشه (که معمولا اتصالی بعیده). و اگر روشن شد سنسور در دماهای بالا نتایج نادرستی رو ارائه میکنه.

نکته دوم اینکه در مدار کولر وقتی دکمه AC زده میشه بایستی بدون دخالت سنسورها به کامپیوتر اعلام بشه که فن روشن شه. که ماشین شما در این حالت هم فن نداره.!!! کمی مساله پیچیده شد. و جالب اینجاس که کامپیوتر روشن شدن کولر رو درک کرده ولی باز هم به فن دستور روشن شدن نداده.
    فشار گاز کولر هم ارتباطی به موضوعات نبایستی داشته باشه. هرچند کامپیوتر میزان فشار گاز کولر رو هم بررسی میکنه. (زدن مخ کمپیوترو ترکوندن. سنسور چه خبره آخه!)

تا اینجای کار پیگیری کردن نکته اول معقولانه ترین کاریه که میتونی دنبال کنی.
    Last edited by siava5h; 20-11-2016 at 17:09.

7. این کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Netw0rks's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    Matrix

پيش فرض

سلام دوستان

یه روآ داشتم مدل 87 که فروختم و با چهار برابر پولش یه پارس دوگانه از نمایندگی تحویل گرفتم .

الان مشکل اینه که من نمی تونم فرق بین روآ قبلی با این پارس رو تشخیص بدم ! شتاب و سرعت که همونه روی بنزین فقط صداش کمتره و روی گاز بدتر !

چون تو آب بندیه زیاد بهش فشار نمیارم ولی یه جوریه ماشین ، خوب گاز نمیخوره

از یکی شنیدم که گفت با ماشین صفر باید گاز بدی از همین اول تا گلوش باز بشه ؛ منم همین کار رو کردم و فکر می کنم یکم بهتر شده ؛ به نظرتون منطقیه این کار ؟

پروفشنال amir z's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام دوستان

یه روآ داشتم مدل 87 که فروختم و با چهار برابر پولش یه پارس دوگانه از نمایندگی تحویل گرفتم .

الان مشکل اینه که من نمی تونم فرق بین روآ قبلی با این پارس رو تشخیص بدم ! شتاب و سرعت که همونه روی بنزین فقط صداش کمتره و روی گاز بدتر !

چون تو آب بندیه زیاد بهش فشار نمیارم ولی یه جوریه ماشین ، خوب گاز نمیخوره

از یکی شنیدم که گفت با ماشین صفر باید گاز بدی از همین اول تا گلوش باز بشه ؛ منم همین کار رو کردم و فکر می کنم یکم بهتر شده ؛ به نظرتون منطقیه این کار ؟
    سلام
    مبارکه دوست عزیز
    نباید انتظار بالایی داشته باشی چون موتور این ماشین هم توی قدمت دست کمی از پیکان نداره و با کیفیت بالایی که ایران خودرو تولیدش میکنه (هر روز هم بالاتر میره و قاعدتا این ماشین چند اسل از قبلی جدیدتره و به همین نسبت کیفیت بالا رفته!!!!!) همین که راه میره خیلیه.
    در مورد اب بندی، باید عادی رفتار کنی، نه زیاد بیش از حد فشار بیاری و نه اینکه بخوای ناز کنی. ولی توی 1000 تای اول از دور گرفتن های ناگهانی و یا کاهش سرعت ها و معکوس های ناگهانی پرهیز کنید. بعدش هم که هر جا هر طور نیاز شد استفاده کنید

10. این کاربر از amir z بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه valas's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    Iran

پيش فرض

با سلام

من قبلا پراید صبا بنزینی داشتم و الان چند وقته یه پراید 141 بنزینی مدل 87 خریده ام.

اخیرا می خواستم ضد یخ توش بریزم. برای خالی کردن رادیاتور دچار مشکل شدم.

در واقع هیچ پیچ یا شیر تخلیه ای ندیدیم!

رفتم یه تعمیرگاه و اونجا طرف یکی از شیلنگهای آب رو از داخل موتور جدا کرد و خلاصه اینجوری آب رو عوض کرد.

وقتی پرسیدم این شیر تخلیه اش کجاست گفت بعضیا نداره!

آیا همچین چیزی ممکنه؟

12. این کاربر از valas بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال amir z's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

با سلام

من قبلا پراید صبا بنزینی داشتم و الان چند وقته یه پراید 141 بنزینی مدل 87 خریده ام.

اخیرا می خواستم ضد یخ توش بریزم. برای خالی کردن رادیاتور دچار مشکل شدم.

در واقع هیچ پیچ یا شیر تخلیه ای ندیدیم!

رفتم یه تعمیرگاه و اونجا طرف یکی از شیلنگهای آب رو از داخل موتور جدا کرد و خلاصه اینجوری آب رو عوض کرد.

وقتی پرسیدم این شیر تخلیه اش کجاست گفت بعضیا نداره!

آیا همچین چیزی ممکنه؟
    سلام
    بله. حتی تو رادیاتور هایی هم که پیچ دارن بهتره از شیلنگ تخلیه بشه چون پیچ های بی کیفیت این رادیاتور ها خیلی اوقات باز و بسته بشن دیگه اب بندی نمیشن. بهترین کار باز کردن شیلنگ و تخلیه از اونجا هستش

اگه نباشه جاش خالی می مونه valas's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    Iran

پيش فرض

سلام
    بله. حتی تو رادیاتور هایی هم که پیچ دارن بهتره از شیلنگ تخلیه بشه چون پیچ های بی کیفیت این رادیاتور ها خیلی اوقات باز و بسته بشن دیگه اب بندی نمیشن. بهترین کار باز کردن شیلنگ و تخلیه از اونجا هستش
    با سلام

خب اینجوری آیا تمام آب رادیاتور خالی می شه؟!

پروفشنال amir z's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

با سلام

خب اینجوری آیا تمام آب رادیاتور خالی می شه؟!
    هیچ وقت شما نمیتونید به صورت کامل آب تمام سیستم رو خالی کنید. ولی با این روش آب رادیاتور کامل تخلیع میشه چون شیلنگ زیر رادیاتور توی پایینترین نقطه ی رادیاتوره. ولی بخشی از اب که تو رادیاتور بخاری و سیسلندر وشیلنگ های فعی هست باقی میمونه که میشه با فشار باد یا فوت کردن تا حدودی تخلیه کرد. اگر آب آلودگی و چربی نداشته باشه دلیلی نداره به دنبال تخلیه ی کامل اون باشید

16. این کاربر از amir z بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •