تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 77 از 176 اولاول ... 276773747576777879808187127 ... آخرآخر
نمايش نتايج 761 به 770 از 1760

نام تاپيک: ◄◄◄راهنمایی برای خرید Hard Disk Drive►►►

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان هاردهای NAS که ظرفیت های بالا دارن استفادشون برای چه کاریه؟ برای ارشیو کردن فیلم پیشنهاد میشه؟ من نیاز به هارد ظرفیت بالا دارم اکثر مواقع هم هم هارد باید به سیستم وصل باشه. ایا این هاردهای NAS رو پیشنهاد میکنید؟
    پیشنهاد میکنم این تاپیک ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) را که در مورد WD My Cloud EX4 هست مطالعه کنید تا درباره خصوصیات ، امکانات و کاربردهای که دارند یک آشنائی کلی پیدا کنید . بطور کلی اگر میخوهید اطلاعاتی را بین دیوایسهای مختلف ، طوری Share کنید که به هیچ کامپیوتری (مثلاً PC و یا لپتاپ) وابسته نباشد NAS بهترین گزینه هست . برای Share کردن باید روتر پرسرعتی داشته باشید و همچنین از کارت شبکه و کابلهای مناسبی استفاده کنید که سرعت ترانسفر دیتا بیش از حد پایین نباشد. ولی اگر قصد به اشتراک گذاری اطلاعات را ندارید و فقط روی یک سیستم میخواهید استفاده کنید و اگر میخواهید سرعت بالاتری داشته باشد (مثلاً USB3 در مقایسه با ایترفیس Gigabit Ethernet) بهتر هست که بدنبال DASـهایی بگردید که چند هارد دیسک دارند (در واقع همان هارد دیسک اکسترنال معمولی هست ولی چند عدد هارد در آن بکار رفته).

به هر حال میتونید از NAS هم برای آرشیو فیلم استفاده کنید و اصلاً Share هم نکنید ولی نمیتونید مانند DASـها با استفاده از USB به سیستم متصل کنید . پورت USB که در NASـها وجود دارد صرفاً برای متصل کردن هارد اکسترنال دیگر و یا حتی پرینتر به آن هست.

سلام خدمت تمامی دوستان از راهنمایی های بسیار ارزنده تون سپاس اما در نهایت فقط یک اسم و یک راهنمایی مختصر من دنبال یک هارد خوب با قیمت مناسبم همین
    سلام .

هارد دیسک اکسترنال و یا اینترنال ؟ حجم مورد نیاز ؟

2. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه mha_mha's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    قم

پيش فرض

سلام دوستان
    نظرتون راجع به این هارد چیه؟ Toshiba DT01ACA300 3TB
    نسبت به Barracuda ST3000DM001 از نظر کیفیت ساخت وعمر چطوره؟ آخه اونطور که بنچمارک ها رو دیدم انگار توشیباهه از نظر سرعت یه سر و گردن بالاتره!
    اینم صفحه نقد و بررسیش هست: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای خرید (اینترنتی) کجا رو پیشنهاد میدید؟ ممنونم
    Last edited by mha_mha; 10-08-2014 at 19:09.

داره خودمونی میشه mahmodcomputer92's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

سلام به تمام دوستان
    من میخواستم یک هارد اینترنال 3tr بخرم. میخواستم بدونم که تو خرید همچین هاردی باید به چه چیزخایی دقت کنم؟ اگه امکانش هست مدل خاصی هست معرفی کنید
    خیلی ممنون

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض

سلام
    کسی میتونه به صورت تجربی فرق این دو مدل ( از نظر سرعت در هنگام کار با ویندوز و برنامه ها ) رو بگه!

Seagate SSHD Hybrid 64MB SATA6.0Gb/s 1TB+8GB SSD

Seagate Barracuda 64MB SATA6.0Gb/s 7200RPM 1TB

اختلاف قیمتشون 100 تومنه ارزش داره sshd رو بگیرم! لطفا راهنمایی کنید.
    Last edited by djfafa; 11-08-2014 at 17:05.

در آغاز فعالیت shirin59's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2014
    محل سكونت
    شمال

9 مشورت

هارد اکسترنال 1 ترا

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

سلام به همه
    من هارد 1ترای سیلیکون پاور A80 دارم سرعتش که عالیه
    ضد آب ضد خش و ضربه گردو غبارو...
    ضد همه چی
    خیلی بچه ی خوبیه منتهی بگم که کیفش خیلی کمه یا اصلا گیر نمیاد هر چند نیازیم نداره !

الان 260 - 270 هستش

8. این کاربر از sooood بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام به تمام دوستان
    من میخواستم یک هارد اینترنال 3tr بخرم. میخواستم بدونم که تو خرید همچین هاردی باید به چه چیزخایی دقت کنم؟ اگه امکانش هست مدل خاصی هست معرفی کنید
    خیلی ممنون
    سلام .

برای چه کاری میخواهید استفاده کنید . صرفاً برای آرشیو کردن دیتاهای کم استفاده هست و یا اینکه میخواهید روی آن OS و نرم افزار هم اجرا کنید . در یک سیستم معمولی میخواهید نصب کنید و یا اینکه قصد نصب بر روی سیستمهای خاص (مثلاً Serverـها ...) دارید ؟ چقدر بودجه برای اینکار در نظر گرفتید ؟

1. اگر بودجه کافی در نظر گرفتید و اگر بدنبال حداکثر پرفورمنس هستید و قصد نصب و اجرای OS و نرم افزار روی آن دارید میتونید WD Black بخرید .
    2. اگر بودجه کافی ندارید ولی همچنان بدنبال حداکثر پرفورمنس هستید میتونید Seagate بخرید (برای سه ترابایت با مدل نامبر ST3000DM001) .
    3. اگر میخواهید بعنوان هارد دیسک دوم سیستم نصب کنید در صورتیکه بودجه کافی دارید میتونید WD Red انتخاب کنید در غیر اینصورت WD Green گزینه مناسبی خواهد بود.

حتماً هم میدونید که برای ظرفیتهای بیشتر از 2.1TB هارد دیسک بای بصورت GPTد، Initialize شود و اگر هم بخواهید روی آن WIN نصب کنید مادربردتان باید از UEFI پشتیبانی کند .

سلام
    کسی میتونه به صورت تجربی فرق این دو مدل ( از نظر سرعت در هنگام کار با ویندوز و برنامه ها ) رو بگه!

Seagate SSHD Hybrid 64MB SATA6.0Gb/s 1TB+8GB SSD

Seagate Barracuda 64MB SATA6.0Gb/s 7200RPM 1TB

اختلاف قیمتشون 100 تومنه ارزش داره sshd رو بگیرم! لطفا راهنمایی کنید.
    سلام .

در یوتیوب ، تستهای مقایسه ای از هارد دیسکهای 5400 و 7200 و هایبرید و SSD درایو موجود هست . در این تستها کاملاً مشخص هست که هارد دیسکهای هایبریدی عملکرد خیلی بهتری بعد از SSD درایوها مخصوصاً در زمان مورد نیاز برای بوت کامل ویندوز و یا اجرای بعضی از نرم افزارها دارند .

البته در هارد دیسکهای هایبریدی باید مدتی با سیستم و نرم افزارها کار کنید تا این هارد دیسک تعداد دفعات دسترسی به اطلاعات در طول زمان و همچنین الگوی دسترسی به داده ها را از طریق History Table of LBAs ، بررسی و سپس اطلاعات پر استفاده یا قسمتهای اصلی آن اطلاعات در SSD ذخیره کند. دقت کنید که Defragment کردن در هارد دیسکهای هایبریدی باعث کاهش عملکرد آن میشود .

اختلاف قیمتشون 100 تومنه ارزش داره sshd رو بگیرم!
    گرچه هارد دیسکهای هایبریدی عملکرد بهتری در مقایسه با انواع عادی دارند ولی اگر میتونید بودجه خودتان را برای خرید SSD درایو افزایش بدید ؛ من توصیه میکنم یک SSD درایو برای OS و نرم افزارها در نظر بگیرید و برای الباقی دیتاها یک هارد دیسک 7200RPM بخرید.

میتونید WD my passport Ultra و یا Seagate Backup plus Slim انتخاب کنید . مدلهای پیشنهادی گرچه کیفیت خوبی دارند ولی در برابر ضربه آسیب پذیر هستند و باید نکات ایمنی و احتیاطی را رعایت کنید . در پست اول همین تاپیک چند نکته ایمنی و احتیاطی را توضیح دادم .

10. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

با سلام

بنده یک هارد مکستور 500 گیگ diamondmax 22 اینترنال ساتا/ 4 سال پیش خریده بودم که خود به خود خراب شوده خوشبختانه تونستم از اطلاعاتم بک آپ بگیرم الان میخوام یک هارد 2 ترابایت اینترنال بگیرم مورد استفاده برای نصب ویندوز و برنامه واینترنت. سیستم در روز همیشه روشنه و امنیت اطلاعات برام مهمه چه هاردی به بنده پیشنهاد میدین؟

با تشکر

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با سلام

بنده یک هارد مکستور 500 گیگ diamondmax 22 اینترنال ساتا/ 4 سال پیش خریده بودم که خود به خود خراب شوده خوشبختانه تونستم از اطلاعاتم بک آپ بگیرم الان میخوام یک هارد 2 ترابایت اینترنال بگیرم مورد استفاده برای نصب ویندوز و برنامه واینترنت. سیستم در روز همیشه روشنه و امنیت اطلاعات برام مهمه چه هاردی به بنده پیشنهاد میدین؟

با تشکر
    سلام .

ميتونيد Seagate با مدل نامبر ST2000DM001 بخريد . البته اگر بودجه بيشتري داريد WD Black با مدل نامبر WD2002FAEX هم ميتونيد بخريد .

مطمئن باشيد كه پاور سيستمتان در شرايط مناسبي هست .

13. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام .

ميتونيد Seagate با مدل نامبر ST2000DM001 بخريد . البته اگر بودجه بيشتري داريد WD Black با مدل نامبر WD2002FAEX هم ميتونيد بخريد .

مطمئن باشيد كه پاور سيستمتان در شرايط مناسبي هست .

ممنون یعنی ممکنه هارد قبلی بخاطر پاور این مشکل رو پیدا کرده باشه؟ پاورم 380 a گرین هست.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •