تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 744 از 753 اولاول ... 244644694734740741742743744745746747748 ... آخرآخر
نمايش نتايج 7,431 به 7,440 از 7523

نام تاپيک: بحث و بررسی نویز خط (پست اول مطالعه شود)

پروفشنال S M Λ S Ħ's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2014
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

اساتیدی که اطلاعات دارن ممنون میشم کمک کنن
    کابل دزدی اتفاق افتاد و بعد از اون کیفیت نت به شدت بد شد
    از قبل اون هم کیفیت استیبل نبود و هر از گاهی snr دراپ میشد (شده بود که مثلا در طول روز از 10 دراپ میشد تا 2-3-4) اما با این حال کیفیت لازم رو داشت و میشد از نت استفاده کرد
    اما از بعد این که مامورای مخابرات اومدن و سیم کشی کوچه رو درست کردن که نت برگرده بعد از دزدی، این دراپ شدن خیلی زیاد شده و مدام اتفاق میفته جوری که دیگه نمیشه از نت استفاده کرد به خاطر پکت لاست های زیاد!
    رفتم سر خط رو چک کنم و یه چیز عجیب رو متوجه شدم.. به جای اینکه خط خونه از یک زوج سیم تشکیل شده باشه، از 2 زوج سیم تشکیل شده و تا هر دوی اینها بهم وصل نباشن یا داخل باکس داخل پیچ ها نباشن تلفن خونه کار نمیکنه!
    با این اوضاع من الان نمیدونم مشکل از سر خطه خونس یا مشکل همچنان از همون سیمکشی بیرون خونه یعنی داخل کوچس
    کسی میتونه راهنمایی بکنه؟
    Last edited by S M Λ S Ħ; 25-07-2022 at 12:41.

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2022
    محل سكونت
    طهران کوچک

پيش فرض

سیم بان مخابرات کلاف پیچ کرده
    یا شاید هم pcm هست با این اوصاف که شما میگی
    من خودم adsl ندارم الان
    ولی وقتی داشتم .
    سیم بان مخابرات یه زوج سیم را با چند زوج سیم از تو کافو کلاف پیچ میکرد
    احتمالا برای اینه که کار خودشون را راحت کنن
    مث اینکه چند تا پریز داشته باشی تو خونه یا سیم وردوی مستقیم بره تا مودم تو کیفیت تاثیر میزاره ولی..
    همه اینا وقتی خودش را نشون میده که فاصله از مخابرات زیاد باشه

شایدم سیم سفید ورودی هست و یکی دیگه داره از تلفن ت استفاده میکنه ؟؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه kenshikan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    اينترنت

پيش فرض

اینو دیدم ولی نمی دونم چرا این قدر افزایش زیادی داره، برای 10 متر 0.5 دسی بل(برای این دو تا دو زوج رو دوبل کردم ولی تفاوتی نداشت) برای 30 متر 1 دسی بل افزایش داره که خیلی زیاده (سیم هم روکش مس هست ولی مطمئن نیستم به خاطر این باشه!)
    به نظرتون اگه نویزی روی کابل باشه می تونه باعث افزایشش بشه یا ربطی نداره؟
    در جهان افت ها چنان سيگنالها زمين مي خورن که به جاي گفتن يک و دو و سه، لگاريتمش به کار گرفته مي شه. 3 دسيبل افت برابر با نيم شدن، و ده دسي بل افت برابر با يک دهم شدن سيگنال هست. يک دسيبل افت چنداني نيست که نگرانش باشيد.

تلاش کنيد افت سرتاسري سيم زير 20 دسيبل و SNR يا نويزمارجين بالاي 10 دسيبل بمونه. (اين پارامترها رو توي پنل مودم مي تونيد ببينيد) خداوند ياريتان کناد.

4. این کاربر از kenshikan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    اينترنت

پيش فرض

اساتیدی که اطلاعات دارن ممنون میشم کمک کنن
    کابل دزدی اتفاق افتاد و بعد از اون کیفیت نت به شدت بد شد
    از قبل اون هم کیفیت استیبل نبود و هر از گاهی snr دراپ میشد (شده بود که مثلا در طول روز از 10 دراپ میشد تا 2-3-4) اما با این حال کیفیت لازم رو داشت و میشد از نت استفاده کرد
    اما از بعد این که مامورای مخابرات اومدن و سیم کشی کوچه رو درست کردن که نت برگرده بعد از دزدی، این دراپ شدن خیلی زیاد شده و مدام اتفاق میفته جوری که دیگه نمیشه از نت استفاده کرد به خاطر پکت لاست های زیاد!
    رفتم سر خط رو چک کنم و یه چیز عجیب رو متوجه شدم.. به جای اینکه خط خونه از یک زوج سیم تشکیل شده باشه، از 2 زوج سیم تشکیل شده و تا هر دوی اینها بهم وصل نباشن یا داخل باکس داخل پیچ ها نباشن تلفن خونه کار نمیکنه!

با این اوضاع من الان نمیدونم مشکل از سر خطه خونس یا مشکل همچنان از همون سیمکشی بیرون خونه یعنی داخل کوچس
    کسی میتونه راهنمایی بکنه؟
    يکي از دو سيم آبي سولفاته مي زنه. اوني که سياه شده رو باز کنيد، سنباده بکشيد يا بتراشيد که به مس برسيد. دوباره بپيچيد. تلفن رو خوب چک کنيد که نويزي يا افت کيفيت و ولوم صدا نداشته باشه. از پنل مودم پارامترهاي خط رو اسکرين شات بگيريد اينجا بگذاريد.

پروفشنال S M Λ S Ħ's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2014
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

سیم بان مخابرات کلاف پیچ کرده
    یا شاید هم pcm هست با این اوصاف که شما میگی
    من خودم adsl ندارم الان
    ولی وقتی داشتم .
    سیم بان مخابرات یه زوج سیم را با چند زوج سیم از تو کافو کلاف پیچ میکرد
    احتمالا برای اینه که کار خودشون را راحت کنن
    مث اینکه چند تا پریز داشته باشی تو خونه یا سیم وردوی مستقیم بره تا مودم تو کیفیت تاثیر میزاره ولی..
    همه اینا وقتی خودش را نشون میده که فاصله از مخابرات زیاد باشه

شایدم سیم سفید ورودی هست و یکی دیگه داره از تلفن ت استفاده میکنه ؟؟
    يکي از دو سيم آبي سولفاته مي زنه. اوني که سياه شده رو باز کنيد، سنباده بکشيد يا بتراشيد که به مس برسيد. دوباره بپيچيد. تلفن رو خوب چک کنيد که نويزي يا افت کيفيت و ولوم صدا نداشته باشه. از پنل مودم پارامترهاي خط رو اسکرين شات بگيريد اينجا بگذاريد.
      محتوای مخفی: dsl log 

این پارامترا کلا ثابت نیستن یه جا snr تا 17 18 میاد یه جا هم تا 2 دراپ میشه و هنوز که هنوزه دلیلش رو نمیدونم!
    من قبلا روی پهنای باند 6 مگ استفاده میکردم و اینقد پکت لاست نداشتم! ولی الان روی 4 مگ هم حتی نمیتونم استفاده کنم! الان کلا روی هیچ پهنای باندی نمیتونم استفاده کنم
    من میترسم تمام مدت مشکل از همین سر خط بوده و از کوچه نبوده؛ البته بعید میدونم چون بعد از داستان دزدی کابل و مجدد وصل کردنش این مشکلی که از قبل داشتم خیلی شدید شد جوری که نمیشه از نت استفاده کرد و الانم شانسیه.. تا یه تایمی هیچ crc نمیندازه و همه چی اوکیه بعد یهو میبینی شروع میشه و نمیشه استفاده کرد
    کلا از تلفن داخل خونه استفاده نمیکنیم و فقط اینترنت مستقیم وصله و تمامی پریزهای داخل خونه با سر خط یک خروجی رو نشون میدن
    Last edited by S M Λ S Ħ; 25-07-2022 at 12:53.

تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    اينترنت

پيش فرض

این پارامترا کلا ثابت نیستن یه جا snr تا 17 18 میاد یه جا هم تا 2 دراپ میشه و هنوز که هنوزه دلیلش رو نمیدونم!
    من قبلا روی پهنای باند 6 مگ استفاده میکردم و اینقد پکت لاست نداشتم! ولی الان روی 4 مگ هم حتی نمیتونم استفاده کنم! الان کلا روی هیچ پهنای باندی نمیتونم استفاده کنم
    من میترسم تمام مدت مشکل از همین سر خط بوده و از کوچه نبوده؛ البته بعید میدونم چون بعد از داستان دزدی کابل و مجدد وصل کردنش این مشکلی که از قبل داشتم خیلی شدید شد جوری که نمیشه از نت استفاده کرد و الانم شانسیه.. تا یه تایمی هیچ crc نمیندازه و همه چی اوکیه بعد یهو میبینی شروع میشه و نمیشه استفاده کرد
    کلا از تلفن داخل خونه استفاده نمیکنیم و فقط اینترنت مستقیم وصله و تمامی پریزهای داخل خونه با سر خط یک خروجی رو نشون میدن
    توي مودم بخش کانکشن به آي اس پي نوع ماجوليشن رو از ADSL2 برداريد و روي کف بگذاريد و تست کنيد. (توي برخي دستگاه هانوشته G.dmt يا شايد ADSL ساده يا هرچي) از اسپليتر حتما استفاده کنيد و نگيد چون تلفن وصل نيست، ميشه مودم رو مستقيم به خط زد. اگه بتونيد پريزهايي که کاربرد ندارند رو از سيم کشي جدا کنيد خوبه (منظورم از بيخ و شاخه سيم کشي شونه، نه از سمت خود پريز) اگه به سيم کشي تلفن وارد نيستيد يه سيم جدا از دم در تا اسپليتر و مودم بکشيد و ديگه سيم ورودي تلفن رو به سيم کشي خونه نزنيد.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

در جهان افت ها چنان سيگنالها زمين مي خورن که به جاي گفتن يک و دو و سه، لگاريتمش به کار گرفته مي شه. 3 دسيبل افت برابر با نيم شدن، و ده دسي بل افت برابر با يک دهم شدن سيگنال هست. يک دسيبل افت چنداني نيست که نگرانش باشيد.

تلاش کنيد افت سرتاسري سيم زير 20 دسيبل و SNR يا نويزمارجين بالاي 10 دسيبل بمونه. (اين پارامترها رو توي پنل مودم مي تونيد ببينيد) خداوند ياريتان کناد.
    ممنون بیشتر به خاطر سرعت برای vdsl فکرم رو مشغول کرده بود از اون سایت بر اساس 13.5دسی بل ماکزیمم سرعت vdsl2 رو 39000kb می زد،
    اطلاع دارین چطوری می تونم بفهم بر اساس مقادیر مخلتف افت سینگال چه سرعتی روی vdsl بهم می ده؟
    الان وضعیت خطم به این صورت فعلا خوب شده تو فکرم اگه شد vdsl بگیرم. به نظرتون اگه vdsl بگیرم مقدار افت و snr همین قدر مثل الان که adsl هست نشون می ده یا تغییر می کنه؟
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    اينترنت

پيش فرض

ممنون بیشتر به خاطر سرعت برای vdsl فکرم رو مشغول کرده بود از اون سایت بر اساس 13.5دسی بل ماکزیمم سرعت vdsl2 رو 39000kb می زد،
    اطلاع دارین چطوری می تونم بفهم بر اساس مقادیر مخلتف افت سینگال چه سرعتی روی vdsl بهم می ده؟
    الان وضعیت خطم به این صورت فعلا خوب شده تو فکرم اگه شد vdsl بگیرم. به نظرتون اگه vdsl بگیرم مقدار افت و snr همین قدر مثل الان که adsl هست نشون می ده یا تغییر می کنه؟
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    تا سرويس نياد روي خط نميشه گفت. توي همين ADSL هنگامي که روي مودها يا سرعتهاي گوناگون مي ذاريم دسيبل ها باهاش تغيير مي کنند. براي نمونه شما مي بيني روي 4 مگ 20 دسيبل مارجين داري ولي مي ري روي 8 مگ مياد زير 10 دسيبل که نشون مي ده يه بخشي از مارجين رفته براي نرخ بالاتر و چون زير 10 پايدار نيست، هي نت مي افته. براي VDSL هم همينه. تا زير بار نره نميشه گفت

همه اينها بر مي گرده به سيم کشي خوب و درست زدن کانکتورها سمت شما و سمت اپراتور. شما بخش خودت رو درست انجام بده و سمت اپراتور رو هم با پشتيباني لايه دو و سه پيگيري کن. ما هم دعا مي کنيم.

10. این کاربر از kenshikan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

سلام. بچه ها من سال 94 کابل قدیمی خونه که جنگی بود رو عوض کردم و یک کابل دو زوج شیلدار خریدم که اشتباه کردم چون هم نازکند سیماش به طوری که بادست راحت کنده میشه و هم راحت پوسیده.

الان مشکل اینجاست جعبه مخابرات رو دزدیدند و فقط کابل های زیرزمینی موجوده. که اینها هم نازکند ولی از کابل دو زوجی که خریدم محکمترند. گفتم در آینده برم کابل جدید بخرم و دوباره همون جنگیا رو سفارش بدم(همون کابلهای محکم مخابرات که یک پایه نگهدارنده هم دارند و پوسته سیاه رنگ هم دارند).
    فقط مشکل اینه این کابلها که قطر 0.2 و 0.6 و 0.8 دارند راحت میشه به کابلهای زیر زمینی تابشون داد؟ ول نمیشن؟ چون کابل جنگی قطورتر از کابل زیرزمینی مخابراته.

تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    اينترنت

پيش فرض

سلام. بچه ها من سال 94 کابل قدیمی خونه که جنگی بود رو عوض کردم و یک کابل دو زوج شیلدار خریدم که اشتباه کردم چون هم نازکند سیماش به طوری که بادست راحت کنده میشه و هم راحت پوسیده.

الان مشکل اینجاست جعبه مخابرات رو دزدیدند و فقط کابل های زیرزمینی موجوده. که اینها هم نازکند ولی از کابل دو زوجی که خریدم محکمترند. گفتم در آینده برم کابل جدید بخرم و دوباره همون جنگیا رو سفارش بدم(همون کابلهای محکم مخابرات که یک پایه نگهدارنده هم دارند و پوسته سیاه رنگ هم دارند).
    فقط مشکل اینه این کابلها که قطر 0.2 و 0.6 و 0.8 دارند راحت میشه به کابلهای زیر زمینی تابشون داد؟ ول نمیشن؟ چون کابل جنگی قطورتر از کابل زیرزمینی مخابراته.

نه مشکلي نخواهند داشت. ولي تست هاي من نشون داده در اين متراژ کوتاه (در برابر متراژ کابل کشي مخابرات) کلفتي و نوع کابلي که مي خريد چندان تاثيري نداره. چقت و بست رو درست انجام بديد و از نويز و برق دوري کنيد، با سيم نازک ويژه تلفن هم کارتون راه مي افته. شيلددار باشه چه بهتر.

13. این کاربر از kenshikan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 5 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 5 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •