تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 768 از 904 اولاول ... 268668718758764765766767768769770771772778818868 ... آخرآخر
نمايش نتايج 7,671 به 7,680 از 9031

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

بله وقتی آروم پا میذاری روی ترمز سرعت کم میشه ولی وقتی یکم زیاد تر فشار میدی absعمل میکنه و تقریبا اصلا ترمز نمیگیره .وتو مواقع اضطراری هم کسی آروم ترمز نمیگیره ویهدفعه تا آخر فشار رو پدال ترمز میاری طبیعاتا.

فقط تو حالت زمین خیس یا جاده خاکی بی اندازه بد عمل میکنه تا وقتی که روی آسفالت خشک داری میری این اتفاق نمی افته ولی فقط کافیه جاده فقط به رنگ خیسی دربیاد حتی خیسم نباشه absماشین همچین کار میکنه انگار روی یخ داری ترمز میگیری
    بله، دقیقا در مواقع اظطراری ترمز شدید گرفت میشه. من اون مثال رو فقط برای سنجیدن ترمز گفتم. نظر من هم همینه که ABS مشکل داشته باشه و اگه مجبور به تعویض سیستم ABS بشی معمولا بسیار هزینه بر خواهد بود. البته میتونی قبل اینکه سیتم رو تعمیر کنی از حالت ABS خارجش کنی و ببینی چه تغییری کرده. ظاهرا پرایدها این سیستم رو ندارن ولی تعمیرکارها میتونن بصورت موقت این حالت رو غیر فعال کنن.

با تعویض سنسور دریچه گاز هم کمی تا قسمتی دور موتورم بازم بالا میره منتها نه مثل اول مثلا تو 2 ساعت رانندگی 1 الی 3 بار بالا میره و سریع پایین میاد واقعا پاک گیج شدم دیگه کاری به کار ماشین ندارم چون هرچی بود عوض کردم دیاگ حرفه ای هم چیزی نشون نمیده.
    امروزرگلاژ چرخ عقب که 2 تیکه اهن بود عوض کردم که صدای جیر جیر قطع بشه متاسفانه اولش خوب بود بعد از مدتی هم ترمز میگیرم هم دستی میکشم بازم صدای اون جیرجیر میاد موندم چه غلطی بکنم با این پراید
    من متوجه منظورت از دو تیکه آهن نشدم. در ترمز عقب پراید تیکه آهن نداریم..! اگه منظورت این دو تیکه ای که در عکس با پیکان سفید رنگ نشون داده شده باشه که اونها عملا هیچ حرکتی ندارن و وجودشون برای کنترل میزان ضخامت لنتها هستش. یعنی وقتی سطح لنت پایین رفت یک دنده جابه جا میشه و ریگلاژ میکنه. که این اتفاق هر 3 ماه یکبار هم ممکنه اتفاق نیافته.

صدای جیر جیر به چه صورته؟ بصورت یک سیکل منظمه؟ یعنی هرچی سرعتت بیشتر میشه تعداد دفعاتش بیشتر میشه یا اینکه به ازای هر بار ترمز گرفتن فقط یک صدا میده؟

2. این کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال fokahi110's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

سلام دوست عزیز اسم دقیقش اهرم رگلاژ ترمز دستی پراید هست دقیقا پشت لنتها هست نه به صورت منظم نیست هربار پا میبرم رو پدال ترمز و ترمز دستی میکشم اون صدا میاد میگه جیر اینجوری

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

سلام دوست عزیز اسم دقیقش اهرم رگلاژ ترمز دستی پراید هست دقیقا پشت لنتها هست نه به صورت منظم نیست هربار پا میبرم رو پدال ترمز و ترمز دستی میکشم اون صدا میاد میگه جیر اینجوری
    این قطعه هیچ حرکتی نداره و نبایس صدایی بده. صدا از جای دیگس. وقتی شما یک صدا میشنوی که اصطلاحا صدای لولایی میگن، بایستی در محلهای تکیه گاهی یا محوری دنبالش بگردی.
    محل محوری یعنی دقیقا میله متحرک داخل پمپ ترمز.
    البته میله داخل پمپ احتمال خیلی ضعیفی داره که صدا بده

محل تکیه گاهی یعنی محل تکیه گاه اول و آخر کفشکهای لتت. یه سرش به میله متحرک پمپ وصله و یک سر دیگش ثابته و حرکت لولایی داره. این دو نقطه خیلی احتمال صدا داره.
    کفشک لنت به بدنه جای لنت هم تکیه میده و ممکنه به بدنه بسابه و اگر اینطور باشه بایستی اثر روی بدنه بیافته.
    فنرهای نگه دارنده لنت هم ممکنه به بدنه بسابن.
    اگه صداها متفاوت هستن ممکنه اشکال از دو قسمت باشه. بدال ترمز هم میتونه صدا بده
    در صورتی که از پدال استفاده میکنی و صدا میاد، تجهیزات صدا دهنده: پدال ترمز و تجهیزات بعد از پمپ ترمز داخله کاسه چرخ هستن و در حد فاصل این دو قطعه دنبال صدا نگرد. چون جسم متحرک نداریم.
    اگه از ترمز دستی صدا میاد، صدا از اهرم ترمز دستی و تجهیزات بعد از خروجی سیم ترمز دستی هستش.
    اگه صدا در هردو حالت یکجوره، مسیر ترمز پدالی رو چک کن چونکه تجهیزات متحرکش خیلی کمتر از ترمز دستیه.
    تجهیزات داخل کاسه ترمز رو نگاه، از اونجا که صدا به وضوح شنیده میشه پس بایستی ساییدگی شدید داشته باشه و حتما اثرش باقی میمونه.
    انتظار اثر طولانی نداشته باش. چونکه لنت داخل کاسه کمتر از 1 سانت حرکت میکنه و اثر ساییدگی هم تو همین فاصله و احتمالا کمتر از این ممکنه باشه.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

نه آب روغن قاطی نکرده،
    هر روز دارم چک میکنم،
    فشار توش بالا میره میزنه شیلنگ میترکونه
    تعمیر کاره گفت واشر سرسیلندر عوض بشه درست میشه
    میخوام بدونم ربطی داره؟
    ببین اگه قرار باشه فشار محفظه احتراق وارد رادیاتور بشه ماشین بسرعت جوش میاره وگاز احتراق تمام آب داخل رادیاتور رو خالی میکنه.
    رادیاتورهای امروزی تحت فشار هستن. مخصوصا در ماشین پژو این فشار خیلی بالاس.
    ولی یک لوله از کنار درب رادیاتور به مخزن ذخیره آب وصله که وقتی فشار بالا رفت آب و گاز داخل رادیاتور به مخزن بره و فشار کاهش پیدا کنه. و همینطور اگه کاهش پیدا کرد از ذخیره آب بکشه.
    اگه فشار رادیاتور بالا میره 2 تا علت داره. یکی اینکه این لوله کور شده. دوم اینکه درپوش رادیاتور خاصیت ارتجاعی نداره و نمیزاره فشار اضافی تخلیه بشه.
    این مسئله ربطی به واشر سرسیلندر نداره. ممکنه واشر ماشین شما خراب باشه ولی فشار رادیاتور نباس بالا بره. درپوش رادیاتور کارش اینه که مانع از بالا رفتن فشار رادیاتور بشه

ناظر انجمن آنتی ویروس و نرم افزارهای امنیتی aylar6888's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    تکه ای از زمین

پيش فرض

درود دوستان عزیز:
    ماشین بنده پراید کاربوراتوری مدل 82 سی ان سی هست.الان مدت زیادیه که ساسات ماشینم آزاد نمیکنه و ماشین توی هوای سرد مخصوصا دور موتور بالایی (گاهی تا نزدیک 3000 دور) داره.چند جا بردم اما نتونستن عیبشو رفع کنن.فقط شستشو میدن و تمام ولی باز همین آش و همین کاسه.ماشین هم تازه تعمیره و از نظر گرفتگی مسیر آب مشکلی نداره.اگه کسی میتونه راهنمایی کنه...
    در ضمن یه مشکل دیگه هم داره اینه که روی دست اندازها فرمون ماشین به اصطلاح دل دل میزنه و ناگهان میکشه به یه طرف..کمکها هم فعلن مشکلی ندارن کسی میدونه مشکل چیه؟؟
    ممنون

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

درود دوستان عزیز:
    ماشین بنده پراید کاربوراتوری مدل 82 سی ان سی هست.الان مدت زیادیه که ساسات ماشینم آزاد نمیکنه و ماشین توی هوای سرد مخصوصا دور موتور بالایی (گاهی تا نزدیک 3000 دور) داره.چند جا بردم اما نتونستن عیبشو رفع کنن.فقط شستشو میدن و تمام ولی باز همین آش و همین کاسه.ماشین هم تازه تعمیره و از نظر گرفتگی مسیر آب مشکلی نداره.اگه کسی میتونه راهنمایی کنه...
    در ضمن یه مشکل دیگه هم داره اینه که روی دست اندازها فرمون ماشین به اصطلاح دل دل میزنه و ناگهان میکشه به یه طرف..کمکها هم فعلن مشکلی ندارن کسی میدونه مشکل چیه؟؟
    ممنون
    پرایدهای کاربراتوری متاسفانه در هوای سرد زیاد گاز میخورن و هزینه کردن واسه این مشکل اغلب بی فایدس. بهترین کار اینه که به محض روشن کردن حرکت کنی اینجوری نگران مصرف سوخت نیستی.
    اصولا بد عمل کردن ساسات ماشین اشکالش از کپسول آب هست که نتایج نادرست میده. این مشکل در زمانهایی که ترموستات رو ورداری حادتر میشه.

واسه مشکل فرمون، احیانا ماشینت خلاصی فرمون داره؟

8. این کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن آنتی ویروس و نرم افزارهای امنیتی aylar6888's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    تکه ای از زمین

پيش فرض

پرایدهای کاربراتوری متاسفانه در هوای سرد زیاد گاز میخورن و هزینه کردن واسه این مشکل اغلب بی فایدس. بهترین کار اینه که به محض روشن کردن حرکت کنی اینجوری نگران مصرف سوخت نیستی.
    اصولا بد عمل کردن ساسات ماشین اشکالش از کپسول آب هست که نتایج نادرست میده. این مشکل در زمانهایی که ترموستات رو ورداری حادتر میشه.

واسه مشکل فرمون، احیانا ماشینت خلاصی فرمون داره؟
    ممنونآرهمیخلاصیدارهوفرمون ش هم زیادی سفته

آخر فروم باز arash66_2m's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    جایی همین نزدیکی ها

پيش فرض

سلام ماشین من 206 تیپ 2 . هر از گاهی حدود یک ماهه بعضی وقتا دنده عقب نمیره و گیر می کنه و من مجبورن هل میدم ماشین رو.
    مشکل از چیه ؟ از گیربکس ماشین یا از روغنش ؟ از کجا میتونم بفهمم ؟
    یه سوال دیگه اینکه تو این هوای سرد چطوری کاری کنم که شیشه اتومبیل بخار نشه ؟

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام
    ماشین من 206 تیپ 2 . هر از گاهی حدود یک ماهه بعضی وقتا دنده عقب نمیره و گیر می کنه و من مجبورن هل میدم ماشین رو. مشکل از چیه ؟
    از گیربکس ماشین یا از روغنش ؟ از کجا میتونم بفهمم ؟تشکر
    یه سوال دیگه اینکه تو این هوای سرد چطوری کاری کنم که شیشه اتومبیل بخار نشه ؟
    سلام
    همیشه قبل از دنده عقب باید بزنین دنده دو بعدش دنده عقب
    رعایت نکردن این نکته به مرور زمان باعث خراب شدن برنجی دنده عقب و هرزگردش و چرخدنده اش میشه
    رگلاژ کلاچ رو چک کنین درست باشه
    واسکازین هم چک کنین کم نباشه
    اگر با این کارها حل نشد باید گیربکس پیاده بشه و بررسی بشه
    =========================
    برای بخار نگرفتن باید شیشه گرم کن عقب روشن باشه , هوای گرم از کانال زیر پنجره جلو خارج بشه و کمی هم دریچه ی ورود هوا از بیرون باز باشه

12. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

تکراری . لطفا حذف شود
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 27-10-2016 at 04:56.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •