تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 770 از 904 اولاول ... 270670720760766767768769770771772773774780820870 ... آخرآخر
نمايش نتايج 7,691 به 7,700 از 9031

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

پروفشنال amir z's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

دوستان ماشینم 405 حدود 9 ماه پیش واشر زد جوش و کف تراشی کردم الان دوباره دوسه روز ی بار آب کم میکنه ب نظر شما دفعه بعد ک واشر زد کلا سرسیلندرو عوض کنم یا باز کف تراشی کنم؟
    سلام
    از کجا مطمئنید واشر مشکل پیدا کرده؟؟ اول تمام شیلنگ ها و اتصالات و از لحاظ نم داشتن و یا اثر آب چک کنید. دو طرف رادیاتور (محل پرس رادیاتور) رو هم چک کنید چون معمولا زیاد خراب میشن. داخل ماشین زیر داشبورد موکت های زیر پا رو چک کنید نم نداشته باشن. در کل اول از همه جا مطمئن بشید. در مورد سرسیلندر، تا باز نشه نمیشه گفت نیاز به تعویض داره یا نه. اگر بیش از حد مجاز نیاز به تراش داشته باشه و یا کرم خوردگی داشته باشه باید عوض بشه

2. این کاربر از amir z بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

توی دو هفته اخیر دوبار باطری خوابید.
    رفتم باطری فروشی..گفت باطری سالم است اما دینامت ضعیف است.
    رفتم تعمیرکاربرق گفت افتومات تعویض کن...50 تومان خرج برداشت...پس از پایان کار عدد 13 رو نشان داد با دستگاه دیاک.

دو هفته گذشت ..باطری خوابید.
    رفتم دوباره باطری فروش
    گفت دینامت ضعیفن
    رفتم همان برق کار سابق
    گفت افتومان جدید بخر
    گفتم چرا دو هفته نگذشته افتومات خراب شد؟
    گفت افتومات یکی خوبه یکی خرابه..بسته به شانس داره

بعد از تعویض دستگاه دیاک عدد 13.9 نشون داد.
    تا حالا باطری نخوابیده.
    نظر شما چیست؟
    ایا افتوماتها خرابند یا مشکل دینام از جایی دیگه است یا از زغال است.
    ایا میشه طی دو هفته زعال خراب بشه؟

نکته دوم اینه که ماشین صبح با استارت اول روشن نمیشه. چرا؟

نوع ماشین پراید

پروفشنال "R E Z A"'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

سلام . منظور از والوالین یاتاقان توپی چرخ جلو چیه ? همون گریس بلبرینگه ? نحوه جا زدن بلبرینگ حتما باید با دستگاه باشه یا با پتک و روشهایی که مکانیکا دارن هم قابل قبوله ?

پروفشنال amir z's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

توی دو هفته اخیر دوبار باطری خوابید.
    رفتم باطری فروشی..گفت باطری سالم است اما دینامت ضعیف است.
    رفتم تعمیرکاربرق گفت افتومات تعویض کن...50 تومان خرج برداشت...پس از پایان کار عدد 13 رو نشان داد با دستگاه دیاک.

دو هفته گذشت ..باطری خوابید.
    رفتم دوباره باطری فروش
    گفت دینامت ضعیفن
    رفتم همان برق کار سابق
    گفت افتومان جدید بخر
    گفتم چرا دو هفته نگذشته افتومات خراب شد؟
    گفت افتومات یکی خوبه یکی خرابه..بسته به شانس داره

بعد از تعویض دستگاه دیاک عدد 13.9 نشون داد.
    تا حالا باطری نخوابیده.
    نظر شما چیست؟
    ایا افتوماتها خرابند یا مشکل دینام از جایی دیگه است یا از زغال است.
    ایا میشه طی دو هفته زعال خراب بشه؟

نکته دوم اینه که ماشین صبح با استارت اول روشن نمیشه. چرا؟

نوع ماشین پراید
    بله میتونه آفتامات باشه. کیفیت قطعات بازاری فاجعه هست. البته دفعه دوم که گفت دوباره از آفتاماته باید با ولتمتر چک میشده ببینید دینام شارژ میکنه یا نه. ضمنا ولتاژ فعلی دینامتون عالیه

مشکل روشن شدن صبح از خیلی موارد میتونه باشه: فشار بنزین، روغن، سنسور ها و...

سلام . منظور از والوالین یاتاقان توپی چرخ جلو چیه ? همون گریس بلبرینگه ? نحوه جا زدن بلبرینگ حتما باید با دستگاه باشه یا با پتک و روشهایی که مکانیکا دارن هم قابل قبوله ?
    سلام
    بله همون گریس مخصوص بلبرینگ. اگر بلبرینگ از نوع پرسی باشه بهترین کار جا زدن با پرس و در نهایت جا زدن با گیره هست. با پت; کاملا اشتباهه و عمرش خیلی خیلی کمتر میشه
    Last edited by amir z; 05-11-2016 at 18:31.

6. 3 کاربر از amir z بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال "R E Z A"'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

بله میتونه آفتامات باشه. کیفیت قطعات بازاری فاجعه هست. البته دفعه دوم که گفت دوباره از آفتاماته باید با ولتمتر چک میشده ببینید دینام شارژ میکنه یا نه. ضمنا ولتاژ فعلی دینامتون عالیهمشکل روشن شدن صبح از خیلی موارد میتونه باشه: فشار بنزین، روغن، سنسور ها و...سلامبله همون گریس مخصوص بلبرینگ. اگر بلبرینگ از نوع پرسی باشه بهترین کار جا زدن با پرس و در نهایت جا زدن با گیره هست. با پت; کاملا اشتباهه و عمرش خیلی خیلی کمتر میشه
    ممنون . حدود ۶ماه پیش بلبرینگ چرخ جلو با توپی چرخ که گشاد کرده بود تعویض شد الان حدود یه ماهه که وقتی با سرعت یه پیچ ملایم رو رد میکنم صدایی مثل خوردن دوتا آهن به هم میاد از چرخ جلو شبیه تق تق که شبیه همون صدای قبل تعویض بلبرینگ و توپیه . البته به مرحله ی زوزه کشیدن نرسیده میخواستم بدونم با این شرایط چقدر میتونم سر کنم ? و اینکه این صدا میتونه به خاطر کمی گریس بلبرینگ باشه ? یه جایی خونده بودم ۶ ماه یه بار گریس بلبرینگ باید چک بشه

پروفشنال najee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

داشتم از سرکار بر میگشتم خونه که داشتم میرسیدم چراغ های پشت صفحه (کیلومترو آمپر)کلا خاموش شد.فیکزهای داخل اتاق بغل فرمون وچک کردن همه سالمه مشکل از چی میتونه باشه ینی فقط لامپ ها سوخته ؟؟مشکل سیم کشی پیدا نکرده باشم
    ۱۳۱seمدل ۹۳
    Last edited by najee; 05-11-2016 at 21:31.

ناظر بخش فنی و تخصصی انجمن اتومبیل kasra2002's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

ممنون . حدود ۶ماه پیش بلبرینگ چرخ جلو با توپی چرخ که گشاد کرده بود تعویض شد الان حدود یه ماهه که وقتی با سرعت یه پیچ ملایم رو رد میکنم صدایی مثل خوردن دوتا آهن به هم میاد از چرخ جلو شبیه تق تق که شبیه همون صدای قبل تعویض بلبرینگ و توپیه . البته به مرحله ی زوزه کشیدن نرسیده میخواستم بدونم با این شرایط چقدر میتونم سر کنم ? و اینکه این صدا میتونه به خاطر کمی گریس بلبرینگ باشه ? یه جایی خونده بودم ۶ ماه یه بار گریس بلبرینگ باید چک بشه
    دوستگرامی
    اگه میشه مارک و مدل ماشینتون رو بگید
    چون همچین صدایی اگر بلبرینگ سالم باشه میتونه از لنت ها و تا برسه به سر پلوس و کمک فنر و حتا یه چیز خیلی ساده باشه

10. این کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر بخش فنی و تخصصی انجمن اتومبیل kasra2002's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

داشتم از سرکار بر میگشتم خونه که داشتم میرسیدم چراغ های پشت صفحه (کیلومترو آمپر)کلا خاموش شد.فیکزهای داخل اتاق بغل فرمون وچک کردن همه سالمه مشکل از چی میتونه باشه ینی فقط لامپ ها سوخته ؟؟مشکل سیم کشی پیدا نکرده باشم
    ۱۳۱seمدل ۹۳
    مدل ماشینتون لامپی نمی تونه باشه ایا بقیه چیز ها مثل کیلومتر و دور موتور و چراغ های الارم کار می کنن؟
    ممکنه فیشش قطع یا فیوز چراغ کوچک سوخته

پروفشنال najee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

مدل ماشینتون لامپی نمی تونه باشه ایا بقیه چیز ها مثل کیلومتر و دور موتور و چراغ های الارم کار می کنن؟
    ممکنه فیشش قطع یا فیوز چراغ کوچک سوخته
    الحمدالله درست شد برق اصلی که بالای منبع ذخیره رادیات تقریبا نزدیک کمک هست در آورد م تمام برق ماشین قطع شد دوباره زدم دیدم روشن شد. همه چی خاموش شده بود
    البته ماشین روشن میشد ولی کل صفحه کیلومتر خاموش شده بود.شانس آوردم یه خرج دیگه رو دستم نذاشتم .
    همین جمعه بخاطر یه روغن ریزی ساده هزارتومن دادم یه واشردلکو خریدم 15تومن دادم واسه پنج دقیقه تعویضش تازه هنوزم روغن ریزی داره مونتها گفتم شاید چون هنوز روموتور کثیفه از موتور میریزه صبر کم یه سه چهار روزه دیگه ببینم اگرهم روغن بده بازم کاری نمیتونم بکنم مکانیک های ما مکانیک نیستن که الکی تعویض میکنن میبینن بخاطر اون نبوده دفعه بعد یه چیز دیگه رو تعویض میکنن در اصل آزمون خطا انجام میدن.

13. این کاربر از najee بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Netw0rks's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    Matrix

پيش فرض

سلام دوستان

شماها به آب بندی خودروی صفر اعتقاد دارید ؟

و اگر بله ، روش صحیحش رو هم میتونید توضیح بدید ؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •