تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 771 از 904 اولاول ... 271671721761767768769770771772773774775781821871 ... آخرآخر
نمايش نتايج 7,701 به 7,710 از 9031

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام دوستان
    شماها به آب بندی خودروی صفر اعتقاد دارید ؟
    و اگر بله ، روش صحیحش رو هم میتونید توضیح بدید ؟
    سلام
    آب بندی مهمترین کاری هست که باید برای خودرو صفر انجام بشه
    نه فقط موتور بلکه گیربکس هم آب بندی لازم داره
    برای جزئیات بیشتر , مطلب سوم در این صفحه رو بخونید
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    اگر دوست داشتین همه ی مطالب اون تاپیک رو تدریجاً بخونید . کلی پول توشه و همچنین آسایش و راحتی

2. 4 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

ممنون . حدود ۶ماه پیش بلبرینگ چرخ جلو با توپی چرخ که گشاد کرده بود تعویض شد الان حدود یه ماهه که وقتی با سرعت یه پیچ ملایم رو رد میکنم صدایی مثل خوردن دوتا آهن به هم میاد از چرخ جلو شبیه تق تق که شبیه همون صدای قبل تعویض بلبرینگ و توپیه . البته به مرحله ی زوزه کشیدن نرسیده میخواستم بدونم با این شرایط چقدر میتونم سر کنم ? و اینکه این صدا میتونه به خاطر کمی گریس بلبرینگ باشه ? یه جایی خونده بودم ۶ ماه یه بار گریس بلبرینگ باید چک بشه
    استفاده از والوالینگ با وجود اینکه مخصوص بلبرینگهاست، توصیه نمیشود چرا که والوالینگها ویسکوزیته بالایی دارن و گرما در آنها موثر نیست و موجب روان شدن آنها نمیشود. از آنجا که بلبرینگهای چرخهای خودرو با سرعت زیاد گردش میکنن موجب پرتاب شدن گریس به دیواره شده و گرمای ایجاد شده در محل هم قادر نیست گریسها را ذوب کند تا به محل برساند و اینگونه بلبرینگها دچار کمبود گریس میشوند. از طرفی گرمای موجود موجب ذوب شدن بخش کوچکی از مشتقات نفتی گریس شده و آن مواد در موقع رسیدن به بلبرینگ تشکیل روغن سوخته یا به اصطلاح گریس سوخته در محل را میدهند و بطور مداوم در آن محل حضور پیدا میکنند.
    بهتر است به جای والوالینگ از گریس معمولی با ویسکوزیته بالاتر در چرخهای خودرو استفاده شود، بطوری که در اثر گرما گریس به مقدار خیلی کم خاصیت روان شدن پیدا کند. به عنوان مثل گریسهایی که به رنگ قرمز هستند و مانند والوالینگ الیاف ندارد برای اینکار مناسبند.
    کمبود گریس موجب صدای تق تق نخواهد شد بلکه موجب خورد شدن سطحی غلتکها و ساچمه های بلبرینگ و یا رولبرینگ شده و صدای زوزه کشیدن را به همراه خواهد داشت و در ادامه موجب سوت کشیدن شده و نهایتا قفل کردن چرخ.
    و این مشکل هیچ بازه زمانی مشخصی را ندارد و در سفرهای طولانی قطعا خود را نشان میدهد.

الحمدالله درست شد برق اصلی که بالای منبع ذخیره رادیات تقریبا نزدیک کمک هست در آورد م تمام برق ماشین قطع شد دوباره زدم دیدم روشن شد. همه چی خاموش شده بود
    البته ماشین روشن میشد ولی کل صفحه کیلومتر خاموش شده بود.شانس آوردم یه خرج دیگه رو دستم نذاشتم .
    همین جمعه بخاطر یه روغن ریزی ساده هزارتومن دادم یه واشردلکو خریدم 15تومن دادم واسه پنج دقیقه تعویضش تازه هنوزم روغن ریزی داره مونتها گفتم شاید چون هنوز روموتور کثیفه از موتور میریزه صبر کم یه سه چهار روزه دیگه ببینم اگرهم روغن بده بازم کاری نمیتونم بکنم مکانیک های ما مکانیک نیستن که الکی تعویض میکنن میبینن بخاطر اون نبوده دفعه بعد یه چیز دیگه رو تعویض میکنن در اصل آزمون خطا انجام میدن.
    حق با شماست و هیچ یک از مکانیکهای موجود در بازار تعمیرات خودرو مهندس نیستند و بلکه حتی هیچ یک از دروس دانشگاهی را نگذرانده اند و هیچ کدام از مکانیکها علاقعه ای به گذراندن دروس معارف ندارند و به این ترتیب انگیزه ای برای کسب دروس تخصصی در آنها ایجاد نمیشود.
    ما توهین به جامعه مکانیک و مهندسان مکانیک رابه وفور در تمامی جوامع اعم از مجازی و غیر مجاری و به وضوح شاهد هستیم و تا زمانی که مدیران ، ناظران و روسا( این معیار مختص به جامعه مجازی پی سی وورد نیست بلکه در جامعه اجتماعی ما هم صدق میکند) از این جوامع حمایت نمیکنند و ارزش و احترام قائل نیستند و اسباب اهانت به آنها را فراهم میکنند، شما و امثال شما (اشخاص غیر مکانیک) مستحق این رذالت کم سوادی مکانیکها هستید تا زندگی هرچه تمام تر برای شما زجر آور شود.
    بارها و بارها پیامهای شعاری من با اتهام ترولینگ حذف شده است و پس لرزه های این کم حمایتی ها همین ناراضیتی شما از جامعه مکانیک است.
    من به عنوان مهندس مکانیک بازه دانشی مکانیک ایران را از دامنه -100 تا +100 برای کلیه مهندسان ، کارشناسان، کاردانها و مجریان تجربی در مقدار -90 معرفی میکنم. از ماست که بر ماست.

سلام دوستان

شماها به آب بندی خودروی صفر اعتقاد دارید ؟

و اگر بله ، روش صحیحش رو هم میتونید توضیح بدید ؟
    علت آب بندی به خواص چقرمگی و خستگی قطعات باز میگردد. چرا که قطعات چقرمه خاصیت تغییر فرم پذیری شدید دارند و اگر میزان خستگی آنها بالا برود از حالت چقرمگی خارج میشوند و حداکثر استحکام خود را فراهم میکنند.
    جمله بالا به این معنی است که قطعات تازه تولید شده شدیدا تحت تاثیر تغییر شکل قرار میگیرند و در صورتی که آب بندی مناسب صورت نگرفته باشد، در یک فشار نسبتا قوی دچار تغییر شکل شده و عدم عملکرد را به همراه خواهد داشت.
    آب بندی موجب میشود میزان ستحکام قطعه بدلیل قرار گرفتن در بارهای متعدد افزایش یابد و این افزایش استحکام مانع از شکسته شدن در ضربه های شدید میشود. که البته در ادامه پس از خستگی بیش از حد قطعه در یک بار ضعیف هم دچار شکست میشود که همون طول عمر قطعه محسوب میگردد. این مسئله همان معضل جوانان ماست که وقتی ماشین پدرشون رو میبرن بیرون و با یه فشار خیلی کوچیک ماشین رو خراب میکنن و پدر خانواده فرزند رو به بار حقارت میکشند، من از همین تریبون استفاده کرده و با جوانان این مرز و بوم همدردی کرده و به اونها میگم که تقصیر شما نیست. بلکه تقصیر پدرتان است که قطعه را قبل پایان عمرش تعویض نمیکنند. که البته دلیل منطقی هم دارند.

برای پاسخ به سوال شما آب بندی خودرو اینگونه است که گرم کردن تا زمانی که دور موتور کاهش پیدا کند. یعنی دریچه ساسات ماشین باز شده باشد. این به این معنی نیست که آمپر آب بالا برود و یا فن ماشین حتما بزند. این ایده کاملا اشتباه است.
    نگه داشتن گاز ماشین در لحظه اولیه روشن شدن ماشین در دور موتور 2000 چرا که فشار روغن در ابتدا کافی نیست.
    حرکت دادن خودرو پس از اینکه دور موتور آرام شد (دریچه ساساست باز شد) و میبایست حرکت خیلی نرم و آرام انجام شود و از ضربه زدن به مجموعه محرکه خودرو کاملا پرهیز شود. و این عمل در تعویض دنده های بالا هم بایستی به همین صورت باشد حتی اگر موجب فرسوده شدن زودرس کلاچ شود.
    آرام حرکت کردن در سرعنگیرها و دست اندازها و نگه داشتن کلاچ ماشین در لحظه برخورد با سرعتگیرها.
    عدم گاز دهی ماشین و به هیچ وجه از 4000 دور فراتر نروید. چرا که فرآیند موتور سوزی از این دور موتور آغاز میگردد. و ترجیحا در بین دور موتور 2000-3000 تعویض دنده را انجام دهید.
    از گار دهی شدید برای شتاب گیری و سبقت گرفتن در سرعتهای بالا خودداری کنید.
    این موارد زمان و معیار مشخصی ندارد و به صورت عرف بین 3 تا 4 باک بنزین متعارف است. و فشا وارد شدن به خودرو بایستی تدریجی باشد تا قطعات بتوانند استحکام لازم را کسب کنند.
    Last edited by siava5h; 07-11-2016 at 14:04.

4. 4 کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال najee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خیلی مسخره اس دیشب که بارون شدید می اومدن برف پاک کن ماشین وزدم دیدم تو هر سه حالت بادور تند کار میکنه حتی اون با پیچ تغییر سرعت که رو دسته برف پاکنه هیچ تغییری نمکیرد.این دیگه چه مسخره بازیه من نمیدونم لعنت به این خودروسازای داخلی

ناظر بخش فنی و تخصصی انجمن اتومبیل kasra2002's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

خیلی مسخره اس دیشب که بارون شدید می اومدن برف پاک کن ماشین وزدم دیدم تو هر سه حالت بادور تند کار میکنه حتی اون با پیچ تغییر سرعت که رو دسته برف پاکنه هیچ تغییری نمکیرد.این دیگه چه مسخره بازیه من نمیدونم لعنت به این خودروسازای داخلی
    شایدپیشرفت کردنوسنسوردارشده)))
    البته اون پیچ فقط زمان تایمر رو تغییر می ده نه سرعت رو
    ماشینتون چی هست

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

ماشینتون چی هست
    ما پیشرفتهای شایانی رو شاهد هستیم در بروزترین کشور از لحاظ تکنولوژی و واقعا خنده داره و ناراحتم برای اشخاص عوام (منظور کسانی که دانش مکانیک ندارند) که اخبارهای پیشرفت در تکنولوژی رو از شبکه محلی استماع میکنن و اعتماد به نفس کاذب رو در قد علم کردن برای دیگر کشورهای بی ارزه مثل امریکای جهان خوار کسب میکنن و هر روز که در کنار پدرم به تلویزین نگاه میکنم و ایشان از شنیدن دستاوردها به به و چه چه میکنند افسوس میخورم که عوام فریبی تا کجاها به دل این مردم رخنه کرده.

از اونجا که سیستم برف پاک کن دوستمون سه وضعیتی هستند و پیچ تنظیم تایمر دارند، سیستم سنسور دار بعید به نظر میرسه و اگر اشتباه متوجه نشده باشیم حتی در حالت تایمر هم گفتند که با دور تند عمل میکند.
    بدین ترتیب موتور برف پاک کن و اهرم کنترلر سالم عمل کرده و اشکال میبایست از واحد یونیت (اسم دقیقش رو نمیدونم چیه. قطعه ای که در بین اهرم و موتور برف پاک کن قرار داره و وظیفه قطع و وصل کردن برق موتور برف پاک کن رو به عهده میگیره) باشه که در هر سه حالت یک دستور رو میده..
    مگر اینکه شاهد یک گاف مهندسی باشیم و با وجود سه وضعیتی بودن، سنسور اختیار رو از راننده سلب کنه.
    Last edited by siava5h; 09-11-2016 at 01:51.

پروفشنال najee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ماشینتون چی هست
    لامبورگینی 131se

پروفشنال najee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ما پیشرفتهای شایانی رو شاهد هستیم در بروزترین کشور از لحاظ تکنولوژی و واقعا خنده داره و ناراحتم برای اشخاص عوام (منظور کسانی که دانش مکانیک ندارند) که اخبارهای پیشرفت در تکنولوژی رو از شبکه محلی استماع میکنن و اعتماد به نفس کاذب رو در قد علم کردن برای دیگر کشورهای بی ارزه مثل امریکای جهان خوار کسب میکنن و هر روز که در کنار پدرم به تلویزین نگاه میکنم و ایشان از شنیدن دستاوردها به به و چه چه میکنند افسوس میخورم که عوام فریبی تا کجاها به دل این مردم رخنه کرده.

از اونجا که سیستم برف پاک کن دوستمون سه وضعیتی هستند و پیچ تنظیم تایمر دارند، سیستم سنسور دار بعید به نظر میرسه و اگر اشتباه متوجه نشده باشیم حتی در حالت تایمر هم گفتند که با دور تند عمل میکند.
    بدین ترتیب موتور برف پاک کن و اهرم کنترلر سالم عمل کرده و اشکال میبایست از واحد یونیت (اسم دقیقش رو نمیدونم چیه. قطعه ای که در بین اهرم و موتور برف پاک کن قرار داره و وظیفه قطع و وصل کردن برق موتور برف پاک کن رو به عهده میگیره) باشه که در هر سه حالت یک دستور رو میده..
    مگر اینکه شاهد یک گاف مهندسی باشیم و با وجود سه وضعیتی بودن، سنسور اختیار رو از راننده سلب کنه.
    یبار دیگه همینجوری شده بود فرداش درست شد حالا که گارانتی ماشین تموم شده دیگه درست نشده که ببرمش بیرون یه خرج الکی رو دستم بذاره من فک میکنم این دوکمپانی لگن سازان روی تموم قطعات خودشون به اندازه گارانتی تایمر گذاشتن به محض اتمام گارانتی قطعات نوبت به نوبت شروع به از کار افتادن میکنن.

پروفشنال amir z's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام
    مشکل شما ایا اتصالی هست و یا دسته راهنما (البته برف پاک کن ) خراب شده و سلکتور کار نمیکنه. اگه گارانتی داره ببرید نمایندگی راحتتر پیدا میشه مشکل. اول یه دسته دیگه تست میکنن اگه درست نشد میرن سراغ سیم کشی و...

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

یبار دیگه همینجوری شده بود فرداش درست شد حالا که گارانتی ماشین تموم شده دیگه درست نشده که ببرمش بیرون یه خرج الکی رو دستم بذاره من فک میکنم این دوکمپانی لگن سازان روی تموم قطعات خودشون به اندازه گارانتی تایمر گذاشتن به محض اتمام گارانتی قطعات نوبت به نوبت شروع به از کار افتادن میکنن.
    سلام
    مشکل شما ایا اتصالی هست و یا دسته راهنما (البته برف پاک کن ) خراب شده و سلکتور کار نمیکنه. اگه گارانتی داره ببرید نمایندگی راحتتر پیدا میشه مشکل. اول یه دسته دیگه تست میکنن اگه درست نشد میرن سراغ سیم کشی و...
    اگه دسته راهنما باشه که به شما تبریک میگم، یک خرج حسابی به گردن مبارک افتاد. دسته راهنما که با دسته برف پاک کن عموما یکسره هست، گرون ترین بخش از مدار برف پاک کن محسوب میشه. ولی تا میتونید مقاومت کنید به نخریدن دسته و حدالمقدور دسته رو باز کنید و تعمیر کنید. و اگر ناچار به خرید شدی جنس خوب هم بخر که دوباره تو هچل نیافتی.

من اگه جای شما بودم عوضش نمیکردم و بصورت دستی برف پاک رو قطع و وصل میکردم تا بلاخره این مجموعه کنده بشه و خلاص تا ارزش عوض کردن پیدا کنه. اینجوری یاد پیکانهای قدیمی که برف پاک کنش رو داشبورد بود میافتی که مردم چجوری با این ماشینها راننده شدن.
    Last edited by siava5h; 09-11-2016 at 13:15.

پروفشنال amir z's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

اگه دسته راهنما باشه که به شما تبریک میگم، یک خرج حسابی به گردن مبارک افتاد. دسته راهنما که با دسته برف پاک کن عموما یکسره هست، گرون ترین بخش از مدار برف پاک کن محسوب میشه. ولی تا میتونید مقاومت کنید به نخریدن دسته و حدالمقدور دسته رو باز کنید و تعمیر کنید. و اگر ناچار به خرید شدی جنس خوب هم بخر که دوباره تو هچل نیافتی.

من اگه جای شما بودم عوضش نمیکردم و بصورت دستی برف پاک رو قطع و وصل میکردم تا بلاخره این مجموعه کنده بشه و خلاص تا ارزش عوض کردن پیدا کنه. اینجوری یاد پیکانهای قدیمی که برف پاک کنش رو داشبورد بود میافتی که مردم چجوری با این ماشینها راننده شدن.
    برای این موارد اصلا نیاز به تعویض نیست. اکثرا به راحتی میشه با کمی حوصله و دقت مجموعه رو دمونتاژ کرد و ایراد رو رفع کرد. این ایرادات یا از قطع شدن سیم یا عدم اتصال صحیح پلاتین ها هست که براحتی درست میشن. ولی تعمیر کار ها به این کار تن نمیدن و فقط تعویض میکنن...

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 5 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 5 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •